Tauragės žinios logotipas
Dviračiais per Baltijos šalis – per 17 dienų

Dviračiais per Baltijos šalis – per 17 dienų

Toli gražu ne visi svajoja apie tingų poilsį prie jūros – kai kuriems kur kas maloniau, o ir prasmingiau atrodo keliauti. Ir ne lėktuvu, autobusu ar automobiliu, o dviračiu, valtimi ar net pėsčiomis. Taip ne tik išbandai save, daugiau pamatai, bet ir pajunti tikrą kelionių skonį, įsitikinę Raminta ir Linas Anuliai, neseniai dviračiais apkeliavę Baltijos šalis. Ir tai nebuvo daugiausia ištvermės pareikalavęs žygis – pasak Ramintos, pėsčiomis nukeliauti iš Skaudvilės į Zarasus buvo kur kas sunkiau.

Tikslas – 2000 km

Paklausti, kada prisijaukino dviračius, Raminta ir Linas pasakoja:

– Jei neskaičiuotume pasivažinėjimų dviračiu vaikystėje, dviračius nusipirkome prieš trejus metus. Minčių apie juos buvo senokai. Iš pradžių pirkome būtent sportavimui skirtus dviračius, kuriais galima važiuoti plentu, o vėliau – hibridinius, kuriais galėtume važinėti žvyrkeliais, bekele. Tada ir pagalvojome, kad jais galėtume leistis ir į ilgesnę kelionę.

Ši kelionė dviračiais iš ilgesnių jiems buvo pirma – anksčiau važiuodavo tik kokį šimtą ar daugiau kilometrų.

– Turėjom ilgesnes atostogas, tad nutarėm susiplanuoti ilgesnę kelionę dviračiais, – pasakoja Linas. – Nuvažiuoti galima daug kur, bet pirmiausia norėjom aplankyti Baltijos šalis.

Paklausti apie maršrutą jie pasakoja, kad labai norėjosi važiuoti palei jūrą. Maršrutą buvo iš anksto susiplanavę per programėlę, tiesa, kartais jį tekdavo šiek tiek keisti. Tad pradėjo nuo Karklės, per Lietuvą, Latviją, Estiją važiavo palei jūrą (nesikėlė tik į saleles), o paskui palei sieną grįžo. Tikslas buvo numinti 2000 km – jis pasiektas per 17 dienų. Nors ir nekėlė sau tikslo pamatyti daug istorinių ar lankytinų vietų, Linas su Raminta pasakoja pamatę Rygą, Taliną, Kolkos ragą Latvijoje, Keilos krioklį Estijoje...

– Pirmas tikslas buvo išbandyti save, įveikti numatytą maršrutą, – teigia Linas.

Beje, sutuoktinius sužavėjo RMK kempingai Estijoje – jie puikiai įrengti, švarūs, tvarkingi, visiems atskiros pavėsinės, laužavietės ir netgi malkos paruoštos, o svarbiausia – jie nemokami. Jų tinklas išdėstytas po visą šalį.

Važiuodami palei jūrą jie stengėsi laikytis Eurovelo 10 arba Eurovelo 13 kelių, skirtų specialiai dviratininkams. Tiesa, jais važiuoti gali ir automobiliai, yra ir vien dviračių takeliai. Buvo vietų, kai tekdavo važiuoti tiesiog paplūdimiu, smėliu ar miško keliukais. Kai kur laikytis Eurovelo kelio buvo neįmanoma – neįveiktum jo net ir kalnų dviračiu.

– O kai mynėm palei jūrą, visas tas dienas ir miegojom paplūdimyje, – pasakoja Raminta, – Tik Estijoje viename mieste iš anksto buvome užsisakę hostelį, kad pasikrautume telefonus, nešiojamus įkroviklius. Tiesa, turėjom saulės paneles, bet iš pradžių jos kažkodėl nesikrovė. Matyt, saulė nebuvo tokia kaitri.

Paklausti, ar buvo sunku, sutuoktiniai žvelgia vienas į kitą tarsi klausdami – o tau ar buvo sunku? – ir purto galvas:

– Ne, sunku nebuvo... Turėdavom nemažai pertraukėlių. Turėjom tokią sistemą: minam 10 km, sustojam, pailsim. Tokiom atkarpom ir važiuodavom. Taigi to nuovargio nelabai ir jautėsi.

