Tauragės žinios logotipas
Į rinkos lyderius – per keletą metų

Į rinkos lyderius – per keletą metų

Ko gero nei viena miesto šventė neapsieina be pripučiamų batutų miesto centre. Daugiau ar mažiau jų atsirasdavo kasmet. Tiesa, savaitei kitai jie kartais „išdygdavo“ tai kokios mokyklos stadione, tai Pilies aikštėje, tai parke. Tačiau prieš kokius porą trejetą metų tie, kas turi mažus vaikus, pastebėjo, kad pasiūla pasikeitė – staiga atsirado ne pavieniai atrakcionai, o masyvūs pripučiami atrakcionai, kuriuose gali linksmintis ne tik vaikai, bet ir suaugusieji. Taip taip, nesuklydote - ir suaugusieji. Ir priklauso šitas didžiausias Rytų Europoje įrenginys – tauragiškiams. O, jei tiksliau, šalia Tauragės prisiglaudusiam ir apjungiančiam keletą pramoginių veiklų prekės ženklui „Išsitaškom“.

Mintis gimė pandemijos metu

Kol visi buvome „uždaryti“ pandemijos, buvo laiko sudėlioti mintis, pagalvoti apie ateitį, apie verslo plėtrą, - pasakojo Tadas Zemeckas, valdantis prekės ženklą „Išsitaškom“. – Kaip tik tuo metu rašėme projektą veiklų finansavimui per Nacionalinę mokėjimų agentūrą. Na, ir surizikavome. Kadangi reikėjo turėti savo lėšų projekto finansavimui, o jų pakankamai nebuvo, kreipėmės į Tauragės kredito uniją, kuri ne tik suteikė kreditą, tačiau buvo lyg ir projekto garantas, užtikrinantis NMA, kad esame patikimi. Esame dėkingi Tauragės kredito unijai, kad mumis patikėjo. Juk buvo karantininis laikotarpis – verslų balansai smigo į bedugnę. Ėjome va bank, nes buvome organizacija, kuri gyvavo vos du mėnesius ir nevykdėme jokios veiklos. Iššūkių buvo nemažai. Tačiau dar prieš pandemiją, mes jau buvome „apuostinėję“, kas yra geriausi pasaulyje uždarų pramogų parkų gamintojai. Įsivaizduokite situaciją: pasaulinė pandemija, o mes kreipiamės į gamintojus Didžiojoje Britanijoje ir prašome apeiti sankcijas bei pasiūlyti mums gaminius, kurie tiktų ne tik uždarai erdvei, bet ir būtų mobilūs, t.y., kad įrenginius galėtume vežioti iš vienos vietos į kitą. Ir britai ėmėsi veiklos. Vien projektavimo darbai užtruko devynis mėnesius. Įsivaizduojate, didžiausi pasaulyje atrakcionų gamintojai Britanijoje projektuoja ir imasi gaminti vieną didžiausių savo objektų užsakovams iš... Tauragės. Dabar, kai atsuku laiką atgal, suprantu, kad tada mes perėjome į visiškai kitą lygmenį. Įsivaizduokite, kai prieš pasirašydami sutartį su gamintojais, gauname kvietimą atvykti ir pažiūrėti kaip vykdomi darbai. Vykdėme tokį grandiozinį projektą, o nuvykti, dėl jau žinomų aplinkybių, mes negalėjome. Gamykloje tuo tarpu dvi savaites aštuoniasdešimt darbuotojų dirba visą parą, pamainomis, kad įgyvendintų mūsų sumanymą.

Tačiau, anot Tado, projektas tapo sėkmingu. Kai pandemijos laikotarpiu įmonės užsidarinėjo, bankrutavo, jie sėkmingai įsuko verslą, kurio apyvarta kasmet dvigubėja.

Pasak vyro, jų projektas, tuo sunkiu laikotarpiu pateiktas NMA, buvo didžiausios vertės iš visų pateiktų ir siekė 130 tūkst. eurų (be PVM). Gauta parama padėjo įsigyti pripučiamus modulinius atrakcionus, putų patranką ir laser tag įrangą.

