Artėjant Lietuvos nacionalinės „Eurovizijos" atrankos finalui, pretendentus atstovauti mūsų šaliai atidžiai seka ne tik gerbėjai Lietuvoje, bet ir apie didįjį dainų konkursą rašantys užsienio žurnalistai. Konkurso naujienų ir apžvalgų portalo Eurodiena.lt komanda tradiciškai susisiekė su aštuoniais skirtingų šalių portalų atstovais ir paprašė įvertinti šių metų Lietuvos finalininkų dainas. Dauguma jų sutarė, kad labiausiai pagauli buvo ir didžiausius šansus išplėšti gerą rezultatą turi viena šeštadienį skambėsianti daina.
Savo vertinimus pateikė BBC žurnalistas ir „Wiwibloggs" įkūrėjas William Lee Adams, žurnalistai iš „Aussievision", „Eurowizja.org", „ESCXTRA", „ESC Bubble", „That Eurovision Site", „ESC Plus" portalų ir „YouTube" turinio kūrėjas Luke White. Lietuvos ir kitų šalių nacionalines atrankas jie seka ne vienerius metus, tad mielai sutiko pasidalinti savo nuomone apie bendrą atrankos kokybę ir įvertinti finalininkų paraiškas.
Didžiausių „Eurovizijos" sekėjų iš užsienio simpatijų sulaukė Silvester Belt su daina „Luktelk". Savo reitinguose žurnalistai šiam atlikėjui vidutiniškai skyrė 1,42 vietą (penkios pirmos vietos, po vieną antrą ir trečią vietą). Apžvalgininkai gyrė modernų dainos skambesį ir įsimenamumą, pasirinkimą dainuoti lietuviškai, paraiškos išbaigtumą. Jų nuomone, antras geriausias pasirinkimas – grupė „The Roop" su daina „Simple Joy", vidutiniškai gavusi 3,28 vietą (įskaitant keturias antras vietas). Šis sugrįžimas į atranką įvertintas pozityviai, tačiau dauguma vertintojų sutiko, kad šiųmetė grupės paraiška neprilygsta ankstesnėms „On Fire" ir „Discoteque".
Toliau rikiuojasi grupė „Queens of Roses" (vidutiniškai 3,43 vieta, įskaitant vieną pirmą), „VB Gang" (vidutiniškai 4,14 vieta, įskaitant vieną pirmą), Monika Marija (4,85), Žalvarinis (5,28), „Pluie de Comètes" (7,71). Vertinimų dešimtuko apačioje – „Il Senso" (8), AISTÈ (8,14) „Shower" (8,71).
Žarstė ne vien komplimentus, bet ir kritiką
Nick iš „ESC Bubble" buvo vienas iš žurnalistų, savo favoritu įvardijusių Silvester Belt su daina „Luktelk": „Tai itin šviežaus ir modernaus skambesio kūrinys. Manau, kad ši daina galėtų patekti į geriausiųjų dešimtuką Malmėje, tai turėtų patikti tiek žiūrovams, tiek komisijai. Vokalas, choreografija ir įsimenamumas yra labai svarbūs šios dainos aspektai. Nors ir nekalbu lietuviškai, ši daina lengvai įstringa galvoje. Būtų labai smagu pamatyti tokį stiprų kūrinį didžiojoje „Eurovizijos" scenoje."
Antrą vietą Nickas skyrė „Queens of Roses", o trečią – „VB Gang". Apžvalgininkas taip pat pasidalino savo nuomone apie vienų iš išankstinių atrankos favoritų „The Roop" paraišką: „Buvau Lietuvos nacionalinės atrankos finale 2020-aisiais Kaune ir prisimenu, kokį didelį įspūdį paliko „On Fire". Tačiau jų naujoji daina yra tikrai ne tokia įsimintina, kaip ankstesnės. Manau, kad Lietuvai išsiųsti „The Roop" būtų didelis žingsnis atgal, lyginant su jų pačių dainomis ir su abiejų Monikų kūriniais 2022 ir 2023 metais, ypač atrankoje turint labai stiprią dainą iš naujo atlikėjo."
Jis taip pat išskyrė grupės „Shower" dainą, užsienio žurnalistų vertinime likusią paskutinėje vietoje: „Buvau labai nustebintas, kad ši daina laimėjo nacionalinės atrankos pusfinalį. Man patiko dainos melodija, tačiau nemanau, kad daina sulauktų didelės sėkmės už Lietuvos ribų."
Tarp BBC žurnalistui ir „Wiwibloggs" įkūrėjui William Lee Adams labiausiai patikusių dainų – taip pat „Luktelk" ir „Kaboom!!!". Kalbėdamas apie šią „VB Gang" paraišką, jis pabrėžė skleidžiamą gerą nuotaiką: „Daina tikrai nėra moderniausia ar labai kokybiška, bet mane prajuokina ir verčia šypsotis. Paskutinę dainos minutę yra pasiekiama visiška dainos kulminacija. Manau, kad ši daina „Eurovizijoje" patiktų žiūrovams, tačiau komisijos lentelėje būtų labai žemai."