Kasdien jie numindavo apie 120 km. Daugiausia laiko, pasak Ramintos, sugaišdavo miestuose, ypač kai tekdavo pervažiuoti didesnius miestus – Ventspilį, Rygą.

– Tiesa, mus labai lepino orai, – sako Raminta, – visai nelijo. Tik vienąkart jau grįžtant namo labai juodi debesys užtemdė dangų, galvojom, jau tikrai gausim lietaus, bet pavyko nuo jo pabėgti...

Paklausta, koks jausmas buvo įveikti sau išsikeltą iššūkį, Raminta šypsosi:

– Labai geras! Sunku buvo patikėti, kad jau viskas, jau miegosim namuose...

Ji džiaugiasi, kad į darbą reikėjo dar ne iškart, buvo laiko atsigauti po kelionės, ir tvirtina, kad kelionė nuo dviračių neatbaidė – vos grįžę jie pradėjo „turbinti“ kitus dviračius.


Svarbiausia – gerai pasiruošti

Pora džiaugiasi, kad kelionėje viskas ėjosi taip, kaip turi būti: nei padanga sprogo, nei kokių kitų nesklandumų buvo. Nors į keliones jie dažniausiai vyksta spontaniškai, pastaroji buvo suplanuota itin kruopščiai.

– Kelionėje daug galvoti nereikėjo – viskas buvo suplanuota, – sako Linas.

Linas pabrėžia pasiruošimui skyręs itin daug dėmesio: jie labai apgalvotai susipirko visą reikalingą inventorių, labiausiai kreipdami dėmesį į daiktų būtinumą ir dydį, atidžiai susiplanavo maršrutą.

Ant dviračių užkabinti krepšiai buvo nelengvi, tačiau juose buvo viskas, kas būtina. Raminta džiaugiasi, kad jos tėtis prie dviračių rėmų pritvirtino laikiklius vandeniui, tad kiekvienas galėjo vežtis po du didelius butelius vandens, o Linas pataria – labai patogu daiktus dėti į vakuuminius maišus, tada jie užima kur kas mažiau vietos. Dar vienas patarimas: labai svarbu tinkamai, net milimetrų tikslumu, sureguliuoti dviračio sėdynę – jei ji bus netinkamo aukščio, gali pradėti skaudėti kelius.

Maistą jie gamindavosi šalia palapinės – visą tam reikalingą įrangą turėjo, belikdavo nusipirkti produktų.

Meškų nematė, bet girdėjo

– Estijoje yra labai daug meškų, ypač Tartu apylinkėse, – pasakoja Raminta, – kai mynėm palei Rusijos sieną, visą dieną kalbėjom apie meškas, o įsikūrę kempinge išgirdom riaumojimą. Paskui pasigirdo šūviai, vėl riaumojimas, vėl šūviai, kol garsai ėmė tolti – tikriausiai šaudyta norint nuginti meškas nuo kempingo. Paskui jutubėj pasiklausėm meškų riaumojimo, kad įsitikintume, ar tikrai girdėjom meškas.

Anuliai pasakoja sutikę labai daug keliaujančių dviračiais, ypač palei Baltiją.

– Visi labai draugiški, mojuoja, sveikinasi, kalbina, – pasakoja Raminta. – Kalbėjom su vienu lenku, kuris traukiniu atvažiavo iš Suvalkų į Kauną ir nuo ten į Taliną važiavo dviračiu. Ir su pagyvenusiu ispanu, nors buvo gana sudėtinga, kalbėjom, jam buvo labai smagu papasakoti, kur važiuoja. Jis važiavo 4 000 km Camino keliu. Beje, dauguma keliautojų vyresni, maždaug pensinio amžiaus.

Per 8 dienas – 285 km pėsčiomis

– Esam mėgėjai įvairių kelionių, ne tik dviračiu, – pasakoja Raminta. – Labai daug kartų esame plaukę valtimi – tai Ančia, tai Jūra. Ar šiaip einame į žygius.

