„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Pastebima, kad į kai kuriuos renginius susirenka kur kas mažiau žmonių nei anksčiau. Tauragėje rengiama nemažai švenčių, minėjimų ir susitikimų su įvairiomis kuriančiomis asmenybėmis, tačiau visa tai ne visuomet sulaukia lankytojų dėmesio. Kodėl?
– Reklamavimas ir visuomenes informavimas yra tiek pat svarbus, kiek ir pats renginys, – įsitikinusi Tauragėje ne vieną kultūrinį renginį suorganizavusi Renata Jančiauskienė.
Tačiau, pasak jos, dėl pandemijos įvesti apribojimai gerokai pakišo koją – žmonės išsigando, kad lankantis renginiuose renkami jų duomenys, kurie, esant bent vienam renginio dalyvio susirgimui, būtų panaudoti informuojant apie tai galimą kontaktą turėjusius asmenis.
Ką sako statistika?
Statistikos departamentas skelbia, kad Tauragės rajone praėjusiais metais veikė šios kultūros įstaigos: Tauragės krašto muziejus „Santaka“, Tauragės kultūros centras, Tauragės rajono savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešoji biblioteka.
Tauragės kultūros centre veikia meno kolektyvai, kurie jungia įvairias veiklos sritis ir amžiaus grupes. Kultūros centrą sudaro 23 struktūriniai padaliniai: Lengvosios muzikos orkestras, Kultūros paveldo tarnyba, Adakavo, Baltrušaičių, Batakių, Dacijonų, Dapkiškių, Dauglaukio, Eičių, Gaurės, Kęsčių, Kunigiškių, Lauksargių, Lomių, Mažonų, Pagramančio, Pilsūdų, Sartininkų, Skaudvilės, Taurų, Vaitimėnų skyriai, Norkaičių tradicinių amatų ir etnokultūros centras, Žygaičių universalus daugiafunkcis centras. Anot Tauragės savivaldybės, nepaisant bendro gyventojų skaičiaus mažėjimo, Kultūros centro dalyvių skaičius 2013–2018 m. išliko stabilus, tai rodo, kad aktyviai gyventojai įtraukiami į meno kolektyvų veiklas.
Tuo metu Statistikos departamentas skaičiuoja, kad iš viso praėjusiais metais Tauragės savivaldybės teritorijoje veikė 22 kultūros taškai, pritraukę 929 dalyvių, kai 2019 metais dalyvių būta 1070.
Kaltina pandemiją
Pastebima, kad nuo praėjusių metų lankytojų Tauragės kultūros centre taip pat sumažėjo. Tiesa, kiek tiksliai, neaišku.
Tauragės kultūros centro direktorius Virginijus Bartušis „Tauragės žinioms“ teigė negalintis nurodyti lankytojų skaičiaus, nes renginiuose tam tikrais metų laikais ir priklausomai nuo to, kokio pobūdžio tai būna šventės, ateina labai skirtingos auditorijos žmonių.
– Neturime nuolatinio lankytojų skaičiaus. Į vieną renginį ateina daugiau žmonių, į kitą – mažiau, – teigė V. Bartušis.
Jis sakė, kad daugiausia dėmesio sulaukia koncertai, spektakliai. Kai kurie renginiai būna mokami. Tai yra komerciniai renginiai, kuriuos organizuoja ne Kultūros centro darbuotojai.
– Nemokami renginiai yra tie, kuriuos organizuojame mes. O kai juos rengia kiti, pavyzdžiui, atvažiuoja spektakliai, tai mes tik gauname savivaldybės tarybos nustatytą mokestį už bilietų platinimą, komunalinius kaštus ir panašiai, – pasakojo Kultūros centro direktorius.
Ne visi renginiai sulaukia dėmesio. Anot V. Bartušio, tai lemia pandeminė situacija, prasidėjusi nuo 2020-ųjų pavasario. Būtent ji, teigė pašnekovas, ir padarė didžiausios įtakos žmonių norui lankytis renginiuose.
– Žmonės atprato eiti. Be to, į renginius dabar galima ateiti tik su Galimybių pasais. Taigi, pandemija itin paveikė kultūrą, – apgailestavo V. Bartušis.
