Ar esate matę lietuviškus riboto leidimo laikrodžius pavadinimu „Tauras“? Šis prekės ženklas sparčiai skinasi kelią elektroninėje erdvėje ir užkariauja išskirtinio stiliaus mėgėjų širdis. Laikrodžių išleidimo į rinką koncepcija – ypatinga, praktiškai unikali. Prieš kurį laiką paskelbiama apie artėjantį naujos kolekcijos pristatymą, iš anksto užsiregistravę elektroninėje erdvėje pirkėjai gauna nuolaidos kuponą ir nekantriai laukia kolekcijos pasirodymo. Riboto leidimo kolekcijoje yra tik keli šimtai rankų darbo laikrodžių, o išgraibstomi jie vos per keliolika valandų. O įdomiausia laikrodžių istorijoje tai, jog šį unikalų verslą sukūrė tauragiškis Andrius Vaičiūnas. Paskiausios kolekcijos „Tauras“ laikrodis puošia ir Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko riešą.
Tokio susidomėjimo nesitikėjo
Tauragiškis Andrius Vaičiūnas, prieš keletą metų baigęs „Versmės“ gimnaziją, studijuoja Multimedijos technologijų studijų programą Kauno technologijos universitete. Ką bendro vaikinas turi su laikrodžiais? Juk supratimas apie tokius sudėtingus mechanizmus – ne kiekvieno nosiai.
– Nuo pat mokyklos laikų domėjausi laikrodžiais ir stebėjau kitus laikrodžių prekinius ženklus. Idėja sukurti nuosavą laikrodžių verslą kilo dar devyniolikos, vystant kitus projektus. Dvidešimt vienerių ėmiausi šio projekto ir prireikė ganėtinai daug laiko ir pastangų startuoti. Didžiausias iššūkis man pačiam buvo perkąsti visas šios industrijos verslo subtilybes, – „Tauragės žinioms“ teigė A. Vaičiūnas.
Interneto versle vaikinas sukosi dar nuo mokyklos laikų. Anot jo, teko keletą pelningų projektų uždaryti, vieną sėkmingai parduoti užsieniečiams. Šiuo metu, be laikrodžių verslo, jis investuoja pinigus tarpusavio skolinimo platformose Lietuvoje ir užsienyje jau dvejus metus.
Pats prekybos modelis – kai apie kolekcijos išleidimą paskelbiama iš anksto – neabejotinai turi žavesio. Sukuriamas įspūdis, kad reikia laukti kažko ypatingo, ir jau vien tai pirkėjui teikia malonumo. Be to, ribotas leidimas sustiprina įspūdį, kad laikrodžiai tikrai išskirtiniai. Ar Andriui pačiam kilo tokia mintis? Ar Lietuvoje kas nors dar propaguoja tokį verslo modelį?
– Taip, idėja kilo pačiam, bet jeigu atvirai, tokio didelio susidomėjimo pradžioje nesitikėjau – pirmųjų kolekcijų tikslas buvo išparduoti visus laikrodžius per 6 mėn. Verslų, taikančių tokį patį modelį kaip mano, Lietuvoje neteko matyti. Daugelis orientuojasi į masinę produktų gamybą, o didelėje konkurencijoje ypač svarbu kažkuo išsiskirti. Manau, būtent produkto išskirtinumas ir kokybė lėmė didžiąją dalį verslo sėkmės, – džiaugėsi laikrodžių kūrėjas.
Kolekcijos reklamuojamos socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Instagram“ bei interneto tinklapyje tauraslaikrodžiai.lt, taigi laikrodžių prekyba vyksta tik elektroninėje erdvėje.
Išperka per naktį
Pirmosios „Tauro“ kolekcijos „Šiaurė“ ir „Saulėtekis“ buvo pristatytos 2018 m. spalio mėnesį. Anot kūrėjų, abi kolekcijos buvo išpirktos vos per keletą dienų. „TAURAS Lithuania“ prekės ženklas esą buvo kurtas siekiant pakeisti seną, nusistovėjusią Lietuvos rinką. Kodėl kiekvienas modelis yra riboto, vos 100 vienetų leidimo?
„Mes manome, kad laikrodis yra išskirtinis aksesuaras ir pasisakome prieš masinę gamybą. Nuo pat pradžių mūsų tikslas yra kurti Jums tik ekskliuzyvinius ir riboto leidimo produktus, kuriais kiekvienas klientas galėtų didžiuotis. Turėdami šį tikslą, „Baltijos“ kolekciją pardavėme vos per 14 valandų, o didžioji dalis laikrodžių buvo išpirkta jau naktį! Norime tai pateikti kaip įrodymą, kad Lietuvoje kuriame išskirtinius produktus ir tik kartu su Jumis pamažu keičiame mados tendencijas,“ – skelbiama „Tauras Lithuania“ feisbuko profilyje.
