Tauragės žinios logotipas
Tauragiškio kuriami riboto leidimo laikrodžiai išgraibstomi per keliolika valandų

Tauragiškio kuriami riboto leidimo laikrodžiai išgraibstomi per keliolika valandų

Ar esate matę lietuviškus riboto leidimo laikrodžius pavadinimu „Tauras“? Šis prekės ženklas sparčiai skinasi kelią elektroninėje erdvėje ir užkariauja išskirtinio stiliaus mėgėjų širdis. Laikrodžių išleidimo į rinką koncepcija – ypatinga, praktiškai unikali. Prieš kurį laiką paskelbiama apie artėjantį naujos kolekcijos pristatymą, iš anksto užsiregistravę elektroninėje erdvėje pirkėjai gauna nuolaidos kuponą ir nekantriai laukia kolekcijos pasirodymo. Riboto leidimo kolekcijoje yra tik keli šimtai rankų darbo laikrodžių, o išgraibstomi jie vos per keliolika valandų. O įdomiausia laikrodžių istorijoje tai, jog šį unikalų verslą sukūrė tauragiškis Andrius Vaičiūnas. Paskiausios kolekcijos „Tauras“ laikrodis puošia ir Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko riešą.

Tokio susidomėjimo nesitikėjo

Tauragiškis Andrius Vaičiūnas, prieš keletą metų baigęs „Versmės“ gimnaziją, studijuoja Multimedijos technologijų studijų programą Kauno technologijos universitete. Ką bendro vaikinas turi su laikrodžiais? Juk supratimas apie tokius sudėtingus mechanizmus – ne kiekvieno nosiai.

– Nuo pat mokyklos laikų domėjausi laikrodžiais ir stebėjau kitus laikrodžių prekinius ženklus. Idėja sukurti nuosavą laikrodžių verslą kilo dar devyniolikos, vystant kitus projektus. Dvidešimt vienerių ėmiausi šio projekto ir prireikė ganėtinai daug laiko ir pastangų startuoti. Didžiausias iššūkis man pačiam buvo perkąsti visas šios industrijos verslo subtilybes, – „Tauragės žinioms“ teigė A. Vaičiūnas.

Interneto versle vaikinas sukosi dar nuo mokyklos laikų. Anot jo, teko keletą pelningų projektų uždaryti, vieną sėkmingai parduoti užsieniečiams. Šiuo metu, be laikrodžių verslo, jis investuoja pinigus tarpusavio skolinimo platformose Lietuvoje ir užsienyje jau dvejus metus.

Pats prekybos modelis – kai apie kolekcijos išleidimą paskelbiama iš anksto – neabejotinai turi žavesio. Sukuriamas įspūdis, kad reikia laukti kažko ypatingo, ir jau vien tai pirkėjui teikia malonumo. Be to, ribotas leidimas sustiprina įspūdį, kad laikrodžiai tikrai išskirtiniai. Ar Andriui pačiam kilo tokia mintis? Ar Lietuvoje kas nors dar propaguoja tokį verslo modelį?

– Taip, idėja kilo pačiam, bet jeigu atvirai, tokio didelio susidomėjimo pradžioje nesitikėjau – pirmųjų kolekcijų tikslas buvo išparduoti visus laikrodžius per 6 mėn. Verslų, taikančių tokį patį modelį kaip mano, Lietuvoje neteko matyti. Daugelis orientuojasi į masinę produktų gamybą, o didelėje konkurencijoje ypač svarbu kažkuo išsiskirti. Manau, būtent produkto išskirtinumas ir kokybė lėmė didžiąją dalį verslo sėkmės, – džiaugėsi laikrodžių kūrėjas.

Kolekcijos reklamuojamos socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ bei interneto tinklapyje tauraslaikrodžiai.lt, taigi laikrodžių prekyba vyksta tik elektroninėje erdvėje.

Išperka per naktį

Pirmosios „Tauro“ kolekcijos „Šiaurė“ ir „Saulėtekis“ buvo pristatytos 2018 m. spalio mėnesį. Anot kūrėjų, abi kolekcijos buvo išpirktos vos per keletą dienų. „TAURAS Lithuania“ prekės ženklas esą buvo kurtas siekiant pakeisti seną, nusistovėjusią Lietuvos rinką. Kodėl kiekvienas modelis yra riboto, vos 100 vienetų leidimo?

„Mes manome, kad laikrodis yra išskirtinis aksesuaras ir pasisakome prieš masinę gamybą. Nuo pat pradžių mūsų tikslas yra kurti Jums tik ekskliuzyvinius ir riboto leidimo produktus, kuriais kiekvienas klientas galėtų didžiuotis. Turėdami šį tikslą, „Baltijos“ kolekciją pardavėme vos per 14 valandų, o didžioji dalis laikrodžių buvo išpirkta jau naktį! Norime tai pateikti kaip įrodymą, kad Lietuvoje kuriame išskirtinius produktus ir tik kartu su Jumis pamažu keičiame mados tendencijas,“ – skelbiama „Tauras Lithuania“ feisbuko profilyje.

