Tauragės žinios logotipas
Vaizdas priėmimo skyriuje šokiravo – sąmyšį kėlė girtuokliai

Vaizdas priėmimo skyriuje šokiravo – sąmyšį kėlė girtuokliai

Gydytojų darbas – gydyti ar tramdyti agresyvius bei apsvaigusius pacientus? Girti žmonės neretai patenka į ligoninių priėmimo skyrius, nes kritinėdami patiria galvos traumų, kaulų lūžių. Kiti randami tiesiog gatvėse ir reikia patikrinti, ar nieko nesusižeidė. Tačiau vietoje to, kad leistų jiems suteikti kvalifikuotą pagalbą, dalis jų daro viską, kad sukeltų kuo daugiau problemų. Taip nutiko ir Tauragės ligoninėje.

Prieš keletą savaičių Tauragėje nutikusi istorija kelia klausimą, kodėl girtuoklių keliamas problemas kęsti turi ne tik gydymo įstaigos personalas, bet ir kiti tuo metu į ligoninę atvykę pacientai. „Tauragės žinioms“ neįvardyta panorusi likti tauragiškė pasakojo, kad praėjusią savaitę į Priėmimo-skubios pagalbos skyrių atvežti du vyrai buvo išvežti policijos pareigūnų automobiliu. Šie pacientai ligoninėje pasijuto tartum bare: lyg niekur nieko bandė tuštinti butelį. Ne kartą sulaukę pastabų, kad čia gydomi žmonės, o ne geriamas alkoholis, jie nenustojo triukšmauti. Be to, aplinkiniams teko kęsti ir itin nemalonų kvapą.

Nepakeliamas dvokas

Lapkričio 16-ąją tauragiškė atvyko į Tauragės ligoninės Priėmimo-skubiosios pagalbos skyrių.

– Įžengus į jį pasitiko baisi šlapimo smarvė, – kalbėjo pašnekovė. – Kilo klausimas, iš kur sklinda tas nemalonus kvapas. Tačiau belaukdama netrukus išgirdau viename kabinete šūkaujantį girtą pilietį. Kaip supratau, jis buvo atvežtas greitosios pagalbos medikų. Žinoma, kvapas baisus, tačiau vėliau situacija dar pasunkėjo – atvyko dar viena greitosios medicinos pagalbos brigada su kitu girtu pacientu, kurį į ligoninę įvežė neįgaliojo vežimėliu. Paimtas nuo gatvės, žmonės medikus iškvietė jam gulint prie parduotuvės. Žmogaus turėjo maišą. Ėmė ne tik triukšmauti, garsiai kalbėti su kitu likimo draugu, bet ir išsitraukė iš to maišo butelį bei norėjo gerti vidury skyriaus.

Moteris teigė, kad kvapas buvo toks nemalonus, jog kuriam laikui ji net išėjo į lauką, kad galėtų įkvėpti gryno oro. Deja, grįžus į vidų šlapimo tvaiką teko toliau kęsti.

Priėmimo skyrius tapo tarsi mūšio lauku. Tauragiškė sakė, kad girtą pacientą, norėjusį gerti alkoholį ligoninės viduje, ėmė drausminti slaugytojai ir gydytojai.

– Pasakė: „Čia tau ne kavinė“, „Nebaliavok“, „Sėdėk ramiai“. O tas vis reikalavo jam iškviesti gydytoją, nes sakė, kad jam bloga, keikėsi, siuntinėjo, – kalbėjo tauragiškė.

Anot jos, skyriuje dėl sukelto triukšmo įsivyravo chaosas, o tuo metu į jį atvyko ir kiti žmonės, ieškoję pagalbos vaikams.

– Situacija atrodė tragiškai. Čia pagalbos laukia vaikai, o prie jų – du girti ir triukšmą keliantys vyriškiai, dvokiantys šlapimu. O juk mes tai irgi atvykę su ligoniu laukiame. Pasijaučiau labai bjauriai. Kilo klausimas, kodėl į besikeikiančius latrus turi žiūrėti visi kiti pacientai, įskaitant ir nepilnamečius? – svarstė moteris.

Tauragiškės nuomone, girtiems asmenims, kurių gyvybei negresia pavojus, ligoninės priėmimo skyriuje – ne vieta.

– Suprantama, nevalia jų tiesiog palikti, kažkur reikia patalpinti. Manau, kad ligoninėje tokiems pacientams reikėtų atskiros patalpos, o ne priimti juos ten, kur vėliau jų elgesį turi stebėti ir kęsti kiti žmonės, – savo poziciją išdėstė ji.

Apsvaigimą irgi tenka gydyti

Tauragės ligoninės direktoriaus pavaduotojas medicinai Danas Masiulionis „Tauragės žinioms“ nesutiko pakomentuoti šio konkretaus atvejo, bet į bendrus klausimus atsakė.