A. Vaičiūnas teigia su viltimi laukęs darbo rezultatų, tačiau neslepia, jog buvo ir nerimo bei abejonių, ar viskas pavyks. Atrodo, jog sumanymas išsipildė su kaupu. Šiuo metu vaikinas yra pardavęs jau per 2 000 laikrodžių.
Kūrybos procese Andrius dalyvauja nuo pirminės dizaino idėjos iki pat produkto išsiuntimo klientams. Viskas prasideda nuo kompiuterinių laikrodžių maketų kūrimo, kuriuos aptaria kartu su komanda. Anot vaikino, kūryba užima ganėtinai daug laiko, nes daug brėžinių tenka atmesti arba perdaryti, kol gaunamas geriausias variantas. Toliau seka laikrodžių dalių gamyba. Pirmiausia yra pagaminami pavyzdiniai laikrodžiai, toliau dirbama tobulinant dizainą, kol gaunamas galutinis variantą ir pradedama gamyba. Trečias ir ne ką mažiau svarbus etapas yra marketingas, kuriuo Andrius rūpinasi vienas. Visas procesas iki vienos kolekcijos išleidimo trunka apie 3–4 mėn.
Kuria naują kolekciją
Lapkričio 30 d. „Tauras“ išleis pačią naujausią – „Nidos“ kolekciją. Pasak kūrėjo, šioje kolekcijoje dominuoja minimalistinė elegancija, laikrodis „neapkrautas“ papildomais elementais, taip išlaikant jį paprastą, bet neprastą. Tai laikrodis, skirtas moterims.
– Tiesa, šios kolekcijos sukūrimas pareikalavo kol kas daugiausiai darbo ir pastangų iš visų išleistų kolekcijų. Žvelgiant iš techninės pusės, buvo atlikta daug pakeitimų, tokių kaip pakeisti mechanizmai, pradėjome naudoti pačius naujausius japoniškus „Miyota“ 1L45 mechanizmus, patobulintos tiek odinės, tiek metalinės apyrankės, kitokie korpusai ir daug kitų pakeitimų. Tačiau svarbiausias dalykas, žinoma, yra naujas dizainas. Kiekvienoje kolekcijoje stengiamės sukurti visiškai kažką naujo, kas neprimintų senų kolekcijų dizainų ir manau, kad bent jau kol kas mums puikiai tai sekasi. Labai patinka posakis – sėkmė pati neateina, dėl jos tenka daug dirbti, – teigė Andrius.
Pasak jo, „Tauras“ nėra riboto galiojimo produktas, komanda jau turi daug planų 2020 metams. Per ateinančius metus planuoja išleisti dar 3 kolekcijas, o tolimesnėje ateityje puoselėja tikslą plėstis ir į užsienio rinkas.
Pasipuošė meras
A. Vaičiūnas šiuo metu gyvena Kaune, tačiau į gimtąjį miestą teigė grįžtantis vos ne kas savaitgalį, nes čia gyvena jo šeima.
Pasak vaikino, „Tauro“ pirkėjas yra dažniausiai lietuvis tarp 26–45 metų, besidomintis kultūra, mada ir naujausiomis tendencijomis.
– Du žodžiai ant ciferblato – Tauras ir Lithuania – kiekvienam žmogui kelia skirtingas asociacijas ir emocijas. Vieni žmonės, pavyzdžiui, emigrantai, tai sieja su tėvyne, kiti, tarkim, tauragiškiai, Taurą sieja su Taurage, treti – su lietuvių produktais. Pats prekinis ženklas, manau, jau yra pakankamai populiarus Lietuvoje tarp vyresnių žmonių, teko sutikti ne vieną nešiojantį „Tauro“ laikrodį, – tikino vaikinas.
Anot jo, „Tauras“ ir „Lithuania“, – tai irgi savotiškas Lietuvos vardo populiarinimas.
Šių eilučių autorė pastebėjo, jog Andriaus kurtas „Tauras“ puošia ir Tauragės rajono mero Dovydo Kaminsko ranką. Paklaustas apie naują aksesuarą šis teigė, jog laikrodžius pamatė internete, vėliau susitiko su pačiu A. Vaičiūnu, o po kelių savaičių nusipirko ir laikrodį.
– Tai buvo mano asmeninis pirkinys. Mano laikrodis yra iš „Nemuno“ kolekcijos. Manau, simboliška, kad galiu nešioti „Tauro“ prekės ženklo laikrodį, kurio dizaineris yra tauragiškis. Aš į tai žiūriu ne tik kaip į asmeninę stiliaus detalę, tačiau kaip į vieną iš Tauragės reprezentacijos detalių ir Tauragės identiteto dalį. Esu labai patenkintas prekės ženklu, dizainu, kokybe, o ypač kaina, – teigė meras.
