Parapijiečių prašymai – it žirniai į sieną
Įkelta:
2010-02-26
Nuotrauka
Aprašymas
Pagramantiškiai prašo prie jų miestelio bažnyčios įrengti aikštelę, tačiau jų prašymo niekas negirdi. Romualdo Vaitkaus nuotrauka

Pagramančio miestelio gyventojams jau keturis mėnesius nepavyksta prisibelsti į Tauragės rajono savivaldybės valdininkų širdis ir išprašyti, kad prie Pagramančio katalikų bažnyčios būtų įrengta mašinų stovėjimo aikštelė bei nutiestas takas nuo šventoriaus iki kapinių. Nors ką galima kalbėti apie prašymo patenkinimą, jei nuo pernai iš savivaldybės pagramantiškiai nesulaukė atsakymo. Kai prašymas buvo rašytas, mero pareigas ėjo Robertas Piečia.

Negavę atsakymo šią savaitę pagramantiškiai išsiuntė prašymą Seimo nariui Stasiui Šedbarui ir rajono savivaldybės Tarybai. Šis prašymas buvo viešai perskaitytas rajono Tarybos posėdyje. Ant prašymo pasirašė 198 Pagramančio, Mažonų ir aplinkinių kaimų gyventojai. Prašymą pasirašė ir parapijos klebonas Vladislovas Juškys.

Pagramančio parapijos tikintieji prašo, kad prie Pagramančio katalikų bažnyčios būtų įrengta automobilių stovėjimo aikštelė, kadangi laidotuvių metu katafalkas ir laidojimo proceso dalyvių automobiliai turi parkuotis pagrindinėje gatvėje, dėl ko kyla grėsmė saugumui. Parapijiečiai prašo nutiesti taką nuo šventoriaus iki kapinių, kad nereiktų bristi per purvą ar žolyną. Jie teigia, kad prie kapinių reikalinga aikštelė, be to, ten nėra šiukšlių konteinerio ir tualeto. Kaimo gyventojų teigimu, gatvėje bažnyčios pašonėje reikia nustatyti vienos krypties eismą, mat siaurame kelyje neįmanoma prasilenkti su priešais atvažiuojančiomis mašinomis. Parapijiečių manymu, tereikia pastatyti kelio ženklą.

Tauragės rajono savivaldybės tarybai ir Seimo nariui S. Šedbarui pagramantiškiai rašo: „Petrošius jaučiasi teisus išsiasfaltavęs gatvę, kurioje jis gyvena. Jam yra svarbiau dar pratęsti asfaltą iki Kuturių piliakalnio negu sutvarkyti aplinką prie bažnyčios, kurios prašo Pagramančio parapijos tikintieji“.

Anot Pagramančio parapijos klebono V. Juškio, ir aikštelės, ir tako žmonės prašo jau ne vienerius metus, tik niekas į šiuos prašymus nekreipė dėmesio.

– Norisi, kad žmonių prašymai būtų išgirsti. Kai nuvažiuoju į Šilalės rajone esančius Tūbinių, Varsėdžių kaimus, gražu ir pažiūrėti. Tvarkinga ten ir šiukšlių konteineriai sustatyti, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo Pagramančio parapijos klebonas.

Kaip „Tauragės žinias“ informavo Tauragės rajono savivaldybės atstovė spaudai Izolina Turauskienė, į gyventojų prašymus savivaldybė privalo atsakyti per 20 dienų, jei nereikia rinkti papildomos medžiagos iš sprendimų, protokolų, archyvo. Prireikus rinkti papildomą informaciją atsakymo terminą savivaldybės administracijos direktorius gali pratęsti, tačiau paklausėjas apie tai turi būti informuotas.

Su meru P. Petrošiumi susisiekti telefonu nepavyko: atsiliepęs jis atsiprašydavo negalįs kalbėti, nes neturi laiko. Trečiadienio savivaldybės Tarybos posėdyje meras viešai pareiškė, kad pagramantiškiams padėti galėtų Seimo narys Stasys Šedbaras.

– Problemą galėtų išspręsti ponas Šedbaras. Jis – Seimo narys vienmandatininkas. Tada, kai jie rašė prašymą, aš meru nedirbau, – pareiškė meras.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-23
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.