Daliai žmonių vaisiai ir uogos – ne tik gaivus užkandis ar desertas, bet ir svarbi kasdienio maisto dalis: nuo rytinių glotnučių, spalvingų salotų ar ingredientų pagrindiniuose patiekaluose. Šie produktai žavi savo skonių įvairove ir naudingomis medžiagomis: juose gausu vitaminų, antioksidantų, skaidulų bei mikroelementų, kurie palaiko mūsų gerą savijautą ir stiprina imunitetą. Kokius vaisius ir uogas rinktis, kad net ir šaltuoju sezonu jie teiktų ne tik malonumą akims, bet ir realią naudą organizmui?
Šaltuoju sezonu Lietuvoje mėgautis kokybiškais vaisiais ir uogomis – sudėtinga. Per anksti nuskinti, bekvapiai, neturintys tikro skonio ar dirbtinai nokinami – tokie vaisiai žiemos metu neretai nugula šalies prekybos centrų lentynose.
Vaisiais ir uogos prekiaujančios parduotuvės „400g" įkurėjai sako, kad būtent menkas kokybiškų vaisių ir uogų pasirinkimas paskatino įkurti egzotinių vaisių parduotuvę.
„Kartu su vyru meilę vaisiams jautėme nuo pat vaikystės – leisdami vasaras kaime, skindami avietes, šilauoges bei ragaujant lietuviškas uogas tiesiai nuo krūmo. Todėl ir mūsų verslas prasidėjo nuo mažos, mėlynos uogos – šilauogės. Augindami jas supratome, kaip svarbu žmonėms suteikti kokybiškus vaisius, kuriuos būtų galima valgyti lyg ką tik nuskintus – kaip vaikystėje pas močiutę kaime", – pasakoja įkūrėjai.
Jie pasakoja, kad laikui bėgant šeima savo šilauogių lauką išplėtė iki 4 ha, o kelionės po pasaulį atvėrė naują aistrą egzotiniams vaisiams.
„Saulėje sunokę, sultingi ir kvapnūs vaisiai – visu tuo norėjosi dalintis. Todėl kilo mintis: kodėl gi neatvežus šių gėrybių į Lietuvą? Tuomet pradėjome ieškoti ūkininkų visame pasaulyje, kurie puoselėja tas pačias vertybes kaip ir mes. Ūkininkų, kurie vaisius augina su meile, neskubindami gamtos bei vertina kokybę taip pat, kaip ir mes", – pasakoja bendrasavininkai.
Ne tik skanūs, bet ir naudingi
Vaisių ir uogų nauda organizmui – nenuginčijama, mitybos specialistai nuolat kartoja, kaip svarbu į savo racioną įtraukti kuo daugiau šių mineralų, vitaminų bei antioksidantų šaltinių.
„Pavyzdžiui, šilauogėse gausu skaidulų ir vitamino C, jos padeda stiprinti imunitetą, gerina atmintį ir net prisideda prie jaunatviškos odos išsaugojimo. Vienas geriausių vitamino A šaltinių – mangas, kuris gerina akių sveikatą bei odą. Be to, manguose gausu magnio ir kalio, kurie svarbūs gerai širdies veiklai", – pasakoja bendrasavininkai.
Įkūrėjų teigimu, yra daugybė vaisių, kurių nauda organizmui bei sveikatai itin didelė.
„Daugelio gerai pažįstamuose ir pamėgtuose ananasuose yra bromelaino fermento, kuris padeda skaidyti baltymus ir gerina virškinimą. Be to, ananasuose gausu vitamino C. Taip pat verta atkreipti dėmesį ir į pasifloras, kurios yra puikus B grupės vitaminų ir geležies šaltinis, padedantis kovoti su nuovargiu ir stresu. Kiek egzotiškesnis pasirinkimas – duonvaisis, kuriame gausu vitamino B6, magnio ir kalio, o dėl savo tekstūros ir maistinių medžiagų kiekio šis vaisius dažnai vadinamas mėsos pakaitalu ir yra itin populiarus tarp vegetarų", – tvirtina jie.
