Tauragės žinios logotipas
Naujieji „Rūsio“ savininkai: „Vis pasišnekam: kaip

Autorės nuotrauka

Naujieji „Rūsio“ savininkai: „Vis pasišnekam: kaip čia yra, kad apie ką pasvajojame, tą ir gauname“

Nuo to laiko, kai naktinis klubas-kavinė „Rūsys“ perėjo į naujojo savininko Vido Metrikio rankas, jau praėjo daugiau nei metai. Verslui itin sunkiu pandemijos metu jis su žmona Deimante ėmėsi, atrodo, neįmanomo: įsukti verslą pandemijos metu. Ir jiems pavyko. Tačiau pora pluša išsijuosusi, anot jų, Lietuvoje tie laikai, kai gali būti „firmos direktoriumi“, jau praeity. Reikia mokytis iš italų – versle būtina dirbti visai šeimai, sunkiai ir daug. Juolab kad auga naujoji karta: Metrikiai augina dvi atžalas.

Su Metrikiais susitikome „Rūsyje“. Nors darbas prasideda nuo 11 val., pora virtuvėje sukiojasi nuo devintos. Dar nepradėjus pokalbio Vidui teko telefonu priimti užsakymą pietums, o Deimantė kurį laiką liko organizuoti darbus virtuvėje ir prisijungė tik pokalbio pabaigoje. Tėčiui ir žurnalistei kompaniją palaikė dukra Milija.

– Vidai, jau daugiau nei metai klubas „Rūsys“ priklauso tau. Įsigijai jį pandemijos metu, vasarą, po keleto mėnesių prasidėjo apribojimai. Nesigailėjai dėl savo sprendimo imtis verslo tokiu sunkiu metu?

– Verslą nusipirkome tuo momentu, kai kavinėms net nebuvo galima dirbti. Pandemija. Žinoma, niekas nevyksta be reikalo, gal pandemija paskatino buvusį vadovą šį verslą parduoti, o mums atsirado puiki proga jį įsigyti. Nusipirkome įmonę, kuri reikalauja investicijų, įsipareigojome mokėti mokesčius ir dar nieko neuždirbome. Tačiau tikėjome šia vieta, kad galime kažką čia gero nuveikti, ir todėl ryžomės. Vasarą klube padirbėjome, surengėme kokius septynetą vakarėlių, o spalio pabaigoje teko užsidaryti.

– Nekilo abejonių, ar esi teisingame kelyje?

– Ne, bet buvo vienas savaitgalis, kai naktiniame klube linksminosi vos šeši asmenys. Regis, tą dieną Palankoje vyko kažkokia šventė. Tačiau tai mūsų nestebino. Mes „Rūsyje“ dirbome ir anksčiau, tad žinojome, ko galime tikėtis.

(Deimantė naktiniame klube dirbo nuo pat jo įkūrimo, Vidas kaip virtuvės šefas jame įsidarbino, kai buvo imtasi ir viešojo maitinimo).

– Papasakok, kaip pavyko išgyventi tuo sunkiuoju laikotarpiu, kai dirbote „į minusą“?

– Neturime paskolų. Nuo spalio iki pavasario dirbome į minusą. Iš valstybės gaunamų kompensacijų užteko sumokėti daliai mokesčių. Patalpų savininkas, Romualdas Ozgirdas, esu jam dėkingas už supratingumą, neėmė nuomos.

– Kokios jūsų pagrindinės pajamos: iš naktinio klubo veiklos ar pietų?

– Iš maisto ir šventinių vakarėlių organizavimo. Tauragiškiai pas mus švenčia gimtadienius, krikštynas. Tai net tapo populiariau nei klubiniai vakarėliai.

– Ar sunku sudominti žmones?

– Žinome, ko reikia tauragiškiams, kartais, kai rengiame muzikinį vakarą, patalpos būna pilnutėlės. Kai yra tiesiog klubinis vakarėlis, tauragiškių susirenka mažiau.

– Tave pažįstu nuo pirmojo siaubo kambario Dauglaukyje organizavimo. Vėliau vieną savo siaubo kambarių organizavai ir šiame „Rūsyje“. Ar įgyta patirtis, žinomumas praverčia?

– Taip, įgijau daug pažinčių: man žinomi, pavyzdžiui, specialiųjų efektų tiekėjų kontaktai, žinau, kur reikia kreiptis norint gauti vieną ar kitą leidimą, jei reikia kokio kultūros atstovo pagalbos, galiu drąsiai kreiptis. Visuomeninė veikla davė naudos. Žmonės, su kuriais susipažinau, tapo ir mano klientais: ne vienam tenka rengti vakarėlį, pas mus jie užsisako pietus. Bendradarbiavimas tęsiasi.

– Ar tu laimingas?

