Gordijaus mazgas byrančiame devynaukštyje
Įkelta:
2010-03-06
Nuotrauka
Aprašymas
Butas devintajame aukšte rekonstruotas nelegaliai. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Į trūkusią sieną Stefanija kemša skudurus, kad iš laiptinės nesiskverbtų rūkalų tvaikas. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Vieno kambario buto rekonstrukcijos istorija seniausiame Tauragės devynaukštyje susipynė į Gordijaus mazgą. Kad jį atpainioti pavyks, tauragiškė Stefanija Pietaraitienė nebesitiki. Tačiau kovoja – moteris įsitikinusi, kad pradėjus darbą jį užbaigti reikia. Po plytą byrančio namo gyventojai šnabždasi, kad į painias batalijas gali būti įsipainioję ir gerai žinomi vietos politikai.

Išmoko juoktis, kai liūdna

Prie pat autobusų stoties stovintis senutėlis devynaukštis tauragiškiams gerai žinomas kaip nemalonus objektas. Jokia paslaptis, kad šio namo laiptines pamėgo įvairaus plauko prašalaičiai – ne tik rūko, bet ir šlapinasi kur papuola. Gyventi ten vargu ar kas labai veržiasi.

Istorija, kurią „Tauragės žinioms“ papasakojo šio namo gyventojai, labai paini. Į ją įveltos ir kelios visiems gerai žinomų Tauragės politikų pavardės.

Septintajame Dariaus ir Girėno g. 38-ojo daugiabučio aukšte gyvenanti Stefanija Pietaraitienė sako, kad išmoko juoktis, kai jai labai liūdna. Kokios aplinkybės verčia moterį taip kalbėti? Septyniasdešimt penkerių moteris tikina visada buvusi atkakli, baigdavusi pradėtus darbus, todėl ir šįkart stojusi į kovą.

– Prieš kelerius metus butą devintajame mūsų namo aukšte įsigijo viena moteris. Kol ji nesiėmė jokių rekonstrukcijų, gyvenome ramiai, tačiau kai ėmė versti sienas ir pjaustyti radiatorius, prasidėjo visos mūsų nelaimės, – pasakojo S. Pietaraitienė

Skilo siena

Moters tikinimu, naujoji buto savininkė išvertė kapitalinę – išorinę buto sieną, kuri jungėsi su balkonu, išgriovė visas kitas sienas, paliko tuščią erdvę, nupjaustė radiatorių vamzdžius, nebeveikiančio šiukšlių išmetimo vamzdžio vietoje savavališkai įsirengė antrą į laiptinę iš buto vedantį išėjimą, pastatė židinį, net buvo įsirengusi kaminą.

– Nuo tokio bombardavimo ir vamzdžių pjaustymo įtrūko mūsų butų sienos. Kažkas atsitiko su šildymo sistema. Pernai rudenį, jau prasidėjus šildymo sezonui, aštuoni butai visą mėnesį gyveno be šildymo. O ir dabar vieni radiatoriai šyla, kiti ne, – moteris žurnalistams parodė, kaip sutrūko jos virtuvės siena, į atsivėrusį plyšį ji kemša skudurus, kad nesiskverbtų bjaurus kvapas iš prirūkytos laiptinės.

Skirtas nedoriems tikslams?

Susitikti su žurnalistais susirinkę namo gyventojai pasakojo, kad pastarasis butas tuščias, jame niekas negyvena. Esą jis įrengtas prabangiai. Gyventojai svarstė, kad butas turtingų žmonių gali būti įrengtas nedoriems tikslams – esą kam jame reikalingi du išėjimai, vienas kurių veda tiesiai į laiptinę? Žmonės tikino girdėję, kad pastarasis butas priklauso Onai Kancienei, esą kažkaip su šia moterimi ir jos butu gali būti susijęs dabartinis rajono mero pavaduotojas Silverijus Statkus ir jo partiečiai Sigitas ir Rasa Kancevyčiai.

– Viskas buvo slepiama. Darbininkai šiame bute sienas griovė pasislėpę, užrakinti, niekas su jais pasikalbėti negalėjo, nes niekas neįleido pažiūrėti, kas ten vyksta. Sako, kad buto savininkė ten žadėjo apgyvendinti savo senutę motiną. Bet argi reikia senai moteriai prabangaus buto su židiniu ir dviem išėjimais? – „Tauragės žinioms“ kalbėjo devynaukščio gyventojai.