Pernai šeima ryžosi pėsčiųjų žygiui: 8 dienas keliavo iš Skaudvilės į Zarasus – 285 km.

– Tokia ilgesnė kelionė pėsčiomis mums buvo pirma, nors esame pratę vaikščioti, – pasakoja Raminta, – jau pirmą dieną nuo pernelyg sunkios kuprinės padai buvo vien pūslės. Žinoma, vis tiek ėjom toliau, tik kas vakarą būdavo rutina aptepti padus vaistais ir apibintuoti. Ta kelionė man buvo sunkiausia...

Kad ir per kančias, užsibrėžtas tikslas buvo pasiektas.

Savadarbe valtimi – iki Nemuno

O šį pavasarį, iš putplasčio pasigaminę savadarbę valtį, jie tris dienas plaukė Jūra nuo Kvėdarnos iki Mociškių – apie 117 km.

Raminta pasakoja, kad iki tol jie turėjo daug guminių valčių, tačiau jos atlaikydavo tik vieną kelionę, kurią ne visada pasisekdavo baigti.

– Reikėjo sugalvoti ką nors kita, nes plaukti norėjosi, – aiškina Linas, – labai norėjom išilgai perplaukti Jūrą, bet vis kas nors nutikdavo. Pradėdavom nuo Kvėdarnos, nes toliau Jūra yra siaura, ir norėdavom pasiekti Nemuną. Pernai rudenį sugalvojom pasigaminti valtį. Išbandėm žiemą Ančioj. Buvo labai šalta, stipri srovė. Nuplaukėm gal kokius 150 m ir tada mus staiga apsuko, rėžėmės į medį ir valtis apvirto. Po to šiek tiek prisibijojom su ta valtim plaukti, nes galvojom, kad ji nestabili. Po to vėl guminę buvom nusipirkę, bet ją ir vėl pradūrėm. Tada sugalvojom „turbinti“ tą savadarbę, nes kiek gali pirkti tas gumines. Ją pažeminom, praplatinom. Iš tiesų ji patogiausia iš visų, kurias esam turėję, ir labai stabili. Joje be baimės galima atsistoti ir net gamintis maistą.

Apskritai jie mėgsta plaukti anksti pavasarį, kai upės dar nenusekusios, ir šalčio visai nesibaimina, nors, pasak Ramintos, kartais atsibunda apledėję.

Aktyvaus gyvenimas gali džiuginti ilgai

Anuliai susituokę aštuonerius metus, o iš viso kartu jau 14 metų. Gyvena jie Pužų kaime. Linas yra kariškis, Raminta – manikiūro meistrė. Profesijos gana įprastos, užtat jų gyvenimo būdas nuo įprasto gerokai skiriasi. Sutuoktiniai yra vegetarai, augina keturis šunis, be to, itin mėgsta ekstremalų laisvalaikį.

Paklausti apie ateities planus, sutuoktiniai kol kas gūžčioja pečiais:

– Jei nori kurti didelius planus, pirmiausia reikia turėti laisvo laiko. Jei jo būtų, keliautume kur kas dažniau. Tad kol kas leisimės į trumpesnes keliones. Kitąmet turbūt keliausim kažkur toliau. Dar turėsime atostogų šį rugsėjį, irgi leisimės į žygį, greičiausiai dviračiais.

Pasak Lino, jie tikisi ir toliau gyventi aktyviai ir nesustoti.

– Nesam turėję tokių atostogų, kad nuskristume į kokią Turkiją ir gulėtume, – pritaria jam Raminta, – tai ne mums. Mums reikia ką nors veikti. Kol sveikata leidžia, reikia nesustoti.

Jie teigia neretai girdintys aplinkinių replikas – kam čia tų žygių reikia, nesąmonė.

– Kai pasakojam apie dviračiais keliaujančius vyresnius žmones, netiki, – teigia Linas. – O mes savo senatvę įsivaizduojam tik tokią...

