Šeštus metus „Sidabrinėje linijoje“ savanoriaujanti, Suvalkijos sostinėje burianti per 30 kitų savanorių, aktyvi, net keturių Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto fakultetų studentė, energija ir jaunatviškumu užkrečianti Gema Neniškienė gyvenime, rodos, spėja tiek, kad daugelis jaunų žmonių galėtų tik pavydėti. Jau senokai pensinio amžiaus sulaukusi moteris ne tik studijuoja, vairuoja automobilį, puoselėja sodą bei gėlynus, ilsisi skaitydama knygas ir spręsdama kryžiažodžius, bet vis dar neatitolsta ir nuo darbinės veiklos. 51-erius metus dirbusi buhalterinį darbą ir dabar tvarko Marijampolės senjorų ir neįgaliųjų dienos centro ,,Židinys“ buhalterinę apskaitą, lanko kultūros renginius, o didelę kasdienio gyvenimo dalį skiria savanorystei.
Ne vieną apdovanojimą už savo indėlį aktyviai ir prasmingai senatvei bei pasiekimus savanorystės srityje pelniusi pernai moteris tapo žurnalų „60+“ ir „Savaitė“ skelbiamo konkurso „Metų senjoras“ socialinės atsakomybės nominacijos laimėtoja.
„Bendrystės ir atjautos jausmas mane lydi nuo vaikystės. Kai augau, daug kas buvo kitaip, tačiau jau mokykloje mus mokė, jog draugiškumas, pagalba ir bendravimas yra būtini žmonių santykiuose. Dabartinėje sparčiai kintančioje ir nežinomybės kupinoje kasdienybėje stresas dažnam yra tamsusis palydovas, o dar prisideda vienišumo, kartais – net bejėgiškumo jausmas“, – sako Gema.
Tai suprasdama, norą padėti vienišiems žmonėms ji įprasmina savanoryste. Ir ne tik asmenine – iniciatyvi senjorė buria ir skatina vienišų žmonių senatvę atvirais draugystės pokalbiais praskaidrinti ir kitus.
„Mane labai sudomino „Sidabrinės linijos“ veikla, todėl Marijampolės Trečiojo amžiaus universiteto direktorės Onutės Sakalauskienės paragintos, prieš 5 metus susibūrėme į 30 savanorių moterų bendruomenę. Pasivadinome ,,Sidabrinukėmis“, bendraujame su pašnekovais, kurie tampa mums labai artimi ir brangūs.“
Gema Neniškienė sako, kad jai patinka bendrauti su įvairiais žmonėmis, juos išgirsti, bandyti suprasti ir pagal galimybes padėti. Su pašnekovais moteris kalbasi apie viską: savijautą, sveikatą, naujienas, apie pasodintas gėles, perskaitytas knygas, matytus filmus, keliones ir įvairiais buities klausimais.
„Savanorystė suteikia naujų patirčių ir jausmą, kaip svarbu būti dėl kito žmogaus. Nuolatiniai pokalbiai leidžia geriau pažinti ne tik savo pokalbių draugą, bet ir save, mokytis ir tobulėti. Šie skambučiai kartais pagelbėja daugiau, nei įsivaizduojame. Tai santykis su žmogumi, abipusis ryšys. Pasikalbėjus apima toks gerumo jausmas. Ne veltui sakoma, kad Žmogui reikia žmogaus! Savanoriaudama aš tiesiog pamirštu, kad man jau daug metų, jaučiuosi atsakinga už savo išsakytas mintis ar patarimus.“
Per penkerius savanorystės metus „Sidabrinėje linijoje“ Gema bendravo net su šešiais pašnekovais. Šiuo metu kiekvieną savaitę kalbasi su trimis. Dar su dviem susiskambina kiek rečiau.
