Tauragės žinios logotipas
Tauragiškis sugalvojo būdą užsidirbti „iš oro“: kasa kriptovaliutą

Tauragiškis sugalvojo būdą užsidirbti „iš oro“: kasa kriptovaliutą

Vieną populiariausių pasaulio kriptovaliutų „eterį“ (Ethereum) išgaunantis Tomas įsitikinęs, kad tik elektroninėje erdvėje egzistuojantys pinigai yra pasaulio ateitis. Tauragėje gyvenantis vaikinas sako, kad dėl užtikrinamo privatumo (niekas negali atsekti pervedimų), kriptovaliutos tik populiarės, o mums įprastos valiutos, pavyzdžiui, JAV doleris ar euras, po kurio laiko gali būti naudojamos vis mažiau.

„Tauragės žinioms“ Tomas (vardas pakeistas, redakcijai žinomas – red. past.) papasakojo, kaip jis naudojasi kriptovaliutomis. Tačiau tam, kad tai suprastume, iš pradžių turime išsiaiškinti, kas tai yra.

Kas yra kriptovaliutos?

Kriptovaliutos nėra įprasti pinigai. Jų neina pačiupinėti – tai nėra monetos ar banknotai. Kitaip tariant, fiziškai ši valiuta neegzistuoja.

Kriptovaliuta vadinami skaitmeniniai, virtualioje erdvėje esantys valiutos tipai, suteikiantys galimybę anonimiškai atlikti pervedimus. Šios valiutos neprižiūri jokios finansinės institucijos.

Vilniaus universiteto „Fintech“ studijų programos vadovas Saulius Masteika portalui lrt.lt yra sakęs, kad mums įprastas valiutas prižiūri centriniai bankai, o kriptovaliutas – programiniai kodai, kuriuos tvarko kriptovaliutų kūrėjai.

Kriptovaliutas dažniausiai naudoja žmonės, nepasitikintys bankine sistema. Pavyzdžiui, Bitkoinai itin išpopuliarėjo po 2008 metų finansinės krizės, kai pasitikėjimas bankais visame pasaulyje itin smuko.

Kriptovaliutų galima įsigyti biržose arba jas „išsikasti“. Lengviausia tai padaryti – atsisiųsti tam skirtą kompiuterinę programą.

– Tai nėra įprastas pinigų užsidirbimo būdas. Nereikia daug dirbti. Tiesiog užtenka turėti pakankamai gerą kompiuterį. Kai kurie mano draugai juokauja, kad pinigų uždirbu „iš oro“. Vis daugiau sugundoma taip pasipelnyti. Kadangi valiutos kiekis ribotas, kuo daugiau žmonių tame dalyvauja, tuo mažesnis užmokestis, – pasakojo tauragiškis.

Verta paminėti, kad už kriptovaliutą tradiciniais pinigais moka kiti žmonės, kurie nori jos įsigyti.

Kaip yra „kasamos“ kriptovaliutos?

Tomas kalbėjo, kad vieną dieną jutubo vaizdo įrašų platformoje peržiūrėjo vaizdo įrašą apie tai, jog kai kurie kompiuteriai itin efektyviai „kasa“ kriptovaliutas. Jo kompiuteris kaip tik pasižymėjo reikalingomis savybėmis.

– Kompiuteryje yra galinga vaizdo plokštė: didelis vaizdo plokštės procesoriaus greitis, siekiantis 1506 MHz (mln. instrukcijų per sekundę). Taip pat svarbus geras procesorius: jis turi turėti kuo daugiau branduolių, – sakė vaikinas.

Internete jis rado kriptovaliutų programą ir ją parsisiuntė. Taigi, prasidėjo vadinamasis „kasimas“. „Swedbank“ skelbia, kad daugelio kriptovaliutų vienetų kiekis yra ribotas (nustatomas kriptovaliutos kūrėjų), o pati valiuta išgaunama „kasimo“ būdu – specialios kompiuterinės programos atlieka matematinius skaičiavimus ir taip kompiuterio pagalba sukuriami nauji kriptovaliutos vienetai.