Rekonstrukcijos projektas – po rekonstrukcijos

Iniciatyvos atskleisti, kas vyksta už šio buto sienų, ėmėsi S. Pietaraitienė. Moteris išsiuntė daugybę raštų oficialioms institucijoms – merui, Tauragės apskrities viršininko administracijai, „Tauragės butų ūkiui“, Vyriausybės atstovui Tauragės apskrityje, „Tauragės šilumos tinklų“ bendrovei. Valdininkai neliko abejingi – ėmėsi tirti, kas buvo išgriauta Dariaus ir Girėno gatvės 38-ojo daugiabučio 108-ajame bute. Nustatyta, kad buto savininkė O. Kancienė buto rekonstrukciją atliko neturėdama reikalingų leidimų, jai surašytas savavališkos statybos ir darbų sustabdymo aktai, administracinės teisės pažeidimo protokolas. Tačiau bauda nepaskirta, esą ji nuoširdžiai gailisi dėl padaryto pažeidimo.

Po šių tyrimų istorija nesibaigė – buto savininkė, gyventojų teigimu, padedama tuometinio „Tauragės butų ūkio“ direktorės pavaduotojo Silverijaus Statkaus, suskubo rinkti gyventojų parašus, kad jie neprieštarauja jos buto rekonstrukcijai, ketindama nelegaliai atliktus darbus įteisinti. Sausio 21-ąją buvo sušauktas namo gyventojų susirinkimas, kuriam pirmininkavo paskutinę dieną „Tauragės butų ūkyje“ dirbęs dabartinis vicemeras S. Statkus, o sekretoriavo O. Kancienė.

Susirinkimo protokole rašoma, kad jo metu S. Statkus pristatė O. Kancienės buto rekonstrukcijos projektą. Susirinkimo sekretorė O. Kancienė į protokolą įrašė savo žodžius, jog dalis namo butų savininkų pritaria, kad 108-asis butas būtų rekonstruojamas, nors realiai jo rekonstrukcija jau buvo atlikta prie kelerius metus. Susirinkime iš 101 butų savininkų dalyvavo 25. Nutarta neprieštarauti, kad O. Kancienės butas būtų rekonstruojamas.

Grasinimų neišsigando

– Kodėl Silverijus Statkus ėmėsi ginti šią moterį, aš nežinau. Žinau tik tai, kad jis man siūlė atsilyginti – sakė, kad man partija atsilygins. Tačiau aš jam atsakiau, kad nereikia man jokios pagalbos, iš nieko jokios pagalbos neprašiau ir niekada neprašysiu. Susitaupysiu iš savo menkos pensijos šimtą litų ir pasisamdysiu darbininką, kad skilusią sieną užlopytų, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo S. Pietaraitienė.

Moteris tikina, kad sulaukė grasinimų, šios istorijos įkarštyje jai keletą kartų skambinę nepažįstami vyrai ir raginę pamiršti savo žygius pas valdžios atstovus, esą ji per daug žinanti.

– Užsirašiau šituos numerius, – sakė moteris ir patikino grasinimų neišsigandusi.

Kategoriškai neigia

Kodėl daugiabučio gyventojai pastarąjį butą sieja su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovais Sigitu ir Rasa Kancevyčiais, paaiškinti jie negalėjo. Esą namo gyventojai taip kalba. Be to, pastarosios partijos narys yra S. Statkus.

Tačiau šiuo metu Tauragės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einantis S. Kancevyčius kategoriškai neigia galimas sąsajas su buto devynaukštyje istorija.

– Ar durnos esat? – žurnalistėms užėjus į jo darbo kabinetą metė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus pirmininkas.

S. Kancevyčius pasvarstė, galbūt gyventojai supainiojo pavardes – mat O. Kancienės ir jo pavardžių ta pati šaknis.

Nesusijusi su šia istorija dievagojosi ir S. Kancevyčiaus žmona Rasa. Savivaldybės Tarybos narė tikino galinti atvykti į akistatą su namo gyventojais, kad įrodytų, jog jokių reikalų tame name netvarkė.

Apie antrą išėjimą nežino

Vicemeras S. Statkus, paklaustas, ar siūlė S. Pietaraitienei atsilyginti minėdamas partiją, kurios narys yra, atsakė:

– Nieko nežadėjau. Kaip partija gali atsilyginti? – „Tauragės žinioms“ sakė vicemeras.

