Tauragės žinios logotipas
Smaragdines vestuves atšventę Birutė ir Stanislovas Kuisiai: „Kur beeidavom – visada kartu“

Autorės nuotrauka

Smaragdines vestuves atšventę Birutė ir Stanislovas Kuisiai: „Kur beeidavom – visada kartu“

Pastaruoju metu žiniasklaidoje aidint garsenybių skyrybų skandalams retai beišgirsi apie laimingas santuokas. Galbūt dėl to, kad laimė mėgsta tylą? Tyliai, tačiau laimingai gyvena ir aukštupiškiai Birutė ir Stanislovas Kuisiai, balandžio 30-ąją atšventę jau 55-ąsias vestuvių metines.

Kuisių terasa Aukštupiuose (Žygaičių seniūnija) papuošta gražiausiomis gėlių kompozicijomis. Tai 55-ųjų vestuvių metinių proga gautos gėlės. Šventės būta smagios – iš užsienio sugrįžo dukros šeima, atvyko sūnus, susirinko giminaičiai bei kaimynai.

Sūnus Vygantas gyvena čia pat, Aukštupiuose, dukra Lijana – Norvegijoje. Kuisiai džiaugiasi jau 5-iais anūkais bei proanūkiu.

Birutė pasakojo, kad gimtadienio proga sūnus padovanojo planšetę, tad ji vis peržiūri naujienas, o svarbiausia – susisiekia su užsienyje gyvenančia dukra ir anūkais.

Sveikata sutuoktiniai labai nesiskundžia – 83-iuosius einantis Stanislovas ir 73-ejų Birutė dar laiko 7 avis, vištų, turi vieną avilį ir gražina bei puoselėja savo sodybą. Ir ne veltui – Kuisių sodyba ne kartą Lietuvos mastu įvertinta geriausiai tvarkomų sodybų nominacijoje.

Atsidavęs ugniagesys

Stanislovas nuo 1965-ųjų daug metų dirbo gaisrinėje, tėčio pėdomis pasekė ir sūnus. Vėliau Stanislovą pakvietė dirbti kolūkio raguočių komplekse Aukštupiuose, prižiūrėti pieno linijas.

– Darbas buvo čia pat, atlyginimas geras, tik reikėdavo ryte anksti keltis, o vakare vėlai gulti. Žiemą jau 5–6 val. reikėdavo keltis ir eiti į darbą, – pasakojo Stanislovas, pridūręs, kad septynerius metus taip ir dirbo be poilsio dienų.

Stanislovo darbo stažas – 45 metai.

O Birutė kilusi iš Liolių, Kelmės rajono. Ji dirbo pardavėja Kaltinėnuose, Šilalės rajone. Vėliau brolis pasakė, kad Aukštupiuose reikia pardavėjos. Tad ji ir atsikraustė Aukštupius.

Iš pradžių susipažinę, pabendravę Birutė ir Stanislovas dar nesvarstė apie vestuves. Bet vėliau Stanislovas jau ir siūlydavo tuoktis, bet Birutė vis atidėliodavo.

– Stanislovas buvo gaisrininkas, gaisrinė tada dar buvo Aukštupiuose. O aš atvažiuodavau pas brolį, kuris gavo paskyrimą į Aukštupius. Jis buvo brigadininkas, agronomas. Pas mus Lioliuose nebuvo mados eiti į šokius. Aukštupiuose šokiai vykdavo gražiai įrengtuose kultūros namuose, grodavo orkestras, – prisiminimais dalijosi Birutė.

Vėliau sulaukusi paskyrimo dirbti parduotuvėje prie Medvėgalio kalno Šilalės rajone, moteris teigė pagalvojusi, kad geriau susituokti ir atsikraustyti gyventi į Aukštupius.

– Ten buvo labai atoki vieta, kažkaip man, merginai iš kaimo, atrodė ten pernelyg baisu dirbti, tad ir nusprendžiau persikraustyti ten, kur širdžiai mieliau, – mintimis pasidalijo Birutė. Tada Birutė ir sutiko susituokti, nes Stanislovas vis primindavo apie vestuves.

Iki vestuvių Kuisiai draugavo dvejus metus, vis pasikalbėdavo, susirašydavo laiškais.

– Nuvažiuodavau pas Birutę kartais ir savo motociklu „Jawa“. Kelias – apie 70 kilometrų, – prisiminė Stanislovas.

Prakalbusi apie motociklą šeima prisiminė ir linksmą nutikimą:

– Birutė į darbą važiuodavo „Jawa“, o vėliau norėjo išbandyti vairuoti „Emką“ su lopšiu. Pakeliui buvo vienas mažas prūdukas ir kitas didelis. Sakiau, važiuok tiesiai, paskui reiks sukti, o ji – tiesiai į tą mažąjį prūduką... – juokėsi sutuoktiniai.