Svarbus tinkamas transportavimas
Dažnas yra įsitikinęs, jog vietiniai sezoniniai vaisiai ir uogos yra gerokai maistingesni nei importuoti iš kitų šalių. Visgi, pasak „400g“ įkūrėjų, egzotiniai vaisiai taip pat turi daugybę naudingų medžiagų – svarbiausia, jog jie būtų sunokinti ir transportuoti tinkamai.
„Mūsų parduotuvėje esantys vaisiai noksta natūraliai, ant medžių, o ne sandėliuose. Jie skinami tik tada, kai yra pilnai prinokę – lygiai taip pat, kaip vasaros sezonu lietuviškos kriaušės, obuoliai ar slyvos. Tuomet iš egzotinių šalių vaisiai yra gabenami lėktuvu – tai padeda sutaupyti laiko, todėl produktai išlaiko daugiau vitaminų, antioksidantų ir natūralaus skonio", – pasakoja bendrasavininkai.
Kiek daugiau nei metus „400g" tiekiamos produkcijos galima įsigyti ne tik fizinėse parduotuvėse, bet ir užsisakyti tiesiai į namus. Užtikrinti tinkamą transportavimą Lietuvoje padeda „DPD Fresh".
„DPD Fresh“ – vienintelė tokia paslauga Lietuvoje, leidžianti ūkininkams ir smulkiesiems verslams greitai ir saugiai pasiekti pirkėjus visoje šalyje. Apie 100 gamintojų jau naudojasi šia galimybe. Švieži produktai per 24 valandas pristatomi specialiais šaldymo automobiliais, užtikrinant temperatūros kontrolę ir aukščiausius maisto saugos standartus“, – sako „DPD Fresh“ vadovas Tomas Brazauskas.
Atkreipkite dėmesį į kvapą, išvaizdą ir kilmę
Pastuksenti, kol išgirsime duslų garsą, paspausti, atidžiai skaityti etiketes – neretai girdime įvairius patarimus, kokius veiksmus reikia atlikti, norint patikrinti vaisiaus sunokimo lygį. Tad kaip iš tiesų išsirinkti kokybiškus ir gardžius vaisius?
„Svarbu žinoti, kad natūraliai sunokę vaisiai ne visada atrodo tobulai – jie gali turėti nedidelių dėmelių ar nelygumų, bet tai dažnai reiškia, kad jie yra sunokę natūraliai, o ne dirbtinai nokinti sandėliuose. Taip pat svarbus vaisiaus kvapas, pavyzdžiui, mangas ar ananasas kvepia saldžiai, o pasifloros ir papajos – gaiviai. Jei vaisius visiškai neturi kvapo, jis gali būti dar neprinokęs ir greičiausiai buvo nuskintas per anksti", – teigiaparduotuvės „400g“ įkūrėjai.
Jie taip pat pataria atkreipti dėmesį į kilmę ir tiekimo būdą: „Lėktuvu gabenti vaisiai dažniausiai būna šviežesni ir noksta natūraliai, nes juos galima skinti visiškai sunokusius. Laivais gabenti vaisiai dažniausiai nuskinti dar žali ir nokinami kelionės metu, todėl jų skonis bus blankus, o maistinė vertė gali būti kitokia."