S. Statkaus teigimu, viskas tame bute yra gerai, esą šildymas išbalansuotas visame šiame daugiabutyje.

„Tauragės butų ūkio“ direktorė Edita Zinkė „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad tuometinis jos pavaduotojas S. Statkus, nors prieš tapdamas vicemeru dirbo paskutinę darbo dieną „Tauragės butų ūkyje“, labai norėjo dalyvauti sausio 21 dieną sušauktame pastarojo daugiabučio gyventojų susirinkime. E. Zinkės nuomone, šis devynauskštis labai problemiškas, esą tiesiog byrėte byra. Direktorė labai nustebo, kad pastarajame bute įrengti du įėjimai.

– To negali būti. Būtinai pasidomėsime, – pažadėjo E. Zinkė.

Gyventojų kaltinamas, kad rekonstruojamame bute nupjaustė šiluminius vamzdynus, dėl ko galėjo sutrikti šildymas kituose butuose, už šio namo šildymą atsakingas „Tauragės butų ūkio“ meistras, Tauragės rajono mero Prano Petrošiaus brolis Edmondas Petrošius į kalbas nesileido. „Tauragės žinias“ jis patikino jokių vamzdžių nepjaustęs.

– Ar jūs man tuos žmones atvesite, kurie taip ant manęs kalba? – žurnalistės pasiteiravo E. Petrošius ir paaiškino, kad namo gyventojai O. Kancienei pavydi, todėl ją ir puola.

Nežinojo, kad reikia leidimų

„Tauragės žinios“ susisiekė su buto savininke O. Kanciene. Moteris tikino, kad butas su židiniu devintajame aukšte ir dviem įėjimais skirtas jos aštuoniasdešimtmetei motinai, šiuo metu gyvenančiai viename rajono kaime. Esą butas visai neprabangus, įrengtas paprastai. Kad su šia istorija gali būti susiję „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovai, moteris atmetė.

– Sigitą (Kancevyčių – red.) esu mačiusi, o Statkus tikrai niekuo nepadėjo. Daug nesąmonių žmonės prikalba, – sakė buto savininkė ir patikino, kad buto sienoms griauti leidimų niekieno neprašė, nes nežinojo, kad jų reikia.

