Garbės ženklai – nusipelniusiems žmonėms
Įkelta:
2010-02-22
Nuotrauka
Aprašymas
Garbės ženklais apdovanoti septyni savo darbais nusipelnę žmonės. Sonatos Jurgilienės nuotrauka

Gausų Tauragės apskrities viršininko Garbės ženklu apdovanotųjų būrį šiemet papildė dar septyni savo darbais mūsų apskričiai nusipelnę žmonės. Kai kurie jų garsino ne tik savo kraštą, bet ir šalį. Už aktyvią ir reikšmingą kūrybinę veiklą puoselėjant kultūrą, meną, už verslo plėtrą, paramą kultūros, sporto, švietimo ir socialinei veiklai, už didvyriškus poelgius ir aukštus sporto pasiekimus šiuo ženklu nuo 2006 metų apdovanota trys dešimtys žmonių. Garbės ženklai buvo įteikti kultūros, meno darbuotojams, mokytojams, skulptoriui, tautodailininkui, kraštotyrininkui, operos ir teatro režisieriui, rašytojai, istorikui, politikui, miškų urėdui, apskrities ligoninės direktoriui ir verslininkei. Šiemet tarp septynių nominantų, kuriems atrankos komisija skyrė garbės ženklą „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“, du tauragiškiai – Jonas Liorančas ir Pranas Rindokas bei skaudviliškis Marcelinas Zelba.

Neabejingas kultūrai

Jonas Liorančas 1988 metais subūrė tauragiškius į Lietuvos persitvarkymo sąjūdžio Tauragės iniciatyvinę grupę. Buvo jos tarybos pirmininkas ir Lietuvos sąjūdžio Seimo narys. Organizavo Lietuvos Respublikos savivaldybių paminklotvarkininkų lygos įsteigimą, buvo jos prezidentas.

J. Liorančas visada buvo neabejingas kultūrinei veiklai. Vaidino Tauragės liaudies teatre, sukūrė dešimtis vaidmenų, yra vadovavęs Kultūros centrui.

Paskutiniuosius septyniolika metų J. Liorančas dirba Kultūros paveldo tarnyboje. Jis identifikavo istorinę valstybinę sieną, nustatytą dar 1422 metais Melno sutartimi.

J. Liorančas yra leidinių „Žvilgsnis praeitin“, „Kviečia Tauragės kraštas“, „Tauragės paveldas“, „Valstybinė siena greta mūsų 1422–2006“, „Po lemties ženklu“, „Gyvenimas greta“ autorius.

Lietuvos nepriklausomybės atgavimo dešimtmečio proga šalies prezidentas jam įteikė Nepriklausomybės medalį, o Lietuvą integravus į Europos ir Transatlantinės gynybines struktūras J. Liorančas gavo Prezidento atminimo ženklą. Nepaisant šių garbingų apdovanojimų J. Liorančas sakė, kad jam įteiktas Garbės ženklas brangiausias iš visų apdovanojimų, kuriuos yra gavęs.

Įkūrė muziejų

Kitas tauragiškis, apdovanotas garbės ženklu „Už nuopelnus Tauragės apskričiai“, – Pranas Rindokas buvo Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio Kęstučio apygardos Žalgirio ir Tauro būrių partizanų ryšininkas, rezervinio būrio partizanas, karys savanoris, Vorkutos lagerių politinis kalinys, Lietuvos sąjūdžio Tauragės tarybos narys ir Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Tauragės skyriaus bei filialo ilgametis pirmininkas.

P. Rindoko iniciatyva Tauragėje įamžintas Lietuvos laisvės gynėjų atminimas, vienas jų – memorialas Šubertinės kieme. Jis – Kovų ir kančių istorijos muziejaus iniciatorius ir įkūrėjas, buvęs ilgametis „Tremtinio“ choro narys.