Jam antrina ir R. Jančiauskienė. Moteris tikino, kad labai svarbu apie renginius informuoti – leidiniuose, internete, radijuje. Pasak renginių organizatorės, reklamavimas svarbus tiek pat, kiek ir pačio renginio turinys.
– Tiesa, nereikėtų susitelkti tik į informavimą. Turinys turi būti kokybiškas. Jeigu žmogui kartą patiko, tikėtina, kad jis ateis dar kartą, ims pats domėtis. Tačiau prasidėjus pandemijai pastebėjome gąsdinančią tendenciją. Ėmus ieškoti būdų, kaip užtikrinti saugumą, iš pradžių buvo atsiradę reikalavimų rinkti duomenis, netgi adresus. Atrodo, tai smulkmenos, bet žmones tai itin išgąsdino, teko paaiškinti, kam reikalingi šie duomenys: jog tik esant užsikrėtimui būtų ieškomi kontaktai ir panašiai. Atrodo, toks paprastas dalykas kaip duomenų rinkimas sparčiai sumažino renginiuose lankytis norinčių žmonių skaičių. Kiek vėliau žmonės apsiprato, suvokė, kad šie duomenys renkami ne kitais tikslais, o tik dėl įvestų reikalavimų ir jų pačių saugumo, – kalbėjo R. Jančiauskienė.
Tauragiškiams svarbus ir žinomumas
Tauragės savivaldybės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos direktorė Meilutė Parnarauskienė įsitikinusi, kad žmonių skaičių renginiuose gali lemti įvairūs faktoriai.
– Bibliotekoje mes organizuojame nemokamus renginius ir jie būna pakankamai specifiniai, kadangi dažniausiai rengiame susitikimus su rašytojais, poetais ar kitokių knygų autoriais. Susirenkančių žmonių skaičius priklauso ne tik nuo metų laiko, bet ir nuo to, ar tai garsus žmogus, ar dažnai matomas televizijoje – tai labai svarbus faktorius tauragiškiams. O kas keisčiausia, nuo to, ar žmonės dažnai skaito rašytojo knygas, nebūtinai priklauso lankytojų, pasirodančių susitikime su tuo rašytoju, skaičius. Būna, kad rašytojas labai populiarus, jo knygos rezervuojamos iš anksto, nes net jų laisvų nėra, bet kai suorganizuoji susitikimą, tai žmonių ateina visiškai nedaug, – įžvalgomis dalijosi M. Parnarauskienė.
Pasak pašnekovės, net nemenką populiarumą turintys rašytojai Saulius Šaltenis arba Sigitas Parulskis nesulaukia didelio lankytojų susitikimuose skaičiaus.
Bibliotekos direktorė teigė, kad į susitikimus su rašytojais susirenka dažniausiai iki 40-ties skaitytojų.
– O kai atvažiuoja garsesni žmonės, būna taip, kad ir netelpa, – sakė M. Parnarauskienė.
Daugiausiai dėmesio yra sulaukę bibliotekoje pasirodę aktorius Rolandas Kazlas, humoristas Giedrius Savickas, kunigas Algirdas Toliatas.
– Jie sulaukė neišpasakytai didžiulio dėmesio. Į susitikimą su kunigu Algirdu Toliatu atėjo tiek žmonių, kad kai kurie tiesiog liko stovėti koridoriuje arba sėdėjo aplink sceną skaitykloje, – prisiminė direktorė ir pabrėžė, kad dar populiarūs yra vietiniai kūrėjai, į susitikimus su jais atvyksta draugai, pažįstami, kaimynai, šeima, o tai rodo, kad tauragiškiai palaiko savo kraštiečius.