– Programoje spusteli mygtuką „pradėti“ ir kompiuteris pats atlieka savo darbą. Svarbu tik tai, jog jis būtų įjungtas. Mano kompiuteris veikia visą parą – kuo daugiau laiko „kasa“, tuo daugiau kriptovaliutos „iškasa“ – kompiuteris atlieka matematinius skaičiavimus ir sukuria naują kriptovaliutos vienetą jame. Mano valiuta saugoma virtualioje piniginėje, tai reiškia, kad net jeigu kompiuteris sugestų, aš jos neprarasčiau, – sakė Tomas.

Kiek visa tai kainuoja?

Taip elektroniniame įrenginyje, kuriame yra „kasama“ kriptovaliuta, atsiranda vis daugiau vienetų. Juos galima parduoti kriptovaliutų pirkėjams už tokias valiutas kaip eurai, doleriai ar kitas.

– Per mėnesį iškasu apie 0,03 „eterio“. Jo vertė tam tikrais mėnesiais labai skirtinga, tad negaliu pasakyti, kad pajamos yra pastovios, – kalbėjo Tomas.

Anot pašnekovo, kriptovaliutų kaina yra itin nepastovi ir gali greitai augti arba kristi, nes jos vertė priklauso nuo paklausos ir pasiūlos. Pavyzdžiui, daug žmonių nori įsigyti šios valiutos, jos kaina kyla, o jeigu staiga daug žmonių ją ima pardavinėti – tuomet valiutos vertė krenta.

– Kai parduodu kriptovaliutą, ją gali pirkti bet kas – kompanijos, žmonės. Čia kaip ir paprastą valiutą – gali nusipirkti visi. Atsiskaitymai už tą valiutą vyksta per atsisiųstą programą. Atlikus reikiamus veiksmus, galima išsikeisti kriptovaliutas į eurus ir juos persiųsti sau į banko sąskaitą, – sakė Tomas.

Vaikinas birželio mėnesį iškasė eterio, kurį galiausiai pardavė už 80 eurų. Tiesa, kompiuteris sunaudojo elektros už 8 eurus. Taigi, Tomas gavo 72 eurų pelno.

– Tam, kad lengviau suprastumėte, kaip kainos svyruoja, pasakysiu, jog per pastaruosius porą mėnesių eterio, kurį iškasiau, kaina svyravo nuo 30 iki 200 eurų, – skaičius pateikė pašnekovas.

Pasaulyje egzistuoja tūkstančiai kriptovaliutų, populiariausios jų - Bitkoinai ir „eteris“. Jos yra ir pačios brangiausios.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Šilališkiai kviečia „Tarptautinę muziejų naktį“ paminėti taip, lyg istorijos knyga būtų rašoma iš naujo

Šilališkiai kviečia „Tarptautinę muziejų naktį“ paminėti taip, lyg istorijos knyga būtų rašoma iš naujo.Prie mikrofono tauragiškiams puikiai žinoma Renata Jančiauskienė. Dabar jau - Šilalės Vl. Statkevičiaus muziejaus direktorė. Gegužės 16–17 d. šilališkiai kviečia „Ta

Atėjo metas mokėti įmokas „Sodrai" – tai galima padaryti dalimis

Jei pernai dirbote savarankiškai ir po pajamų deklaravimo turite įsiskolinimą „Sodrai", bet jį padengti šiuo metu sudėtinga – išeitis yra. Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą galima atidėti, pasinaudojus supaprastinta arba individualiai derinama tvarka. Tai leidžia išvengti skolos išie&scaro

Dviejų savaičių atostogų nebeužtenka: artėjant vasarai darbuotojai išeina iš darbo

Artėjant vasarai, vis daugiau darbuotojų pradeda planuotis ilgąsias metų atostogas. Vieni darbinius rūpesčius užmiršti bando kelioms savaitėms, kiti – mėnesiui, dviem ar net visam pusmečiui. Ekspertai pastebi naują tendenciją – būtent vasaros laikotarpiu daugiau nei įprasta darbuotojų nusprendžia išeiti iš darbo &bd

