X faktorius nuotr.
Sekmadienį pirmajame muzikinio televizijos projekto „X faktorius“ finale tarp dvylikos geriausių dalyvių pasirodys ir dvi tauragiškės – naujomis dainomis pradžiugins Atėnė Ravinkaitė ir Viltė Kirstukaitė. Abiem nuo mažens dainuojančioms tauragiškėms būtinas kraštiečių palaikymas, nes tik žiūrovų balsai lems, kurie 10 dalyvių pateks į antrąjį projekto finalą ir galės tęsti kovą dėl 20 tūkst. eurų prizo.
Finalui ruošia „galingas“ dainas
Nuo mažens Tauragės miesto šventėse ir įvairiausiuose renginiuose dainavusioms merginoms šiemetinis „X faktorius“ nepaprastai sėkmingas. Viltė Kirstukaitė laimėjo Sauliaus Urbonavičiaus – Samo surengtą kėdžių iššūkį, o Atėnės pasirodymas projekto scenoje be žado paliko komandą rinkusį charizmatiškąjį dainininką Saulių Prūsaitį.
Atėnė su mama Neringa
Abi tauragiškės šią savaitę įtemptai ruošėsi būsimam pasirodymui. “Dabar laikas man eina per lėtai – labai nekantrauju, laukiu pasirodymo. Tai pirmas mano tiesioginis finalas, jam pasiruošti nebuvo daug laiko, todėl šiek tiek nerimauju. Tikiuosi, kad tauragiškiai balsuos už mane, padės man patekti į antrąjį finalą ir tęsti kovą“,- sakė spalio pradžioje šešioliktąjį gimtadienį šventusi jauniausia šio projekto dalyvė Viltė.
Tauragės „Versmės“ gimnazijos vienuoliktokė Atėnė Ravinkaitė sekmadienį žiūrovus žada nustebinti dar viena „galinga“ daina. „Šis projektas man ne pirmas, bet bus pirmas, tiesiogiai rodomas per televiziją. Prieš visus pasirodymus jaudinuosi, bet eidama į sceną sudėlioju mintis, kokią žinutę noriu perteikti klausytojams ir žiūrovams, ir kai pradedu dainuoti, jaudulys savaime atslūgsta“,- neslepia Atėnė.
Viltė ir mokytoja Rosita Čivilytė
Abi tauragiškės – tituluotos dainininkės, nugalėjusios daugybę Lietuvoje ir užsienyje vykusių dainų konkursų. O Atėnė net tris kartus yra tapusi „Dainų dainelės“ laureate, dukart pateko į vaikų konkurso „Lietuvos balsas“ finalą, antrajame iki pergalės jai pritruko tik kelių žiūrovų balsų. Kiek toli ją nuves šio televizijos projekto sėkmė, taip pat priklausys tik nuo televizijos žiūrovų balsų.
Sėkmę garantuoja atkaklus darbas
Atėnę jau 10 metų Tauragės meno mokykloje vokalinio meno moko Alina Dambrauskienė. Mokytoja sako, kad mergina per tą laiką Tauragei dovanojo nesuskaičiuojamą kiekį koncertų, garsino miestą daugybėje konkursų ir parvežė į Tauragę dešimtis prizų.
Atėnė su mokytoja Alina Dambrauskiene
„Atėnė trykšta energija ir kūrybingumu, nuo pat mažens gali didžiuotis ypatingai stipriu balsu ir jis kuo toliau, tuo dar labiau stiprėja. Mūsų Atėnė labai jautri, bet tuo pačiu ir nepaprastai stipri mergina – ir savo charakteriu, ir vokaliniais gebėjimais“,- tikina A. Dambrauskienė, kurios visos mintys taip pat koncentruojasi ties būsimu Atėnės pasirodymu televizijos scenoje.
Mokytoja neabejoja A. Ravinkaitės sėkme: mergina labai daug ir atsakingai ruošiasi finalui, iki smulkmenų išgvildena kiekvieną dainos niuansą, todėl eidama į sceną nebegalvoja, ką darys –visą save atiduoda publikai.
Viltę Kirstukaitę septintus metus vokalo moko dainininkė Rosita Čivilytė, todėl kiekvieną savaitę mergina vyksta į pamokas Vilniuje. Vokalo mokytoja įsitikinusi, kad Viltė turi ir moka viską, ko reikia sėkmei šiame projekte, vienintelis dalykas, ko trūksta – žiūrovų palaikymas balsavime, nes mergina jo verta.
