Kas ketvirtas bedarbis darbo neteko pastarąjį pusmetį
Įkelta:
2010-03-15
Nuotrauka
Aprašymas
Tauragės darbo birža į konferenciją pakvietė rajono darbdavius. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Tauragės darbo biržoje pristatytos darbo rinkos prognozės, šių metų įsidarbinimo galimybės. Susipažinti su nedarbo situacija rajone pakviesti rajono vadovai ir verslininkai. Nors Tauragės darbo birža turi per 700 partnerių, į susitikimą atvyko tik tiek, kiek tilpo nedidukėje salėje.

Tauragės darbo biržos direktorius Antanas Gendrolius susirinkusiuosius supažindino su nūdienos realybe. Pasak jo, Darbo birža tarsi vandens telkinys, į kurį vanduo priteka, bet neišteka. Kovo 1 dienos duomenimis, Tauragės rajone bedarbių buvo 4491. Nedarbas Tauragės rajone 0,2 procento didesnis nei šalies vidurkis.

Anot A. Gendroliaus, klaidinga manyti kad Darbo biržoje daugiausiai žmonių registruojasi dėl piniginių išmokų. Išmokas šiuo metu gauna 16,1 procentų registruotų bedarbių. Mažiausia išmoka siekia 350, didžiausia – 650 litų. Tačiau nemažai bedarbių registruotis Darbo biržoje paskatina kitos garantijos – galimybė nemokamai lankytis pas gydytoją, gauti kompensacijas už šildymą.

Darbo biržos vadovas informavo, kad darbo šiuo metu ieško 258 aukštąjį išsilavinimą įgiję tauragiškiai, darbo neranda ir 754 aukštesnįjį išsilavinimą įgiję bedarbiai.

Sausį Darbo biržoje užsiregistravo 485, vasarį – 376 rajono gyventojai. Nors besiregistruojančiųjų mažėja, nedarbas, anot A. Gendroliaus auga.

Iš 485 sausį užsiregistravusiųjų Darbo biržoje kas ketvirtas darbo buvo netekęs neseniai – pastarąjį pusmetį, dar didesnis (26,8) procentas tokių bedarbių užsiregistruotas vasarį.

Tauragės darbo diržos specialistai susirinkusiems pristatė darbdavių apklausos rezultatus apie šių metų darbo rinkos prognozes. Apklausoje dalyvavo 224 darbdaviai iš Tauragės rajono ir Pagėgių savivaldybės.

Darbo jėgos paklausa 2010-aisiais prognozuojama dar mažesnė. Pasak Karjeros planavimo skyriaus vyriausiosios specialistės Gintarės Stulgienės, daugiausiai darbo vietų šiemet planuojama įkurti socialiniams darbuotojams, bendrojo ugdymo mokytojams, policijos pareigūnams, verslo specialistams, gydytojams, maisto produktų ir gėrimų technologams, baldžiams, medienos, metalo apdirbėjams, pardavėjams, vairuotojams, dažytojams, statybininkams, variklinių transporto priemonių mechanikams, stiklo dirbinių meistrams, apsaugos darbuotojams, mūrininkams, sukirpėjams, virėjams. Tauragės rajono darbdaviams labai reikalingi profesionalūs siuvėjai, drabužių dizaineriai, masažistai, autošaltkalviai, siuvimo mašinų derintojai, restorano virėjai, kompetentingi vadybininkai, sporto treneriai, gydytojai. Tačiau rasti tokių darbuotojų darbdaviai nesitiki.

Įteiktos Lietuvos darbo biržos padėkos nominuotiems darbdaviams. Trečiąją vietą tarp šalies įmonių nominacijoje „Už socialiai pažeidžiamų asmenų integraciją į darbo rinką“ Lietuvos darbo birža skyrėUAB „Modest“, kuri2009 metais sausio–spalio mėnesiais be Darbo biržos subsidijų įdarbino 46 asmenis. Įmonė darbino 18 socialiai pažeidžiamų asmenų. Pagerbtos ir kitos įmonės: UAB„Tauragės medis“, UAB „Molupis ir Ko“. Nominacijai už aktyvų bendradarbiavimą su Darbo birža buvo atrinktosAB „Vilkyškių pieninė“, UAB „Džiugrita“, UAB „Tauraplastas“.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.