Birutė pasakojo daugiau prie motociklo vairo nebesėdusi.

– Buvo jau baugu važiuoti, – prisiminė ji.

Motociklu jie važiuodavo į turgų, į Kelmę aplankyti Birutės tėvų. Lopšyje kartu keliaudavo ir sūnus.

– Apkamšydavom pagalvėmis ir jis ramiausiai miegodavo, – prisiminė Birutė.

Susituokė jauni

Birutė ir Stanislovas susituokė, kai jai buvo 18 metų, jam 26-eri. Ir švęsta gana įdomiai – pirmiausia atšventė Lioliuose, pas jaunosios tėvus, o kitą dieną grįžo į Būdviečius, Stanislovo tėviškę, kur irgi laukė gausus svečių būrys.

Po vedybų praėjus keliems metams šeima susilaukė vaikų ir Birutė į darbus nebegrįžo – liko prižiūrėti namų ir auginti vaikų.

– Vaikai maži, o vyras dirbo gaisrinėje – turėdavo dvi laisvas, o trečią dieną jau reikėdavo budėti visą parą. Gyvenom dar tada vienkiemyje, man reikėdavo prižiūrėti vaikus, šerti gyvulius, – kalbėjo Birutė.

Dešimt metų Birutė ir Stanislovas pragyveno vyro gimtinėje Būdviečiuose, Kirmėlyne vadintame vienkiemyje.

Remontavosi namus, ūkinius pastatus, paskui, kai prasidėjo perkėlimas į gyvenvietes, pradėjo statytis namą Aukštupiuose. 1978-ųjų pavasarį pradėjo statyti namą, o rudenį jau ir įsikėlė. Iš pradžių – į pirmą aukštą, po truputį įsirenginėjo ir antrąjį. Dabar per atostogas ten įsikuria vaikai ir anūkai.

– Stanislovas pastatė namą beveik pats vienas, gal mūryti ir ištinkuoti tik pasisamdė, o visa kita po truputį įrengė pats, – vyrą gyrė Birutė.

– Susikūrėme jaukų lizdelį, – pridūrė Stanislovas.

Augino anūkus

Dukrai išvažiavus į užsienį anūkus Kuisiai augino nuo mažens iki 11 ir 13 metų. Vaikai labai pasiilgdavo mamos, tad vėliau dukra juos išsivežė į Norvegiją.

– Auginome kaip savo vaikus, – kalbėjo Birutė.

Taip susiklostė, kad jų mažasis anūkėlis nelankė paruošiamosios klasės, o keliavo tiesiai į pirmąją.

– Jam buvo sunku pasivyti kitus vaikus. Sušildavom, kol išmokėm skaityti, – juokiasi Stanislovas. – Tikriausiai du mėnesius vargome, o vėliau jau kuo puikiausiai pramoko. Ketvirtąją klasę jau baigė geriausiais įvertinimais.

Seneliai džiaugiasi, kad anūkai juos aplanko. Štai vienas, dar tebegyvenantis Norvegijoje, ekspromtu internete radęs nebrangius bilietus, neseniai savaitgalį aplankė senelius.

– Vaikai, anūkai mūsų tikrai geri, nesu girdėjusi jokio blogio žodžio. Nei mes sakydavom savo tėveliams, nei jie mums. Matyt, matė mūsų pavyzdį, – teigė Birutė.

Visuomet darnoje

Kokia to ilgo ir gražaus gyvenimo kartu paslaptis? Kuisiai atsako su šypsena.

– Muštynių tai nėra buvę, – juokiasi sutuoktiniai. – Susipykt susipykstam, bet ir susitaikom.

Birutė sakė, gyvenime vyras nėra jos pastūmęs ar kokio negražaus žodžio pasakęs.

– Kur eidavom – visada kartu, nesiskirdavome. Tikriausiai ir tai prisidėjo prie mūsų gražios ir darnios santuokos, – kalbėjo Stanislovas.