A. Vaičiūnas teigia su viltimi laukęs darbo rezultatų, tačiau neslepia, jog buvo ir nerimo bei abejonių, ar viskas pavyks. Atrodo, jog sumanymas išsipildė su kaupu. Šiuo metu vaikinas yra pardavęs jau per 2 000 laikrodžių.

Kūrybos procese Andrius dalyvauja nuo pirminės dizaino idėjos iki pat produkto išsiuntimo klientams. Viskas prasideda nuo kompiuterinių laikrodžių maketų kūrimo, kuriuos aptaria kartu su komanda. Anot vaikino, kūryba užima ganėtinai daug laiko, nes daug brėžinių tenka atmesti arba perdaryti, kol gaunamas geriausias variantas. Toliau seka laikrodžių dalių gamyba. Pirmiausia yra pagaminami pavyzdiniai laikrodžiai, toliau dirbama tobulinant dizainą, kol gaunamas galutinis variantą ir pradedama gamyba. Trečias ir ne ką mažiau svarbus etapas yra marketingas, kuriuo Andrius rūpinasi vienas. Visas procesas iki vienos kolekcijos išleidimo trunka apie 3–4 mėn.

Kuria naują kolekciją

Lapkričio 30 d. „Tauras“ išleis pačią naujausią – „Nidos“ kolekciją. Pasak kūrėjo, šioje kolekcijoje dominuoja minimalistinė elegancija, laikrodis „neapkrautas“ papildomais elementais, taip išlaikant jį paprastą, bet neprastą. Tai laikrodis, skirtas moterims.

– Tiesa, šios kolekcijos sukūrimas pareikalavo kol kas daugiausiai darbo ir pastangų iš visų išleistų kolekcijų. Žvelgiant iš techninės pusės, buvo atlikta daug pakeitimų, tokių kaip pakeisti mechanizmai, pradėjome naudoti pačius naujausius japoniškus „Miyota“ 1L45 mechanizmus, patobulintos tiek odinės, tiek metalinės apyrankės, kitokie korpusai ir daug kitų pakeitimų. Tačiau svarbiausias dalykas, žinoma, yra naujas dizainas. Kiekvienoje kolekcijoje stengiamės sukurti visiškai kažką naujo, kas neprimintų senų kolekcijų dizainų ir manau, kad bent jau kol kas mums puikiai tai sekasi. Labai patinka posakis – sėkmė pati neateina, dėl jos tenka daug dirbti, – teigė Andrius.

Pasak jo, „Tauras“ nėra riboto galiojimo produktas, komanda jau turi daug planų 2020 metams. Per ateinančius metus planuoja išleisti dar 3 kolekcijas, o tolimesnėje ateityje puoselėja tikslą plėstis ir į užsienio rinkas.

Pasipuošė meras

A. Vaičiūnas šiuo metu gyvena Kaune, tačiau į gimtąjį miestą teigė grįžtantis vos ne kas savaitgalį, nes čia gyvena jo šeima.

Pasak vaikino, „Tauro“ pirkėjas yra dažniausiai lietuvis tarp 26–45 metų, besidomintis kultūra, mada ir naujausiomis tendencijomis.

– Du žodžiai ant ciferblato – Tauras ir Lithuania – kiekvienam žmogui kelia skirtingas asociacijas ir emocijas. Vieni žmonės, pavyzdžiui, emigrantai, tai sieja su tėvyne, kiti, tarkim, tauragiškiai, Taurą sieja su Taurage, treti – su lietuvių produktais. Pats prekinis ženklas, manau, jau yra pakankamai populiarus Lietuvoje tarp vyresnių žmonių, teko sutikti ne vieną nešiojantį „Tauro“ laikrodį, – tikino vaikinas.

Anot jo, „Tauras“ ir „Lithuania“, – tai irgi savotiškas Lietuvos vardo populiarinimas.

Šių eilučių autorė pastebėjo, jog Andriaus kurtas „Tauras“ puošia ir Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko ranką. Paklaustas apie naują aksesuarą šis teigė, jog laikrodžius pamatė internete, vėliau susitiko su pačiu A. Vaičiūnu, o po kelių savaičių nusipirko ir laikrodį.

– Tai buvo mano asmeninis pirkinys. Mano laikrodis yra iš „Nemuno“ kolekcijos. Manau, simboliška, kad galiu nešioti „Tauro“ prekės ženklo laikrodį, kurio dizaineris yra tauragiškis. Aš į tai žiūriu ne tik kaip į asmeninę stiliaus detalę, tačiau kaip į vieną iš Tauragės reprezentacijos detalių ir Tauragės identiteto dalį. Esu labai patenkintas prekės ženklu, dizainu, kokybe, o ypač kaina, – teigė meras.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Startuoja pavasarinė „Maisto banko“ akcija: pagalbos reikia 620 tūkst. žmonių

Jau 38-ąjį kartą visoje Lietuvoje rengiama „Maisto banko“ akcija parduotuvėse  prasideda šį penktadienį nuo 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Šiemet ji vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet i

Prieš teismą stos nužudymu kaltinamas tauragiškis

Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nužudymo pareikšti 36-erių Tauragės gyventojui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo perseki

