Tauragės žinios logotipas
Už orią senatvę...

Už orią senatvę...

Daiva SITNIKIENĖ

redaktore@taurageszinios.lt

Vakar, Vasario 16-ąją, Tauragės kabelinės televizijos tiesioginio eterio metu paskelbtos „Tauragės metų žmogus 2014“ nominacijos – už prasmingus darbus, kurie įkvepia mus visus, už Tauragės krašto vardo garsinimą, už kūrybiškumą ir iniciatyvą. Vakaro metu paskelbta pirmą kartą Tauragėje vyksianti socialinė akcija „Už orią senatvę“, prie kurios kviečiami prisidėti visi geros valios tauragiškiai. Akcijos dėka kavinėje „Šaukštelio studija“ senjorai darbo dienomis galės nemokamai išgerti puodelį kavos ar arbatos.

Renginys vyko Tauragės miesto televizijoje

Šiųmetis renginys „Tauragės metų žmogus“ kitoks – tapo televiziniu projektu, kadangi prisijungė ir Tauragės kabelinė televizija (TVK). Apdovanojimų ceremoniją tiesiogiai buvo galima stebėti TVK kanalu, vakar, 18 valandą.

– Visada ieškome naujovių ir nekuriame ant „vieno kurpaliaus“, tad šiais metais atsisakėme tradicinės renginio formos kultūros rūmuose ir veiksmą keliame į Tauragės kabelinės televizijos studiją. Naujovė žiūrovams, iššūkis organizatoriams – tiek TVK komandai, tiek radijo kolektyvui. Organizatoriai„Tauragės radijas“ ir Tauragės kabelinė televizija dirba išvien – vieni rūpinasi transliacijos kokybe ir vaizdo apipavidalinimu, kiti scenarijaus kūryba ir organizaciniais darbais, scenos montavimu, – „Tauragės žinioms“ pasakojo projekto „Tauragės metų žmogus“ sumanytojas, organizatorius, „Tauragės radijo“ įkūrėjas Valdas Latoža.

Renginio organizatoriai dar prieš transliaciją atskleidė, kad TVK studijoje renginį stebės nominantai ir jų artimieji, renginio rėmėjai ir partneriai. Pasak V. Latožos, kadangi Kultūros rūmuose telpa ne tiek daug žmonių, siekiama, kad ceremoniją „Tauragės metų žmogus“ galėtų matyti gerokai didesnė auditorija – tauragiškiai savo televizijos ekranuose arba po renginio internete.

Numatytos aštuonios nominacijos

V. Latoža pasakojo, kad kiekvienais metais nominacijos yra šiek tiek pakoreguojamos, tam įtakos turi laikmetis, įvykiai ir nuveikti darbai.

Šiais metais skelbiamos šios nominacijos: Metų bendruomenės siela, Metų kūrėjas, Už išpildytas svajones, Už krašto vardą garsinimą, Metų ambasadorius, Metų verslumo dvasia, Metų geradaris ir jau tradicine tapusi Skolos nominacija. Nominacijas skyrė organizatorių komisija. Jas įteikė ne ką mažiau už apdovanojamuosius garbingi žmonės.

– Organizuodami renginius, visada siekiame, kad kiekvienas renginys turėtų savo idėją, spalvą, o svarbiausia – misiją. Kad būtų įsimintinas, paliktų geras emocijas dalyviams,žiūrovams, ir svarbiausia tiems, dėl kurių yra organizuojamas šis pagarbos vakaras: žmonėms, dirbantiems Tauragės kraštui ir garsinantiems jo vardą šalyje bei už jos ribų, – kalbėjo V. Latoža.

Paprašytas atskleisti renginio detalių V. Latoža žurnalistei sakė iš anksto galįs tik pasidžiaugti, kad renginyje laukiama nemažai garbių žmonių iš sostinės ir užsienio, taip pat pridūrė, kad su renginio partneriais – kavine „Šaukštelio studija“, inicijuoja socialinę akciją „Už orią senatvę“. Apie ją pranešta nominacijų vakaro metu.