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
prieš 22 valandas
Darbo neturintys ar mažas pajamas gaunantys, bet verslūs gyventojai galės gauti paramą verslo pradžiai informacinių technologijų, žaliosios ir žiedinėse ekonomikose. Paramai numatyti 25 mln. eurų ir tikimasi, kad iki 2026 m. II ketv. bus sukurta per 1300 naujų darbo vietų. Pirmosios 700 paraiškų bus priimtos jau šiemet. 
Nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Nuo birželio 1 iki liepos 31 d. laukiama paraiškų pagal Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 m. programos (KPP) priemonės „Bendradarbiavimas“ veiklos sritį „Parama trumpoms tiekimo grandinėms ir vietos rinkoms skatinti vietos lygmeniu“. Yra remiamas ir skatinamas paramos gavėjų bendradarbiavimas, todėl paraišką būtina teikti kartu su partneriais. Šio paraiškų teikimo etapo biudžetas – 4 870 243 Eur paramos lėšų.
Nuotrauka
kelias
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vykstant migracijai, susidūrimai su laukiniais gyvūnais – vienas dažniausių pavojų vairuojant, ypač užmiesčio aplinkoje. AB Lietuvos automobilių kelių direkcija pataria vairuotojams būti atidiems keliuose, ypač kelio ženklu „Laukiniai žvėrys“ pažymėtuose ruožuose. Taip pat patariama labiau sutelkti dėmesį važiuojant keliu, kuris kerta ne tik mišką, bet ir pievas. Laukiniai gyvūnai kelyje gali atsirasti ištisus metus. Gyvūnai keliuose dažniausiai pasirodo prietemoje ir naktį, 17–23 valandomis, taip pat anksti ryte.
Nuotrauka
tarsa
Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos nuotrauka
Įkelta:
prieš 1 dieną
Aplinkos ministerija parengė Pavojingųjų atliekų identifikavimo ir klasifikavimo metodikos projektą, kuris nustato atliekų pavojingųjų savybių vertinimo, nustatymo ir atliekų priskyrimo pavojingosioms atliekoms tvarką. Taip pat parengti ir Atliekų tvarkymo taisyklių pakeitimai, numatantys reikalavimus namų ūkiuose susidarančioms pavojingųjų medžiagų atliekoms.
Nuotrauka
Egzaminai
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-30
Abiturientams – įtemptas metas. Jau po kiek daugiau nei savaitės valstybiniu lietuvių kalbos ir literatūros egzaminu prasidės didžioji brandos egzaminų sesija. Baigsis ji birželio 26-ąją fizikos egzaminu. Tiesa, užsienio kalbos egzamino kalbėjimo dalis vyko dar balandžio mėnesį.
Nuotrauka
referendumas
Įkelta:
2023-05-29
Gegužės 23-iąją Seimas paskelbė, kad po metų – 2024-ųjų gegužės 12 d. – Lietuvoje vyks privalomasis referendumas dėl Lietuvos Respublikos Konstitucijos 12 straipsnio, reglamentuojančio pilietybę, pakeitimo. Pritarus Konstitucijos pakeitimui, būtų įteisinta galimybė turėti dvigubą pilietybę. 
Nuotrauka
JAUNIMO UZIMTUMAS
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-29
Moksleiviai ar studentai vasaros mėnesius nori skirti ne tik poilsiui – dažnas tikisi užsidirbti. Tauragės savivaldybė, suprasdama tokį jaunų žmonių norą, skatina verslininkus per vasaros atostogas įdarbinti juos. Pernai pagal šią programą įdarbinti 69 jauni žmonės, o jas įdarbinusioms įmonėms iš viso skirta per 50 tūkst. eurų.
Nuotrauka
taurage is virsaus
Petro Vaičaičio nuotrauka
Įkelta:
2023-05-26
Tauragės rajono savivaldybės administracija užsakė tyrimą, kurios tikslas buvo įvertinti Tauragės rajono gyventojų nuostatas, elgseną bei požiūrį į klimato kaitą ir Tauragės žaliąją politiką. Apklausoje dalyvavo 570 respondentų, kurių buvo prašoma atsakyti į 30 klausimų ir įvertinti žinias apie klimato kaitą informacijos/komunikacijos poreikį, nustatyti elgseną, siekiant sumažinti klimato kaitą bei atskleisti nuomonę apie įgyvendinamus žaliojo kurso ir klimato neutralumo tikslus Tauragėje. 
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-25
Lietuvos Raudonasis Kryžius aktyviai veikia 16 miestų Lietuvoje, tarp jų ir Tauragėje. Mūsų miesto skyrius gali pasigirti ilga ir garbinga istorija. Nuo balandžio 18 dienos jam vadovaujančiai Danguolei Jatautienei problemos, kurias siekia spręsti RK, nesvetimos – daugiau nei tris dešimtmečius ji vadovavo Tauragės kaimiškajai seniūnijai. „Gebėti dalintis yra labai svarbu. Jeigu kiekvienas iš mūsų išmoktų pasidalinti, gyvenimas taptų prasmingesnis“, – įsitikinusi ji. Išsamiau apie Raudonojo Kryžiaus veiklą Tauragėje – šio numerio vedamajame.
Nuotrauka
gaisras miske
Asociatyvi Valstybinių miškų urėdijos nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Šalyje įsitvirtinę šilti ir sausi orai – iššūkis Valstybinių miškų urėdijos priešgaisrinėms komandoms, į iškvietimus dėl degančio miško vykstančioms kone kasdien. Miškų stebėjimui naudojamos antžeminės automatinės miško gaisrų stebėjimo sistemos bei pasitelkiami dronai. Šiuo metu šalyje nustatyta III ir IV miškų gaisringumo klasės – vidutinis ir didelis miško gaisrų pavojus.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Pirmuosius tris šių metų mėnesius Lietuvos gyventojų pajamos toliau tolygiai augo, tačiau pajamų didėjimas nusileido infliacijai – parodė „Sodros“ pirmojo ketvirčio gyventojų darbo pajamų apžvalga. Analizė atskleidė ir vaikų susilaukusių šeimų pasirinkimus derinant tėvystę ir darbą, skelbiama „Sodros“ pranešime žiniasklaidai.