Įkvėpė sūnus

Paklaustas, kaip atsirado idėja, iš kur kilo mintis, kurti tokį parką, Tadas nė negalvodamas akimirksniu atsako:

Sūnus. Sutikite, kad regioniniuose miestuose pramogos tuo metu buvo skurdokos. Verslininkai norėjo su minimaliomis išlaidomis, gauti didžiausią grąžą, - tęsė pasakojimą T. Zemeckas. – Nenoriu nieko įžeisti, tačiau pamatęs, kuo naudosis mano sūnus, supratau, kad nuo tokių pripučiami batutai ne itin patrauklūs. Va, tada ir kilo mintis: o kas man trukdo sukurti tokią pramogą, į kurią aš norėčiau savo sūnų nuvesti.

Besilankydamas įvairiuose atrakcionuose, Tadas pastebėjo, kad neretai tėvai ateina su vaikais, kurie yra kiek stambesni nei jų bendraamžiai ir neretai atrakcionais negali pasinaudoti, nes tokiems vaikams atrakcionai nėra pritaikyti. O „Išsitaškom“ atrakcionai be svorio apribojimo, tad jais gali naudotis ir suaugusieji. Beje, tokie atvejai gana dažni. Pasak Tado yra pasitaikę, kai vieną dieną leidę pasilinksminti vaikams, kitą dieną tėvai atėjo su savo suaugusiais draugais jau be vaikų ir kaip reikiant atsipalaidavo patys.

Pagaminti atrakcionus, tinkančius ir suaugusiems, pasak Tado, kilo taip pat pramogaujant su sūnumi:

Atvedžiau sūnų pramogauti, sumokėjęs už tas pramogas, paklausiau, ar galiu ir aš eiti bei pasiūliau sumokėti už save. Sulaukiau atsakymo, kad galiu eiti nemokamai ir po kelių minučių buvau sustabdytas, nes atrakciono darbuotojai, pasirodo, man leido nemokamai tik pastovėti, o naudotis batutais net už pinigus neleido, nes mano svoris buvo per didelis. Va, tada ir nutariau, kad atrakcionai turi būti prieinami visiems, neribojant svorio ir amžiaus.

Paklaustas, kaip dažnai batutų paslaugomis naudojasi suaugusieji, Tadas sakė, kad norinčių ir darančių tai kaskart vis daugėja. Juolab, kad „Išsitaškom“ darbuotojai dažnai lankytojams primena: „parkas suprojektuotas ir skirtas suaugusiems, bet mus renkasi vaikai“

Išsitaškyti galima ir reikia

Kodėl „Išsitaškom“? Pasak Tado, norėjosi, kad pavadinimas apjungtų visas teikiamas paslaugas. Savo verslą vyras pradėjęs gerokai anksčiau, kai įsigijo ir pradėjo nuomoti kubilą. Tuomet žmonai ir kilo mintis šią paslaugą pavadinti „išsitaškom“:

Išsitaškom kubile, emociškai ir fiziškai išsitaškom ant batutų, išsitaškom putose, išsitaškom žaisdami „Jengą“. Lyg ir taiklus pavadinimas, tačiau jį užregistruoti užtruko net šešis mėnesius. Apie tai, kiek streso tai sukėlė, kiek pastangų ir finansų reikėjo, Tadas galėtų papasakoti nemažai. Dar ir dabar kūnas pagaugais nueina, prisiminus tuos „kryžiaus kelius“.

