Senelių globos namų Tauragėje nebus
Įkelta:
2010-02-20
Nuotrauka
Aprašymas
"Rūtelės" darželio patalpose ketinama įkurdinti smurtą patyrusias moteris. Ramunės Ramanauskienės nuotrauka
,
Nuotrauka
Aprašymas
Vidutė Lidžienė "Tauragės žinioms" rodė palėpėje sukrautus lovų čiužinius, turėjusius atitekti jos įkurtiems globos namams. Daivos Sitnikienės nuotrauka

Daiva SITNIKIENĖ

Ramunė RAMANAUSKIENĖ

info@taurageszinios.lt

Idėja Tauragėje, buvusio „Rūtelės“ darželio patalpose, įkurti senų, neįgalių žmonių trumpalaikės globos namus, ko gero, taip ir liks tik gražia iniciatyva. Tačiau specialiai šiai idėjai įgyvendinti 2005 metų vasarį įkurtos viešosios įstaigos „Žmogaus socialinės integracijos centras“ vadovė Vidutė Lidžienė rankų nenuleidžia. Anot jos, ne tik dėl to, kad nenori nuvilti senų žmonių, bet ir dėl šešių iniciatyvinės grupės narių įdėto darbo bei jų negęstančios vilties, kad globos namai vieną dieną atvers duris. Verslininkė V. Lidžienė pagalbos kreipėsi į europarlamentarą Viktorą Uspaskich ir Seimo narį Vytautą Gapšį. „Tauragės rajono savivaldybėje nesulaukėme nei pritarimo, nei palaikymo, o tik priešiškumą. Nepateisinome neįgalių žmonių ir jų artimųjų vilčių, praradome daug lėšų ir laiko. Patyrę daug apgaulės ir išdavystės kreipiamės į Jus pagalbos“, – parlamentarų prašo V. Lidžienė.

Nesugebėjo pasiimti 2,5 milijono litų

Tauragės viešosios įstaigos „Žmogaus socialinės integracijos centras“ projektas trumpalaikės globos namams įkurti buvo vienas iš devynių šalyje (iš 48 pareiškėjų), 2006 metais laimėjusių Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atranką. Projektui įgyvendinti iš ES planuota gauti 2,5 milijono litų. Norint gauti šiuos pinigus Tauragės rajono savivaldybė šį projektą turėjo įtraukti į 2007–2013 metų regiono plėtros sąrašą. Tačiau, anot Vidutės Lidžienės, to nebuvo padaryta.

Idėjos įkurti trumpalaikės globos namus autorę dar labiau papiktino, kai savivaldybė pradėjo kurpti savo socialinių paslaugų projektą, kurio vertė – 1400000 litų, iš jų – 236458 litai savivaldybės biudžeto lėšos. Esą Tauragės rajono savivaldybė dėl nesuprantamų priežasčių atsisakė didelės paramos, o po kurio laiko vien iš savo biudžeto pasiruošė atseikėti kelis šimtus tūkstančių litų.

– Jei mūsų idėja būtų buvusi palaikyta, rajonas iš Europos Sąjungos fondų galėjo gauti 2,5 milijono litų paramą ir senelių globos namų įrengimas savivaldybei nebūtų kainavęs nė vieno cento. Tačiau visas mūsų įstaigos darbas nuėjo perniek. Mes net buvome susitarę dėl tolimesnio finansavimo iš užsienio. Toje pačioje ES finansuojamoje programoje dalyvaujantys Šilalės parapijos namai sėkmingai gavo lėšas, – „Tauragės žinioms“ pasakojo V. Lidžienė.

Anot jos, veltui buvo panaudoti Europos Sąjungos skirti 32 tūkstančiai litų techniniam projektui rengti. Esą vėjais paleistas ir ne vienas tūkstantis „Žmogaus socialinės integracijos centro“ litų.

– Aš žinau, ko jie nori, bet to nebus. Gal kažkam reikalingas sklypas geroje miesto vietoje, – užuominomis kalbėjo V. Lidžienė ir „Tauragės žinioms“ papasakojo apie ne vieną situaciją, kurios, jos manymu, leidžia suprasti, kad jos idėja buvo specialiai žlugdoma.

Negalvoja apie savo žmonių gerovę?

V. Lidžienė stebisi, kodėl rajono valdžia negalvoja apie savo rajono senų žmonių gerovę. Tam, kad būtų įkurti senų, neįgalių žmonių trumpalaikės globos namai, seneliai esą net siūlė perleisti savo namus.

– Jei mūsų idėja nebuvo palaikyta, bent jau galėjom gražiai sutarti su savivaldybe ir aš būčiau perleidusi mūsų įstaigos parengtą projektą. Savivaldybei tebūtų reikėję padengti mūsų išlaidas. Netgi būčiau padėjusi pigiau įsigyti inventoriaus, taip pat suteikusi nemažai informacijos, kurią surinkome norėdami kurti senų, neįgalių žmonių trumpalaikės globos namus, – „Tauragės žinioms“ pasakojo verslininkė.

Įkurs moterų krizių centrą

Redakcijos žiniomis, buvusio „Rūtelės“ darželio patalpose kol kas vyksta parengiamieji remonto darbai. Į vidų patekti „Tauragės žinių“ žurnalistams nepavyko – savivaldybės Socialinių paslaugų centro vadovė Nijolė Navickienė jų apžiūrėti nei fotografuoti neleido. Esą šiandien visuomenei dar nėra ko rodyti.

– Ten įsikurs moterų krizių centras. Jam bus skirti trys kambarėliai. Kartu persikels ir Socialinių paslaugų centras, – N. Navickienės teigimu, naujajame centre prisiglausti galės smurtą patyrusios moterys.

Antrajame pastato aukšte, N. Navickienės žiniomis, kursis medikai.

Paklausta, kodėl trims kambarėliams įrengti reikia tiek daug lėšų, N. Navickienė atsakė, kad atvirkščiai – pastato pirmajam aukštui atnaujinti planuojamų beveik pusantro milijono litų per mažai.

– Reikia įrengti virtuvėlę, dušus, valgomąjį. O kur dar baldai, visa elektros instaliacija, langai? – sakė N. Navickienė.

Moterų krizių centrą įkurdinti planuojama kitų metų birželį.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.