Tauragė – regiono centras, į kurį nukreiptos visų aplinkinių savivaldybių gyventojų akys. Daugelis čia ieško ir darbo, kurio optimizuojant viešąjį administravimą, regiono pakraščiuose vis labiau trūksta. Padidėjusi konkurencija darbo rinkoje ne visada patinka tauragiškiams, ypač kai vienai ar kitai įstaigai vadovauja „svetimi“, priimant į darbą neva suteikiantys pirmenybę savo kraštiečiams.
Į darbą savų nekviečia?
Šį rudenį net keli tauragiškiai nusistebėjo Šeimos gerovės centre atsiradusiomis tendencijomis. Žmonės susidarė nuomonę, kad lygiai prieš trejus metus šiam centrui pradėjusi vadovauti Šilalės rajono gyventoja Danguolė Račkauskienė konkursuose ir atrankose pirmenybę suteikia savo kraštiečiams. Esą, tas buvo juntama ne per vieną šiemet vykusį konkursą.
Kad ieško darbuotojų, šiemet Tauragės šeimos gerovės centras savo interneto puslapyje skelbė net 12 kartų. Įstaigai net keturis kartus teko ieškoti individualios priežiūros darbuotojų, dukart – vyriausiųjų atvejo vadybininkų, finansininko, kinezeterapeuto, socialinio darbuotojo darbui su šeimomis.
Priėmė į darbą ir padalinio vadovą – nuo pavasario Vaiko globos ir priežiūros padaliniui vadovauja buvusi Šilalės visuomenės sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė. Moterys viena kitą gerai pažįsta: iki 2021 metų D. Račkauskienė dirbo Šilalės savivaldybės administracijoje – daugybę metų vadovavo Socialinės paramos skyriui.
D. Račkauskienė tvirtina, kad L. Petkuvienės dirbti specialiai nekvietė. Ji dalyvavo konkurse, nes ieškojo darbo, o specialistų, kurie turi 10 metų vadovavimo patirtį ir vadybinio darbo kategoriją, nedažnai pasitaiko.
„Mes iš to paslapties nedarome - įstaigos interneto puslapyje skelbiamos visų darbuotojų pavardės. Tačiau kas dar dirba iš Šilalės, aš nežinau. Neieškau ir nekviečiu atvykti dirbti šilališkių. Apie laisvas darbo vietas skelbiame viešai, todėl esame gavę prašymų iš Raseinių, ir iš Jurbarko. Tauragės savivaldybėje yra daug daugiau važinėjančių dirbti iš Šilalės, ir man atrodo, nieko tokio, kad žmonės važinėja dirbti į regiono centrą. Džiaugiuosi, kad jie gerai dirba“,- tvirtina Šeimos gerovės centro direktorė.
Savivaldybė patiria nuostolį
Pasak D. Račkauskienės, į darbą žmonių iš gatvės ji nepriima, o vertina juos pagal kompetenciją – reikalauja patirties, kvalifikacijos, kad galėtų iš karto pradėti dirbti ir teiktų tik kokybiškas paslaugas.
„Ar tokių žmonių nėra Tauragėje, kad turi dirbti šilališkiai?“- stebisi vietiniai gyventojai. Pasak skeptiškai į kaimynus žiūrinčių tauragiškių, to neturėtų būti, nes Tauragės savivaldybė praranda biudžeto pajamas. Gyventojų pajamų mokestis nukreipiamas į tos savivaldybės biudžetą, kurioje darbuotojas yra deklaravęs gyvenamąją vietą. O jei dar mokamos ir kelionės išlaidų kompensacijos, tai savivaldybei grynas nuostolis.
D. Račkauskienė neigia: Tauragės savivaldybė važinėjantiems į darbą socialiniams darbuotojams kompensacijų nemoka, ši tvarka seniausiai panaikinta.
Nieko blogo, kad į darbą priimami gretimo rajono gyventojai, neįžiūri ir Tauragės savivaldybės vicemerė Andžela Jakienė. Pasak jos, konkursai yra atviri visiems gyventojams, ir kad atvyksta žmonės iš kitų savivaldybių, tikrai nėra blogai.
„Svarbiausia, kad atitiktų kompetencijai keliamus reikalavimus, būtų išrenkamas pats geriausias darbuotojas, kuris nori dirbti ir gali užtikrinti reikiamų paslaugų kokybę. Tai patys svarbiausi dalykai. Įstaiga turi savo vidinę tvarką, organizuota darbuotojų atranką, yra pareigybių aprašymai, o etatų skaičių ir struktūrą įstaigos vadovas derina su meru“,- tikino A. Jakienė.
Vicemerė garantavo, kad dėl galimai nesąžiningai rengiamų atrankų jai dar niekas nesiskundė. Daugiausiai nusiskundimų sulaukiama dėl eilių, kuriose reikia ilgai laukti Šeimos gerovės centro teikiamų paslaugų.
Neturėjo kito pasirinkimo
Net jei specialiai šilališkiai į darbą Tauragės šeimos gerovės centre ir nekviečiami, jų ten daugėja. Paskutinį, spalio mėnesį skelbtą konkursą užimti socialinio darbuotojo darbui su šeimom pareigas, ir vėl laimėjo iš Šilalės atvykusi specialistė.