Spalio 29-30 dienomis Lietuvos kariuomenės Sausumos pajėgų, Specialiųjų operacijų pajėgų ir Karinių jūrų pajėgų kariai dalyvauja bendroje NATO atgrasymo operacijoje „Neptūno kirtis 2024-2“ (angl. Neptune Strike). Lietuvos teritorinėje jūroje vykusios operacijos dalies metu, Lietuvos kariuomenės Generolo Romualdo Giedraič
Ieva Narkutė pristato dainą „Bijūnai“ ir jos gėlėtą vizualizaciją. Dainininkė sako, kad daina – priminimas, kaip meilė veikia, o kaip – ne. Priminimas, kad kiekvienas mes esame geri ir gražūs, tik dažnai tam grožiui pasirodyt reikia sulaukt tinkamo žmogaus. „Santykis ir meilė įvyksta, kai abu padaro po žingsnį
Brigados generolas Christophas Huberis į Lietuvą sugrįžo dar vienai istorinei pradžiai. 2017 m. jis buvo pirmasis NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Rukloje vadas, o šiais metais į Lietuvą atvyko kaip pirmasis Vokietijos brigados vadas. Per artimiausius metus į mūsų šalį persikels per 5 tūkst. vokiečių karių, o br
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad privačios žemės savininkai prisijungę prie Elektroninio deklaravimo sistemos (EDS) jau gali peržiūrėti žemės mokesčio deklaracijas už 2024 metus. Dauguma žemės savininkų informaciją apie žemės mokestį netrukus gaus ir e. paštu, o tiems, kurie nesinaudoja VMI e. paslaugomis, deklaracijos bu
Policijos pareigūnai užtikrindami viešąją tvarką ir eismo saugumą, 2024 m. spalio 29 d. apie 3.30 val. Tauragėje, Oko miške, automobilių stovėjimo aikštelėje pastebėjo stovintį automobilį „Volkswagen Passat“, kuriame sėdėjo vaikinas, gim. 2005 m. Minėto automobilio viduje policijos pareigūnai aptiko 27 plastikiniu
Jame telpa džiaugsmas ir skausmas, meilė ir neapykanta, viltis ir laimė, šiluma ir šaltis. Ji prilyginama motinai, iš kurios išeinama, ir globėjai, į kurią sugrįžtama. Ji – liudytoja ir teisėja, ji ir pragyvenimo garantija. Žemė mus maitina, aprengia, gydo. Savo spalvomis skirtingais metų laikais džiugina mūsų ak
Šeštadienį beveik pusšimtis dalyvių bei gausus būrys žiūrovų susirinko į „Dalyvauk, Taurage“ 2024 metais laimėjusios idėjos – dviračių parko PUMPTRACK trasos atidarymo renginį. Šventės pradžioje sveikinimo žodžius tarė Tauragės rajono savivaldybės meras Dovydas Kaminskas, mero patarėjas Tadas R
Žmonės su negalia yra produktyvūs darbuotojai, lygiai su kitais konkuruojantys atviroje darbo rinkoje, tokį teiginį palaiko 81 proc. Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) užsakymu „Spinter tyrimai“ atliktos apklausos respondentų. Kartu 69 proc. pripažįsta, kad valstybės siūloma pagalba darbdaviams, įdarbinantiems žmones su ne
Viena unikaliausių balsų atlikėjų Rūta MUR ir elektroninės muzikos kūrėjas bei atlikėjas Leonas Somovas suvienijo jėgas. Netikėtai užgimęs duetas – netikėtumas abiejų kūrėjų muzikos gerbėjams. Šiandien atlikėjai pristato bendrą darbą – kūrinį ir vaizdo klipą „Saugok širdį“. Atlikėja Rūta MUR džiaugiasi
Jūros krantinėje, prie „Versmės“ gimnazijos, prasidėjo laikinieji šlaito sutvirtinimo darbai. Kadangi šioje vietoje naudoti specialiosios technikos galimybės nėra – darbai atliekami rankiniu būdu. Metų pradžioje į Jūros upę nuslinkus nemažai daliai šlaito, daugiamečiams medžiams bei daliai pėsčiųjų ir
Grupės „Šeškės“ narės Karina, Goda ir Ingrida, besirengdamos gruodžio mėnesio arenų turui, pristato naują dainą „Nebesugrįšiu“. Kūrinį iliustruoja įspūdingas vaizdo klipas, nufilmuotas gražiose ir paslaptingose erdvėse. „Šeškės“ klipe suspindo prabangiu nauju įvaizdžiu. Merginos