Tauragės žinios logotipas
Visuomenė kviečiama padėti žmonėms, gyvenantiems su depresija

Visuomenė kviečiama padėti žmonėms, gyvenantiems su depresija

„Eurostat“ duomenimis, kasmet depresija Lietuvoje diagnozuojama daugiau nei pusei šimto tūkstančių gyventojų. VšĮ „Skirtingos spalvos“ 3 metus iš eilės kviečia prisidėti prie depresijai gydyti skirto fondo #nebeNORIUGYVENTI ir taip padėti tiems, kurie dėl finansinių priežasčių negali eiti sveikimo keliu. Fondo organizatoriai bendradarbiaudami su Depresijos įveikimo centru siūlo specialią dešimties savaičių savigalbos programą su klinikine psichologe Aušra Mockuviene.

10 savaičių savigalbos programos metu mokysitės iš naujo pamilti kasdienius dalykus, kiekvieną savaitę aptardami po naują gyvenimo būdo temą: mitybą, dienotvarkę, įkyrias neigiamas mintis, fizinį aktyvumą, šviesą, miego sutrikimus, bendravimą, traumas, laimės ir vertybių ryšį.

Kam verta dalyvauti programoje?

Šioje programoje gali dalyvauti kiekvienas, kuris jaučia depresijos simptomus, o galbūt jau seniai gyvena su šia liga. Galite tapti šios programos dalimi, jei jaučiate nuolatinį nerimą, nejaučiate gyvenimo džiaugsmo, kuris laikas esate liūdnas ir galvojate, kad kasdienybėje nebėra šviesių spalvų. Šioje programoje verta dalyvauti tiems, kurie nežino, kur eiti, ko siekti, tačiau nori pasijusti geriau, pažinti save.

Kodėl verta dalyvauti programoje?

  • Galimybė padėti sau jaustis geriau.
  • 10 savaičių paskaitų su patyrusia psichologe.
  • Praktiniai patarimai, kuriuos galėsite pritaikyti kasdienybėje.
  • Galimybė pažinti save ir Jus supančią aplinką.
  • Virtuali aplinka bendrauti visiems programos dalyviams.
  • Programa padės Jums atrasti motyvacijos, valdyti savo emocijas ir jausmus.
  • #nebe(NORIUGYVENTI) fondo dalimi jau tapo 100 žmonių, kuriems ši programa padėjo pasijusti geriau.

Kaip vyksta programa?

  • Šios programos kūrėja ir lektorė yra Depresijos įveikimo centro vadovė, psichologė-psichoterapeutė Aušra Mockuvienė.
  • Programa vyksta internetu, prisijungus prie savo sukurtos paskyros.
  • Kiekvienai savaitei bus skiriama nauja tema.
  • Kiekvieną savaitę peržiūrėsite maždaug 2 val. trukmės paskaitos įrašą.
  • Kiekvieną savaitę susitiksite su programos lektore aptarti savaitės temą ir klausimams atsakyti.
  • Kiekvieną savaitę bus suteikiami praktiniai patarimai, kuriuos galėsite taikyti sau.
  • Savo patyrimais ir sunkumais galėsite dalintis su grupės dalyviais.

Ką reikia padaryti, kad tapčiau programos dalyviu?

  • Norint tapti programos dalyviu, Jums reikės parašyti motyvacinį laišką, kodėl ši pagalba Jums yra svarbi ir reikalinga.
  • Motyvacinį laišką siųskite el. paštu: savipagalba@depresijosiveikimas.lt.

Dalyvaujantiems šioje programoje yra svarbu suprasti, kad ji gali padėti į gyvenimą pradėti žiūrėti kitomis akimis, padėti pamilti save ir šalia esantį, padėti tikėti rytojumi ir sveikti, tačiau ši programa yra tik pagalba, didžiausia darbą turi padaryti pats žmogus. Pats žmogus turi tikėti, jog verta nepasiduoti, o programos specialistai nurodys kelią, kaip to siekti.

Pagal „Eurostat“ atliktus tyrimus, depresija visame pasaulyje serga apie 250–300 milijonų žmonių. Pagal šios ligos sergamumą Lietuva užima 10 vietą pasaulyje, o diagnozuojamų atvejų skaičius nuolat auga. Būtent šie rodikliai parodo visuomenės emocinės ir dvasinės sveikatos būklę, todėl labdaros fondas #nebeNORIUGYVENTI sieks suteikti žmonėms, jaučiantiems depresijos simptomus arba jau seniai gyvenantiems su šia liga, pagalbą. Kaip teigia fondo organizatoriai, kad tik kartu su visuomenės palaikymu galime padėti žmonėms, jaučiantiems nuolatinį nerimą, galvojantiems apie savižudybę ar nejaučiantiems gyvenimo džiaugsmo.