Viltė
„Viltė turi didžiulį potencialą – nuostabų balsą, gebėjimus, yra išskirtinė ir turi daugybę laiko susivokti, kad jos galimybės yra labai didelės, tokios, kad net pati gal ne visiškai tai supranta. Man netgi atrodo, kad jos gebėjimų skalė yra kaip neišsemiamas šaltinis, iš kurio kiek besemsi, atsiranda vis daugiau ir daugiau jėgos. Puiku, jei tauragiškiai išgirs tą muziką, kuri iš jos teka, todėl linkiu sėkmės ne tik Viltei, bet ir žiūrovams“,- sakė R. Čivilytė, linkinti merginai dainuojant atsipalaiduoti ir mėgautis tuo, ją jai suteikė Visata.
Didžiausios sirgalės – mamos
Abiejų merginų mamos jaunystėje svajojo tapti dainininkėmis. Viltės mama Lina Kirstukienė daugybę metų dainavo miesto ansambliuose, vedė muzikinius vakarus, yra dalyvavusi televizijos projektuose, o viename netgi laimėjo pagrindinį prizą. Muzikalūs ir kiti šeimos nariai: Viltės tėtis grojo orkestre, sesuo ir brolis baigė muzikos mokyklą.
Sauliaus Prūsaičio komanda
„Daug kas sako, kad Viltė yra neišsipildžiusi mano svajonė, nes aš ant tokios scenos niekada nebuvau užlipusi. Viltė pranoko mus visus, nes jau septinti metais mokosi vokalo pas Rositą Čivilytę – vieną geriausių šalies vokalisčių, kuri padėjo atsiskleisti dukros savitumui. Rosita ne tik gera vokalo mokytoja, ji labai turtinga savo vidumi: jei lyginčiau su tuo vaiku, kurį jai nuvežiau, Viltė dabar yra visiškai kitas žmogus. Rosita ne tik vokalo, ji Viltei yra ir gyvenimo mokytoja,“- dukros sėkme džiaugiasi Lina.
Atėnė dainuoja nuo ketverių metų, o pirmasis jos pasirodymas įvyko vaikų darželyje. „Man tai buvo didelis siurprizas - žiūrėjau nustebusi, nes pati visada norėjau tapti dainininke. Atėnė nuo vaikystės neturi scenos baimės, jai patinka atkreipti dėmesį, išsiskirti iš kitų, nori, kad visi ją matytų ir girdėtų. Nežinau, iš kur tas Atėnės talentas, tikriausiai ji paveldėjo mano svajonę“,- sakė merginos mama Neringa Bareišienė.
Sauliaus Urbonavičiaus komanda.
Beje, Atėnė vaikystėje mokėsi ne tik dainuoti, jai taip pat gerai sekėsi ir pramoginiai šokiai. Taip gerai, kad tuomet, kai pradėjo visko nebespėti, ilgai dvejojo, ką reikėtų pasirinkti. Kaip visada, nulėmė atsitiktinumas – pasirinkimas įvyko savaime, nes pramoginiuose šokiuose Atėnei pritrūko poros.
Šį sekmadienį merginos įrodys, kad gimė dainuoti. Abi tikisi, kad jų sėkme nesuabejos visada už savo kraštą mūru stojantys tauragiškiai.
Šį ketvirtadienį Kauno bigbendas kviečia į aristokratišką pasimatymą su Ella Jane Fitzgerald ir džiazo atlikėja Laura Budreckyte. Nors abi džiazo dainininkes skiria šimtmetis, bet kai kas jas suartina. Tai – saviti šių atlikėjų tembrai, jų dėmesys ir jautrumas atliekamam turiniui, platūs diapazonai, balsų &sc
Šiandien, 2025 m. gegužės 28 d., apie 7.15 val. iš namų, Pagėgių sav., Rukų k., išėjo ir negrįžo Erikas Poška, gim. 2010 m. Su nepilnamečiu susisiekti nėra galimybės, jo buvimo vieta nėra žinoma. Vaikinas smulkaus kūno sudėjimo, apie 180 cm ūgio, tamsiai rusvų, garbanotų plaukų, vilkėjo šviesios spalvos džinsines
Pašnekovas - Algridas Petraitis, Tauragės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas muzikos ugdymui. Pokalbio tema – mokinių priėmimas į meno mokyklą. https://open.spotify.com/episode/3ZzgXkmxAxkjoLfEifjhZB Baigiantis mokslo metams, mokytojai mąsto apie naujuosius mokslo metus, todėl gabumų patikrinimas (ne egzaminai!) birželio 3-4 d.
