Šokių pamokos – su tikėjimo prieskoniu
Įkelta:
2010-02-18
Nuotrauka
Aprašymas
Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Sportinių šokių kolektyvą „Skrydis“ krečia nemalonumai. Jį palikusių jaunųjų šokėjų tėvai pareiškė savo vaikus iš šio kolektyvo turėję atsiimti dėl vadovų kaltės, esą kartu su šokio pamokomis vaikai buvo mokomi baptistų tikėjimo tiesų. „Savo vaikus vedėme į sportinių šokių kolektyvą „Skrydis“, norėdami, kad jie išmoktų šokti, o į ką mums ir mūsų vaikams tikėti, mes pasirinksime patys, ką daugelis ir esame padarę“, – į Lietuvos sportinių šokių federaciją kreipėsi būrelis tauragiškių. Savo ruožtu Kauno evangelikų krikščionių baptistų bendruomenei priklausantysDanguolė ir Daivaras Linaburgiai tikina savo mokinių nemokę nieko blogo. Daivaras Linaburgis yra įgaliotasis Kauno evangelikų krikščionių baptistų bendruomenės atstovas Tauragėje.

Pasakoja apie tikėjimą

Savo pareiškime Lietuvos sportinių šokų federacijos Vykdomajam komitetui tauragiškiai rašo, kad su „Skrydžio“ kolektyvu ir jo vadovais siejo drąsias svajones: galbūt jų atžalos ne tik išmoks šokti, bet ir sieks sportinės karjeros. Pasak šokėjų tėvų, jų vaikams sekėsi gerai, jei ne tai, kad šokių vadovai įvairių užsiėmimų, kalėdinių renginių, vasaros stovyklų, kitų išvykų metu tendencingai ir įkyriai bruka vaikams savo tikėjimą. Dėl šios priežasties jų vaikai buvę priversti palikti šokių kolektyvą, kurį lankė nuo 2006 metų rudens.

Anot pareiškimą pasirašiusių penkių tėvelių, „Skrydžio“ vadovų organizuojamų renginių metu dalyvauja jiems nepažįstami asmenys, prisistatantys Linaburgių propaguojamo tikėjimo atstovais. Nepažįstamieji esą kalbasi su jų vaikais ir net įduoda raštelius su savo adresais, telefonų numeriais, elektroninių paštų adresais. Tėvai įsitikinę, kad jų vaikams tokiu būdu daroma neigiama įtaka, žalojama pasaulėžiūra.

„Norime, kad mūsų vaikai galėtų dalyvauti sportinių šokių varžybose, o ne tikėjimo intrigose. Už 2009 metų treniruotes su kolektyvu esame atsiskaitę ir neskolingi. Prašytume leisti mūsų vaikams toliau dalyvauti varžybose neprarandant kvalifikacijos“, – Sportinių šokių federacijos pagalbos prašo buvusių „Skrydžio“ kolektyvo šokėjų tėvai, mat perėję į naujus šokio kolektyvus jaunieji šokėjai nebeteko teisės tris mėnesius varžytis šokių konkursuose.

„Tauragės žinių“ pakalbinti iš „Skrydžio“ išėjusių šokėjų tėveliai buvo nekalbūs, sakė bijantys, kad šios problemos paviešinimas pakenks jų vaikams.

– Savo sūnų į kitą šokių kolektyvą pervedžiau, kadangi iš „Skrydžio“ išėjo jo šokių partnerė. Girdėjau, jog mergaitę tėvai išsivedė dėl to, kad vaikus šokio vadovai moko baptistų tikėjimo tiesų. Pats sūnus man apie tai nėra pasakojęs. Jis nėra labai atviras, – redakcijai pasakojo dvylikamečio tėvas.

Jo sūnus šį kolektyvą lankė ketverius metus.

„Nieko blogo nemokome“

Šiuo metu Danguolė ir Daivaras Linaburgiai šokti moko apie pusšimtį vaikų keturiose amžiaus grupėse. Šokio repeticijas pas juos lanko ir suaugusiųjų grupė. Šokėjų kolektyvui jie vadovauja dvylika metų, tačiau dėl jų tikėjimo esą nė karto nekilo problemų. Patys Linaburgiai korespondentei sakė savo krikščioniškų įsitikinimų niekad neslėpę.

Šokio mokytojai neslėpė, kad per kalėdinį renginį susirinkus tėvams ir vaikams aiškino šios religinės šventės prasmę. Apie krikščionybę su vaikais jie esą pasikalba ir stovyklų metu.

– Mes priklausome krikščionių evangelikų bendruomenei, kuri yra pripažinta valstybės. Nesame sektantai. Galbūt žmones gąsdina nelietuviškas žodis „baptistai“. Mes nieko blogo nemokome. Mūsų tikėjimas nesiskiria nuo kitų krikščioniškų tikėjimų, skiriasi tik apeigos. Tų pačių tėvų vaikai eina į tikybos pamokas ir mokosi tų pačių dalykų, – kalbėjo D. Linaburgienė.

Šokių vadovai tikino, kad tikėjimas niekam nėra brukamas prievarta. Jie esą tik akcentuoja krikščionybę, kas yra jų gyvenimo būdas.

– Jei tėvams nepatiko, kaip jų vaikus mokėme šokti, ar jie buvo pervilioti kito kolektyvo, tai jų pasirinkimas. Mes pikto nelaikome, tačiau yra tokios taisyklės, kad išėjus iš vieno šokių kolektyvo į kitą turi praeiti trijų mėnesių pertrauka, tik tuomet jie neprarasdami kvalifikacijos galės dalyvauti varžybose kito kolektyvo vardu. Poros, apie kurias mes kalbame, iki balandžio galės dalyvauti varžybose mūsų kolektyvo vardu. Niekas jiems neuždraudė dalyvauti varžybose. Šokių sezonas jau įpusėjęs, todėl iš tėvų pusės būtų negražu nubraukti visą mūsų darbą. Nuo pat mažiukų mes juos mokėme šokti. Tie, kurie išėjo, buvo neblogi šokėjai, – vienas per kitą kalbėjo Linaburgiai.

Šokių vadovai įspėti

Skundą dėl neva šokių vadovų skleidžiamų savo tikėjimo tiesų ir nesklandumų pereinant iš vieno šokių kolektyvo į kitą nagrinėja Lietuvos sportinių šokių federacijos Apeliacinė ginčų komisija.

– Federacijos nuostatuose numatytas laiko tarpas, kai iš vieno klubo į kitą perėję šokėjai gali dalyvauti konkursuose su nauju kolektyvu. Jei išsiskiriama nedraugišku sutarimu, tas laikotarpis trunka tris mėnesius. Jei šokėjai ir vadovai išsiskiria gera valia, po mėnesio jie gali startuoti su kitu kolektyvu. O dėl tos kitos veiklos šokių kolektyvo vadovams federacija jau išsakė savo pastabas. Tokia veikla nėra susijusi su federacija, – sakė komisijos pirmininkas Rolandas Slivinskas.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.