– Taip! Čia ir yra įdomiausia: visuomet dvejojau, kurioje srityje norėčiau dirbti labiau: ar užsiimti kultūros vadyba, ar maisto gamyba. Ir dabar susikūriau tokią darbo vietą, kurioje gaminu maistą ir organizuoju vakarėlius! Sako, svajonės pildosi. Tai tiesa. Su žmona pasišnekam: kaip čia yra, kad ką mes sugalvojam, pasvajojam, tą ir gaunam. Nesakau, kad viskas buvo pasiekiama lengvai, kartais atrodo, jog kažkas dar pasunkina viską, bet galų gale juk vis tiek mes gauname tai, ko norime.

– Pamenu, viename pirmųjų kaip klubo savininko interviu užsiminei, jog saugumas yra svarbiausia ir kad teks įdėti pastangų ieškant apsaugos darbuotojų (kurių rasti Tauragėje yra sunku). Kaip sekėsi?

– Apsaugos darbuotojus radome, vienas jų – tauragiškis. Kiti iš Šiaulių, Klaipėdos. Sudėtinga tik tai, kad profesionalūs apsaugos darbuotojai paprastai būna ir profesionalūs sportininkai, tarkim, bokso ar kitų kovos menų, ir reikia derintis prie jų užimtumo. Tačiau turime keletą kontaktų, susisieki, vis tiek atsiranda, kurie yra laisvesni. Be to, galime pasidžiaugti, kad incidentų klube kyla retai, vos vienas kitas pasistumdymas tarp tų, kurie neapskaičiavo alkoholio. Kita vertus, pasikeitė karta, tie kurie nejausdavo saiko linksmybėse jau suaugo, o naujoji karta yra ramesnė.

– Dirbi vieninteliame miesto naktiniame klube. Ar turi konkurentų?

– Nelabai. Na, muzikiniai vakarai vyksta Griežpelkiuose, bet jų konkurentais nepavadinčiau. Jie, jei neklystu, dirba iki 1 val. nakties. Tai jų klientai, grįždami namo, užsuka pasilinksminti ir pas mus. O mes dirbam iki 4 val. ryto. Pas mus linksminasi ne vien jaunimas.

– Kokie ateities planai?

– Norėtume šią vietą padaryti tokią „pub“ stiliaus, kad žmonės galėtų čia užsukti po darbo, pavalgyti, prie baro atsigerti alaus. Patogiai pasėdėti, atsipalaiduoti ir užmiršti rūpesčius. Vasaros terasoje mums tai pavyko, tačiau norėtume kažko panašaus ir viduje.

(prie pokalbio prisijungė Deimantė)

Ji papasakojo, kad pora „Rūsyje“ pluša iki vakaro, vienas jų pasibaigus darbo valandoms paima vaikus iš darželio, kitas lieka dirbti virtuvėje, o savaitgaliais pasikeisdami klube praleidžia po parą ir daugiau.

– Pramogų ir maisto sferoje reikia įdėti labai daug darbo. Tai ne toks verslas, kuriame gali sukaupti turtus, čia sunkiu savo darbu gali užsidirbti padoriam gyvenimui. Mes negalime sau leisti samdyti už mus dirbsiančių pavaldinių. Apskritai tie laikai, kai tu esi tiesiog kavinės administratorius ar direktorius, baigėsi. Gi dabar, pavyzdžiui, atsidaro kavinukė Lietuvoje ir joje dirba visa šeima: mama, sesuo, talkina brolis. Ir tik taip jie išlaiko ir verslą, uždirba sau atlyginimus ir, kadangi nuolat sukasi toje aplinkoje, išlaiko kokybę. Pažiūrėkite į itališkas šeimas: sėkmingas verslas tas, kurį puoselėja šeima, – svarsto Deimantė.

Kalbėjosi Margarita Rimkutė

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

„Drąsiai ir linksmai su Europa“ – karikatūristų paroda Tauragės bibliotekoje

Tauragėje atidaryta karikatūristų paroda „Drąsiai ir linksmai su Europa“ – kviečiame apsilankyti! Tauragės viešosios bibliotekos skaitykloje vakar, vasario 4 d., atidaryta unikali karikatūristų paroda „Drąsiai ir linksmai su Europa“, skirta Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-čiui paminėti. Šioje paro

Tauragėje ir Šilutės rajone rasti moterų lavonai, pradėti ikiteisminiai tyrimai

Tauragės apskrities ir Šilutės rajono policija tiria kelis rimtus įvykius, kurie įvyko per pastarąsias dienas. Vasario 4 dieną buvo rasti dviejų moterų kūnai, dėl kurių mirties priežasčių pradėti ikiteisminiai tyrimai. Taip pat buvo gauti pranešimai apie dingusią nepilnametę ir nusikaltimus, tokius kaip sukčiavimas bei vagystės. Polic

Hidraulinės sistemos gedimai dėl prastos alyvos kaip išvengti brangių remontų?