Ketvirtadalis rinkos

Šiuo metu šis mūsų regiono verslas – vienas rimčiausių Lietuvoje. Kaip teigia Tadas Zemeckas, jų prekinio ženklo paslaugos užima apie dvidešimt penkis procentus šalies lauko pramogų rinkos. O tokių, kurie teiktų paslaugas masiniuose renginiuose ir suaugusiems pramogautojams, rinkoje daugiau nėra. Tauragiškių „Išsitaškom“ – vieninteliai:

Taip jau susiklostė, kad tie, į kuriuos lygiavomės atsisakė mobilių paslaugų, persikėlė į patalpas, pakeitė savo verslo modelį. Kai vykdėme savotišką žvalgybą prieš pradėdami šį verslą, turėjome tam tik du mėnesius, kol buvo palengvintos karantino sąlygos vasarą. Žvalgėmės didžiuosiuose miestuose, stengėmės lygiuotis į didžiausius ir sėkmingiausius. Bet jau tada supratome, kad savo projektu „prašoksime“ lyderius. Kol Britanijoje buvo projektuojamas mūsų pripučiamasis atrakcionas, žinojome, kad jis bus tikrai reprezentatyvus išorėje, dirbti priimame tiktai mandagius, paslaugius, komunikabilius bei psichologiškai ir fiziškai ištvermingus darbuotojus.

Anot verslininko, regioninis verslas gali ir turi diktuoti pramogų madas ir kultūrą:

Kai nuvykstame į kitus miestus, visi įsivaizduoja, kad esame iš didmiesčio, aš iškart pasakau, kad esame iš Dacijonų, iš Tauragės krašto.

Populiariausios iš siūlomų „Išsitaškom“ paslaugų – batutai ir laser tag‘as. Laser tag‘as todėl, kad paslauga teikiama visus metus, nepriklausomai nuo sezono. O batutai, nors ir labai priklausomi nuo sezoniškumo, vis dėl to yra didžiausi Lietuvoje. Ir nedaug įmonių mūsų šalyje gali pasiūlyti tokią paslaugą, kuri vienu metu leistų linksmintis iškart trims šimtams žmonių.

- Mes galime suvaldyti tokį lankytojų srautą, be to jis kinta kas dešimt sekundžių. O per valandą mūsų batutuose gali apsilankyti 500-700 lankytojų.

Paklaustas, kiek kainuoja pasikviesti jų pripučiamus batutus ar kitas pramogas į kokią šventę, Tadas tikina, kad tai galima derinti:

Kai į mus kreipiasi ir pasako, kokiu biudžetu disponuoja, mes būtinai pasistengiam suteikti paslaugų gerokai daugiau nei mums sumoka.

Plėtra – bus

Šiai metais vėl daug investuota, artimiausiu metu atvyksta nauji batutai, yra naujovių ir laser tag‘e. Ir čia vėl mums padėjo Tauragės kredito unija, kuri, manau yra „number one“ organizacija, pradedantiems ar plečiantiems verslą.

Minčių plėtrai nemažai, bet apie tai – kada nors vėliau. Kaip juokavo Tadas, nesinori, kad kas nors nukopijuotų.

Užs. Nr. 68

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Jaunieji šachmatininkai rungėsi Tauragėje dėl Nepriklausomybės dienos taurės

Tauragėje, jau tradiciniame šachmatų turnyre, vyko atkaklios kovos tarp jaunųjų šachmatininkų, kurie rungėsi dėl Tauragės sporto centro įsteigtų prizų, skirtų Lietuvos Nepriklausomybės dienai paminėti. Dvi dienos trukusiose varžybose net keturiasdešimt trys trenerių Audriaus Bitino ir Antano Krasausko ugdomi jauni šachma

Nusikaltimai Tauragėje: smurtas, šaunamieji ginklai ir elektroninė agresija

Tauragės apskrityje praėjusią savaitę įvykdyta ne viena nusikalstama veika, kuri kelia susirūpinimą visuomenei. Vasario 20 d. buvo gauta keletas pranešimų apie smurtą ir kitus nelegalius veiksmus. Tauragėje, apie 13.30 val., moteris, gimusi 1998 m., į policiją ir pranešė, kad buvo sužalota vyro, gimusio 1986 m. – jis sukėlė jai