Su viena iš dabartinių pašnekovų, kuri, turėdama nemažai sveikatos ir kitų gyvenimiškų problemų, išlieka pilna optimizmo, savotiškos elegancijos, Gema buvo ir gyvai susitikusi. Iki šiol lanko ir šilti prisiminimai apie pačią pirmą pašnekovę, su kuria, po dvejų metų bendravimo, išskyrė amžinybė. Tačiau ilgi pokalbiai apie suluošintą vaikystę, tremtį, sugrįžimą į tėvynę, gražią meilės istoriją įsiminė ilgam.
Gema sako, kad savanorystėje svarbiausia supratimas, atjauta ir nuoširdus noras bendrauti.
„Gera, kai išgirsti: „kaip puiku, kad jau šiandien antradienis, trečiadienis ar ketvirtadienis“, „jau seniai patogiai įsitaisiau ir laukiau tavo skambučio“, „tiek daug turiu ką papasakoti“, o atsisveikinant: ,,ačiū, kad esi, kad pabendravom“.
Bendraujant su vienišais senoliais, nerimą Gemai kelia supratimas, kad labai dažnai žmonės nesulaukia jiems reikalingos pagalbos.
„Kai paklausau savo pašnekovų pasakojimų apie patirtis su medikais, kitų įstaigų darbuotojais, man kyla minčių apie akivaizdžią diskriminaciją ir nepagarbą vyresnio amžiaus žmogui. Viena mano pašnekovė skundžiasi labai prasta sveikata, o gyvena trobelėje, kurioje net elementarių higienos sąlygų nėra. Ji norėtų į globos namus, tačiau kiek besikreipė, niekas jai nepadeda. Tai labai jaudina ir neramina.“
Praėję metai Gemai buvo sunkūs: sunkiai susirgo vyras, reikėjo slaugyti ir atsisveikinti, tačiau, pasak jos, šie išbandymai suteikė dar daugiau patirties ir noro padėti kitiems, ypač vienišiems, neturintiems artimųjų.
„Man atrodo, kad gerumas nieko nekainuoja, tad dalinkimės juo ir nebūkime abejingi kito skausmui ar džiaugsmui. Juk taip praturtiname ir save,“ – sako patyrusi savanorė.
Kviečiame vyresnio amžiaus žmones bendrauti ir aktyviai naudotis „Sidabrine linija“: skambinkite nemokamu telefonu 0 800 800 20 jau dabar ir registruokitės – juk šiltas, nuoširdus pokalbis yra tai, kol laukiame ir ką branginame kiekvienas!
„Sidabrinė linija“ kviečia dalyvauti savanoriškoje veikloje visus, neabejingus vyresnio amžiaus žmonių bendravimo poreikiui, ieškančius savirealizacijos galimybių, norinčius pasidalinti savo žiniomis, patirtimi. Savanoriu gali tapti kiekvienas ne jaunesnis nei 18 metų amžiaus, bet kokios profesijos ir išsilavinimo žmogus. Svarbiausia – atjauta vyresnio amžiaus žmonėms ir nuoširdus noras kartu kurti draugišką senatvei Lietuvą. Registruokitės www.sidabrinelinija.lt
„Sidabrinė linija“ – tai draugystės pokalbiai su bendraminčiais, emocinė ir informacinė pagalba telefonu vyresnio amžiaus žmonėms. Nuo veiklos pradžios 2016 metais įvyko jau daugiau nei 225 tūkst. pokalbių, kurių trukmė siekia net 5 mln. minučių. Tai geriausias „Sidabrinės linijos“ kuriamo poveikio – vyresnio amžiaus žmonių vienišumo ir atskirties mažinimo – įrodymas.