„Ligoninės priėmimo skyriuje labai retai pasitaiko tokie įžūlūs asmenys“, – tikino jis.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė.

D. Masiulionis priminė, kad už svaigalų vartojimą viešoje vietoje numatyta administracinė atsakomybė, tad tokios situacijos sprendžiamos kviečiant pareigūnus.

Pasak jo, „visko pasitaiko“ – barniai tarp medikų ir pacientų yra ne išimtis.

Paklaustas, ar netinkamai besielgiantis girtas asmuo, kurio gyvybei negresia pavojus, gali būti iš ligoninės išprašytas, D. Masiulionis teigė: „Įleidžiami visi asmenys. Apsvaigimas – irgi liguista būsena, kurią tenka gydyti“.

Policija išvežė namo

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovė spaudai Lina Banienė patvirtino, kad liudininkės nupasakotas įvykis Tauragės ligoninė išties buvo.

„Pareigūnams atvykus į iškvietimą įvykio vietoje buvo rasti du neblaivūs ir alkoholinius gėrimus vartojantys vyrai (gimę 1970 m. ir 1964 m.)“, – teigė ji.

Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbo“, – teigė L. Banienė.

Pažeidėjams už alkoholinių gėrimų vartojimą viešoje vietoje surašyti administracinio nusižengimo protokolai.

„Pareigūnai minėtus neblaivius vyrus pristatė namo“, – komentavo L. Banienė.

Nakvynės namuose – nelaukiami

O kur glaudžiasi girti asmenys, neturintys gyvenamosios vietos, kai policijos jiems niekas neiškviečia? Ligoninė – ne blaivykla. Panašu, kad pastogę rasti gali būti sunku ir nakvynės namuose.

Tauragės šeimos gerovės centras laikino apnakvydinimo ir apgyvendinimo paslaugų neblaiviems arba apsvaigusiems nuo psichotropinių medžiagų asmenims neteikia.

„Nakvynės namuose nėra medicinos darbuotojo, kuris galėtų sekti čia patekusių neblaivių asmenų sveikatos būklę. Įstaigos darbuotojai turi apsaugoti apgyvendinimo paslaugas jau gaunančius asmenis nuo bet kokio fizinio bei psichologinio smurto, o policijos ar greitosios medicinos pagalbos tarnybų pristatyti asmenys laikino apnakvydinimo paslaugai priimami tik esant sveikatos priežiūros specialistų išvadai, kad asmeniui nereikalinga būtinoji medicinos pagalba“, – komentavo Tauragės šeimos gerovės centro direktorė Danguolė Račkauskienė.

Palikti negali

Kaip komentavo Tauragės apskrities policijos atstovė L. Banienė, policija neturi išblaivinimo patalpų ir tokios funkcijos taip pat neatlieka. „Į sulaikymo patalpas pareigūnai talpina asmenis, kai tam yra pagrindo. Tokiose patalpose talpinami asmenys, įtariami nusikaltimų padarymu. Pareigūnai, pastebėję apsinuodijusį alkoholiu asmenį, jį pristato į gydymo įstaigą, kad jį apžiūrėtų medikai, nes nėra aišku, ar asmuo tik girtas, ar jam reikia skubios medicininės pagalbos“, – teigė L. Banienė.

Pasak jos, lauke tvyrant šalčiui neblaivaus žmogaus palikti negalima, nes jis gali nušalti galūnes arba sušalti mirtinai.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Šilutiškis įkliuvo su kontrabandinėmis cigaretėmis

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai intensyviai tęsia kovą dėl neteisėto disponavimo akcizais apmokestinamomis prekėmis. Liepos 11 d. buvo gauta informacija, kad šilutiškis, gim. 1987 m., automobiliu ,,Opel Astra“ gabena kontrabandines cigaretes, nepaženklintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės nusta

Nauja specialistė Socialinės paramos skyriuje – rūpinsis gyventojų konsultavimu ir socialinės paramos teikimu

Tauragės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus Socialinės piniginės paramos poskyryje darbą pradėjo specialistė Gabrielė Pakalniškytė.   Ji bus atsakinga už gyventojų konsultavimą socialinės paramos skyrimo klausimais, prašymų priėmimą ir apdorojimą, sprendimų ir kitų su socialinės paramos skyrimu susijusių dokumentų p

Kelias į pirmą klasę: emocinis bagažas svarbesnis nei kuprinė

Pirmieji mokslo metai – jaudinanti patirtis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams. Būsimi pirmokai žengia į naują gyvenimo etapą, kuriame jų laukia ne tik raidės ir skaičiai, bet ir nauji draugai, taisyklės, mokytoja ir didžiulė emocijų paletė. Tėvai dažnai rūpinasi, ar vaikas moka skaityti, ar turės tinkamą kuprinę, tačiau ne mažiau svarbus pas