Nuotrauka
sernai
Tauragės savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-25
Tauragės rajono savivaldybė kviečia iki birželio 15 dienos žemės sklypų, kuriuose medžioklė neuždrausta, savininkus, valdytojus ir naudotojus teikti paraiškas dėl kompensacijos už medžiojamųjų gyvūnų daromos žalos einamaisiais metais įdiegtas prevencines priemones. Primenama, kad medžiotojų būreliai nėra žemės sklypų savininkai, valdytojai ar naudotojai.
Nuotrauka
vandenys
Asociatyvi „Tauragės vandenų“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-05-24
Nustatoma nemažai atvejų, kai gyventojai yra savavališkai prisijungę prie vandens tiekimo ar nuotekų surinkimo tinklų. Paprastai savavališkai prie tinklų prisijungiama turint nesąžiningų paskatų arba paprasčiausiai nežinant, kaip reikia įteisinti naudojimąsi vandens tiekimo ir nuotekų šalinimo tinklų paslaugas.
Nuotrauka
pinigai
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2023-05-23
Kalbos apie artėjančią krizę ne vienam iš mūsų kelia klausimus dėl asmeninių finansų. Kur laikyti sutaupytus pinigus, kad jie nenuvertėtų, ką daryti su turima paskola, ar dabar palankus metas skolintis? O gal kaip tik reikėtų pasilepinti išlaidaujant ar mėginti laimę perkant loterijos bilietus? Ekspertai pataria nesileisti į kraštutinumus – nereikėtų pulti į paniką, bet taip pat negalima apsimesti, kad nieko nevyksta. 
Nuotrauka
pasienis
VSAT nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Keičiasi, t. y. lengvėja, patekimo į pasienio su Rusija ruožą tvarka. Jei asmuo atvyks į Neringos, Šilutės, Pagėgių, Tauragės, Jurbarko, Šakių ir Vilkaviškio savivaldybių teritorijas, esančias pasienio ruože, VSAT leidimu patekti į jį rūpintis nebereikia. Tai reiškia, kad leidimas patekti į šį pasienio ruožą laikomas išduotu. Tokio leidimo nereikia ir vykstant į Šalčininkų miesto teritoriją, dalis kurios patenka į pasienio ruožą. Tiesa, tvarka norint patekti į pasienio vandenis nesikeičia.
Nuotrauka
simboliai
Raimondos Alysienės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-22
Įsigaliojus vadinamajam viešųjų erdvių desovietizacijos įstatymui Lietuvoje galiausiai turėtų būti pašalinti paskutiniai okupacinės atminties simboliai bei ženklai. Tauragės savivaldybė kol kas renka duomenis, kiek tokių simbolių ir ženklų mūsų rajone yra. Jų, panašu, išties nedaug – pora paminklų ir gatvių pavadinimų.
Nuotrauka
juros pakrante
Aušros Augustytės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tikriausiai akylesni tauragiškiai jau pastebėjo, kad Jūros parke jau pradėti darbai.
Nuotrauka
BIBLIOTEKA
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-05-19
Tauragės rajono savivaldybė, bendradarbiaudama su Vartotojų aljansu, šiandien atidaro analogų Lietuvoje neturintį Energetinių patarimų resursų centrą. Jo tikslas – Tauragės savivaldybės gyventojų energetinis ir ekologinis švietimas siekiant keisti gyventojų elgesį tvarumo linkme.
Nuotrauka
anonsas
Įkelta:
2023-05-18
Savivaldybių tarybų narių finansų skaidrinimo projektas „Skaidrinam 2023“ šalyje sukėlė tikrą audrą – žurnalistui ir visuomenininkui Andriui Tapinui paviešinus, kaip savivaldybių tarybų politikai leidžia biudžeto lėšas savo veiklai vykdyti, pasipiktinimo dėl galimai neskaidriai naudojamų lėšų neslepia visuomenė, tyrimų ėmėsi ir specialiosios tarnybos. Nagrinėjamas ir Tauragės savivaldybės vadinamųjų kanceliarinių lėšų panaudojimas. Išsamiau apie tai – „Tauragės žinių“ vedamajame.
Nuotrauka
vaikai
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Artėjant vasarai ir atostogų metui, vaiko teisių gynėjai ir kiti specialistai, dirbantys vaiko gerovės srityje, primena tėvams ir vasaros stovyklų organizatoriams, jog svarbu tinkamai pasirūpinti vaikų poilsiu. Vasaros stovyklose siūlomų veiklų įvairovė, įgūdžių lavinimas ir bendravimas su bendraamžiais – tik dalis smagaus vaikų laisvalaikio sąlygų, tad siūloma nepamiršti ir saugumo reikalavimų – saugios ir tvarkingos aplinkos, kokybiško maitinimo, individualiai subalansuoto fizinio krūvio bei galimybės gauti reikiamą medicininę pagalbą.
Nuotrauka
trinkeles
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-05-18
Prie Jūros pakrantėje stovinčios skulptūros „Gyvybės ratas“ nuo savaitės pradžios pluša darbininkai. Kokie darbai ir kaip ilgai truks, klausėme Tauragės miesto seniūno Žilvino Majaus.