Tauragės žinios logotipas
Jis grįžta!

Valdo Latožos nuotraukos

Jis grįžta!

Tokios žinios, ko gero, laukė ne viena tauragiškių šeima, auginanti mažamečius. Po kelerių metų pertraukos, sunkios ligos ir ilgo gydymo į darbą sugrįžta gydytojas Eugenijus Margis.

- Kairė ranka dar visiškai paralyžiuota, kairę koją kiek geriau valdau, paeinu truputį, bet galva juk gerai dirba, - patikino Eugenijus. – Paprašė manęs konsultuoti vaikus su negalia, specialiaisiais poreikiais ir sutikau. Dirbsiu su visais, juk ir sirgdamas sulaukdavau sunerimusių tėvų skambučių, prašančių pagalbos. Tačiau galėjau tik patarti.

Gydytojas tikino, kad jam pačiam dabar labai svarbu išeiti iš namų, kažką dirbti.

Prieš beveik ketverius metus gerbiamas ir mylimas pediatras patyrė insultą. Sunkus hemoraginis insultas, niekad aukštu kraujospūdžiu nesiskundusį vyrą, ilgam paguldė į ligos patalą, o vėliau išrovė iš įprastos kasdienybės.

- Tik po dviejų mėnesių pradėjau suvokti, kas atsitiko, - pasakojo E. Margis. – Po mėnesio reanimacijoje neprisiminiau nei kas atsitiko, nesupratau nei kas aš esu, nei su kuo, nei kas aplink mane. Gulėdamas Kauno klinikų Nervų skyriuje iš pradžių mačiau tik baltą šviesą tolumoje ir šešėlius. Na, ne tunelyje, o tokią ryškią, kaip per langą. Negalėjau pajudinti nei kojų, nei rankų. Negalėjau ryti, buvau maitinamas per tracheostomą. Tik vėliau draugė papasakojo, kas atsitiko. Po gydymo Kaune sekė reabilitacija Palangoje, kur pagaliau supratau, ką aš galiu ir, aplamai, kad galiu kažką daryti. Pradėjau judėti su vaikštyne, kurią vadinau „drakono nagais“. Oi, reikėjo man įspirti į šikną, kad pradėčiau judėti, netingėčiau. Tačiau labai norėjau grįžti į gyvenimą, į Tauragę.

Eugenijus prisiminė, jau būdamas Palangoje labai norėjo apkabinti visą Tauragę.

- Aš ir dabar noriu, tik kol kas viena ranka tai galiu padaryti, - net kelis kartus pokalbio metu pakartojo gydytojas. - Esu be galo dėkingas begalei žmonių, kurie man nuoširdžiai padėjo: operavo, gydė, slaugė, palaikė moraliai ir finansiškai. Galėčiau išvardinti šimtus žmonių. Jų dėka esu čia, o juk tiek nedaug betrūko, kad būčiau išėjęs.

Sulaukęs žmonių paramos, Eugenijus panoro kovoti už savo gyvenimą, nepasiduoti. Grįžus į Tauragę, padedamas kineziterapeuto Arūno Vladičkos, žengė pirmuosius savarankiškus žingsnius.

- Socialinės paramos skyriaus vedėjos Ligitos Rimkuvienės dėka man buvo įrengtas „stadionas“, - juokavo Eugenijus. – Na, aišku, kad ne stadionas, o nuolydis iš laiptinės ir ranktūriai, į juos įsikibdamas ir pradėjau savarankiškai vaikščioti. Dabar jau pusę namo apeinu.

- „Pasodino“ ant dietos – sultiniai, paukštiena, silkė, žuvis, numečiau dvidešimt penkis kilogramus, dar ir dabar kiaulienos negaunu, - toliau juokavo E. Margis. – Vanduo ir kefyras, na, kartais ir kavos leidžia išgerti, o ji man labai skani ir nuotaiką pakelia.

Bet Eugenijus rado kitokį būdą savo emocijoms išreikšti. Jis kuria. Pasideda ant „gyvos“, kaip jis sako, dešinės kojos sąsiuvinį ar planšetę ir rašo. Ką? Eiles, apsakymus, miniatiūras. Net į literatų klubą buvo priimtas. Ir keletas Eugenijaus Margio kūrinių jau greitai pasirodys tauragiškių literatų almanache.

