Kalėdos baigėsi, o šaldytuvuose ir ant spintelių dažnuose namuose vis dar pūpso kalnai maisto. Ką daryti, kad jis nenueitų perniek? Kūrybingai panaudodami likučius ne tik atsikratysite kaltės, kad maistas be reikalo atsiduria šiukšliadėžėje, bet ir sutaupysite pinigų, sako Gintarė Kitovė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė. Trūksta idėjų receptams? Štai kelios, kurios tikrai pravers.
„Prieš šventes pirkėjai šlavė ne tik įprastus produktus, tokius kaip įvairiausios žuvys, vištiena, konservuotos daržovės, bet ir buvo nusiteikę pasilepinti. Daugiau dėmesio lietuviai skyrė gurmaniškesniems produktams, įmantresniems skoniams – tokiems delikatesams kaip Viduržemio jūros regiono kumpiai, mėsos ir žuvų gaminiai, sūriai, egzotiški vaisiai. O ant tikrai ne vieno šventinio stalo puikavosi ir antys“, – sako G. Kitovė.
Deja, ne visada galima nuspėti, kas per šventes aplankys namus ir kokiu apetitu pasižymės namiškiai. Tad nemažai įsigytų delikatesų, paruoštų patiekalų neretuose namuose vis dar guli nesuvalgyti.
Gera išeitis – dalį nesunaudotų produktų ar jau pagamintų patiekalų užšaldyti. Tą galima padaryti su mėsa, paukštiena, jeigu šios ilgai nestovėjo kambario temperatūroje. Gerai užsišaldys ir įvairios daržovės, nors minkštesnės jų atšildytos gali prarasti savo tekstūrą – tačiau tuomet jos tiks nesaldiems apkepams, omletams ar troškiniams. Visgi, šaldiklis tiks toli gražu ne visam šventiniam maistui, o ir dažnai paprasčiausiai jame nebūna daug laisvos vietos. Tuomet verta pasisemti idėjų, kaip maisto likučius prikelti naujam gyvenimu.
Sumuštiniai. Iš mėsos, daržovių likučių galima paruošti sveikus ir skanius sumuštinius. Galite pridėti įvairių priedų, pavyzdžiui, marinuotų agurkų, paprikų, svogūnų ar salotų.
Sriubos ir troškiniai. Kalėdiniai mėsos ir daržovių likučiai gali virsti skaniomis ir aromatingomis sriubomis, troškiniais. Pasigaminkite vištienos, kalakutienos ar daržovių sriubą, pridėdami, pavyzdžiui, kruopų, makaronų.
Picos. Naminiai sočiai picai galėsite sunaudoti įvairius likučius – ir mėsos, ir daržovių, ir kuo įvairiausių sūrių. Galite daryti mažas picas ir leisti kiekvienam valgytojui susidėlioti norimus priedus.
Salotos. Joms galite naudoti vištienos ar kalakutienos likučius, keptą mėsą, taip pat tokias daržoves kaip morkos, salierai ar petražolės. Patiekalą praturtins tokie priedai kaip riešutai, sėklos, žolelės.
Įdarai koldūnams. Grybai, bulvės, kopūstai puikiai tiks naminiams koldūnams. Įdarą galite pasigaminti ir iš kepto kalakuto, anties ar žąsies.
Makaronai. Paruoškite pastą iš mėsos ir daržovių likučių. Tereikės gardaus padažo, ir patiekalas bus paruoštas per keliolika minučių.
Kiaušinienės. Įprastą pusryčių patiekalą pagardinkite likusia lašiša, keptomis daržovėmis ar atidarytais ir nesuvalgytais marinuotais grybais.
Vaisių kokteiliai. Panaudokite nesuvalgytus minkštus vaisius, įpilkite šiek tiek pieno, jogurto ar augalinio gėrimo, ir toks kokteilis patiks net vaikams. Norėdami kokteilį praturtinti, įdėkite šaukštą medaus ir šiek tiek avižinių dribsnių.
