Tauragės žinios logotipas
Šeimos gerovės centrą „okupuoja“ šilališkiai

Šeimos gerovės centrą „okupuoja“ šilališkiai

Tauragė – regiono centras, į kurį nukreiptos visų aplinkinių savivaldybių gyventojų akys. Daugelis čia ieško ir darbo, kurio optimizuojant viešąjį administravimą, regiono pakraščiuose vis labiau trūksta. Padidėjusi konkurencija darbo rinkoje ne visada patinka tauragiškiams, ypač kai vienai ar kitai įstaigai vadovauja „svetimi“, priimant į darbą neva suteikiantys pirmenybę savo kraštiečiams.

Į darbą savų nekviečia?

Šį rudenį net keli tauragiškiai nusistebėjo Šeimos gerovės centre atsiradusiomis tendencijomis. Žmonės susidarė nuomonę, kad lygiai prieš trejus metus šiam centrui pradėjusi vadovauti Šilalės rajono gyventoja Danguolė Račkauskienė konkursuose ir atrankose pirmenybę suteikia savo kraštiečiams. Esą, tas buvo juntama ne per vieną šiemet vykusį konkursą.

Kad ieško darbuotojų, šiemet Tauragės šeimos gerovės centras savo interneto puslapyje skelbė net 12 kartų. Įstaigai net keturis kartus teko ieškoti individualios priežiūros darbuotojų, dukart – vyriausiųjų atvejo vadybininkų, finansininko, kinezeterapeuto, socialinio darbuotojo darbui su šeimomis.

Priėmė į darbą ir padalinio vadovą – nuo pavasario Vaiko globos ir priežiūros padaliniui vadovauja buvusi Šilalės visuomenės sveikatos biuro direktorė Loreta Petkuvienė. Moterys viena kitą gerai pažįsta: iki 2021 metų D. Račkauskienė dirbo Šilalės savivaldybės administracijoje – daugybę metų vadovavo Socialinės paramos skyriui.

D. Račkauskienė tvirtina, kad L. Petkuvienės dirbti specialiai nekvietė. Ji dalyvavo konkurse, nes ieškojo darbo, o specialistų, kurie turi 10 metų vadovavimo patirtį ir vadybinio darbo kategoriją, nedažnai pasitaiko.

„Mes iš to paslapties nedarome - įstaigos interneto puslapyje skelbiamos visų darbuotojų pavardės. Tačiau kas dar dirba iš Šilalės, aš nežinau. Neieškau ir nekviečiu atvykti dirbti šilališkių. Apie laisvas darbo vietas skelbiame viešai, todėl esame gavę prašymų iš Raseinių, ir iš Jurbarko. Tauragės savivaldybėje yra daug daugiau važinėjančių dirbti iš Šilalės, ir man atrodo, nieko tokio, kad žmonės važinėja dirbti į regiono centrą. Džiaugiuosi, kad jie gerai dirba“,- tvirtina Šeimos gerovės centro direktorė.

Savivaldybė patiria nuostolį

Pasak D. Račkauskienės, į darbą žmonių iš gatvės ji nepriima, o vertina juos pagal kompetenciją – reikalauja patirties, kvalifikacijos, kad galėtų iš karto pradėti dirbti ir teiktų tik kokybiškas paslaugas.

„Ar tokių žmonių nėra Tauragėje, kad turi dirbti šilališkiai?“- stebisi vietiniai gyventojai. Pasak skeptiškai į kaimynus žiūrinčių tauragiškių, to neturėtų būti, nes Tauragės savivaldybė praranda biudžeto pajamas. Gyventojų pajamų mokestis nukreipiamas į tos savivaldybės biudžetą, kurioje darbuotojas yra deklaravęs gyvenamąją vietą. O jei dar mokamos ir kelionės išlaidų kompensacijos, tai savivaldybei grynas nuostolis.

D. Račkauskienė neigia: Tauragės savivaldybė važinėjantiems į darbą socialiniams darbuotojams kompensacijų nemoka, ši tvarka seniausiai panaikinta.