Šilališkiai kviečia „Tarptautinę muziejų naktį“ paminėti taip, lyg istorijos knyga būtų rašoma iš naujo.Prie mikrofono tauragiškiams puikiai žinoma Renata Jančiauskienė. Dabar jau - Šilalės Vl. Statkevičiaus muziejaus direktorė. Gegužės 16–17 d. šilališkiai kviečia „Ta
Jei pernai dirbote savarankiškai ir po pajamų deklaravimo turite įsiskolinimą „Sodrai", bet jį padengti šiuo metu sudėtinga – išeitis yra. Valstybinio socialinio draudimo įmokų mokėjimą galima atidėti, pasinaudojus supaprastinta arba individualiai derinama tvarka. Tai leidžia išvengti skolos išie&scaro
Artėjant vasarai, vis daugiau darbuotojų pradeda planuotis ilgąsias metų atostogas. Vieni darbinius rūpesčius užmiršti bando kelioms savaitėms, kiti – mėnesiui, dviem ar net visam pusmečiui. Ekspertai pastebi naują tendenciją – būtent vasaros laikotarpiu daugiau nei įprasta darbuotojų nusprendžia išeiti iš darbo &bd
AB „Via Lietuva“ praneša, kad šiuo metu tiek didesnio, tiek mažesnio intensyvumo valstybinės reikšmės keliuose tvarkoma 13 tiltų, iš kurių didžioji dauguma yra kritinės būklės. Dar 11 tiltų remonto darbai yra viešųjų pirkimų procedūrų etape, todėl, sėkmingai pasirašius sutartis, darbai prasidėtų
Gegužės 10 d., minint Europos dieną, Tauragėje vyko pėsčiųjų žygis „KODAS: ŽALIA“. Šiemet žygis subūrė arti 1 000 dalyvių, kurie žygio metu galėjo pramankštinti ne tik kojas, bet ir galvas. Tai jau antrus metus iš eilės vykstantis pėsčiųjų žygis, kviečiantis aktyviai paminėti Europos dieną. Prieš metus vykęs
Tauragės apylinkės teismas priėmė nuosprendį Vilniaus rajono gyventojui, kuris pripažintas kaltu dėl melagingo įskundimo, esą jo vaiko globėja pardavinėja narkotines medžiagas. Jam paskirta 3 tūkst. eurų bauda. Bylos duomenimis, kaltinamasis paskambino į Valstybės sienos apsaugos tarnybos pasienio užkardą ir pranešė, kad užkardoje dirbanti
Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejus 2025 m. gegužės 16–17 d. kviečia tarptautinę Muziejų naktį paminėti taip, lyg istorijos knyga būtų rašoma iš naujo, nuo pirmo puslapio. PRIE IŠTAKŲ. Bijotuose Dionizo Poškos Baublių muziejuje ir Šilalės Vlado Statkevičiaus muziejuje lankytojams pristatysime, kaip u
Siekiant priešpensinio amžiaus žmones išlaikyti darbo rinkoje, praradusiems darbą nesirinkti išankstinės pensijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerija (SADM) parengė įstatymo pataisas, kuriomis būtų tobulinama nedarbo draudimo išmokų sistema sukaupusiems reikiamą stažą asmenims. Taip pat siekiama didesnė
Lietuvos Respublikos apsaugos ministerija, siekdama pagerbti sveikatos apsaugos darbuotojus už ilgametį ir nepriekaištingą darbą, ypač didelį indėlį plėtojant sveikatos apsaugą, sveikos gyvensenos propagavimą, plėtojant farmacijos pramonę, Lietuvos Respublikos, kaip sveikos valstybės, prestižo kėlimą bei aukštos kvalifikacijos sveikat
Gegužės 8 d., Kauno Nacionaliniame dramos teatre įvyko iškilminga Sveikatos apsaugos ministerijos organizuota Nusipelniusių Lietuvos medikų apdovanojimų ceremonija. Renginys subūrė šalies medicinos bendruomenę pagerbti ilgamečius profesionalus, kurių atsidavimas ir darbštumas palieka neišdildomą pėdsaką Lietuvos sveikato
Gegužės 7d. Tauragės rajono savivaldybėje vyko Tauragės ir Marijampolės regionų atvejo vadybininkų renginys „Atvejo vadybos metodo organizavimo metinių rezultatų apžvalga. Pirmųjų metų patirtys“, sutelkęs gausų dalyvių būrį iš įvairių šalies savivaldybių. Renginio metu dalyviai dalijosi patirtimis, iššūkiais
Jau 38-ąjį kartą visoje Lietuvoje rengiama „Maisto banko“ akcija parduotuvėse prasideda šį penktadienį nuo 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Šiemet ji vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet i