Gordijaus mazgas byrančiame devynaukštyje
Įkelta:
2010-03-06
Nuotrauka
Aprašymas
Butas devintajame aukšte rekonstruotas nelegaliai. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Į trūkusią sieną Stefanija kemša skudurus, kad iš laiptinės nesiskverbtų rūkalų tvaikas. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka

Vieno kambario buto rekonstrukcijos istorija seniausiame Tauragės devynaukštyje susipynė į Gordijaus mazgą. Kad jį atpainioti pavyks, tauragiškė Stefanija Pietaraitienė nebesitiki. Tačiau kovoja – moteris įsitikinusi, kad pradėjus darbą jį užbaigti reikia. Po plytą byrančio namo gyventojai šnabždasi, kad į painias batalijas gali būti įsipainioję ir gerai žinomi vietos politikai.

Išmoko juoktis, kai liūdna

Prie pat autobusų stoties stovintis senutėlis devynaukštis tauragiškiams gerai žinomas kaip nemalonus objektas. Jokia paslaptis, kad šio namo laiptines pamėgo įvairaus plauko prašalaičiai – ne tik rūko, bet ir šlapinasi kur papuola. Gyventi ten vargu ar kas labai veržiasi.

Istorija, kurią „Tauragės žinioms“ papasakojo šio namo gyventojai, labai paini. Į ją įveltos ir kelios visiems gerai žinomų Tauragės politikų pavardės.

Septintajame Dariaus ir Girėno g. 38-ojo daugiabučio aukšte gyvenanti Stefanija Pietaraitienė sako, kad išmoko juoktis, kai jai labai liūdna. Kokios aplinkybės verčia moterį taip kalbėti? Septyniasdešimt penkerių moteris tikina visada buvusi atkakli, baigdavusi pradėtus darbus, todėl ir šįkart stojusi į kovą.

– Prieš kelerius metus butą devintajame mūsų namo aukšte įsigijo viena moteris. Kol ji nesiėmė jokių rekonstrukcijų, gyvenome ramiai, tačiau kai ėmė versti sienas ir pjaustyti radiatorius, prasidėjo visos mūsų nelaimės, – pasakojo S. Pietaraitienė

Skilo siena

Moters tikinimu, naujoji buto savininkė išvertė kapitalinę – išorinę buto sieną, kuri jungėsi su balkonu, išgriovė visas kitas sienas, paliko tuščią erdvę, nupjaustė radiatorių vamzdžius, nebeveikiančio šiukšlių išmetimo vamzdžio vietoje savavališkai įsirengė antrą į laiptinę iš buto vedantį išėjimą, pastatė židinį, net buvo įsirengusi kaminą.

– Nuo tokio bombardavimo ir vamzdžių pjaustymo įtrūko mūsų butų sienos. Kažkas atsitiko su šildymo sistema. Pernai rudenį, jau prasidėjus šildymo sezonui, aštuoni butai visą mėnesį gyveno be šildymo. O ir dabar vieni radiatoriai šyla, kiti ne, – moteris žurnalistams parodė, kaip sutrūko jos virtuvės siena, į atsivėrusį plyšį ji kemša skudurus, kad nesiskverbtų bjaurus kvapas iš prirūkytos laiptinės.

Skirtas nedoriems tikslams?

Susitikti su žurnalistais susirinkę namo gyventojai pasakojo, kad pastarasis butas tuščias, jame niekas negyvena. Esą jis įrengtas prabangiai. Gyventojai svarstė, kad butas turtingų žmonių gali būti įrengtas nedoriems tikslams – esą kam jame reikalingi du išėjimai, vienas kurių veda tiesiai į laiptinę? Žmonės tikino girdėję, kad pastarasis butas priklauso Onai Kancienei, esą kažkaip su šia moterimi ir jos butu gali būti susijęs dabartinis rajono mero pavaduotojas Silverijus Statkus ir jo partiečiai Sigitas ir Rasa Kancevyčiai.

– Viskas buvo slepiama. Darbininkai šiame bute sienas griovė pasislėpę, užrakinti, niekas su jais pasikalbėti negalėjo, nes niekas neįleido pažiūrėti, kas ten vyksta. Sako, kad buto savininkė ten žadėjo apgyvendinti savo senutę motiną. Bet argi reikia senai moteriai prabangaus buto su židiniu ir dviem išėjimais? – „Tauragės žinioms“ kalbėjo devynaukščio gyventojai.

Rekonstrukcijos projektas – po rekonstrukcijos

Iniciatyvos atskleisti, kas vyksta už šio buto sienų, ėmėsi S. Pietaraitienė. Moteris išsiuntė daugybę raštų oficialioms institucijoms – merui, Tauragės apskrities viršininko administracijai, „Tauragės butų ūkiui“, Vyriausybės atstovui Tauragės apskrityje, „Tauragės šilumos tinklų“ bendrovei. Valdininkai neliko abejingi – ėmėsi tirti, kas buvo išgriauta Dariaus ir Girėno gatvės 38-ojo daugiabučio 108-ajame bute. Nustatyta, kad buto savininkė O. Kancienė buto rekonstrukciją atliko neturėdama reikalingų leidimų, jai surašytas savavališkos statybos ir darbų sustabdymo aktai, administracinės teisės pažeidimo protokolas. Tačiau bauda nepaskirta, esą ji nuoširdžiai gailisi dėl padaryto pažeidimo.