Autorės nuotrauka

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Gyvų susitikimų negali pakeisti jokia kita bendravimo forma: jie ne tik pagerina emocinę būklę, bet ir padeda išlikti jaunatviškiems

Bendravimo svarba nenuginčijama visais amžiaus tarpsniais. „Volfas Engelman Nealkoholinis", tęsdamas projektą „Gero žodžio galia", inicijavo šalies gyventojų nuomonės tyrimą, kurį atliko bendrovė „Spinter tyrimai". Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ketvirtadalis (26 proc.) 26–56 metų ir vyresnių respondentų su draugais

Pavojus iš Lenkijos: paukščių gripas plinta, Lietuvos paukščių augintojai raginami būti budrūs

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į tai, kad šių metų sausį Lenkijoje buvo užfiksuota net 14 labai patogeniško paukščių gripo protrūkių komerciniuose ūkiuose bei į tai, kad ligos atvejai fiksuoti ir trijuose mažuose Lenkijos ūkiuose, ragina Lietuvos paukščių laikytojus apsvarstyti ketinimus įsivežti naminius pauk&sca

Visi žinome teises, bet kaip vaiką išmokyti atsakomybių?

Visuomenėje dažnai girdime, kad vaikai žino tik savo teises, bet ne atsakomybes. Tačiau vaiko teisių gynėjai tikina, kad teisės su atsakomybėmis tiek vaiko, tiek ir suaugusiojo gyvenime eina išvien. Tad tėvams apie jų pačių bei vaikų atsakomybes ir kaip jų nepamiršti, pataria vaiko teisių gynėja Gitana Salickienė. „Tiek teisių,

Policijos pareigūnai Šilalės rajone sulaikė kontrabandinių cigarečių gabenimą

Sausio 31 d. Šilalės rajone, Bijotų kaime, vykdydami transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimą, policijos pareigūnai aptiko kontrabandos gabenimą.Patikrinimo metu sustabdytas automobilis „BMW X5“, kurio keleivis elgėsi įtartinai ir aiškiai nerimavo. Pareigūnams atlikus patikrinimą, krepšyje buvo rasta 128

Jolanta Naruševičiūtė pasidovanojo sau dovaną ir užsiminė apie „JĮ“

Londone gyvenančiai dainininkei Jolantai Naruševičiūtei pastarasis laikotarpis – itin intensyvus ir džiuginantis: žinoma moteris vis daugiau sulaukia kvietimų koncertuoti tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje, o netrukus jos laukia ir koncertai Italijoje bei Skandinavijoje. O kur dar naujos autorinės dainos! Žodžiu, tik spėk suktis! Na, o &sc

Paukščių gripas ir kitos grėsmę Lietuvos ūkiams keliančios ligos – nuostoliai kompensuojami, tačiau būtina laikytis saugumo

Paukščių gripas, afrikinis kiaulių maras, snukio ir nagų bei mėlynojo liežuvio ligos Lietuvoje kelia vis didesnę grėsmę. Virusinės, greitai plintančios ligos sukelia didelių nuostolių ne tik ūkininkams, bet ir valstybei, tad norint išvengti jų plitimo, būtina laikytis visų saugos priemonių. Žemės ūkio ministerija gyvulių savininkams,

Karo prievolės ir sveikatos patikros procedūros – ką privalo žinoti 17-mečiai?

Nuo 2025 metų sausio 1 d. visi 17 metų sulaukę jaunuoliai privalo susisiekti su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) teritoriniu padaliniu ir pateikti savo kontaktinius duomenis. Tai būtina padaryti ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo 17-ojo gimtadienio, siekiant užtikrinti sklandų karo prievolininkų šaukimo p

Pasaulius jungianti savanorystė

Kokia tavo patirtis? Kokie turimi įgūdžiai? O gebėjimai? Tokie turbūt dažniausi klausimai ir esminiai punktai ieškant savęs, naujo darbo ar pasakojant apie tai, ką veiki gyvenime. Nereiktų apsigauti, nėra taip, kad tik metų skaičius ar gyvenamoji vieta tai gali nulemti – savanorystė yra vienas iš variantų, mano atrastas jau prie

Kur giria žaliuoja, ten kieno namai? I Aleksandras Sakas

2024 metų rugsėjo 23  ir 27 dieną ,,Tauragės žinios” publikavo du Eugenijaus Šalčio rašinius apie kraštietį, kompozitorių, garsiosios dainos ,,Kur giria žaliuoja” autorių Juozapą Gudavičių.  Rašiniuose trumpai buvo užsiminta ir apie šios dainos teksto autorių Joną Vanagaitį, nes būta dėl teks

Pagerbtas iškilus mokytojas, aplinkosaugininkas, Tauragės Garbės pilietis

2025 m. sausio 30 d. Tauragės Martyno Mažvydo progimnazijos Didžiojoje salėje įvyko konferencija. Ji skirta Tauragės mokytojo, rajono garbės piliečio Rene Barščiausko 100-sioms gimimo metinėms. Prieš konferenciją  Tauragės Švenčiausiosios Trejybės  bažnyčioje įvyko Šv. Mišios, skirtos Rene Barščia