Sumanymas steigti fondą kilo po pokalbio su viena iš iniciatyvos herojų Ieva Zasimauskaite. „Sirgdama depresija, ji pasidalijo patirtimi, kad yra labai daug žmonių, kurie nori sveikti, bet negali finansiškai sau to leisti. Taip 2020 m. pirmą kartą visuomenei pristatėme fondą, kuris kvietė padėti su emociniais sunkumais susiduriantiems žmonėms, nebematantiems tikslo gyventi, nebenorintiems pabusti, kažko siekti ar tikėti gyvenimu po saule. Mūsų tikslas jau trečius metus iš eilės – padėti surasti viltį gyvenimui ir ištarti žodžius NORIU GYVENTI‘‘, – sako labdaros sumanytojas ir VšĮ „Skirtingos spalvos“ įkūrėjas Dalius Stankevičius.

Ar patiriami išgyvenimai ir neigiamos emocijos gali daryti įtaką savižudiškam elgesiui? Klinikinė psichologė Aušra Mockuvienė sako, kad mintys apie savižudybę kyla, kai žmogus patiria labai didelį emocinį skausmą, kuris tuo metu gali būti nepakeliamas. Taip pat žmogus gali išgyventi neviltį, bejėgiškumą, vienišumą, menkavertiškumą, jaustis kitiems našta.

Veiksmingiausi būdai, kaip žmonės gali padėti kitiems, norintiems negyventi su nevilties jausmu, pasak jos, yra bendrystė: „Nesiekčiau tokioje užduotyje veiksmingumo, juo labiau –kovos. Ieškočiau – bendrystės, saugumo, galimybės suprasti, kaip ir kodėl žmogus patiria neviltį. Neviltis gali mažėti ne tiek dėl efektyvių argumentų, kiek patiriant bendrumo išgyvenimą, jaučiantis suprastam, išgirstam, pamatytam.“

Turbūt didžioji dalis visuomenės išgirdusi žodžius ,,nebenoriu gyventi‘‘ išsigąstų ir nežinotų, kaip elgtis toliau. Kaip tinkamai suteikti emocinę pagalbą? „Aš ir pats prieš keletą metų būčiau nežinojęs, kaip turiu padėti žmogui, kuris ištaria žodžius ,,nebenoriu gyventi‘‘. Ir tai yra mūsų visuomenės neišmoktos pamokos, kaip galime išgelbėti žmogų, nuo ko prasideda pagalbos kelias. Bet įsileidę žmones giliau į savo vidų, laiku pastebėję jų tam tikrus išgyvenimus, galime jiems padėti eiti sveikimo keliu, suteikti drąsos. O tos drąsos reikia, nes dalis visuomenės vis dar nepatogiai žiūri, klijuoja ,,ligonio‘‘ etiketes. Be to, reikia suprasti, kad šie žodžiai atsiranda tuomet, kai gyvenimo patiriamas skausmas užgožia kasdienybės džiaugsmą, kurio žmogus tiesiog nebegali jausti, nes aplinkui mato tik tamsą. Dabar, išgirdęs šiuos žodžius, stengiuosi išbūti su žmogumi ir parodyti, kad jis man rūpi“, – mintimis dalijasi labdaros fondo sumanytojas D. Stankevičius.

Patiems žmonėms, kurie susiduria su nenoru gyventi ar depresija, klinikinė psichologė Aušra Mockuvienė sako, jog labiausiai linkėtų nelikti vienam su savo skausmu, kančia, neviltimi ir vienišumu. „Radus žmogų, kuriuo gali pasitikėti, su kuriuo saugiai jautiesi, gali lengviau išbūti ir su pačiais sunkiausiais ir aštriausiais jausmais. Juo labiau, kad visi jausmai ir būsenos yra laikini, net jei labai sunkūs ir tęsiasi jau kurį laiką. O sprendimas nusižudyti visgi yra neatšaukiamas.“

Dalius Stankevičius sako, jog viltis yra, kad kalbėti apie depresiją jau nebėra tabu, ir darome viską, kad jaučiama stigma vis mažėtų: „Aš esu labai laimingas, kad galime kurti tokį fondą, kuris ne tik turi siekį padėti kitiems sveikti, bet tuo pačiu neša ir stigmą griaunančią žinutę apie emocinę sveikatą, kad neturime bijoti ar gėdytis padėti sau ir šalia esančiam. Dvejų metų praėjusio fondo rezultatas yra per 100 žmonių išgelbėtos gyvybės, kurioms pavyko sugrąžinti norą gyvenimui, šeimos kūrimui, meilės sau pažinimui, gebėjimui pabusti ir vykti į darbą ar tiesiog galėjimui pasidžiaugti tuo, kad gali būti.“

Prie fondo prisidėti yra kviečiami visi, norintys padėti tiems, kuriems pagalbos šiuo metu reikia labiausiai. Nuo sausio 22 d. iki vasario 29 d. skambinkite trumpuoju numeriu 1402 ir skirkite 3 eurų auką arba didesnę auką skirkite Skirtingos spalvos interneto svetainėje.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Tauragės apskrities policijos suvestinė: nelaimė ūkyje, sukčiavimo atvejai ir eismo įvykis pėsčiųjų perėjoje