Hayley iš „Aussievision" nuomone, Lietuvos nacionalinės atrankos finalo kokybė šiemet – labai gera, dainos yra įvairios, todėl šeštadienį laukia tikrai įdomus šou. Be „VB Gang" ir Silvester Belt pasirodymų, jai taip pat įsiminė grupė „Queens of Roses". Apžvalgininkė pripažino nesitikėjusi, kad daina jai taip patiks: „Šios merginos tikrai moka dainuoti! Jų balsai puikiai skamba kartu, o kūrinys yra įkvėptas disco stiliaus, kalba apie moterų stiprybę."
Savo nuomone bei finalistų vertinimais pasidalino ir Kamil Polewski iš portalo „Eurowizja.org". Jis sakė, kad paklausius finalo dainų studijinių įrašų, jo nuomonė apie dainas buvo teigiama, tačiau dauguma jų Kamil nesužavėjo pamačius gyvus pasirodymus atrankoje.
Kalbėdamas su „Eurodiena", jis palygino, jo manymu, pagrindinius varžovus: „Priešingai nei „The Roop", Silvester turi viską, ko reikia „Eurovizijai" – puikią, šiuolaikiškumu alsuojančią dainą, gerą pasirodymą. Tai būtų dar vienas puikus jaunosios Lietuvos dainininkų kartos pasirodymas tarptautinėje scenoje. O labiausiai man patinka tai, kad daina atliekama lietuvių kalba!"
Žurnalistas Tim iš portalo „That Eurovision Site" geriausią įvertinimą taip pat skyrė Silvester Belt dainai „Luktelk", pavadindamas ją „tam tikru atsaku į Troye Sivan kūrybą". Jam pritarė ir „ESC Plus" atstovas Hugo, sakydamas, kad tai yra daina, įsimenama vos po pirmo pasiklausymo.
„Eurovizijos" apžvalgininkas teigė, kad Lietuvos nacionalinės atrankos, šiemet tapusios „EUROVIZIJA.LT", kokybė pastaraisiais metais stipriai pagerėjo. Tačiau jo požiūriu, dar yra kur pasitempti – LRT galėtų organizuoti trumpesnę atranką, į kurią būtų atrinktos tik pačios kokybiškiausios dainos.
„ESCXTRA" portalo žurnalistė Lisa, be kitų dažnai minėtų Silvester Belt ir „VB Gang", taip pat neslėpė simpatijų „Queens of Roses" atlikėjoms: „Labai myliu šią merginų pop grupę! Man labai patiko visos dainos, su kuriomis jos anksčiau dalyvavo nacionalinėje atrankoje. Jos puikiai skamba ir tiesiog spinduliuoja džiaugsmą. Norisi kartu su jomis švęsti geriausiuose Vilniaus klubuose."
Galiausiai savo nuomonę apie šių metų atranką išsakė ir dešimtis tūkstančių peržiūrų savo apžvalgomis „YouTube" platformoje renkantis kūrėjas Luke White. Jo nuomone, šių metų finalas yra įvairus, todėl bus labai įdomu stebėti tiesioginę transliaciją.
Užsienio žurnalistų pamėgtą „Luktelk" jis pavadino „įtraukiančiu, devintojo dešimtmečio stiliaus elementų turinčiu kūriniu, kurį vieną sykį įsijungus norisi klausytis vėl ir vėl". Ryškų įspūdį jam taip pat paliko ketvirtą kartą atrankoje dalyvaujanti Monika Marija: „Labai emocionali daina, kurioje itin gražiai atsiskleidžia atlikėjos vokalas. Savo pasirodymu ji puikiai perteikia kūrinio emociją ir perkelia klausytoją į kitą erdvę."
Praėjusiais metais identiškoje „Eurodienos" apklausoje užsienio žurnalistai išreiškė palaikymą Monikai Linkytei, kuri ir laimėjo atrankos finalą bei vežė Lietuvos vėliavą į Liverpulį, kur pasiekė 11-ą vietą.
Laukti iki atomazgos, kas iškovos teisę atstovauti Lietuvai didžiajame „Eurovizijos" dainų konkurse gegužę, liko nedaug. Ar lietuvių palaikymas sutaps su užsienio žurnalistų simpatijomis, sužinosime jau šį šeštadienį, vasario 17 d., tiesioginės transliacijos iš Klaipėdos metu.