„Ar Amerika pirtyje?!“: kai miuziklas tampa kultūriniu veidrodžiu

Bijotų dvaro festivalis – kaip tas karamelinis saldainis: ilgai „grojantis“ ir suteikiantis saldų malonumą. O su kuo dar galima palyginti daugiau kaip mėnesį trunkantį renginį? Prieš porą savaičių Bijotų dvaro festivalio sumanytojai ir organizatoriai kvietė į Teatrų subuvimą, o jau šią savaitę į dar porą renginių. Vi

„Via Lietuva“ informuoja: liepos 20 d. nebus galima įsigyti elektroninių vinječių – kelių naudotojus kviečia jomis pasirūpinti iš anksto

Akcinė bendrovė „Via Lietuva“ informuoja, kad 2025 m. liepos 20 d. nuo 9:00 iki 24:00 val. dėl planinių sistemos migravimo darbų į valstybinį duomenų centrą, laikinai neveiks kelių naudotojo mokesčio sumokėjimo sistema, todėl elektroninės vinjetės (e-vinjetė) nebus galimybės nusipirkti nei svetainėje keliumokestis.lt, nei iš plat

Kodas MKČ" – išskirtinis simfoninis koncertas, skirtas Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui

Rugpjūčio 14 d. 20 val. Klaipėdos festivalio klausytojai kviečiami į unikalų simfoninės muzikos koncertą „Kodas MKČ", skirtą Mikalojaus Konstantino Čiurlionio 150-ajam jubiliejui. Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoninis orkestras ir choras, Klaipėdos koncertų salės choras „Aukuras", diriguojami vyriausiojo teatro dirigento Tom

Menininkus subūrė devintasis Bilionių pleneras

Prie Bilionių piliakalnio, etnografinėje sodyboje „Gīvenėms“, vėl susirinko tautodailininkai iš visos Lietuvos – kurti, bendrauti, dalintis idėjomis, tampančiomis medžio dirbiniais, skulptūromis, paveikslais, puošiančiais jau ne vien Bilionių seniūniją, bet visą Šilalės kraštą. Tradicinio tautodailės pl

Į geležinkelio stotį susirinkę tauragiškiai leidosi į muzikinę kelionę

Neįtikėtina, kaip aiškiai gitara ir akordeonas, grojant jais drauge, gali pasakoti istorijas. Vakar Tauragės geležinkelio  stotyje įvykusiame koncerte tauragiškiai pabuvojo ir Pietų Amerikoje, ir Italijoje, ir Japonijoje. Tikėtina, jog dažnas, užmerkęs akis, mintimis paklajojo ir po savo gyvenimą – netradicinio instrumentų

Komandos formavimo žaidimai: efektyvus būdas pagerinti komandos dinamiką

Komandos formavimo žaidimai yra puikus būdas stiprinti bendradarbiavimą ir pasitikėjimą tarp darbuotojų. Įmonė siūlo platų įvairių veiklų spektrą, kuris apima komandinę dinamiką, kūrybines užduotis ir fizinio aktyvumo rungtis. Šie žaidimai leidžia darbuotojams atsiskleisti, gerinti bendravimo įgūdžius ir siekti bendro tikslo. Pasirinkti tin

Tauragės apskrities policija pradėjo tyrimus dėl narkotinių medžiagų ir fizinio smurto atvejų

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pradėtus ikiteisminius tyrimus dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų disponavimo bei fizinio smurto atvejų. Narkotinės ir psichotropinės medžiagos 2025 m. liepos 9 d. apie 19.10 val. Tauragėje, Dariaus ir Girėno gatvėje, patikrinimui buvo sustabdytas automobilis „Su

Pagalba vaikui – ne tik psichologas

Paauglystė – išskirtinai jautrus ir iššūkių kupinas laikotarpis ne tik vaikams, bet ir jų tėvams bei mokytojams. Šiuolaikinius paauglius veikia nuolatinis informacijos srautas, socialinių tinklų įtaka ir išaugęs elektroninių patyčių mastas. Visa tai prisideda prie prastėjančios emocinės sveikatos, didėjančio

Amatų ir skonių mugė Tauragėje: tradicijos, kūryba ir gardūs atradimai vienoje vietoje

Liepos 12 dieną Tauragėje Pilies aikštėje užlies amatininkų, tautodailininkų ir kūrėjų šurmulys. Čia vyks „Amatų ir skonių mugė“ – renginys, kuriame ne tik galima įsigyti išskirtinių rankų darbo dirbinių, bet ir susipažinti su jų kūrėjais. „Mugėje susirinks kūrėjai, tautodailininkai ir amatininkai i&sca