D. Račkauskienė tikina, kad kito pasirinkimo nebuvo. Lapkričio 4 dieną vykusioje atrankoje panoro dalyvauti keturi kandidatai. Į šias pareigas pretendavo dvi Tauragės savivaldybės gyventojos, kitos dvi socialinės darbuotojos, pasak D. Račkauskienės, yra deklaravusios gyvenamąją vietą Šilalės savivaldybėje.
„Tačiau iš keturių pretendenčių į atranką atvyko tik viena, ir ji yra Šilalės savivaldybės gyventoja. Darbas su problemų turinčiomis šeimomis nėra lengvas, reikia žmogaus, kuris būtų stiprus emociškai, sugebėtų bendrauti, nekeliant konfliktų. Daug streso šiame darbe“,- tikino Šeimos gerovės centro direktorė.
Pasak jos, nekeista, kad kelios kandidatės persigalvojo ir į atranką neatvyko. Pareigybė laikina, vos keliems mėnesiams – kovą grįš nuolatinis darbuotojas. Bet jei darbuotoja gerai užsirekomenduos, gal ir bus palikta dirbti – specialistų Šeimos gerovės centrui nuolat trūksta.
Neįmanoma rasti įrodymų, kad kažkas kažką proteguoja, net jei tai būtų ir akivaizdžiai matoma. Žmonių vertinimai yra subjektyvus dalykas, ir juos nulemia ne vien kvalifikacijos bei kategorijos, bet ir tokie subjektyvūs dalykai, kaip pažintys ar simpatijos.
taurageszinios.lt / tauragessgc.lt nuotr.
Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones. Liepos 3-5 d. ir liepos 20-22 d. vyks elektrinių mikrojudrumo priemonių, dviračių, elektrinių mopedų, vairuotojų kontrolė. Liepos 7-10 d
Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad birželio 19 d. atlikus maudyklų vandens kokybės tyrimus, nustatyta, jog visuose tirtuose rajono vandens telkiniuose vandens kokybė atitinka higienos normos HN 92:2018 reikalavimus – maudytis galima. Tyrimai buvo atlikti šiose vietose: Jūros upės maudykla Balskų tvenkinys Keramikos
Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 18-metis pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo atimti gyvybę mažametei mergaitei bei fizinio smurto prieš kitą nepilnametę. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Taur
Policija tiria du svetimo turto pagrobimo atvejus, įvykusius Šilalės ir Šilutės rajonuose. Šilalės rajone, Vingininkų kaime, laikotarpiu nuo birželio 28 d. 15.00 val. iki birželio 29 d. 10.00 val., iš 1951 m. gimusiai moteriai priklausančio neužrakinto ūkinio pastato buvo pavogti grūdai. Dėl šio įvykio pradėtas i
Per du dešimtmečius Lietuva tapo šimtaprocentine europietiška šalimi, tačiau vos už kelių šimtų kilometrų nuo sostinės, kurioje sukoncentruotas valstybės valdymas, mokslas ir verslas su gerai apmokamomis darbo vietomis, europietiškos kultūros šalis vis labiau panašėja į skurdžią pensinin
Siekiant stiprinti keliuose dirbančių specialistų ir visų eismo dalyvių saugumą, AB „Kelių priežiūra“ įsigijo 20 naujų mobilių smūgio slopintuvų. Šiuo metu vykdomas dar 11 tokių pat įrenginių įsigijimo procesas. Bendra numatoma investicija į įvairias darbuotojų saugumo priemones – daugiau nei 1 milijonas eurų. Bend
Nuo šių metų rugpjūčio 1 d. paslaugos, susijusios su valstybinės žemės valdymu, Lietuvoje bus teikiamos tik internetu – per modernizuotą Žemės informacinę sistemą (ŽIS). Asmenims nebereikės vykti į savivaldybes, Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) ar pas kitus valstybinės žemės patikėtinius – prašymus dėl valstybinės žemės nuo
Seimas priėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtus įstatymus, kurie atveria kelią antrosios pensijų kaupimo pakopos pokyčiams. Sistema bus patrauklesnė ir lankstesnė, bus užtikrintas savanoriškas dalyvių įsitraukimas ir įgyvendintas Konstitucinio Teismo nutarimas, numatant galimybes pasitraukti iš kaupimo antroje
Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais įteisintas naujas GPM tarifas, nustatytas atskiras apmokestinimas ūkininkams ir papildomas neapmokestinamąsias pajamas auginantiems vaikus, individualios veiklos pajamos įtraukiamos į bendrą progresinį apmokestinimą. Už tai numatančias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas
Seimas priėmė naujos redakcijos Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymą, kuriame skirtingai apmokestintas gyventojų turimas nekomercinį nekilnojamasis turtas – išskiriant pagrindinį gyvenamąjį būstą* ir kitą asmens nekomercinį nekilnojamąjį turtą. Nustatyta, kad savivaldybių tarybos nustatys pagrindinio gyvenamojo būsto mokestinės
Siekiant, kad žmonės su negalia galėtų sėkmingai naudotis šunų pagalbininkų pagalba, bus patobulintas prieinamumo reglamentavimas, įtvirtinta asmenų su negalia teisė į šuns pagalbininko įsigijimo išlaidų kompensaciją, teisė patekti ir būti viešojoje erdvėje, statiniuose, nepriklausomai nuo jų paskirties, naudotis vie&sca