Papuošimai kitiems metams. Nors kalėdiniai sausainiai paprastai per šventes būna su malonumu suvalgomi, visgi, jeigu jų liko išties daug – atsargiai juose padarykite skylutes ir paprasčiausiai palikite sudžiūti. Kitais metais jais galėsite papuošti Kalėdų eglę.
G.Kitovė primena, kad prieš naudojant būtina likučius apžiūrėti ir įvertinti, ar jie dar tinkami vartoti. Jeigu pastebite pasikeitusį kvapą, spalvą ar skonį – nerizikuokite savo ir artimųjų sveikata.
Kišas, pagamintas iš Kalėdų likučių.
Porcijų: 8
Gaminimo laikas: 40 min. (+ 1 val. tešlai pastovėti)
Reikės: 200 g keptos mėsos ar paukštienos, 250 g miltų, 100 g sviesto, 1 kiaušinio trynio, šaukšto šalto vandens, aliejaus, mėgstamų prieskonių, 300 ml grietinėlės, 4 kiaušinių, druskos, pipirų, grybų.
Iš miltų, sviesto ir kiaušinio trynio užminkykite tešlą su vandeniu, aliejumi ir trupučiu prieskonių. Valandą atvėsinkite šaldytuve. Tuomet iškočiokite ir sudėkite į kišo skardą. Išlyginkite, pabadykite šakute ir kepkite orkaitėje – apie 15 min. 180 laipsnių temperatūroje.
Tuo tarpu grietinėlę sumaišykite su kiaušiniais, pagardinkite druska, pipirais ir griežinėliais supjaustytais grybais.
Ant iš orkaitės ištraukto kišo pagrindo uždėkite smulkiai supjaustytus mėsos likučius, užpilkite kiaušinių ir grietinėlės mišiniu. Dar kartą dėkite į orkaitę ir kepkite apie 15 minučių.
Žuvies pasta sumuštiniams
Porcijų: 6
Gaminimo laikas: 40 min. (+ 1 val. tešlai pastovėti)
Reikės: nukaulintos keptos žuvies, 2 kietai virtų kiaušinių, 2 nedidelių marinuotų agurkų, 1 šaukšto saulėgrąžų sėklų, 2 šaukštų majonezo, citrinos sulčių, druskos, pipirų, krapų arba svogūnų laiškų.
Gaminame:
Žuvį gerai sutrinkite arba sumalkite virtuviniu kombainu.
Sudėkite kubeliais supjaustytus kiaušinius, sėklas ir smulkintus marinuotus agurkus. Įdėkite majonezo ir citrinos sulčių. Viską gerai išmaišykite ir pagal skonį pagardinkite prieskoniais.
Galiausiai sudėkite smulkintus žalumynus ir dar kartą išmaišykite.
Keksiukai su kūčia
Porcijų: 6
Gaminimo laikas: 45 min.
Reikės: 250 g miltų, 200 g kūčios, 1 ½ šaukštelio kepimo miltelių, šiek tiek džiovintų vaisių, 2-3 šaukštai cukraus (nereikia, jeigu kūčia labai saldi), 2 kiaušinių, ¾ stiklinės pieno, ½ stiklinės aliejaus.
Į didelį dubenį supilkite miltus ir kepimo miltelius, tada sudėkite kūčią. Viską išmaišykite ir sutrinkite šakute, įdėkite šiek tiek smulkintų džiovintų vaisių ir cukrų, jeigu jį naudojate.
Atskirame dubenyje sumaišykite du kiaušinius, šiltą pieną ir aliejų. Tada gautą mišinį sumaišykite su sausais ingredientais. Gerai išminkykite tešlą ir ja pripildykite keksiukų formeles. Keksiukus kepkite apie pusvalandį 180 laipsnių temperatūroje.