Trečdalis (32 proc.) lietuvių jau naudojasi dirbtinio intelekto įrankiais, kurie padeda jiems apsipirkimo metu. Maža to, fiksuojamas labai spartus gyventojų, kurie į savo kasdieninio apsipirkimo įpročius praturtina dirbtinio intelekto sprendimais ir patarimais, augimas – vien per pastaruosius 12 mėnesių tokių asmenų skaičius augo įspūdi
Gegužės 16-ąją, penktadienį planuokite jau šiandien, nes negalite to praleisti – kartą metuose vyksta MUZIEJŲ NAKTIS. Muziejų naktį nutinka meno, istorijos ir kūrybiniai stebuklai, o mes tradiciškai kviečiame jus tapti jų dalimi. Prie mikrofono – Eglė Červinskaitė, Tauragės krašto muziejaus „Santaka“ di
Skyrybos, ginčai dėl vaikų ar net tėvystės pripažinimo – visa tai kelia ne tik stiprias emocijas, bet ir painias teisines situacijas. Vis daugiau žmonių Lietuvoje kreipiasi į teismus dėl šeimos konfliktų, tačiau dalis jų net nežino, kad kai kuriais atvejais tokie ginčai negali būti nagrinėjami tol, kol nepasinaudota privalomąja mediaci
Į Tauragę septintą kartą sugrįžta meno festivalis „Kvadratu“ – nuo gegužės iki spalio miestas vėl taps kultūrinių patirčių erdve, kurią kurs menininkai, kultūros organizacijos ir patys gyventojai. 6 mėnesius vyksianti programa kaip ir kasmet apjungs įvarius profesionalaus meno žanrus, o gyventojus ir svečius kvies nerti į auginanč
Nacionalinė mokėjimo agentūra (NMA), siekdama padėti išvengti klaidų bei pažeidimų ir užtikrinti glaudesnį bendradarbiavimą su ūkininkais, gegužės 21 d. 10–12 val. Tauragės rajono savivaldybės mažojoje salėje organizuoja patikrų specialistų ir ūkininkų susitikimą. Projektų kontrolė ir patikros vietoje – tai neišvengiama p
Antradienio vakarą prozos ir poezijos mylėtojus pakvietėme į jaukų ir įkvepiantį literatūros vakarą Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje. Čia svečiavosi žinoma rašytoja, prestižinių Dausų, I. Simonaitytės, F. Bajoraičio premijų laureatė Nijolė Marytė Šerniūtė. Renginio metu pristatytos naujausios autorė
Žiupsnelis memuarų apie kolegą ir draugą Gegužės 16 dieną chorvedžiui, dirigentui Zenonui Komskiui sukanka gražus, jubiliejinis metų skaičius – 80. Iš pažiūros nepasakysi, kad tiek. Koks buvo prieš 50 maždaug metų, kai susipažinau, toks ir tebėra. Apie tokius sako: užsimarinavę. Na, gal viena kita raukšlelė prisidė
Gamtos išdaigos, kuomet užsitęsia periodai su žema oro temperatūra, vidutiniu ar net intensyviu vėju, bei vis pasikartojančiomis neigiamomis temperatūromis naktimis, tampa tikru iššūkiu ūkininkams. Gegužės 8 d. Varėnoje buvo išmatuotas naujas šalčio rekordas – oro temperatūra nukrito iki –5,8 laipsnių
Šilališkiai kviečia „Tarptautinę muziejų naktį“ paminėti taip, lyg istorijos knyga būtų rašoma iš naujo.Prie mikrofono tauragiškiams puikiai žinoma Renata Jančiauskienė. Dabar jau - Šilalės Vl. Statkevičiaus muziejaus direktorė. Gegužės 16–17 d. šilališkiai kviečia „Ta
Jei pernai dirbote savarankiškai ir po pajamų deklaravimo turite įsiskolinimą „Sodrai", bet jį padengti šiuo metu sudėtinga – išeitis yra. Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą galima atidėti, pasinaudojus supaprastinta arba individualiai derinama tvarka. Tai leidžia išvengti skolos išie&scaro
Artėjant vasarai, vis daugiau darbuotojų pradeda planuotis ilgąsias metų atostogas. Vieni darbinius rūpesčius užmiršti bando kelioms savaitėms, kiti – mėnesiui, dviem ar net visam pusmečiui. Ekspertai pastebi naują tendenciją – būtent vasaros laikotarpiu daugiau nei įprasta darbuotojų nusprendžia išeiti iš darbo &bd
AB „Via Lietuva“ praneša, kad šiuo metu tiek didesnio, tiek mažesnio intensyvumo valstybinės reikšmės keliuose tvarkoma 13 tiltų, iš kurių didžioji dauguma yra kritinės būklės. Dar 11 tiltų remonto darbai yra viešųjų pirkimų procedūrų etape, todėl, sėkmingai pasirašius sutartis, darbai prasidėtų