Nieko blogo, kad į darbą priimami gretimo rajono gyventojai, neįžiūri ir Tauragės savivaldybės vicemerė Andžela Jakienė. Pasak jos, konkursai yra atviri visiems gyventojams, ir kad atvyksta žmonės iš kitų savivaldybių, tikrai nėra blogai.

„Svarbiausia, kad atitiktų kompetencijai keliamus reikalavimus, būtų išrenkamas pats geriausias darbuotojas, kuris nori dirbti ir gali užtikrinti reikiamų paslaugų kokybę. Tai patys svarbiausi dalykai. Įstaiga turi savo vidinę tvarką, organizuota darbuotojų atranką, yra pareigybių aprašymai, o etatų skaičių ir struktūrą įstaigos vadovas derina su meru“,- tikino A. Jakienė.

Vicemerė garantavo, kad dėl galimai nesąžiningai rengiamų atrankų jai dar niekas nesiskundė. Daugiausiai nusiskundimų sulaukiama dėl eilių, kuriose reikia ilgai laukti Šeimos gerovės centro teikiamų paslaugų.

Neturėjo kito pasirinkimo

Net jei specialiai šilališkiai į darbą Tauragės šeimos gerovės centre ir nekviečiami, jų ten daugėja. Paskutinį, spalio mėnesį skelbtą konkursą užimti socialinio darbuotojo darbui su šeimom pareigas, ir vėl laimėjo iš Šilalės atvykusi specialistė.

D. Račkauskienė tikina, kad kito pasirinkimo nebuvo. Lapkričio 4 dieną vykusioje atrankoje panoro dalyvauti keturi kandidatai. Į šias pareigas pretendavo dvi Tauragės savivaldybės gyventojos, kitos dvi socialinės darbuotojos, pasak D. Račkauskienės, yra deklaravusios gyvenamąją vietą Šilalės savivaldybėje.

„Tačiau iš keturių pretendenčių į atranką atvyko tik viena, ir ji yra Šilalės savivaldybės gyventoja. Darbas su problemų turinčiomis šeimomis nėra lengvas, reikia žmogaus, kuris būtų stiprus emociškai, sugebėtų bendrauti, nekeliant konfliktų. Daug streso šiame darbe“,- tikino Šeimos gerovės centro direktorė.

Pasak jos, nekeista, kad kelios kandidatės persigalvojo ir į atranką neatvyko. Pareigybė laikina, vos keliems mėnesiams – kovą grįš nuolatinis darbuotojas. Bet jei darbuotoja gerai užsirekomenduos, gal ir bus palikta dirbti – specialistų Šeimos gerovės centrui nuolat trūksta.

Neįmanoma rasti įrodymų, kad kažkas kažką proteguoja, net jei tai būtų ir akivaizdžiai matoma. Žmonių vertinimai yra subjektyvus dalykas, ir juos nulemia ne vien kvalifikacijos bei kategorijos, bet ir tokie subjektyvūs dalykai, kaip pažintys ar simpatijos.

taurageszinios.lt / tauragessgc.lt nuotr.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Nemokamos slaugos paslaugos namuose VšĮ Tauragės rajono PSPC pacientams

Tauragės rajono savivaldybė primena, kad siekiant užtikrinti slaugos paslaugų tęstinumą, patenkinti paciento slaugos poreikius namų sąlygomis ir skatinti paciento savirūpą, VšĮ Tauragės rajono pirminės sveikatos priežiūros centras nemokamai ir profesionaliai slaugos paslaugas prisirašiusiems prie VšĮ Tauragės rajono PSPC ligoni

Karo medikę pareiga nuvedė į Ukrainą

Vaiva Jankienė po šių Seimo rinkimų tapo sava ir ši­la­liškiams – kelmiškė, kandidatavusi į Parlamentą kaip nepriklausoma kandidatė, rudens pradžioje apvažiavo mūsų miestelius ir kaimus, pasikalbėjo su šimtais žmonių ir surinko ne ką mažiau balsų už kai kuriuos daug kartų rinkimuose dalyvavusius poli

Klaidinanti reklama – kaip atpažinti ir ką daryti susidūrus?