Po šių tyrimų istorija nesibaigė – buto savininkė, gyventojų teigimu, padedama tuometinio „Tauragės butų ūkio“ direktorės pavaduotojo Silverijaus Statkaus, suskubo rinkti gyventojų parašus, kad jie neprieštarauja jos buto rekonstrukcijai, ketindama nelegaliai atliktus darbus įteisinti. Sausio 21-ąją buvo sušauktas namo gyventojų susirinkimas, kuriam pirmininkavo paskutinę dieną „Tauragės butų ūkyje“ dirbęs dabartinis vicemeras S. Statkus, o sekretoriavo O. Kancienė.

Susirinkimo protokole rašoma, kad jo metu S. Statkus pristatė O. Kancienės buto rekonstrukcijos projektą. Susirinkimo sekretorė O. Kancienė į protokolą įrašė savo žodžius, jog dalis namo butų savininkų pritaria, kad 108-asis butas būtų rekonstruojamas, nors realiai jo rekonstrukcija jau buvo atlikta prie kelerius metus. Susirinkime iš 101 butų savininkų dalyvavo 25. Nutarta neprieštarauti, kad O. Kancienės butas būtų rekonstruojamas.

Grasinimų neišsigando

– Kodėl Silverijus Statkus ėmėsi ginti šią moterį, aš nežinau. Žinau tik tai, kad jis man siūlė atsilyginti – sakė, kad man partija atsilygins. Tačiau aš jam atsakiau, kad nereikia man jokios pagalbos, iš nieko jokios pagalbos neprašiau ir niekada neprašysiu. Susitaupysiu iš savo menkos pensijos šimtą litų ir pasisamdysiu darbininką, kad skilusią sieną užlopytų, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo S. Pietaraitienė.

Moteris tikina, kad sulaukė grasinimų, šios istorijos įkarštyje jai keletą kartų skambinę nepažįstami vyrai ir raginę pamiršti savo žygius pas valdžios atstovus, esą ji per daug žinanti.

– Užsirašiau šituos numerius, – sakė moteris ir patikino grasinimų neišsigandusi.

Kategoriškai neigia

Kodėl daugiabučio gyventojai pastarąjį butą sieja su „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovais Sigitu ir Rasa Kancevyčiais, paaiškinti jie negalėjo. Esą namo gyventojai taip kalba. Be to, pastarosios partijos narys yra S. Statkus.

Tačiau šiuo metu Tauragės viešosios bibliotekos direktoriaus pareigas einantis S. Kancevyčius kategoriškai neigia galimas sąsajas su buto devynaukštyje istorija.

– Ar durnos esat? – žurnalistėms užėjus į jo darbo kabinetą metė „Tvarkos ir teisingumo“ partijos Tauragės skyriaus pirmininkas.

S. Kancevyčius pasvarstė, galbūt gyventojai supainiojo pavardes – mat O. Kancienės ir jo pavardžių ta pati šaknis.

Nesusijusi su šia istorija dievagojosi ir S. Kancevyčiaus žmona Rasa. Savivaldybės Tarybos narė tikino galinti atvykti į akistatą su namo gyventojais, kad įrodytų, jog jokių reikalų tame name netvarkė.

Apie antrą išėjimą nežino

Vicemeras S. Statkus, paklaustas, ar siūlė S. Pietaraitienei atsilyginti minėdamas partiją, kurios narys yra, atsakė:

– Nieko nežadėjau. Kaip partija gali atsilyginti? – „Tauragės žinioms“ sakė vicemeras.

S. Statkaus teigimu, viskas tame bute yra gerai, esą šildymas išbalansuotas visame šiame daugiabutyje.

„Tauragės butų ūkio“ direktorė Edita Zinkė „Tauragės žinioms“ patvirtino, kad tuometinis jos pavaduotojas S. Statkus, nors prieš tapdamas vicemeru dirbo paskutinę darbo dieną „Tauragės butų ūkyje“, labai norėjo dalyvauti sausio 21 dieną sušauktame pastarojo daugiabučio gyventojų susirinkime. E. Zinkės nuomone, šis devynauskštis labai problemiškas, esą tiesiog byrėte byra. Direktorė labai nustebo, kad pastarajame bute įrengti du įėjimai.

– To negali būti. Būtinai pasidomėsime, – pažadėjo E. Zinkė.

Gyventojų kaltinamas, kad rekonstruojamame bute nupjaustė šiluminius vamzdynus, dėl ko galėjo sutrikti šildymas kituose butuose, už šio namo šildymą atsakingas „Tauragės butų ūkio“ meistras, Tauragės rajono mero Prano Petrošiaus brolis Edmondas Petrošius į kalbas nesileido. „Tauragės žinias“ jis patikino jokių vamzdžių nepjaustęs.

– Ar jūs man tuos žmones atvesite, kurie taip ant manęs kalba? – žurnalistės pasiteiravo E. Petrošius ir paaiškino, kad namo gyventojai O. Kancienei pavydi, todėl ją ir puola.

Nežinojo, kad reikia leidimų

„Tauragės žinios“ susisiekė su buto savininke O. Kanciene. Moteris tikino, kad butas su židiniu devintajame aukšte ir dviem įėjimais skirtas jos aštuoniasdešimtmetei motinai, šiuo metu gyvenančiai viename rajono kaime. Esą butas visai neprabangus, įrengtas paprastai. Kad su šia istorija gali būti susiję „Tvarkos ir teisingumo“ partijos atstovai, moteris atmetė.

– Sigitą (Kancevyčių – red.) esu mačiusi, o Statkus tikrai niekuo nepadėjo. Daug nesąmonių žmonės prikalba, – sakė buto savininkė ir patikino, kad buto sienoms griauti leidimų niekieno neprašė, nes nežinojo, kad jų reikia.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.