Prie mikrofono - Raimondas Vaitkevičius, TauragėsAVPK viršininkas. https://open.spotify.com/episode/0VcF6ucAHL8szRN9ksJ1Di - Vizitinė kortelė, trumpai apie save. - Kokia tvarka skiriami apskričių policijos komisariatųviršininkai, kiek kadencijų? Kas lėmė jūsų paskyrimą? - Pirmi (ar pirmi?) įspūdžiai atvykus į naująją darbovietą.
Paplūdimio teniso entuziastas Mindaugas Dumčius apie sparčiai populiarėjančią sporto šaką ir artėjantį turnyrą „Tauragė 2025“. Ko tikėtis sportininkams ir žiūrovams? Klausykitės pokalbio! https://open.spotify.com/episode/23ePVBBY51t3zMPh2rJWAN
Empatija – vienas svarbiausių gebėjimų, padedantis kurti stiprius tarpusavio santykius, išvengti konfliktų ir užaugti atsakingu, supratingu žmogumi. Empatiški vaikai geriau suvokia tiek savo, tiek ir kitų jausmus, lengviau sprendžia nesutarimus ir geba būti atidūs savo ir aplinkinių emocijoms. Vis dėlto vaiko teisių gynėjai past
Sunkvežimių parką valdanti įmonė puikiai žino, kad netikėtas technikos gedimas gali reikšti ne tik papildomas išlaidas, bet ir verslo grandinės sutrikimus. Dėl to vis aktualesnis tampa klausimas – kiek ir kokių atsarginių dalių reikėtų turėti „po ranka“, kad sprendimai būtų priimami greitai, o remonto darbai vyktų sk
Gegužės 22 d. atlikti maudyklų vandens tyrimai Jūros upės maudykloje, Balskų tvenkinyje, Keramikos tvenkinyje, Skaudvilės tvenkinyje, Draudenių ežere, Baltrušaičių tvenkinyje, Zumpės tvenkinyje. Nustatyta, kad Zumpės tvenkinyje žarninių enterokokų skaičius viršija higienos normoje (HN92:2018) nustatytas ribines vertes, todėl š
Visą gegužę Tauragės raj. bendrojo ugdymo įstaigose vyksta įvadinės dronų pamokos, kurias veda Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros (LINEŠA) „Airtech“ skyriaus bepiločių orlaivių mokytojai. Įvadinės pamokos mokyklose rengiamos populiarinant jau nuo šio rugsėjo Tauragės raj. startuosiančius „Airtech“
Tęsiame pasakojimą apie netoli Tauragės esančius senovės kapinynus, kuriuos paliko skalviai. Kas jie tokie buvo, „Tauragės žinių“ skaitytojai gali sužinoti skaitydami pirmąjį šios serijos straipsnį. Greižėnų kapinynas200 m į šiaurę nuo Oplankio yra kapinynas, kurį dar 1897–1898 m. tyrė baltų proistorės tyrinėtojas,
Penkerius metus Lietuvoje galima pasinaudoti Šeimos kortelės teikiamomis nuolaidomis, naudomis ir privilegijomis. Teisę į Šeimos kortelę turi daugiau kaip 43 tūkst. šeimų, pirmąja kortele naudojasi daugiau kaip 18 tūkst. Lietuvos šeimų, t.y. 42 proc. teisę į šią kortelę turinčių šeimų. Kortelė populiariausi
Pamėginkime apibrėžti, ką laikome Tauragės senamiesčiu. Gal tai Tauragės dvaras, davęs pradžią miestui? Bet jis taip toli nuo dabartinio centro. Gal tuomet Senamiesčio skveras, tokį vardą gavęs tik 2013 metais, ir jo aplinka? Gal, tačiau šiandien tai irgi ne centras. Tuomet gal dabartinis centras aplink Dariaus ir Girėno bei Vytauto gatvių s