Akcija skirta ne sušelpti

Anot akcijos „Už orią senatvę“ iniciatorių ir rengėjų Valdo Latožos bei „Šaukštelio studijos“ savininkų Justinos Marozaitės ir Gintauto Masaičio, ji skirta ne sušelpti – tai jau daro kitos organizacijos, o sumažinti senyvų žmonių atskirtį. Tokią idėją Justina ir Gintautas esą gvildenę jau seniai, dabar pasitaikė puiki proga ją įgyvendinti.

– Ne paslaptis, kad dauguma vyresnio amžiaus žmonių kavines aplenkia. Viena priežasčių – daugelis įsitikinę, kad kavą ar arbatą gerti kavinėse per brangu, verčiau išsivirti namuose, – „Tauragės žinioms“ kalbėjo sušių kavinės „Šaukštelio studija“ vienas iš savininkų Gintautas Masaitis.

Socialinę akciją „Šaukštelio studija“ pradeda įgyvendinti vasario 17-ąją. Popiečio kavos senjorai laukiami pirmadieniais–ketvirtadieniais, nuo 14 iki 15 valandos. Kas dar nežino, ši kavinė įsikūrusi Dariaus ir Girėno gatvėje, prie „Vilkyškių pieninės” parduotuvės, priešais turgelį. Vienintelis prašymas senjorams – su savimi pasiimti pensinį amžių patvirtinantį pažymėjimą.

Kiek tęsis ši akcija neskelbiama, tačiau Justina ir Gintautas tikisi, kad – ilgai. Galbūt vėliau jų pavyzdžiu paseks ir kitos miesto kavinės.

– Jaunimas mus jau atrado, išrinko lankomiausia miesto vieta, tačiau mes nuo pat pradžių laikėmės nuostatos – senas ar jaunas, yra mūsų svečias. Laikas eina į priekį, visi mes tapsime seneliais. Turime rodyti jiems pagarbą. Norime paskatinti garbaus amžiaus žmones neužsidaryti namuose, ateiti išgerti puodelį kavos, pabendrauti,– tikino Justina.

Į klausimą, o kas bus, jei senjorai užplūs kavinę ji atsakė: „vadinasi taip reikėjo.“

Pirmieji įsijungė kolegijos studentai

Renginio „Tauragės metų žmogus 2014“ metu tauragiškiai pakviesti prisidėti prie šios taurios akcijos. Kavinėje „Šaukštelio studija“ ant baro bus padėta taupyklė, kur žmonės galės įmesti pinigėlių. Į kokią banko sąskaitą galima pervesti lėšas šiai akcijai vykdyti skelbiama www.saukstelis.lt.

Kauno kolegijos Tauragės skyriaus studentai vos išgirdę apie šią akciją pasigamino aukų dėžutę ir jau renka lėšas.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Pėsčiųjų žygis Europos dienai paminėti „KODAS: ŽALIA“

Minint Europos dieną, gegužės 10 d. Tauragėje organizuojamas pėsčiųjų žygis „KODAS: ŽALIA“, kurio metu dalyviai pramankštins ne tik kojas, bet ir galvas! Galėsite rinktis 6 km arba 14 km žygio maršrutą. Renginys nemokamas!     Žygio startas – centrinėje Tauragės Pilies aikštėje nuo 11 iki 12 val.

Švč. Trejybės bažnyčios klebonas Marius Venskus: Didžioji savaitė yra apie mūsų kasdienines patirtis

Didijį antradienį Tauragės radijo studijoje apsilankė Tauragės Šv. Trejybės parapijos klebonas kunigas dr. Marius Venskus... Šiandien jau Didysis ketvirtadienis... ryt... nebeskaičiuokim – susikaupkim! Pabūkim tyloje, minčių tyloje, laukdami Prisikėlimo...  https://open.spotify.com/episode/2HyNnXlw25yrygt8Jabxr2 Kalbino A

VMI primena ką turi žinoti gyventojai pardavus NT ar automobilį

Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad gyventojai, kurie per 2024 m. pardavė nekilnojamąjį turtą (NT), kurį nuosavybėje išlaikė trumpiau nei 10 metų, ar transporto priemonę, kuri buvo išlaikyta trumpiau nei 3 metus, iki gegužės 2 d. turi pateikti pajamų mokesčio deklaraciją. Naujausiais VMI duomenimis pajamų mokesčio deklar

Kovo mėnesį priešiškoje žiniasklaidoje „melagienos“ apie JAV karių dingimą ir dėmesys Europai