Tauragės rajonas – vienas žaliausių ir inovatyviausių Lietuvoje, kuriame tvarumas eina koja kojon su išmanumu. Mokyklas ir darželius elektros energija aprūpina ant stogų įrengtos saulės elektrinės, viešuose pastatuose šildymą kietu kuru keičia modernūs sprendimai, o proveržį atsinaujinančios energetikos srityje lydi spart
Už lango – ilgai laukta vasariška šiluma, tačiau ji didina ir norą gaivintis. Norint naminių ledų, visai nebūtinas specialus aparatas – naminis sorbetas bus labai gaivus, natūraliai saldus, nebrangus ir skanus variantas. Tai labai paprastas receptas, kuris nereikalauja beveik jokių pastangų – herojėmis jame taps &sca
Aštuoni Lietuvos pasieniečiai nuo liepos 7 d. Latvijoje padės šios šalies Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) užtikrinti šalies sienos su Baltarusija apsaugą. Planuojama, kad sienos stebėjimą, neteisėtos migracijos iš Baltarusijos užkardymą ir kitus su sienos apsauga susijusius veiksmus ši Liet
Nuo 2004 metų Lietuva gauna nuolatines išmokas socialiniams bei ekonominiams skirtumams tarp regionų ir jų viduje mažinti bei tvariai ir tolygiai plėtrai visoje šalyje skatinti. Praėjus dviem dešimtmečiams nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, investicijos viršijo 16 mlrd. eurų, šalies bendrasis vidaus produkta
Statistika rodo, jog metus veikiantys skolų išskaitų pakeitimai ir pusę metų veikianti „skolų atostogų" programa duoda teigiamų rezultatų. Per pusę metų „skolų atostogomis" pasinaudoję į darbo rinką grįžo 265 žmonės. Bendras skolininkų skaičius per metus sumažėjo beveik 13 tūkst. Šį rezultatą, tarp kitų priežasčių, lėmė ir
Įsivaizduok vietą, kur susitinka kartos. Kur tavo vardas – ne tik įrašas skaitmeniniame pasaulyje, bet fizinė, išliekanti žymė miesto erdvėje. Tauragėje startuoja unikalus projektas – „Kartų ąžuolas“, kuris kviečia kiekvieną prisidėti prie naujos erdvės kūrimo ir tuo pačiu – palikti savo vardą miesto isto
UAB „Tauragės autobusų parkas“ informuoja visuomenę, kad socialiniuose tinkluose platinamas įrašas, kuriame pateikta melaginga informacija, susijusi su įmonės teikiamomis keleivių pervežimo paslaugomis. Gyventojai ir miesto svečiai kviečiami būti atsargūs – prašome nespausti jokių įtartinų nuorodų, nekomentuoti ir n
Lietuvoje moterų yra daugiau nei vyrų, tačiau vos trečdaliui verslų vadovauja moterys, o startuolius jos kuria dar rečiau – Inovacijų agentūros duomenimis, moterys vadovauja vos 14 proc. Lietuvoje veikiančių startuolių. Skirtumus lemia ne vien motyvacija ar įgūdžiai – dažnai jie kyla iš gilesnių, aplinkos nulemtų veiksnių. Kaip &
Jau šį savaitgalį Tauragė taps ralio centru! Čia vyks Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato (LARSČ) ir Lietuvos Extreme ralio čempionato (LXRČ) trečiasis etapas „Rally Tauragė 2025“. Dėl vyksiančio ralio liepos 5 d. bus uždaryta: 7.00–22.00 val. Vytauto g. atkarpa nuo „Tauragė Hotel“ iki
Tuo įsitikinusi iš Upynos kilusi ryškaus sopraninio balso savininkė Sandra Lebrikaitė, kurios kelias į didžiausias pasaulio scenas prasidėjo nuo giedojimo gimtojo miestelio bažnyčioje ir nuvedė iki „Dainų dainelės“, o nuo jos – iki operos scenų Europoje, Amerikoje, Azijoje ir netgi Afrikoje. Tokia – kupin
Birželio 30 d. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje įvyko jautrus ir prasmingas renginys – fotografijų parodos „Mano akims reikia tavo akių“ atidarymas ir diskusija apie vaikų globą. Šis vakaras tapo emocingu susitikimu, kuriame atskleistos vaikų ir jų globėjų istorijos, išgyv