Hidraulinės sistemos yra neatsiejama daugelio transporto priemonių ir mechanizmų dalis, užtikrinanti sklandų ir efektyvų įvairių mechanizmų veikimą. Nuo vairo stiprintuvo iki stabdžių sistemos, hidraulika atlieka itin svarbų vaidmenį automobilio eksploatacijoje. Tačiau daugelis vairuotojų nepakankamai dėmesio skiria vienam iš esminių &scaron

Gyvų susitikimų negali pakeisti jokia kita bendravimo forma: jie ne tik pagerina emocinę būklę, bet ir padeda išlikti jaunatviškiems

Bendravimo svarba nenuginčijama visais amžiaus tarpsniais. „Volfas Engelman Nealkoholinis", tęsdamas projektą „Gero žodžio galia", inicijavo šalies gyventojų nuomonės tyrimą, kurį atliko bendrovė „Spinter tyrimai". Tyrimo rezultatai atskleidė, kad ketvirtadalis (26 proc.) 26–56 metų ir vyresnių respondentų su draugais

Pavojus iš Lenkijos: paukščių gripas plinta, Lietuvos paukščių augintojai raginami būti budrūs

Žemės ūkio ministerija, atsižvelgdama į tai, kad šių metų sausį Lenkijoje buvo užfiksuota net 14 labai patogeniško paukščių gripo protrūkių komerciniuose ūkiuose bei į tai, kad ligos atvejai fiksuoti ir trijuose mažuose Lenkijos ūkiuose, ragina Lietuvos paukščių laikytojus apsvarstyti ketinimus įsivežti naminius pauk&sca

Visi žinome teises, bet kaip vaiką išmokyti atsakomybių?

Visuomenėje dažnai girdime, kad vaikai žino tik savo teises, bet ne atsakomybes. Tačiau vaiko teisių gynėjai tikina, kad teisės su atsakomybėmis tiek vaiko, tiek ir suaugusiojo gyvenime eina išvien. Tad tėvams apie jų pačių bei vaikų atsakomybes ir kaip jų nepamiršti, pataria vaiko teisių gynėja Gitana Salickienė. „Tiek teisių,

Policijos pareigūnai Šilalės rajone sulaikė kontrabandinių cigarečių gabenimą

Sausio 31 d. Šilalės rajone, Bijotų kaime, vykdydami transporto priemonių vairuotojų blaivumo patikrinimą, policijos pareigūnai aptiko kontrabandos gabenimą.Patikrinimo metu sustabdytas automobilis „BMW X5“, kurio keleivis elgėsi įtartinai ir aiškiai nerimavo. Pareigūnams atlikus patikrinimą, krepšyje buvo rasta 128

Jolanta Naruševičiūtė pasidovanojo sau dovaną ir užsiminė apie „JĮ“

Londone gyvenančiai dainininkei Jolantai Naruševičiūtei pastarasis laikotarpis – itin intensyvus ir džiuginantis: žinoma moteris vis daugiau sulaukia kvietimų koncertuoti tiek Anglijoje, tiek Lietuvoje, o netrukus jos laukia ir koncertai Italijoje bei Skandinavijoje. O kur dar naujos autorinės dainos! Žodžiu, tik spėk suktis! Na, o &sc

Paukščių gripas ir kitos grėsmę Lietuvos ūkiams keliančios ligos – nuostoliai kompensuojami, tačiau būtina laikytis saugumo

Paukščių gripas, afrikinis kiaulių maras, snukio ir nagų bei mėlynojo liežuvio ligos Lietuvoje kelia vis didesnę grėsmę. Virusinės, greitai plintančios ligos sukelia didelių nuostolių ne tik ūkininkams, bet ir valstybei, tad norint išvengti jų plitimo, būtina laikytis visų saugos priemonių. Žemės ūkio ministerija gyvulių savininkams,

Karo prievolės ir sveikatos patikros procedūros – ką privalo žinoti 17-mečiai?

Nuo 2025 metų sausio 1 d. visi 17 metų sulaukę jaunuoliai privalo susisiekti su Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos (KPKT) teritoriniu padaliniu ir pateikti savo kontaktinius duomenis. Tai būtina padaryti ne vėliau kaip per vieną mėnesį nuo 17-ojo gimtadienio, siekiant užtikrinti sklandų karo prievolininkų šaukimo p

Pasaulius jungianti savanorystė

Kokia tavo patirtis? Kokie turimi įgūdžiai? O gebėjimai? Tokie turbūt dažniausi klausimai ir esminiai punktai ieškant savęs, naujo darbo ar pasakojant apie tai, ką veiki gyvenime. Nereiktų apsigauti, nėra taip, kad tik metų skaičius ar gyvenamoji vieta tai gali nulemti – savanorystė yra vienas iš variantų, mano atrastas jau prie