Dėl nepalankių oro sąlygų yra galimybė pratęsti šildymo tiekimą

UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja, kad nors šildymo sezonas oficialiai pasibaigė, esant nepalankioms oro sąlygoms (žemai oro temperatūrai, drėgmei ar komforto stokai), yra galimybė laikinai pratęsti šildymo tiekimą. Ką daryti, norint pratęsti šildymą?1. Prašymas administratoriui, surinkus gyventojų sutikimą

Knygą apie Putiną parašęs prancūzas Michel Eltchaninoff: Norėjau kuo greičiau perduoti žinią vakariečiams, kad Putinas nėra pokštas, ne tik įvaizdis

Vilniuje gegužės 21-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje pranešimą skaitysiantis filosofas iš Prancūzijos Michel Eltchaninoff sako: „Putinas įsitikinęs, kad Rusija yra imperija. Jis pats sakė, kad imperijos sienos „kvėpuoja“ – tai reiškia, kad jas galima keisti, galima „ž

Pavasarinė alergija kamuoja trečdalį gyventojų, tačiau gydosi ne visi – kuo tai gresia?

Kiekvieną pavasarį pradėjus žydėti medžiams ir augalams, žiedadulkių koncentracija ore ženkliai išauga, sukeldama alergines reakcijas jautriems asmenims. Ši problema kamuoja nemenką šalies gyventojų dalį – kone trečdalis jų (30 proc.) kasmet patiria įvairaus intensyvumo alerginius simptomus, rodo „Lietuvos draudimo"

Varžybos, kurių metu dalyviai leisis į įspūdingą, beveik 400 kilometrų maršrutą po Tauragės kraštą

Prie mikrofono - Rimgaudas Gruzdys, vienas organizatorių ir VšĮ „APK Motorsport“ direktorius. Kalbamės apie unikalų renginį Tauragėje – „Asfalto ir purvo nuotykis: Tauragės pavasaris 2025“. Kalbino Arūnas Graželiūnas. https://open.spotify.com/episode/0PxOiEnxRJUYIYBxicrjED  Gegužės 10 dieną, še&sca

Pokalbis su dailininke Areta Didžioniene. Apie drąsą pradėti kurti

Kalbamės su Tauragės kultrūos centro dailininke, edukatore Areta Didžioniene. Pokalbis sukosi apie... meną – tokį neaprėpiamą, tokį begalinį, įvairų ir nenuspėjamą.  https://open.spotify.com/episode/4OUP3Ies07Z29SJDn9Pen4 Kalbino Arūnas Graželiūnas. Tauragės kultūros centro nuotr.

Dovydas Pancerovas: didžiausia dovana, kai skaitytojas pagauna mano žaidimo taisykles

Penktadienį, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje žurnalistas ir knygų autorius Dovydas Pancerovas pristatė savo knygą  „Pragaro vartai“.Prieš susitikimą bibliotekoje Dovydas Pancerovas apsilankė Tauragės radijo studijoje. Kalbėjomės apie romaną „Pragaro vartai“

Tauragėje demaskuoti narkotinių medžiagų platintojai ir pirkėjai

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai demaskavo narkotinių medžiagų platintojus bei pirkėjus. Kratų metu pareigūnai aptiko ir paėmė narkotinių bei psichotropinių medžiagų, taip pat grynųjų pinigų, įtariama, gautų iš nusikalstamos veikos. Balandžio 30 d. apie 17.40 val. Tauragėje, Bernotiškės gatvė

Tauragės rajono savivaldybėi suteiktas Europos Sąjungos Klimato neutralumo misijos (EU Mission Label) ženklas

Tauragės rajono savivaldybė žengia dar vieną svarbų žingsnį siekiant klimato neutralumo – mūsų savivaldybei suteiktas Europos Sąjungos Klimato neutralumo misijos (EU Mission Label) ženklas. Šis įvertinimas patvirtina ambicingus klimato veiksmų planus ir atveria naujas galimybes investicijoms bei tarptautiniam bendradarbiavimui. Taura

Oficialu: Rokas Baciuška tapo gamyklinės „Defender“ komandos lenktynininku

Britų nuotykių simbolis, prekės ženklas, Defender žengė svarbų žingsnį pasirengimo link, siekiant debiutuoti Pasaulio ralio–reidų čempionate (W2RC) – atliktas pirmasis prototipo Defender Dakar D7X-R bandymas Maroke, taip pat paskelbti du elitiniai lenktynininkai. Keturiolika kartų Dakaro ralį laimėjęs Stéphane’as Peterhans

Operetė „Tūkstantis ir viena naktis“ – svajinga kelionė į Rytus, kurioje triumfuoja meilė

Gegužės 23, 24 ir 29 dienomis, minint „valso karaliaus“ Johanno Strausso jaun. 200-ąsias gimimo metines, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys Lietuvoje pirmą kartą statomą operetę „Tūkstantis ir viena naktis“. Operetės siužetas nukels į rytietiškų pasakų pasaulį, kur meilė, kaip ir dera operetėje, triumfu