„Via Lietuva“ skelbia, kurie kritinės būklės tiltai bus sutvarkyti šiemet ir artimiausiais metais

AB „Via Lietuva“ praneša, kad šiuo metu tiek didesnio, tiek mažesnio intensyvumo valstybinės reikšmės keliuose tvarkoma 13 tiltų, iš kurių didžioji dauguma yra kritinės būklės. Dar 11 tiltų remonto darbai yra viešųjų pirkimų procedūrų etape, todėl, sėkmingai pasirašius sutartis, darbai prasidėtų

Tauragėje šurmuliavo pėsčiųjų žygis „KODAS: ŽALIA“

Gegužės 10 d., minint Europos dieną, Tauragėje vyko pėsčiųjų žygis „KODAS: ŽALIA“. Šiemet žygis subūrė arti 1 000 dalyvių, kurie žygio metu galėjo pramankštinti ne tik kojas, bet ir galvas. Tai jau antrus metus iš eilės vykstantis pėsčiųjų žygis, kviečiantis aktyviai paminėti Europos dieną. Prieš metus vykęs

Savo vaiko globėją melagingai įskundęs tėvas sulaukė tūkstantinės baudos

Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį Vilniaus rajono gyventojui, kuris pripažintas kaltu dėl melagingo įskundimo, esą jo vaiko globėja pardavinėja narkotines medžiagas. Jam paskirta 3 tūkst. eurų bauda. Bylos duomenimis, kaltinamasis paskambino į Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio užkardą ir pranešė, kad užkardoje dirbanti

Muziejų naktis Šilalėje: prie muziejininkystės ištakų

Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus 2025 m. gegužės 16–17 d. kviečia tarptautinę Muziejų naktį paminėti taip, lyg istorijos knyga būtų rašoma iš naujo, nuo pirmo puslapio. PRIE IŠTAKŲ. Bijotuose Dionizo Poškos Baublių muziejuje ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje lankytojams pristatysime, kaip u

SADM siūlo nedarbo socialinio draudimo pokyčius: bus pagerinta priešpensinio amžiaus darbuotojų padėtis

Siekiant priešpensinio amžiaus žmones išlaikyti darbo rinkoje, praradusiems darbą nesirinkti išankstinės pensijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė įstatymo pataisas, kuriomis būtų tobulinama nedarbo draudimo išmokų sistema sukaupusiems reikiamą  stažą asmenims. Taip pat siekiama  didesnė

Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardas suteiktas – Daivai Genienei

Lietuvos Respublikos apsaugos ministerija, siekdama pagerbti sveikatos apsaugos darbuotojus už ilgametį ir nepriekaištingą darbą, ypač didelį indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, plėtojant farmacijos pramonę, Lietuvos Respublikos, kaip sveikos valstybės, prestižo kėlimą bei aukštos kvalifikacijos sveikat

Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimuose pagerbta Tauragės ligoninės gydytoja Vitalija Cholomskienė

Gegužės 8 d., Kauno Nacionaliniame dramos teatre įvyko iškilminga Sveikatos apsaugos ministerijos organizuota Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimų ceremonija. Renginys subūrė šalies medicinos bendruomenę pagerbti ilgamečius profesionalus, kurių atsidavimas ir darbštumas palieka neišdildomą pėdsaką Lietuvos sveikato

Atvejo vadybos modelis psichosocialinę negalią turintiems asmenims: metiniai rezultatai ir patirtys

Gegužės 7d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko Tauragės ir Marijampolės regionų atvejo vadybininkų renginys „Atvejo vadybos metodo organizavimo metinių rezultatų apžvalga. Pirmųjų metų patirtys“, sutelkęs gausų dalyvių būrį iš įvairių šalies savivaldybių. Renginio metu dalyviai dalijosi patirtimis, iššūkiais

Startuoja pavasarinė „Maisto banko“ akcija: pagalbos reikia 620 tūkst. žmonių

Jau 38-ąjį kartą visoje Lietuvoje rengiama „Maisto banko“ akcija parduotuvėse  prasideda šį penktadienį nuo 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Šiemet ji vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet i