Autorės nuotraukos
Su žiniasklaida susisiekęs Tauragės maršrutinio autobuso vairuotojas sunerimęs: kaip bendrauti su jaunimu, mat suaugusiojo žodis mažai jiems ką reiškia. Per gatvę eidami nesidairo, naudoja išmanųjį, davus pastabą nesiklauso, o paprašius nuskanuoti keleivio kortelę dar pasišaipo. Kita vertus, ką čia stebėtis: kol vyras po pamokų išvežioja vaikus, už lengvųjų automobilių vairo sėdintys tėveliai – taip pat ne patys pavyzdingiausi kelių eismo taisyklių paisytojai.
Apie tai, kaip autobuso stotelėse, gatvėje ar autobuse elgiasi vaikai papasakojo su „Tauragės žinių“ redakcija susisiekęs autobuso vairuotojas (vardas, pavardė redakcijai žinomi).
– Eina per gatvę, nesidairo, dažnai man privažiuojant stotelę net akių nepakelia, sulindęs į telefoną stovi, nepastebi autobuso. Nežinai: lips ar nelips. Vieni autobusais važiuoja turėdami mokinio pažymėjimus, kiti keleivio korteles. Tų kortelių įlipę net nenuskanuoja. Ką jau kalbėti apie mandagumą, kas yra „laba diena net nežino“, – pasakojo vairuotojas.
Ir nors keletą mėnesių autobuso vairuotoju dirbantis vyras gali pasirodyti idealistas ir į kai kuriuos jo pastebėjimus norėtųsi numoti ranka teigiant esą vaikai lieka vaikais, tačiau kita vertus nejaugi reikalavimas laikytis saugaus elgesio yra lazdos perlenkimas? Žurnalistė leidosi į kelionę su vairuotoju, kad savo akimis išvystų, kaip vis dėl elgiasi tie vaikai.
Maršrutinio autobuso „Jovarai-Mikrorajonas“ kelionė prasidėjo mikrorajone esančioje apsisukimo aikštelėje.
Kaip žinoma visiems laikiusiems vairavimo egzaminą, autobusas mieste turi pirmumą kitų automobilių atžvilgiu ir jį išsukant iš autobuso aikštelės privalu praleisti. Paaiškinkite tai šešiems to nepadariusiems vairuotojams, kurie pro posūkį rodantį autobusą praskuodė nesudvejodami. Autobusui įsilieti į Gedimino gatvės eismą pavyko tik, kaip vairuotojas sako, „naglai“ lendant: į gatvę kišus“ priekį kiti vairuotojai buvo priversti sustoti ir praleisti. Kitaip būtų atsitrenkę.
– Ypač kelių eismo taisyklių nepaiso automobilių su prancūžiškais numeriais vairuotojai. Jiems tai visur pirmiems galima. Ir jie visuomet skuba. Jau jie tai niekada nepraleis. Užkišinėja dažnai. Pavyzdžiui, artėji prie sankryžos, matai, – žalias dega, – ir likus kokiai dvidešimt metrų, jis pyst – ir užlenda priešais autobusą. Tada kaip tik įsižiebia oranžinis ar raudonas šviesoforo signalas ir šis stabdo, aš – taip pat „ant stabdžių“. Laimei, keleiviai kantrūs, nieko nesako, – žurnalistei pasakojo autobuso vairuotojas.
Jo pastebėjimas, kad paaugliai niekuomet nesisveikina pasitvirtino: keturiose skirtingose stotelėse įlipusios merginos į vyro „laba diena“ neatsakė tuo pačiu. Viena dar prieš sustojant autobusui pažvelgė vairuotojui į akis – tai įprasta prieš sutinkant žmogų su kuriuo esi priverstas turėti kontaktą, žvilgsniu įvertini kito asmens nuotaiką, supranti ar esi pastebėtas. Ir nors autobuso durims prasivėrus vairuotojas sveikinosi, paauglė kaip tik nudelbė akis, sutelkė dėmesį į telefoną. Atrodė, kad vaiką trikdo priverstinis kontaktas. Ar tai jaunosios kartos bruožas?
