Asmeninio archyvo nuotrauka
Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) kolektyve – naujas veidas. Nuo rugpjūčio mėnesio šeimos gydytoja įstaigoje pradėjo dirbti neseniai mokslus baigusi Julija Rutenbergė-Galumbauskienė. Iš Vilniaus į Tauragę medikė persikraustė su šeima: vyru ir dviem vaikučiais.
Spėja visur
Sakoma: „Dievas davė ir dar dribtelėjo“. Jaunas dienas leisdama Tauragėje Julija sugebėjo derinti laisvalaikį ir mokslus: buvo aktyvi įvairių renginių („Versmės“ gimnazijoje) organizatorė ir vedėja, lankė Švc. Trejybės bažnyčios chorą ir tuo pačiu gerai mokėsi. Atėjus apsisprendimo akimirkai, ką studijuoti baigus mokyklą, kaip ir įprasta jaunam žmogui, peržvelgė egzaminų rezultatus ir suprato: chemija, matematika, biologija atveria kelius į mediciną.
Neišgąsdino jaunuolės tai, kad studijuoti teks dešimt metų, kad gal būt neliks laiko asmeniniam gyvenimui. Antrame kurse mergina susipažino su vaikinu ir ilgai nelaukdami susituokė. Pradėjus rezidentūrą gimė pirmoji atžala, dar po keleto metų – ir antra. Mokslams einant į pabaigą iškilo klausimas, kur šeima gyvens.
– 2017 m. Turėjome priimti sprendimą: ar mes gyvename bute, ar name. Jei name – kokiame mieste? Jau iki tol buvome namų pasižiūrėti, ieškojome, kur būtų gera gyventi. Ėmėme kalbėti apie namą ne tik, kaip apie vietą, bet namą, kaip gyvenimo būdą. Klausimas buvo, kaip mes norime auginti savo vaikus? Didžiausią įtaką sprendimui padarė mūsų vaikystės patirtys, tai, kur mes patys augome. Supratome, kad nenorime, kad mūsų vaikai augtų didmiestyje. Norėjome jaukumo, paprastumo, kai tu ryte atsikeli, susiruoši ir ramiai nuvedi vaiką į mokyklą, – pasakojo jauna gydytoja.
Vilniuje dar neseniai gyvenusi pora jau buvo patyrusi, ką reiškia planuoti savo keliones atsižvelgiant į eismo kamščius mieste, vargino savaitgaliais iškylantis klausimas, kuriuos tėvus lankyti vyks šeima: Lazdijuose gyvenančius vyro tėvus ar važiuos į Tauragę.
„Pakeitė“ Anapilin išėjusią gydytoją
Vis dėl to priimtas sprendimas grįžti į Julijos gimtinę – pernai metų liepą šeima persikraustė į Tauragę. Darbą PSPC Julija pradėjo rugpjūtį. Pasak jos, sunkiausia buvo atvykus išsipakuoti keturių asmenų šeimos daiktus ir įsikurti naujuose namuose. Pradėjus dirbti viskas tarsi stojo į savas vėžes.
– Vyrui Tauragė – svetimas miestas. Čia jis viską pradeda nuo nulio. Na, tiesa, ne visai – atvyko jis čia su savo veikla – vysto reklamos verslą. Susirado ofisą, įstojo į Tauragės apskrities verslininkų asociaciją, susipažino su žmonėmis, aktyviai įsitraukė į šaulių veiklą. Kol kas jis dar tik „jaukinasi“ Tauragę, tačiau jam puikiai sekasi, – pasakojo moteris.
Tuo tarpu Julija poliklinikoje – tarsi žuvis vandenyje: pasak jos, kolektyvas ją priėmė šiltai, o artimiausia kolegė, slaugytoja, yra gera pažįstama.
– Man teko perimti a.a. Kristinos Poškienės apylinkę. Kristina – artima šeimos draugė. Ji išėjo tada, kai aš jau buvau nutarusi grįžti ir dirbti Tauragėje, gaila, nespėjau jai pačiai tai pranešti. Tikėjausi grįžti pas ją kaip pas mokytoją, tačiau nutiko, kaip nutiko ir aš grįžau į jos vietą ir dabar dirbu su jos sese, – pasakojo Julija.