P. Rindokas buvo apdovanotas Lietuvos kariuomenės kūrėjo – savanorio medaliu, Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos, Lietuvos laisvės kovos sąjūdžio vadovybių medaliais ir padėkos raštais bei Partizanų žvaigžde.

Rankinio legenda

Tauragės apskrities viršininkas Raimundas Vaitiekus Garbės ženklo apdovanojimą įteikė irbuvusiam Skaudvilės vidurinės mokyklos kūno kultūros mokytojui, Lietuvos rankinio sporto pedagogui Marcelinui Zelbai.

M. Zelba laikomasLietuvos rankinio legenda.Yra dirbęsrankinio treneriu Šiaulių miesto mokykloje-internate, treniravo Šiaulių „Tauro“ vyrų rankinio meistrų komandą, kuri 1981 metais tapo Lietuvos čempione.

Treneris parengė ne vieną šalies vaikų, jaunių ir suaugusiųjų rinktinių narį. Nuo 1961 metų, kai Skaudvilėje buvo pradėtas žaisti rankinis, iki šių dienų M. Zelbos auklėtinės ir auklėtiniai 17 kartų tapo Lietuvos rankinio čempionais, 66 kartus iškovojo prizines vietas. Jo auklėtinės ir auklėtiniai žaidė SSRS moterų rinktinėse, taip pat dirba rankinio treneriais.

Už ilgametį pedagoginį pasiaukojamą darbą M. Zelba buvo apdovanotas gausybe padėkos raštų, diplomų ir apdovanojimų – ženklelių ir medalių. 2005 metais M. Zelbai įteikta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto Olimpinė žvaigždė, 2008-aisiais – Lietuvos pirmosios tautinės olimpiados 70-mečio atminimo medalis.

Koncertavo Garbės ženklo nominantas

Garbios nominacijos taip pat įteiktos dviem nusipelniusiems šilališkiams, pagėgiškiui ir jurbarkiškiui.

Apdovanotųjų vardu kalbėjusi vienintelė šiemet Garbės ženklu apdovanota moteris, Šilalės meno mokyklos mokytoja metodininkė, Šilalės rajono savivaldybės Kultūros centro meno mėgėjų kolektyvo vadovė Laima Andrejauskienė sakė:

– Esu laimingas žmogus, nes galėjau pasirinkti mylimą profesiją ir darbą. Kai darbas – šventė, gimsta prasmingi darbai. Manau, kad visi, kuriems šiandien buvo įteikti Garbės ženklai, tokį darbą ir dirba.

Renginio svečiams ir Garbės ženklo nominantams koncertavo 2007 metaisšiuo ženklu apdovanotas kraštietis kraštotyrininkas Albinas Batavičius su kolegomis.