Kovo mėnesį Rusijos ir Baltarusijos žiniasklaidoje fiksuoti informaciniai incidentai, kurių metu buvo siekta ne tik manipuliuoti informacija, skleisti prieš Lietuvą nukreiptus naratyvus, bet ir platinti „melagienas“. Daugiausiai jų skleista siekiant didinti informacinį neapibrėžtumą apie Pabradės poligono apylinkėse nuskendusį &s

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje – įspūdinga skiautinių ekspozicija

Skiautinys – iš medžiagos gabalėlių sukurtas spalvingas rankdarbis. Specialistai šių rankdarbių techniką įvardija geometrinių formų menu, o pats siuvimas – labai kruopštus darbas, reikalaujantis ir meninio suvokimo. Būtent rankų darbą vertina bei puoselėja mūsų kraštietė Gražina Digaitytė-Kriaunevičienė, kuri

Levandų idilėje – atgaivinti Velykų papročiai

Artėjant gražiausiai pavasario šventei – Šv. Velykoms – skubame prisikelti kiekvienas vis savaip, o svarbiausias šio metų laiko akcentas – atgimimas ar pabudimas, kurį jaučiame kiekvienas. Tas jausmas, lydimas džiugesio, kviečia švęsti, žaisti... Kad Šv. Velykų laukimas būtų prasmingas, Kvėdarno

LEA kviečia seną katilą keisti nauju šilumos siurbliu. Pasinaudojus skiriamomis dotacijomis galima sutaupyti net iki 90 proc. šilumos siurblio kainos

Lietuvos energetikos agentūra (LEA) kviečia gyventojus teikti paraiškas taršių katilų keitimui į efektyvius šilumos gamybos įrenginius. Netikėtai greitai pasibaigę ankstesnių etapų kvietimai rodo itin didelį gyventojų susidomėjimą naujais ir efektyviais šilumos siurbliais bei jų įsigijimui taikomoms dotacijoms. Ecoenergi

Karatė trenerė: „auklėti paauglius – ne kėdes pardavinėti…“

Su 36-erių metų pašnekove pajuokaujame, kad dažnai manoma, jog iki pilnos laimės žmogui būtinai reikia sukurti šeimą, pastatyti namą, dar parašyti knygą. Kyokushin karate meistrė Jurgita Vencaitė neįgyvendino nė vieno šio punktų, tačiau pilnatvė ateina per panašius potyrius: ji realizuoja save sporte, yra mylima s

Daugiausia imigrantų glaudžiasi transporto įmonėse

Nuo šių metų pradžios Socialinės apsaugos ir  darbo ministerijos iniciatyva sugriežtintas užsieniečių, ypač imigrantų iš trečiųjų šalių, įdarbinimas Lietuvoje. Ministerija nustatė nekintamą kvotą  – šiemet šalyje įsidarbinti galės tik 24830 užsieniečių, gavusių darbo pagrindu išduotus leidim

Tauragės ligoninėje gimusiems kūdikiams – nemokami plukdymo užsiėmimai baseine

Tauragės ligoninėje gimusiems kūdikiams – nemokami plukdymo užsiėmimai baseine. Studijoje viešnios - Rūta Stasytienė, Tauraės rajono savivaldybės Sveikatos reikalų koordinatorė ir Sandra Martinkienė, Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, baseino administratorė. Kalbamės apie iniciatyvą, tokių užsiėmimų naudingumą, kaip ir

Išrinktas naujasis Tauragės apsk. vyriausiojo policijos komisariato viršininkas

Išrinktas naujasis Tauragės apsk. vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, juo tapo dabartinis Klaipėdos apsk. VPK viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius.    Raimondas Vaitkevičius gimė 1978 metais, studijas pradėjo Klaipėdos aukštesniojoje policijos mokykloje, tęsė Klaipėdos verslo kolegijoje.

Už ekrano spąstai vaikams, kurių nematome: ko imtis jau dabar?

Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Jaunųjų psichiatrų asociacija ragina tėvus, artimuosius, ugdymo įstaigų darbuotojus būti budriais ir pastebėti vaikų ir paauglių pernelyg didelį įsitraukimą į socialinius tinklus ir jų susido