Pareigūnai ieško į Švediją dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Martyno Rupainio, gim. 1989 m. Nuo 2025 m. kovo mėn. su minėtu vyru susisiekti nėra galimybės. Vyras apie 180 cm ūgio, tamsiai rudų trumpų plaukų. Galinčių suteikti tyrimui vertingos informacijos, prašome pranešti Tauragės apskrities vyriausi
Dirbtinė oda baldams yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško patvaraus, lengvai prižiūrimo ir estetiškai patrauklaus sprendimo savo namams ar biurui. Tačiau rinkoje siūlomas labai platus šios medžiagos asortimentas – nuo pigios ir trumpalaikės iki aukščiausios kokybės, sunkiai atskiriamos nuo natūralios odos. Ka
Šiandien vis daugiau žmonių ieško sprendimų, kaip ne tik apsaugoti savo turtą, bet ir gyventi patogiau. Vienas iš tokių sprendimų — stumdomų kiemo vartų automatika. Tai ne tik patogumas, bet ir saugumo garantas, kurį galima pritaikyti tiek privačiuose namuose, tiek komerciniuose objektuose. Automatizuoti slenkami vartai
Orapūtės – tai universali įranga, plačiai naudojama tiek buityje, tiek pramonėje. Jos dažnai tampa nepakeičiamu komponentu nuotekų valymo sistemose, tačiau panaudojimo spektras tuo nesibaigia – orapūtės pasitarnauja aeruojant tvenkinius, akvariumus, baseinus ar netgi gamybos procesuose maisto, medicinos ir chemijos srityse. Tačiau kaip
Sodo bei daržo įrankiai padeda lengviau nudirbti įvairius daržo darbus. Be jų sunkiai įsivaizduotume daržo sodinimo, auginimo ir derliaus nuėmimo sezoną. Tinkami įrankiai pasitarnauja daugeliu atvejų. Tačiau, kartais pavasarį pravėrę pašiūrės duris, galime nemaloniai nustebti, radę surūdijusius sodo įrankius arba pradėję jais darbuotis pajus
Nusprendėte palikti Lietuvą gyvenimui Jungtinėje Karalystėje? Šiame kelyje gali kilti įvairiausių teisinių iššūkių. Juk Jungtinei Karalystei pasitraukus iš „Brexit“, ženkliai sumažėjo laisvo judėjimo galimybės, taip pat kito imigracijos, darbo, socialinių garantijų sistema. Gera žinia: patyrę lietuvių advokat
Kadangi žiemos mėnesiai dažniausiai būna praleisti namuose, santykiuose gali įsivyrauti monotonija ir ta pati rutina. Dėl to pavasaris yra puikus atsinaujinimo metas, kai bunda gamta, dienos ilgėja, o oras tampa šiltesnis. Šis laikotarpis gali būti puiki proga įnešti į santykius daugiau energijos ir spalvų. Tad kaip pavasarį at
Statybų projektai skiriasi ne tik sudėtingumu, bet ir reikiamos įrangos kiekiu bei specifika. Netinkamai parinkta įranga gali lemti darbų vėlavimą, papildomas išlaidas ar net techninius gedimus. Dėl to svarbu įvertinti, kokia įranga bus reikalinga jūsų projektui – nuo mažų renovacijos darbų iki didelių infrastruktūros projektų. Jei nes
Tauragės rajono savivaldybės administracija skelbia: 1. Mokyklinis autobusas Mercedes Benz Sprinter 311, valst. Nr. BDJ533 2. Mokyklinis autobusas Volkswagen LT 46 LRS, valst. Nr. ACD681 3. Gaisrinis automobilis ZIL 130, valst. Nr. ZJU077 4. Lengvasis automobilis Ford Transit, valst. Nr. GCP720 5. Autobusiukas Citroen
Minint Prūsijos kunigaikštystės susikūrimo 500 metų sukaktį, šie metai Lietuvoje paskelbti Paprūsės metais. Paprūsės nėra Lietuvos regionų žemėlapyje, nors jai priskiriama didžiausia teritorija – nuo Vištyčio iki Kretingos, kur daugybę amžių gyveno įvairių tautybių ir tikėjimų žmonės. O pradėjus plačiau kalbėti apie
Investicijos į biosaugą yra geriausias būdas užkirsti kelią užkrečiamųjų ligų protrūkiams, tad Žemės ūkio ministerija, reaguodama į tai, kad šiemet Europoje sparčiai plinta ne viena pavojinga gyvuliams liga, paankstino kvietimą pretenduoti į paramą pagal Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 metų strateginio plano
Iš Kvėdarnos kilęs aktorius Šarūnas Gedvilas gyvenime stengiasi vadovautis intuicija, drąsa ir gebėjimu nepasiduoti net sunkiausiomis akimirkomis. Šiandien jis jau gana gerai žinomas aktorius, klounas ir įkvepiantis pavyzdys visiems, kurie tiki savo svajonių galia. Nuo pirmųjų žingsnių mokyklos scenoje iki darbo Vilniaus &bdquo