Kiekvienais metais Lietuvoje vienu pagrindinių įvykių tampa „Eurovizijos“ dainų konkursas. Daugybės diskusijų ir nuomonių sulaukia ne tik šalies nacionalinė atranka, bet ir didysis konkurso finalas, jų metu draugų grupės ir šeimos nariai mėgsta susirinkti, vertinti dainas ir bandyti atspėti, kas laimės „Euroviziją“. Panagrinėkime visas šio konkurso populiarumo priežastis.
Ilgametė tradicija
Draugų ar šeimos susibūrimas priešais televizoriaus ekraną stebėti „Eurovizijos“ atrankų ir finalų tapo ypatingu ne tik maloniu reginiu, bet ir kasmetine tradicija su daug juoko ir diskusijų. Su nekantrumu laukiant šio renginio balsavimo rezultatų rengiami net vakarėliai, namai puošiami teminėmis dekoracijomis, ruošiami konkursą atspindintys užkandžiai ir kokteiliai, tradiciškai linksmą turinį serviruoja su šiuo konkursu susiję nuomonės formuotojai.
Įdomu, kad kai kurios šeimos ir draugų grupės turi tradiciją surengti savo pačių „vidinę Euroviziją“. Jos metu kiekvienas dalyvis atlieka mėgstamą „eurovizinę“ dainą ar bando mėgdžioti konkurso atlikėjus.
Neabejotinai vienas smagiausių „Eurovizijos“ aspektų – bandymai atspėti dainą nugalėtoją. Tad vakarėlių ar susibūrimų metu dažnai organizuojami balsavimai, kas suteikia papildomų emocijų, didesnį įsitraukimą ir norą prideda azarto konkuruojant su kitais.
Kitaip sakant, renginys tampa didžiule švente ir leidžia pasijusti ne tik didesnės bendruomenės dalimi, bet ir pajusti artumą artimesnėje aplinkoje. Toks įsitraukimas sukuria bendrumo jausmą ir tarp visiškai nepažįstamų žmonių.
Konkurso populiarumo priežastys
Konkurso mastas
Viena svarbiausių tokio „Eurovizijos“ dainų konkurso populiarumo priežasčių, kad tai – vienas didžiausių renginių visoje Europoje. Kasmet jis pritraukia milijonus (2023 metais tokių buvo net 162 mln.) žiūrovų iš viso žemyno ir jo ribų. Konkurso sukeliamas ažiotažas toks didžiulis, kad nuo 2015-ųjų kasmet (išskyrus 2020-uosius, kai konkursas neįvyko) „Eurovizijoje“ dalyvauja ir Australijos atstovai.
Tuo metu JAV buvo sukurtas ir per televiziją transliuotas jo atitikmuo. Įdomu, kad „Eurovizija“ turi įtakos net politinei dienotvarkei, tad konkursas persismelkia kone į visas gyvenimo sritis.
Kokybiška muzika
Nors „Eurovizijoje“ yra ir ne itin gerų pasirodymų, tačiau melomanai kiekvienais metais šiame konkurse gali rasti tikrų grynuolių. Verta prisiminti, kad anksčiau jame dalyvavo tokios žvaigždės kaip ABBA, Celine Dion, Julio Iglesias, Cliffas Richardas ir Olivia Newton-John. Kai kurie perkamiausi įvairių atlikėjų singlai tarptautiniu mastu taip pat debiutavo būtent „Eurovizijos“ scenoje. Vienas tokių – kultinė ABBA daina „Waterloo“. Konkurse vyksta ir svečių pasirodymai, juos surengė tokios žvaigždės kaip Madonna, Justinas Timberlake`as, Mika ir Rita Ora.
Įspūdingas reginys
Stebėti šį konkursą traukia ne tik kokybiška ir labai įvairi muzika, bet ir įspūdingas šou. Kone kiekviena šalis dalyvė stengiasi nustebinti spalvingais ir kuo labiau išsiskiriančiais pasirodymais. Todėl „Eurovizija“ žiūrovus taip pat sudomina unikaliais sceniniais sprendimais, tai leidžia dar geriau pasinerti į didžiulį muzikos pasaulį.
Noras prisivyti kaimynus
Nors ir sugyvena draugiškai, tačiau Baltijos šalys nevengia viena kitos pašiepti ir konkuruoti įvairiose srityse. Ne išimtis – ir „Eurovizija“. Estija pirmoji iš Baltijos šalių pasidabino nugalėtojų laurais, kai Tanelio Padaro, Dave`o Bentono ir 2XL grupės bendras projektas „Everybody“ triumfavo 2001 metais. Po metų pergale šiame dainų konkurse džiaugėsi ir latviai – triumfavo Marie N kūrinys „I Wanna“. Lietuviai tuo laikotarpiu atitinkamai užėmė 13 (Skamp „You Got Style“) ir 23 (Aivaras „Happy You“) vietas. Įvedus pusfinalius dukart iš eilės net nepavyko patekti į didįjį finalą, o aukščiausia 6 vieta užimta dar 2006 metais, kai „LT United“ nustebino Senąjį žemyną su daina „We Are the Winners“.
Pasididžiavimo jausmas
Nors Lietuvos atstovas niekada nelaimėjo didžiojo „Eurovizijos“ konkurso, tačiau kasmet palaikome ir didžiuojamės savo atstovais. Pastaraisiais metais pasididžiavimo jausmą sukėlė dainos atlikimas lietuvių kalba.