Nuotrauka
glorija
Choro „Gloria“ archyvo nuotraukos
Įkelta:
prieš 1 dieną
Vis dažniau įvairių miesto švenčių proga tauragiškius džiuginantis miesto gospel choras „Gloria“ surengs pasirodymą ir artėjančios miesto šventės „Tauro ragas 2024“ metu. Koncertas vyks jau sutemus: krikščioniškos muzikos programą lydės šviesų šou, ketinama įrengti 16 m LED ekraną, kuriam rengiamos specialios vizualizacijos.
Nuotrauka
aplinka
Įkelta:
2024-05-21
2024 m. gegužės 20 d. Tauragės rajono savivaldybės administracijoje buvo apdovanoti Atliekų kultūros egzamino nugalėtojai. Juos sveikino Tauragės rajono meras Dovydas Kaminskas kartu su Viešosios tvarkos poskyrio vedėju Pauliumi Goštautu.
Nuotrauka
medžiai
Įkelta:
2024-05-21
Kaip informuoja Tauragės rajono savivaldybė,  pastarosiomis dienomis Tauragės miesto gyventojai gali džiaugtis didele ir reikšminga iniciatyva – didelių medžių sodinimu. Persodinant medžius siekiama ne tik praturtinti miesto grožį, bet ir sukurti komfortišką gyvenimo aplinką gyventojams.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-18
Gegužės 17 d. oficialiai pažymėtas Tauragės daugiafunkcės arenos antrasis statybų etapas – į būsimus sporto ir kultūros centro pamatus įkasta simbolinė laiko kapsulė ateities kartoms. Tikimasi, kad itin laukta ir regionui svarbi arena įneš dar daugiau kultūros ir galimybių sportuoti į visos apskrities gyvenimą. Laišką ateities kartoms, pasakojantį apie tauragiškiams reikšmingo projekto pradžią, pasirašė bei simbolinę kapsulę įkasė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas ir statybų įmonės „Gilesta“ direktorius Romas Paliulis.
Nuotrauka
Įkelta:
2024-05-17
Praėjusių metų pabaigoje Seimui atnaujinus įsimintinų dienų kalendorių, Vaiko diena šiemet pirmą kartą švenčiama šeimos mėnesį – gegužę, primena Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM). Ministrė Monika Navickienė kviečia visus – vaikus, tėvelius, senelius, mokytojus, kiekvieną mūsų – paminėti naująją vaikystės šventę.
Nuotrauka
ba;las
Įkelta:
2024-05-16
Po sekmadienį Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjusio „Lietuvos balsas. Kartos“ finalo paaiškėjo, kad naujausiais projekto laimėtojais tapo vaikinų grupė „T3“ iš mokytojos Nomedos Kazlaukomandos. Apie tai, kam muzikantai išleis laimėjimą, dėkingumą bei abejonių nepalikusią pergalę Nomeda ir „T3“ kalbėjo iškart po finalo surengtoje spaudos konferencijoje.
Nuotrauka
balas
S. Lukoševičiaus nuotraukos
Įkelta:
2024-05-13
Sekmadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ arenoje nugriaudėjo žiūrimiausio šalyje LNK muzikinio projekto „Lietuvos balsas. Kartos“ didysis finalas. Jo nugalėtojais tapo ir LNK įsteigtus 15 tūkstančių eurų laimėjo mokytojos Nomedos Kazlaus komandos dalyviai vaikinų grupė „T3“. Už juos balsavo 39,1 proc. žiūrovų.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2024-05-09
Siekiant maksimaliai užkirsti kelią galimam seksualiniam smurtui prieš vaikus, bus įtvirtinta pareiga asmeniui, ketinančiam užsiimti veikla, susijusia su vaikais, turėti išduotą Neteisėto darbo su vaikais prevencijos kodą (QR kodą). Darbdaviai privalės tikrinti, ar darbuotojas turi QR kodą, o nustatytos institucijos – vykdyti darbdavių priežiūrą. Efektyvinamas specializuotos pagalbos teikimas vaikams, galimai nukentėjusiems nuo seksualinio smurto. Tai numatantiems Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtiems Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pakeitimams pritarė Vyriausybė. Juos dar turės priimti Seimas.
Nuotrauka
balsas
Asmeninio archyvo ir Lietuvos balsas. Kartos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-09