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nužudymo pareikšti 36-erių Tauragės gyventojui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo perseki
UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja, kad nors šildymo sezonas oficialiai pasibaigė, esant nepalankioms oro sąlygoms (žemai oro temperatūrai, drėgmei ar komforto stokai), yra galimybė laikinai pratęsti šildymo tiekimą. Ką daryti, norint pratęsti šildymą?1. Prašymas administratoriui, surinkus gyventojų sutikimą
Vilniuje gegužės 21-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje pranešimą skaitysiantis filosofas iš Prancūzijos Michel Eltchaninoff sako: „Putinas įsitikinęs, kad Rusija yra imperija. Jis pats sakė, kad imperijos sienos „kvėpuoja“ – tai reiškia, kad jas galima keisti, galima „ž
Kiekvieną pavasarį pradėjus žydėti medžiams ir augalams, žiedadulkių koncentracija ore ženkliai išauga, sukeldama alergines reakcijas jautriems asmenims. Ši problema kamuoja nemenką šalies gyventojų dalį – kone trečdalis jų (30 proc.) kasmet patiria įvairaus intensyvumo alerginius simptomus, rodo „Lietuvos draudimo"
Prie mikrofono - Rimgaudas Gruzdys, vienas organizatorių ir VšĮ „APK Motorsport“ direktorius. Kalbamės apie unikalų renginį Tauragėje – „Asfalto ir purvo nuotykis: Tauragės pavasaris 2025“. Kalbino Arūnas Graželiūnas. https://open.spotify.com/episode/0PxOiEnxRJUYIYBxicrjED Gegužės 10 dieną, še&sca
Kalbamės su Tauragės kultrūos centro dailininke, edukatore Areta Didžioniene. Pokalbis sukosi apie... meną – tokį neaprėpiamą, tokį begalinį, įvairų ir nenuspėjamą. https://open.spotify.com/episode/4OUP3Ies07Z29SJDn9Pen4 Kalbino Arūnas Graželiūnas. Tauragės kultūros centro nuotr.
Penktadienį, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje žurnalistas ir knygų autorius Dovydas Pancerovas pristatė savo knygą „Pragaro vartai“.Prieš susitikimą bibliotekoje Dovydas Pancerovas apsilankė Tauragės radijo studijoje. Kalbėjomės apie romaną „Pragaro vartai“
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai demaskavo narkotinių medžiagų platintojus bei pirkėjus. Kratų metu pareigūnai aptiko ir paėmė narkotinių bei psichotropinių medžiagų, taip pat grynųjų pinigų, įtariama, gautų iš nusikalstamos veikos. Balandžio 30 d. apie 17.40 val. Tauragėje, Bernotiškės gatvė
Tauragės rajono savivaldybė žengia dar vieną svarbų žingsnį siekiant klimato neutralumo – mūsų savivaldybei suteiktas Europos Sąjungos Klimato neutralumo misijos (EU Mission Label) ženklas. Šis įvertinimas patvirtina ambicingus klimato veiksmų planus ir atveria naujas galimybes investicijoms bei tarptautiniam bendradarbiavimui. Taura
Britų nuotykių simbolis, prekės ženklas, Defender žengė svarbų žingsnį pasirengimo link, siekiant debiutuoti Pasaulio ralio–reidų čempionate (W2RC) – atliktas pirmasis prototipo Defender Dakar D7X-R bandymas Maroke, taip pat paskelbti du elitiniai lenktynininkai. Keturiolika kartų Dakaro ralį laimėjęs Stéphane’as Peterhans
Gegužės 23, 24 ir 29 dienomis, minint „valso karaliaus“ Johanno Strausso jaun. 200-ąsias gimimo metines, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys Lietuvoje pirmą kartą statomą operetę „Tūkstantis ir viena naktis“. Operetės siužetas nukels į rytietiškų pasakų pasaulį, kur meilė, kaip ir dera operetėje, triumfu
Gegužės 9 dieną, 17.30 val. Klaipėdos profesionalaus meno galerijoje „Lyceum“ (Danės g. 9) atidaroma žymaus Lietuvos skulptoriaus, dailininko Regimanto Midvikio (1947–2015) kūrybos paroda „Pastelinis džiazas“, kurioje bus pristatomos menininko sukurtos pastelės, įkvėptos džiazo ir pajūrio kraštovaizdžio ritmų. M