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pastarosios paros įvykius Tauragės, Šilutės ir Šilalės rajonuose. Užfiksuoti skaudūs nelaimingi atsitikimai, keli sukčiavimo atvejai, eismo įvykis bei kiti teisės pažeidimai. Nelaimingi atsitikimaiLiepos 3 d. apie 9.30 val. Šilalės r., Bokštų k., ūk

Kaitros dienoms – naminiai gaivinantys gėrimai: net 8 paprastos ir vasariškos idėjos

Kai karštis stiprėja, nėra nieko geriau už vėsų gėrimą rankoje. Lietuviai nepamiršta pasirūpinti skysčių balansu organizme – sulig kylančiu termometro stulpeliu, auga ir gėrimų pardavimai, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Bene geriausias pasirinkimas karštu oru yra, žinoma, vand

Tauragėje minima Vaikų globos savaitė kviečia į prasmingus renginius

Nuo birželio 30 d. iki liepos 6 d. visoje Lietuvoje minima Vaikų globos savaitė, o liepos pirmąjį sekmadienį – Globėjų diena. Tai ne tik proga atkreipti dėmesį į vaikų globos svarbą, bet ir nuoširdžiai padėkoti globėjams, įtėviams, budintiems globotojams bei šeimynoms už jų kasdienį rūpestį, meilę ir atsidavimą vaikams, kuriems

Klinkerio magija jūsų namams: praktiškas gidas neapsisprendusiems

Įsivaizduokite namą, kurio fasadas po 30 metų atrodo taip pat puikiai, kaip pirmąją dieną. Fasadą, kuris atlaiko lietuviškas pūgas, vasaros kaitras ir rudens liūtis, bet vis tiek išlieka elegantiškas ir nerūpestingas. Turbūt manote, kad tai – tik svajonė? Leiskite jus nudžiuginti – klinkerio plytelės paverčia &scaro

Išmanūs ir tvarūs sprendimai Tauragėje leidžia sutaupyti ir savivaldai, ir gyventojams

Tauragės rajonas – vienas žaliausių ir inovatyviausių Lietuvoje, kuriame tvarumas eina koja kojon su išmanumu. Mokyklas ir darželius elektros energija aprūpina ant stogų įrengtos saulės elektrinės, viešuose pastatuose šildymą kietu kuru keičia modernūs sprendimai, o proveržį atsinaujinančios energetikos srityje lydi spart

Visi klaus, kur pirkot šį skanėstą – namuose gamintas sorbetas vos iš 3 pigių ingredientų

Už lango – ilgai laukta vasariška šiluma, tačiau ji didina ir norą gaivintis. Norint naminių ledų, visai nebūtinas specialus aparatas – naminis sorbetas bus labai gaivus, natūraliai saldus, nebrangus ir skanus variantas. Tai labai paprastas receptas, kuris nereikalauja beveik jokių pastangų – herojėmis jame taps &sca

Lietuvos pasieniečiai vėl padės Latvijai gintis nuo neteisėtos migracijos iš Baltarusijos

Aštuoni Lietuvos pasieniečiai nuo liepos 7 d. Latvijoje padės šios šalies Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) užtikrinti šalies sienos su Baltarusija apsaugą.  Planuojama, kad sienos stebėjimą, neteisėtos migracijos iš Baltarusijos užkardymą ir kitus su sienos apsauga susijusius veiksmus ši Liet

Savivaldybės ima, ką gauna arba negauna nieko

Nuo 2004 metų Lietuva gauna nuolatines išmokas socialiniams bei ekonominiams skirtumams tarp regionų ir jų viduje mažinti bei tvariai ir tolygiai plėtrai visoje šalyje skatinti. Praėjus dviem dešimtmečiams nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, investicijos viršijo 16 mlrd. eurų, šalies bendrasis vidaus produkta

Paskatos dirbti legaliai padeda skolininkams grįžti į darbo rinką

Statistika rodo, jog metus veikiantys skolų išskaitų pakeitimai ir pusę metų veikianti „skolų atostogų" programa duoda teigiamų rezultatų. Per pusę metų „skolų atostogomis" pasinaudoję į darbo rinką grįžo 265 žmonės. Bendras skolininkų skaičius per metus sumažėjo beveik 13 tūkst. Šį rezultatą, tarp kitų priežasčių, lėmė ir

Kartų ąžuolas: tavo vardas – miesto ateityje

Įsivaizduok vietą, kur susitinka kartos. Kur tavo vardas – ne tik įrašas skaitmeniniame pasaulyje, bet fizinė, išliekanti žymė miesto erdvėje. Tauragėje startuoja unikalus projektas – „Kartų ąžuolas“, kuris kviečia kiekvieną prisidėti prie naujos erdvės kūrimo ir tuo pačiu – palikti savo vardą miesto isto

Skelbiama apie melagingą informaciją internete – ragina gyventojus išlikti budriems

UAB „Tauragės autobusų parkas“ informuoja visuomenę, kad socialiniuose tinkluose platinamas įrašas, kuriame pateikta melaginga informacija, susijusi su įmonės teikiamomis keleivių pervežimo paslaugomis. Gyventojai ir miesto svečiai kviečiami būti atsargūs – prašome nespausti jokių įtartinų nuorodų, nekomentuoti ir n