Sulaukusi pasisekimo „Lietuvos balsas, Kartos“ kryžminių kovų atrankoje tauragiškių vaikinų komanda „T3“ pateko į finalą ir dėl laimėtojo titulo susikaus šį sekmadienį „Žalgirio arenoje“. „Tauragės žinios“, bendradarbiaudami su „Tauragės radiju“ pakalbino jų mokytoją, pasaulinio lygio lietuvių operos žvaigždę Nomedą Kazlaus. Apie savo mokinius vokalo profesorė atsiliepia labai gerai, pasak jos, vaikinuose – didžiulis potencialas.
Nuotrauka
SENJORAS
Įkelta:
2024-05-08
Šalpos pensijos negalią turintiems dirbantiesiems būtų skiriamos nepriklausomai nuo to, kada ir kokio lygio negalia nustatyta, taip pat šalpos senatvės pensijas galėtų gauti ir jau pensinio amžiaus sulaukę, bet vis dar dirbantys žmonės – tokiems siūlymams šiandien po pateikimo pritarė Seimas. Artimiausiu metu jie bus svarstomi Parlamento komitetuose.
Nuotrauka
adakavas
Adakavo socialinių paslaugų namų nuotraukos
Įkelta:
2024-05-08
Tauragėje veiklą pradėjo dar vienos naujos socialinės dirbtuvės, kurioje žmonės su negalia gamins įvairius rankdarbius, pakuos dovanas, taisys drabužius, taip pat teiks aplinkos tvarkymo ir kitas bendruomenei reikalingas paslaugas.  Čia, žmonės, turintys negalią, pajus, kad ir jie šioje visuomenėje – ne mažiau svarbūs ir reikalingi. O ambicijos nemažos: savo rankų darbo gaminius parduos elektroninėje parduotuvėje.
Nuotrauka
T3
Lietuvos Balso feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2024-05-07
Ryškiausio muzikinio projekto šalyje grandiozinis finalas naujame sezone užims didžiausią šalies areną, kur tūkstančiai tikrą muziką mylinčių balsų dainuos kartu su tais, kurie naujame projekto sezone savo talentu prasiskynė kelią į finalą!
Nuotrauka
m
Tauragės kultūros centro ir asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-05-03
Paskendę darbiniuose ir buitiniuose rūpesčiuose reta šeima prisimena, jog be aprūpinimo materialine gerove tėvų pareiga vaikuose ugdyti ir meilę tėvynei. Šią pareigą sėkmingai atlieka Valinčių šeima. Tiek tėvai, tiek vaikai priklauso šokių ar dainų kolektyvams, kartu keliauja, kuria tradicijas, mini valstybines šventes. O svarbiausia, myli ir gerbia vienas kitą.  
Nuotrauka
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-27
Šiandien, apie 14 val., specialiosioms tarnyboms pranešta, kad kilo gaisras Leikiškės sąvartyne. Gaisrą pastebėjo ir specialiąsias tarnybas informavo sąvartyne dirbusi dispečerė. Degė apie 70 kv. m sąvartyno ploto. Nuo degusio ploto patraukta technika.
Nuotrauka
Nuošliauža
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-04-23
2024 m. sausio 24–25 dienomis, prasidėjus staigiam atšilimui, į Jūros upę nuslinko nemaža dalis šlaito, daugiamečiai medžiai bei dalis pėsčiųjų ir dviračių tako. Dėl susidariusios situacijos sausio 25 dieną, 10 val. surengtas Tauragės rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro posėdis, o tos pačios dienos vakare Tauragės mieste paskelbta ekstremalioji situacija.
Nuotrauka
Aleja
Įkelta:
2024-04-22
Tauragės rajono savivaldybės administracija pasirašė sutartį su UAB „Hidroterra“ dėl dalies Jūros upės šlaito nuo Dariaus ir Girėno g. Iki J. Tumo – Vaižganto g., Tauragės mieste (prie „Versmės“ gimnazijos), nuošliaužos padarinių pašalinimo (avarijos grėsmės pašalinimo) ir šlaito sutvirtinimo projekto parengimo darbų.
Nuotrauka
inkilai
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-22
Lietuvos teismų bendruomenė palaikydama Ukrainą kovoje už laisvę bei prisidėdama prie Pakruojo dvaro ir organizacijos „Stiprūs Kartu“ inicijuotos paramos akcijos „Laisvės paukščiai“  sukūrė net 16 unikalių inkilų. Juos nuo kitos savaitės pradžios, t. y. nuo 2024 m. balandžio 22 d. iki balandžio 28 d. bus galima įsigyti aukciono būdu puslapyje www.laisvėspaukščiai.lt.