Tauragiškės – rūpestingos
Pacientai gydytoją myli ir klauso. Pirmas dalykas ką Julija pastebėjo pradėjusi gydytojos darbą – tauragiškiai linkę visus savo šeimos narius „prirašyti“ tai pačiai gydytojai.
– Didmiestyje taip nėra. Didmiestyje žmonės išsibarstę, Tauragėje mes gyvename glaudžiau. Mažesnės pasirinkimo galimybės, gal todėl šeimos lieka susitelkusios. Kitas dalykas, ką pastebėjau: mūsų miesto moterys atrodo gerai ne pagal amžių, dažnai tenka pasitikslinti, kiek joms metų. Kodėl? Gal čia žmonės mažiau skuba, patiria mažiau streso? Taip pat kitas įdomus dalykas: marčios labai rūpinasi savo uošviais. Apsilanko pacientė, rodos, lydinti tėvą, klausiu, „jūs – dukra?“, atsako, kad marti. Ir matosi, kad jai labai rūpi, kad artimąjąm viskas būtų gerai. Tai labai miela, – džiaugėsi gydytoja.
Nors Julijos rankos pilnos atsakomybių tiek namie, tiek šeimoje, atranda laiko ji ir hobiui. Kuris – padėti pogimdyvinę depresiją išgyvenančioms moterims. Gydytoja talkina Pogimdyvinės depresijos centrui – organizuoja mokymus.
– Tai yra dvimetis projektas. Tauragėje, Šilalėje ir Druskininkuose yra renkamos vaikučius auginančių mamų grupės, moterys lanko apie dešimti užsiėmimų. Vieni jų – kineziterapeutės mokymai, kaip masažuoti savo mažylius. Projekto dula (moteris, teikianti nemedicininę pagalbą nėštumo, gimdymo metu ir pogimdyminiu laikotarpiu) veda paskaitas-pamokėles moterims, – pasakojo gydytoja.
Anot jos, pogimdyvinė depresija – vis dar stigmatizuojama ir moterims, kurios po gimdymo jaučiasi prastai dažnai tenka išgirsti „jokia tau depresija, tu sėdi namie ir prisigalvoji“.
– Kartais matai, jog žmogui yra iš ties prastai, pasiūlai antidepresantą, paaiškini, kodėl jis reikalingas, ką to asmens atveju jis išspręstų ir tenka išgirsti „tai jūs rašysite elektroninį receptą? Tai gal aš kažkaip kitaip pabandysiu“, – apie žmonių baimę „turėti įrašą“ pasakoja gydytoja.
Pernai Tauragėje įvykęs projekto pirmasis etapas pasiteisino ir šiemet bus tęsiamas: jau ieškoma patalpų šią vasarą įvyksiantiems mokymams, o pavasarį bus renkama nauja moterų grupė.
Mėgaujasi ramiais rytais
Kaip daugiau nei dešimt metų Vilniuje gyvenusiai Julijai atrodo gimtoji Tauragė?
– Labai džiaugiuosi Taurage. Ji – gyva. Žinote, būna miestelių, kuriuose apsilankęs pagalvoji, „o ką čia veikti?“ Pamenu kažkas manęs klausė, kas nutiks jei norėsiu vaikus leisti į kuo įvairesnius būrelius ir nebus kur, o va, Vilniuje, esą jų netrūksta. Tačiau juk Tauragėje pasirinkimas vaikui išbandyti kuo įvairesnes veiklas yra platus: šokiai yra, dainavimas yra, yra muzikos mokykla, visos sporto šakos, baseinas yra, gali leisti į treniruotes, – vardijo dviejų vaikų mama. – Kultūrinis gyvenimas čia taip pat aktyvus. Renginių netrūksta, tik spėk lankytis.
Šiuo metu jaunesniajai atžalai – trys, o vyresniajam – septyni metai. Šeima mėgaujasi privačiu namų kiemu, mažais atstumais mieste, aktyviu socialiniu gyvenimu ir, kaip Julija sakė, ramiais, paprastais rytais, kai atsikėlus galima neskubėti ir pėsčiomis pasiekti vaikų ugdymo įstaigas.