Svarbu ir tai, kad konkurse pavyksta pasirodyti ir geriau už kitas Baltijos šalis. Po to, kai 2002 metais Marie N triumfavo „Eurovizijoje“, Latvijos atstovai tik 2 kartus pateko į dešimtuką, o net 13 kartų liko be didžiojo finalo. Lyginant tą patį 2003-2024 metų laikotarpį, estai į dešimtuką pateko net 5 kartus, o be didžiojo finalo apsiėjo 10 kartų. Lietuvos atstovai dešimtuke aptariamu laikotarpiu buvo 3 kartus, tačiau tik 7 kartus praleido didįjį finalą. Tad pozityvių ženklų galima įžvelgti ir čia.
Užs. Nr. 17
Jau 38-ąjį kartą visoje Lietuvoje rengiama „Maisto banko“ akcija parduotuvėse prasideda šį penktadienį nuo 15 val. ir tęsis šeštadienį nuo 10 iki 19 val. Šiemet ji vyks 438 prekybos vietose, 78 miestuose ir miesteliuose, o paramą rinks ne tik iniciatyvos organizatorius „Maisto bankas“, bet i
Kauno apygardos prokuratūros prokuroras surašė kaltinamąjį aktą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimai dėl fizinio skausmo sukėlimo ar nežymaus sveikatos sutrikdymo ir nužudymo pareikšti 36-erių Tauragės gyventojui. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Kauno apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo perseki
UAB Tauragės šilumos tinklai informuoja, kad nors šildymo sezonas oficialiai pasibaigė, esant nepalankioms oro sąlygoms (žemai oro temperatūrai, drėgmei ar komforto stokai), yra galimybė laikinai pratęsti šildymo tiekimą. Ką daryti, norint pratęsti šildymą?1. Prašymas administratoriui, surinkus gyventojų sutikimą
Vilniuje gegužės 21-22 dienomis vyksiančioje tarptautinėje Sacharovo konferencijoje pranešimą skaitysiantis filosofas iš Prancūzijos Michel Eltchaninoff sako: „Putinas įsitikinęs, kad Rusija yra imperija. Jis pats sakė, kad imperijos sienos „kvėpuoja“ – tai reiškia, kad jas galima keisti, galima „ž
Kiekvieną pavasarį pradėjus žydėti medžiams ir augalams, žiedadulkių koncentracija ore ženkliai išauga, sukeldama alergines reakcijas jautriems asmenims. Ši problema kamuoja nemenką šalies gyventojų dalį – kone trečdalis jų (30 proc.) kasmet patiria įvairaus intensyvumo alerginius simptomus, rodo „Lietuvos draudimo"
Prie mikrofono - Rimgaudas Gruzdys, vienas organizatorių ir VšĮ „APK Motorsport“ direktorius. Kalbamės apie unikalų renginį Tauragėje – „Asfalto ir purvo nuotykis: Tauragės pavasaris 2025“. Kalbino Arūnas Graželiūnas. https://open.spotify.com/episode/0PxOiEnxRJUYIYBxicrjED Gegužės 10 dieną, še&sca
Kalbamės su Tauragės kultrūos centro dailininke, edukatore Areta Didžioniene. Pokalbis sukosi apie... meną – tokį neaprėpiamą, tokį begalinį, įvairų ir nenuspėjamą. https://open.spotify.com/episode/4OUP3Ies07Z29SJDn9Pen4 Kalbino Arūnas Graželiūnas. Tauragės kultūros centro nuotr.
Penktadienį, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešojoje bibliotekoje žurnalistas ir knygų autorius Dovydas Pancerovas pristatė savo knygą „Pragaro vartai“.Prieš susitikimą bibliotekoje Dovydas Pancerovas apsilankė Tauragės radijo studijoje. Kalbėjomės apie romaną „Pragaro vartai“
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai sėkmingai demaskavo narkotinių medžiagų platintojus bei pirkėjus. Kratų metu pareigūnai aptiko ir paėmė narkotinių bei psichotropinių medžiagų, taip pat grynųjų pinigų, įtariama, gautų iš nusikalstamos veikos. Balandžio 30 d. apie 17.40 val. Tauragėje, Bernotiškės gatvė
Tauragės rajono savivaldybė žengia dar vieną svarbų žingsnį siekiant klimato neutralumo – mūsų savivaldybei suteiktas Europos Sąjungos Klimato neutralumo misijos (EU Mission Label) ženklas. Šis įvertinimas patvirtina ambicingus klimato veiksmų planus ir atveria naujas galimybes investicijoms bei tarptautiniam bendradarbiavimui. Taura
Britų nuotykių simbolis, prekės ženklas, Defender žengė svarbų žingsnį pasirengimo link, siekiant debiutuoti Pasaulio ralio–reidų čempionate (W2RC) – atliktas pirmasis prototipo Defender Dakar D7X-R bandymas Maroke, taip pat paskelbti du elitiniai lenktynininkai. Keturiolika kartų Dakaro ralį laimėjęs Stéphane’as Peterhans
Gegužės 23, 24 ir 29 dienomis, minint „valso karaliaus“ Johanno Strausso jaun. 200-ąsias gimimo metines, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatys Lietuvoje pirmą kartą statomą operetę „Tūkstantis ir viena naktis“. Operetės siužetas nukels į rytietiškų pasakų pasaulį, kur meilė, kaip ir dera operetėje, triumfu