Paklaustas ar šis pomėgis atsirado po ligos, gydytojas sakė, kad literatūra jį viliojo dar nuo paauglystės. Jau tuo metu nemažai rašydavo, jo kūriniai buvo spausdinami žurnale „Moksleivis“. Dėl šio savo pomėgio laisvai reikšti mintis, net į tuometinį Medicinos institutą iškart negalėjo įstoti.

- Gavau dvejetą iš lietuvių kalbos egzamino, - prisimena Eugenijus. – Vėliau man parodė mano rašinį. Pasižiūriu, o jame nei vienos klaidos. Tik va raudonai net keliose vietose pabrauktos tos mintys, kur aš kitaip mąsčiau ar pernelyg dažnai vartojau žodį „Lietuva“.

Pasirodo, dar ir į egzaminus būsimasis studentas atėjo be komjaunuolio ženklelio atlape. Dėl to kitokio mąstymo ir vėliau, jau būnant studentu, teko nukentėti. Bet, Eugenijus sako, kad stengiasi to neprisiminti ir pykčio nelaikyti:

- Laikausi nuostatos, kad pyktis, tai kelias - į niekur.

Jau aštuntoje klasėje E. Margis žinojo, kad bus pediatru, tad pasirinktas kelias jam neatrodo sunkus.

- Praktiškai gyvenau ligoninės skyriuje, - prisimena gydytojas. – Kitaip ir negalėjau elgtis. Juk vaiką reikia gydyti dabar, o ne rytoj, nes rytoj jau gali būti per vėlu. Ir visi buvo įsitikinę: Margis dirba, na ir lai dirba. Bendravau su vaikais, su jų tėvais ir jaučiausi labai puikiai, bet, matyt, organizmas neatlaikė. Dabar jau suprantu, kad nelabai savęs žiūrėjau.

Vedamas tokių minčių, Eugenijus, lyg perspėjimą kitiems rašo knygą, kurią sąlyginai yra pavadinęs „Žmogus, kurį išgydė insultas“. Tad vyro dienotvarkė dabar yra gerokai pasikeitusi. Dalį dienos jis sportuoja, dalį dienos - kuria, randa laiko ir mokslams. Taip taip, Eugenijus, mokosi.

- Man atsiunčia paskaitų įrašus, aš juos žiūriu, klausausi, juk medicina nestovi vietoje, reikia neatsilikti ir tobulėti savo srityje. Einu į priekį, man to reikia. Juk gyvename dėl vaikų, dėl savo ateities, tad ir gydyti tą ateitį reikia atitinkamai.

Smagus buvo pokalbis su Eugenijumi Margiu. Pakalbėta įvairiomis temomis: apie tai, kaip lietuviai myli gyvūnus ir kaip nemyli vaikų, apie tai, kaip mūsų gyvenimą keičia technologijos, apie karą Ukrainoje, apie įdomias, jo sugalvotas taikos akcijas, kurios kol kas dar neįgyvendintos, bet tikrai vertos dėmesio, apie klimato kaitą. Na, kaip sakoma, kalbos buvo lyg vandens.

Bet apie visą kitą vėliau. Kai susitiksime. Dabar gi pasidžiaukime ta žinia, kad jis pradeda savo veiklą, kad vėl galėtų, kaip sakė pats straipsnio herojus, paskleisti gerumo debesį virš miesto, kad galėtų tauragiškius artimiausioje ateityje apkabinti abiem rankom.

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Liepos mėnesį bus vykdomos prevencinės eismo dalyvių kontrolės priemonės

Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje vykdys prevencines priemones. Liepos 3-5 d. ir liepos 20-22 d. vyks elektrinių mikrojudrumo priemonių, dviračių, elektrinių mopedų, vairuotojų kontrolė. Liepos 7-10 d

Tauragės rajono maudyklų vandens kokybė – tinkama maudynėms

Tauragės rajono savivaldybė informuoja, kad  birželio 19 d. atlikus maudyklų vandens kokybės tyrimus, nustatyta, jog visuose tirtuose rajono vandens telkiniuose vandens kokybė atitinka higienos normos HN 92:2018 reikalavimus – maudytis galima. Tyrimai buvo atlikti šiose vietose: Jūros upės maudykla Balskų tvenkinys Keramikos