Reklama yra viena efektyviausių priemonių pritraukti naujus klientus ir didinti įmonės žinomumą. Tačiau kartu su reklamos galia kyla ir rizikos – kartais ji gali tapti klaidinančia, kai joje pateikiama netiksli ar apgaulinga informacija. Verslui, siekiančiam laikytis teisės aktų ir apsisaugoti nuo galimų pasekmių, labai svarbu suprasti, kaip

Kenksmingos medžiagos buitinėse nuotekose: kokios jos?

Buitinės nuotekos, kasdien susidarančios mūsų namuose, gali atrodyti nekenksmingos. Tačiau iš tiesų jose yra medžiagų, galinčių rimtai pakenkti aplinkai. Jei buitinės nuotekos nėra tinkamai tvarkomos, šios medžiagos patenka į vandens telkinius ir kenkia tiek augalijai, tiek gyvūnijai. Taigi, kokios pagrindinės kenksmingos medžiagos sl

Fizinis tobulėjimas greitai ir patikimai

Kūnas reikalauja daug priežiūros, tinkamai ją skiriant gerėja ir sveikata. Todėl kasdien mankštindamiesi ir palaikydami reguliarų treniruočių ritmą galėsite mėgautis ne tik gražiais raumenimis, bet ir geresne bendrine savijauta, viso kūno sveikata. Svarbu tik sportuoti tinkamai, nepersistengti ir taisyklingai atlikti visus pratimus. Kaip tai

Ką verta žinoti apie skirtingas pasaulio sporto lygas

Sporto pasaulis yra milžiniška industrija, apimanti daugybę lygų, kurių kiekviena turi savo istoriją, tradicijas ir išskirtinumus. Nuo futbolo iki krepšinio, beisbolo ir kriketo – įvairiose pasaulio sporto lygose slypi daugybė įdomių faktų, kuriuos vertėtų žinoti kiekvienam sporto aistruoliui. Šios lygos ne tik suv

„Kelionės" Kolumbas solistas Šarūnas Šapalas: „Ši opera užprogramuota sėkmei"

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras 38-ąjį sezoną pasitiko Philipo Glasso opera „Kelionė" (The Voyage). Vienas iš pagrindinių vaidmenų – Kolumbas – patikėtas žinomam solistui Šarūnui Šapalui, šiame teatre kuriančiam vis ryškesnius, publikos pripažinimo sulaukiančius personažus. Nuo 2022-ųjų

Dvi savaites Lietuvos advokatai dovanos nemokamas konsultacijas besikreipiantiems į Caritas ir KOPŽI

Lietuvos advokatūros bendruomenė dovanoja savo teisines žinias nepasiturintiems ir nusikaltimų aukoms ir kviečia į nemokamas (pro bono) konsultacijas su teisės srities profesionalais. Ši gerumo akcija truks dvi savaites - lapkričio paskutinę ir gruodžio pirmą savaitę, bendradarbiaujant su Lietuvos Caritas ir Kovos su prekyba žmonėmis ir i&sc

Volano klube medalių lietus

Lapkričio 16 dieną vyko 19-osios Lietuvos taurės paskutinio etapo varžybos. Tauragiškiai puikiai pasirodė Lietuvos taurės turnyre ir pelnė medalius bei bendrosiose įskaitose iškovoje nugalėtojų taures, skirtingose miestuose ir skirtinguose grupėse. Badmintono turnyrai vyko Prienuose ir Kaune.  B grupės mišraus dvejeto kat

Bičiulis, kuriam talentų Dievulis nepagailėjo

2024 metų lapkričio 18 dieną Edmundui Mažrimui būtų sukakę 70 metų, bet štai jau penkeri metai, kai jo nebėra. Kai Tauragėje netekome paminklosaugininko Edmundo Mažrimo (1954-2019), pajutome, kad atsivėrė ne tik tuštuma, netekus bičiulio, bet atsirado intelektualinis vakuumas. Daug kartų per tuos penkis metus, kai jo nebėra, norėjosi