Patvirtintas krizinis 2010 metų biudžetas
Įkelta:
2010-03-02
Nuotrauka
Aprašymas
Svarstydami šių metų biudžetą rajono politikai nebuvo nusiteikę liūdnai – jis esą didesnis nei kitų rajonų. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Savivaldybės Taryba patvirtino krizinį rajono biudžetą. Tarybos posėdis buvo emocingas.

Mero klausimo nesvarstė

Tarybos nariai, nors ir paraginti Vyriausybės atstovo Tauragės apskrityje Viktoro Kovšovo, taip ir neįtraukė į posėdžio darbotvarkę klausimo dėl mero Prano Petrošiaus išrinkimo teisėtumo. Ir V. Kovšovas, ir Taryba informuota, kad bus laukiama Vilniaus apygardos administracinio teismo sprendimo. Teismui P. Petrošius apskundė Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos 2009-ųjų gruodžio 16 dienos sprendimą, kad jis pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymą. Bylą teismas turėtų nagrinėti kovą.

Svarstant klausimą dėl Tauragės rajono savivaldybės strateginio veiklos plano 2010–2012 metams patvirtinimo žodžiais apsisvaidė Tarybos narys Antanas Stankus ir meras Pranas Petrošius.

– Man kilo klausimas dėl savivaldybės internetinės svetainės. Kam ji padaryta? Atsivertus svetainę, vienos mero nuotraukos. Atsiverskite anglišką šios svetainės variantą: ar yra nors žodis apie verslą, ir pabandykite pasižiūrėti, ką ten anglų kalba užsienietis gali pasiskaityti. Strateginiame plane rašoma, kad į Tauragę pritraukta 62 milijonai litų tiesioginių užsienio investicijų. Kiek konkrečiai savivaldybė pritraukė užsienio investicijų į rajoną? – klausė A. Stankus.

Šie klausimai supykdė P. Petrošių.

– Dėl nuotraukų tai labai prašau mūsų tarnybos patarpininkauti ir įdėti pono Stankaus nuotrauką šalia manęs būtinai. O dėl investicijų noriu atsakyti, kad čia yra visi projektai, pritraukiami iš Europos Sąjungos lėšų, – atsakė meras ir pasiūlė A. Stankui savaitgalį nueiti į sendaikčių turgų, esą Taryba – ne turgus.

Eisim dar didesniais žingsniais?

Plojimais politikai pasitiko 2010-ųjų rajono savivaldybės biudžetą. Jis patvirtintas vienbalsiai.

Šių metų rajono biudžetas sudaro 88,2 mln. litų pajamų ir išlaidų. Tai 21,7 proc. mažiau nei pernai. 70 proc. biudžeto lėšų šiemet sudarys valstybės biudžeto dotacijos, 30 proc. – vietos rinkliavos įplaukos.

Krizinis biudžetas mažina visas savivaldybės išlaidas, išskyrus socialines išmokas. Finansavimas mažinamas daugeliui sričių – švietimui, aplinkos apsaugai, sportui. Turimų 6,4 mln. litų, skirtų išmokėti pašalpoms, šiemet užteks vos pusmečiui, daugiau lėšų vargstantiesiems padėti ketinama prašyti valstybės.

Ką tik patvirtintą savivaldybės biudžetą politikai vadina kriziniu, tačiau sako, kad jis ne beviltiškas. Pasak Tarybos nario socialdemokrato Rimanto Parnarausko, Tauragėje gyvenimas nesustos ir eis dar didesniais žingsniais negu pernai.

Liberalcentristė Iveta Skurvydienė pastebėjo, kad mažai lėšų iš biudžeto planuojama skirti kultūrai.

– Tauragėje nėra kultūros koncepcijos, – sakė I. Skurvydienė.

Socialdemokratas Stasys Lapė pasigedo Tarybos narių aktyvesnio darbo svarstant svarbius visuomenei sprendimus.

– Čia susibėgam trumpai, pasišnekam ir išsivaikštom savo reikalų tvarkyti, – kolegoms priekaištų negailėjo S. Lapė.

Paskirti nauji etikos sargai

Sudaryta nauja savivaldybės Etikos komisija. Jos pirmininku paskirtas Juozas Kniukšta, nariais Antanas Stankus, Rasa Kancevyčienė, komisijoje dalyvaus ir visuomenės atstovai – Jonas Purkus bei Birutė Kaminskienė.

Savivaldybės žinion nuspręsta perduoti dvi iki šiol Tauragės apskrities viršininko administracijai buvusias pavaldžias įstaigas – Tauragės apskrities socialinės pagalbos ir invalidų reabilitacijos centrą bei Skaudvilės specialiąją mokyklą.

Taryba pritarė UAB Tauragės šilumos tinklai šilumos ūkio modernizavimo planui. Į Tauragės šilumos ūkį šiemet numatoma investuoti 6,5 mln. litų: Aerodromo katilinei atiteks 1,5 mln. litų, miesto šilumos ūkio infrastruktūrai modernizuoti – 5 mln. litų.

Politikai vienbalsiai pritarė ir Tauragės bendradarbiavimui su Ukrainos Ternopilio miestu. Svarstyta ir galimybė Tauragei ieškoti draugystės partnerių su Skandinavijos miestais.

Nuotrauka
Įkelta:
prieš 16 valandų
Birželio 1 d. startuoja bendrasis priėmimas į Lietuvos aukštąsias mokyklas. Stojančiųjų lauks 11 valstybinių ir 5 nevalstybiniai universitetai, 12 valstybinių ir 6 nevalstybinės kolegijos. Į valstybės finansuojamas vietas numatoma priimti tiek pat pirmakursių, kaip ir pernai – 12,7 tūkst. Ką svarbu žinoti stojantiesiems?
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
prieš 1 dieną
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.
Nuotrauka
smurtas
Pexels.com/SHVETS asociatyvi nuotr.
Įkelta:
2024-04-19
Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kad Lietuvoje veikia pagalbos nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims sistema ir pagalbos tarnybų tinklas. Šiuo metu šalyje yra 23 akredituotos pagalbos tarnybos, kurios teikia pagalbą nuo nusikalstamos veikos nukentėjusiems asmenims. Nukentėjęs asmuo gali kreiptis į bet kurią pagalbos tarnybą. Iš viso per praeitus metus suteikta apie 15 tūkst. įvairių paslaugų nukentėjusiems asmenims. Akredituotai pagalbai teikti šiemet skirta 500 tūkst. eurų valstybės biudžeto lėšų.