Klaipėdos apygardos teismas nuteisė jaunuolį už pasikėsinimą nužudyti mažametę

Klaipėdos apygardos teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kurioje 18-metis pripažintas kaltu dėl pasikėsinimo atimti gyvybę mažametei mergaitei bei fizinio smurto prieš kitą nepilnametę. Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras, tyrimą atliko Taur

Vagys siautėja kaimiškose vietovėse – pavogti grūdai ir akmenų grilius

Policija tiria du svetimo turto pagrobimo atvejus, įvykusius Šilalės ir Šilutės rajonuose. Šilalės rajone, Vingininkų kaime, laikotarpiu nuo birželio 28 d. 15.00 val. iki birželio 29 d. 10.00 val., iš 1951 m. gimusiai moteriai priklausančio neužrakinto ūkinio pastato buvo pavogti grūdai. Dėl šio įvykio pradėtas i

Paribių Lietuvos adresas: 200 km nuo Vilniaus

Per du dešimtmečius Lietuva tapo šimtaprocentine europietiška šalimi, tačiau vos už kelių šimtų kilometrų nuo sostinės, kurioje sukoncentruotas valstybės valdymas, mokslas ir verslas su gerai  apmokamomis darbo vietomis, europietiškos kultūros šalis vis labiau panašėja į skurdžią pensinin

Rūta MUR - Jausmas kitoks

Rūta MUR - Jausmas kitoks

Naujas saugumo lygis keliuose – mobilūs smūgio slopintuvai

Siekiant stiprinti keliuose dirbančių specialistų ir visų eismo dalyvių saugumą, AB „Kelių priežiūra“ įsigijo 20 naujų mobilių smūgio slopintuvų. Šiuo metu vykdomas dar 11 tokių pat įrenginių įsigijimo procesas. Bendra numatoma investicija į įvairias darbuotojų saugumo priemones – daugiau nei 1 milijonas eurų.   Bend

Nuo rugpjūčio 1 d. valstybinės žemės paslaugos bus teikiamos tik internetu

Nuo šių metų rugpjūčio 1 d. paslaugos, susijusios su valstybinės žemės valdymu, Lietuvoje bus teikiamos tik internetu – per modernizuotą Žemės informacinę sistemą (ŽIS). Asmenims nebereikės vykti į savivaldybes, Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT) ar pas kitus valstybinės žemės patikėtinius – prašymus dėl valstybinės žemės nuo

Pritarta pertvarkai: antroji pensijų kaupimo pakopa taps patrauklesnė ir lankstesnė

Seimas priėmė Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) parengtus įstatymus, kurie atveria kelią antrosios pensijų kaupimo pakopos pokyčiams. Sistema bus patrauklesnė ir lankstesnė, bus užtikrintas savanoriškas dalyvių įsitraukimas ir įgyvendintas Konstitucinio Teismo nutarimas, numatant galimybes pasitraukti iš kaupimo antroje

Seimas įteisino naują GPM tarifą, atskirą apmokestinimą ūkininkams, papildomą NPD

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais įteisintas naujas GPM tarifas, nustatytas atskiras apmokestinimas ūkininkams ir papildomas neapmokestinamąsias pajamas auginantiems vaikus, individualios veiklos pajamos įtraukiamos į bendrą progresinį apmokestinimą. Už tai numatančias Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pataisas

Seimas priėmė Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymą

Seimas priėmė naujos redakcijos Nekilnojamojo turto mokesčio įstatymą, kuriame skirtingai apmokestintas gyventojų turimas nekomercinį nekilnojamasis turtas – išskiriant pagrindinį gyvenamąjį būstą* ir kitą asmens nekomercinį nekilnojamąjį turtą.  Nustatyta, kad savivaldybių tarybos nustatys pagrindinio gyvenamojo būsto mokestinės

Šunys pagalbininkai teiks pagalbą žmonėms su negalia

Siekiant, kad žmonės su negalia galėtų sėkmingai naudotis šunų pagalbininkų pagalba, bus patobulintas prieinamumo reglamentavimas, įtvirtinta asmenų su negalia teisė į šuns pagalbininko įsigijimo išlaidų kompensaciją, teisė patekti ir būti viešojoje erdvėje, statiniuose, nepriklausomai nuo jų paskirties, naudotis vie&sca