Vėžys 24/7“: Virginijaus Šaulio kelionė nuo diagnozės iki pergalės

Vasario 19 d. Tauragės viešojoje bibliotekoje vyko kraštiečio Virginijaus Šaulio knygos „Vėžys 24/7“ pristatymas, kuriame autorius dalijosi savo išgyvenimais kovojant su sunkia onkologine liga. Tai ne tik asmeninė istorija, bet ir svarbus žingsnis į pagalbos teikimą tiems, kurie susiduria su panašiais

Tauragės rajono gyventojams – nemokami skaitytojo bilietai

Tauragės rajono savivaldybė džiaugiasi galėdama pranešti svarbią naujieną savo gyventojams. Vadovaudamasi įstatymais ir atsižvelgdama į Tauragės rajono savivaldybės Viešosios bibliotekos prašymą, Tauragės rajono savivaldybės taryba priėmė du svarbius sprendimus, kurie palengvins ir paskatins skaitymo kultūrą mūsų bendruomenėje.

Tauragės ir Šilutės rajonų įvykiai: nuo smurtinių incidentų iki narkotikų laikymo atvejų

Praėjusią savaitę Tauragės ir Šilutės rajonuose užfiksuoti keli rimti įvykiai, apimantys sveikatos sutrikdymus, eismo įvykius ir narkotikų laikymą. Tarp išskirtinių atvejų – fizinio smurto incidentai, kai žmonės nukentėjo dėl konfliktų, bei policijos pradėti tyrimai dėl narkotinių medžiagų laikymo.  Vasario 19 d. apie 19.4

Informacija, kaip saugiai elgtis ant ledo

Šaltukui kaustant vandens telkinius, Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai gyventojams primena kaip elgtis ant ledo, kad būtų saugu: Neleiskite vaikams vieniems, be suaugusiųjų priežiūros, lipti ir žaisti ant ledo. Nelipkite ant ledo be specialių smaigų, kuriais pa

Depresija ar tik bloga nuotaika: kaip atpažinti ir padėti?

„Jaunimui dažnai pasitaiko bloga nuotaika, nerimas, jausmai, kurie juos vis kankina“, – pasakoja Lietuvos skautijos skautė iš Šiaulių Auksė. 2023 metų Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, nuo depresijos visame pasaulyje kenčia apie 280 milijonų žmonių. O jaunimo tarpe negatyvios mintys, traumuojantys i&scaron

Skaudvilėje – žodinis konfliktas baigėsi sužalojimais, Tauragėje – pavogtas telefonas: policija pradėjo tyrimus

Skaudvilėje įsiplieskė smurtas, kai neblaivi moteris sužalojo vyriškį per konfliktą, o Tauragėje įmonės sandėlyje užfiksuotas vertingas telefono vagystė. Policija jau pradėjo tyrimus abiejose bylose ir ieško atsakingų asmenų. Kviečiame susipažinti su detaliomis naujienomis apie šiuos incidentus. Vasario 18 d. apie 15.30 val. T

Pirmieji šiais metais: daugiau nei 500 jaunuolių pradeda tarnybą Lietuvos kariuomenėje

Šios savaitės pradžioje į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) Lietuvos kariuomenėje išvyko pirmieji šių metų karo prievolininkai – daugiau nei 500 jaunuolių, kurie tarnaus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio pėstininkų, Pulkininko Juozo Vitkaus inžinerijos ir Lietuvos didžiojo etmono Kristupo Rad

Savivaldybės administracijoje darbą pradėjo užsienio kilmės Lietuvos gyventojų integracijos koordinatorė Vytautė Sudeikienė

Tauragės rajono savivaldybėje darbą pradėjo Socialinės paramos skyriaus specialistė (užsienio kilmės Lietuvos gyventojų integracijos koordinatorė) Vytautė Sudeikienė. Specialistė telks įvairias institucijas, įstaigas, organizacijas bendram darbui užsienio kilmės Lietuvos gyventojų integracijos srityje, vykdys integracijos procesų stebėseną savival