Ties posūkiu į Laisvės gatvę per gatvę ėjęs dešimtmetis nė galvos nepasuko įsitikint, ar prie pėsčiųjų perėjos artėja automobilis.
Jei pervažiavus miestą autobusas buvo pustuštis, priartėjus prie Jovarų mokyklos greit užsipildė. Tiesa, paskubomis lipantys į autobusą vaikai tik kas trečias turėjo keleivio kortelę.
– Laba diena. Na, vaikai, sveikinamės, – paragino autobuso vairuotojas.
– Ką daryti, kad aš nemoku? – garsiai riktelėjo pro vairuotoją praeidamas vienas trylikamečių, o jo draugai sukrizeno susižavėję jų lyderio akiplėšiškumu.
Tiesa, į vairuotojo pasisveikinimą atsakė ketverios mergaitės. Iš trisdešimties vaikų pulkelio.
Kelionė atgal į miestą buvo nuspalvina vaikų šurmuliu. Viena paauglių greta žurnalistės prisėdo tik paraginta. Matėsi, kad vaikai vengia kontakto, nežino kaip elgtis viešumoje. Nejau jų tėvai su jais apie tai nekalba? Visi skaitantys šias eilutes žinome atsakymą: greičiausiai retas kuris po darbo apskritai paklausia vaiko, kaip praėjo diena. Ir nors savo kolegoms darbe skundžiasi, kad jų vaikai „sulindę į kompiuterius“, tyliai džiaugiasi, kad atžalos jų netrukdo ir leidžia pailsėti po darbo. Toks yra informacinio amžiaus šeimos laisvalaikio paveikslas.
Dar nepasiekus Dariaus ir Girėno gatvės autobuse vis pasigirsdavo garsus kažkieno ištariamas „ameno“. Tarsi kas bandytų niūniuoti melodiją ir „nukąstų žodžius“. Suaugusieji keleiviai susižvalgė, o vaikai šurmuliavo toliau. Trečią kartą „ameno“ buvo dar garsesnis ir tapo aišku, kad jis sklinda iš autobuso garsiakalbių. Kažkuris vaikų (greičiausia „bluetooth“ ryšiu) prisijungė prie elektrinės transporto priemonės garsiakalbių ir leido savo telefone esančios medijos garsus.
– Ar norite sustosiu? – piktai pagrasė vairuotojas.
– Taip, noriu, va ten, – pamaniusi, kad čia jos klausia sutrikusi skubiai išbėrė priekyje stovinti moterytė.
– Ausis visiems nusukinėsiu, – tarsi negirdėdamas pastarosios neklaužadas barė vairuotojas.
Vaikai, žinoma, nekreipė dėmesio, šurmuliavo toliau. Ir nė vienas neišdavė, kieno rankose valdomas telefonas transliavo garsą į garsiakalbius.
Pravažiavus autobusų stotį išlipo didžioji dalis vaikų. Keletas pasuko per gatvę link „Lidl“, kiti – šaligatviu namo. Tiesa, viena mergaitė atsisveikino: prieš išlipdama ji pasisuko veidu į vairuotojo pusę, išbėrė „viso gero“ ir stryktelėjo iš autobuso.
Grįžęs į apsisukimo stotelę ties Žalgirių mikrorajonu vairuotojas apgailestavo, kad žurnalistei neteko išvysti daugiau išdaigų: pasak jo, šios kelionės metu vaikai buvo ramūs.