Jau 38-ąjį kartą visoje Lietuvoje rengiama „Maisto banko“ akcija parduotuvėse prasideda šį penktadienį nuo 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Šiemet ji vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet i
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nužudymo pareikšti 36-erių Tauragės gyventojui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo perseki
UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja, kad nors šildymo sezonas oficialiai pasibaigė, esant nepalankioms oro sąlygoms (žemai oro temperatūrai, drėgmei ar komforto stokai), yra galimybė laikinai pratęsti šildymo tiekimą. Ką daryti, norint pratęsti šildymą?1. Prašymas administratoriui, surinkus gyventojų sutikimą
Vilniuje gegužės 21-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje pranešimą skaitysiantis filosofas iš Prancūzijos Michel Eltchaninoff sako: „Putinas įsitikinęs, kad Rusija yra imperija. Jis pats sakė, kad imperijos sienos „kvėpuoja“ – tai reiškia, kad jas galima keisti, galima „ž
Kiekvieną pavasarį pradėjus žydėti medžiams ir augalams, žiedadulkių koncentracija ore ženkliai išauga, sukeldama alergines reakcijas jautriems asmenims. Ši problema kamuoja nemenką šalies gyventojų dalį – kone trečdalis jų (30 proc.) kasmet patiria įvairaus intensyvumo alerginius simptomus, rodo „Lietuvos draudimo"
Prie mikrofono - Rimgaudas Gruzdys, vienas organizatorių ir VšĮ „APK Motorsport“ direktorius. Kalbamės apie unikalų renginį Tauragėje – „Asfalto ir purvo nuotykis: Tauragės pavasaris 2025“. Kalbino Arūnas Graželiūnas. https://open.spotify.com/episode/0PxOiEnxRJUYIYBxicrjED Gegužės 10 dieną, še&sca
Kalbamės su Tauragės kultrūos centro dailininke, edukatore Areta Didžioniene. Pokalbis sukosi apie... meną – tokį neaprėpiamą, tokį begalinį, įvairų ir nenuspėjamą. https://open.spotify.com/episode/4OUP3Ies07Z29SJDn9Pen4 Kalbino Arūnas Graželiūnas. Tauragės kultūros centro nuotr.
Penktadienį, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje žurnalistas ir knygų autorius Dovydas Pancerovas pristatė savo knygą „Pragaro vartai“.Prieš susitikimą bibliotekoje Dovydas Pancerovas apsilankė Tauragės radijo studijoje. Kalbėjomės apie romaną „Pragaro vartai“
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai demaskavo narkotinių medžiagų platintojus bei pirkėjus. Kratų metu pareigūnai aptiko ir paėmė narkotinių bei psichotropinių medžiagų, taip pat grynųjų pinigų, įtariama, gautų iš nusikalstamos veikos. Balandžio 30 d. apie 17.40 val. Tauragėje, Bernotiškės gatvė
Tauragės rajono savivaldybė žengia dar vieną svarbų žingsnį siekiant klimato neutralumo – mūsų savivaldybei suteiktas Europos Sąjungos Klimato neutralumo misijos (EU Mission Label) ženklas. Šis įvertinimas patvirtina ambicingus klimato veiksmų planus ir atveria naujas galimybes investicijoms bei tarptautiniam bendradarbiavimui. Taura
Britų nuotykių simbolis, prekės ženklas, Defender žengė svarbų žingsnį pasirengimo link, siekiant debiutuoti Pasaulio ralio–reidų čempionate (W2RC) – atliktas pirmasis prototipo Defender Dakar D7X-R bandymas Maroke, taip pat paskelbti du elitiniai lenktynininkai. Keturiolika kartų Dakaro ralį laimėjęs Stéphane’as Peterhans
Gegužės 23, 24 ir 29 dienomis, minint „valso karaliaus“ Johanno Strausso jaun. 200-ąsias gimimo metines, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys Lietuvoje pirmą kartą statomą operetę „Tūkstantis ir viena naktis“. Operetės siužetas nukels į rytietiškų pasakų pasaulį, kur meilė, kaip ir dera operetėje, triumfu