Vasario 19 d. Tauragės viešojoje bibliotekoje vyko kraštiečio Virginijaus Šaulio knygos „Vėžys 24/7“ pristatymas, kuriame autorius dalijosi savo išgyvenimais kovojant su sunkia onkologine liga. Tai ne tik asmeninė istorija, bet ir svarbus žingsnis į pagalbos teikimą tiems, kurie susiduria su panašiais
Tauragės rajono savivaldybė džiaugiasi galėdama pranešti svarbią naujieną savo gyventojams. Vadovaudamasi įstatymais ir atsižvelgdama į Tauragės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos prašymą, Tauragės rajono savivaldybės taryba priėmė du svarbius sprendimus, kurie palengvins ir paskatins skaitymo kultūrą mūsų bendruomenėje.
Praėjusią savaitę Tauragės ir Šilutės rajonuose užfiksuoti keli rimti įvykiai, apimantys sveikatos sutrikdymus, eismo įvykius ir narkotikų laikymą. Tarp išskirtinių atvejų – fizinio smurto incidentai, kai žmonės nukentėjo dėl konfliktų, bei policijos pradėti tyrimai dėl narkotinių medžiagų laikymo. Vasario 19 d. apie 19.4
Šaltukui kaustant vandens telkinius, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai gyventojams primena kaip elgtis ant ledo, kad būtų saugu: Neleiskite vaikams vieniems, be suaugusiųjų priežiūros, lipti ir žaisti ant ledo. Nelipkite ant ledo be specialių smaigų, kuriais pa
„Jaunimui dažnai pasitaiko bloga nuotaika, nerimas, jausmai, kurie juos vis kankina“, – pasakoja Lietuvos skautijos skautė iš Šiaulių Auksė. 2023 metų Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo depresijos visame pasaulyje kenčia apie 280 milijonų žmonių. O jaunimo tarpe negatyvios mintys, traumuojantys i&scaron
Skaudvilėje įsiplieskė smurtas, kai neblaivi moteris sužalojo vyriškį per konfliktą, o Tauragėje įmonės sandėlyje užfiksuotas vertingas telefono vagystė. Policija jau pradėjo tyrimus abiejose bylose ir ieško atsakingų asmenų. Kviečiame susipažinti su detaliomis naujienomis apie šiuos incidentus. Vasario 18 d. apie 15.30 val. T
Šios savaitės pradžioje į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos kariuomenėje išvyko pirmieji šių metų karo prievolininkai – daugiau nei 500 jaunuolių, kurie tarnaus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų, Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos ir Lietuvos didžiojo etmono Kristupo Rad
Tauragės rajono savivaldybėje darbą pradėjo Socialinės paramos skyriaus specialistė (užsienio kilmės Lietuvos gyventojų integracijos koordinatorė) Vytautė Sudeikienė. Specialistė telks įvairias institucijas, įstaigas, organizacijas bendram darbui užsienio kilmės Lietuvos gyventojų integracijos srityje, vykdys integracijos procesų stebėseną savival
Vasario 17 dieną, Tauragės rajono savivaldybės vicemero pareigas pradeda eiti Romualdas Vaitkus. Vicemeras kuruos turizmo, kultūros, žaliojo kurso, energetikos, civilinės saugos ir mobilizacijos sritis. „Esu pasiruošęs atiduoti visas savo jėgas bei panaudoti sukauptas kompetencijas ir žinias tolimesniam geram darbui“, – p
Būsto paskolos refinansavimas gali palengvinti finansinę kasdienybę, ypač kai esamos paskolos sąlygos nebetenkina. Tačiau dažnas apie refinansavimą tebeturime klaidingų įsitikinimų. Kokie jie, pasakoja „Luminor" banko Mažmeninės bankininkystės vadovas Edvinas Jurevičius. Klaidinga: „refinansavimas neigiamai paveiks mano kredito istorij
Graži ir sveika oda – ne atsitiktinumas. Tai kasdienės priežiūros ir tinkamų procedūrų rezultatas. Tačiau net geriausia kosmetika ne visada gali išspręsti viską – kartais reikia profesionalo rankos. Kosmetologės Vilniuje siūlo daugybę skirtingų paslaugų, tačiau kaip išsirinkti tinkamą specialistę? Nesvarbu, ar tai pirmas