Pasidalinkite su drauge ar draugu

Daugiau naujienų

Visi klaus, kur pirkot šį skanėstą – namuose gamintas sorbetas vos iš 3 pigių ingredientų

Už lango – ilgai laukta vasariška šiluma, tačiau ji didina ir norą gaivintis. Norint naminių ledų, visai nebūtinas specialus aparatas – naminis sorbetas bus labai gaivus, natūraliai saldus, nebrangus ir skanus variantas. Tai labai paprastas receptas, kuris nereikalauja beveik jokių pastangų – herojėmis jame taps &sca

Lietuvos pasieniečiai vėl padės Latvijai gintis nuo neteisėtos migracijos iš Baltarusijos

Aštuoni Lietuvos pasieniečiai nuo liepos 7 d. Latvijoje padės šios šalies Valstybės sienos apsaugos tarnybai (VSAT) užtikrinti šalies sienos su Baltarusija apsaugą.  Planuojama, kad sienos stebėjimą, neteisėtos migracijos iš Baltarusijos užkardymą ir kitus su sienos apsauga susijusius veiksmus ši Liet

Savivaldybės ima, ką gauna arba negauna nieko

Nuo 2004 metų Lietuva gauna nuolatines išmokas socialiniams bei ekonominiams skirtumams tarp regionų ir jų viduje mažinti bei tvariai ir tolygiai plėtrai visoje šalyje skatinti. Praėjus dviem dešimtmečiams nuo Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą, investicijos viršijo 16 mlrd. eurų, šalies bendrasis vidaus produkta

Paskatos dirbti legaliai padeda skolininkams grįžti į darbo rinką

Statistika rodo, jog metus veikiantys skolų išskaitų pakeitimai ir pusę metų veikianti „skolų atostogų" programa duoda teigiamų rezultatų. Per pusę metų „skolų atostogomis" pasinaudoję į darbo rinką grįžo 265 žmonės. Bendras skolininkų skaičius per metus sumažėjo beveik 13 tūkst. Šį rezultatą, tarp kitų priežasčių, lėmė ir

Kartų ąžuolas: tavo vardas – miesto ateityje

Įsivaizduok vietą, kur susitinka kartos. Kur tavo vardas – ne tik įrašas skaitmeniniame pasaulyje, bet fizinė, išliekanti žymė miesto erdvėje. Tauragėje startuoja unikalus projektas – „Kartų ąžuolas“, kuris kviečia kiekvieną prisidėti prie naujos erdvės kūrimo ir tuo pačiu – palikti savo vardą miesto isto

Skelbiama apie melagingą informaciją internete – ragina gyventojus išlikti budriems

UAB „Tauragės autobusų parkas“ informuoja visuomenę, kad socialiniuose tinkluose platinamas įrašas, kuriame pateikta melaginga informacija, susijusi su įmonės teikiamomis keleivių pervežimo paslaugomis. Gyventojai ir miesto svečiai kviečiami būti atsargūs – prašome nespausti jokių įtartinų nuorodų, nekomentuoti ir n

Moterys vadovauja tik trečdaliui verslų: kas stabdo jas nuo nuosavo verslo ir ką dėl to daryti?

Lietuvoje moterų yra daugiau nei vyrų, tačiau vos trečdaliui verslų vadovauja moterys, o startuolius jos kuria dar rečiau – Inovacijų agentūros duomenimis, moterys vadovauja vos 14 proc. Lietuvoje veikiančių startuolių. Skirtumus lemia ne vien motyvacija ar įgūdžiai – dažnai jie kyla iš gilesnių, aplinkos nulemtų veiksnių. Kaip &

Eismo ribojimai „Rally Tauragė 2025“ metu

Jau šį savaitgalį Tauragė taps ralio centru! Čia vyks Lietuvos automobilių ralio sprinto čempionato (LARSČ) ir Lietuvos Extreme ralio čempionato (LXRČ) trečiasis etapas „Rally Tauragė 2025“.    Dėl vyksiančio ralio liepos 5 d. bus uždaryta: 7.00–22.00 val. Vytauto g. atkarpa nuo „Tauragė Hotel“ iki

„Nuostabūs dalykai nutinka, kai nustoji bijoti“

Tuo įsitikinusi iš Upynos kilusi  ryškaus sopraninio balso savininkė Sandra Lebrikaitė, kurios kelias į didžiausias pasaulio scenas prasidėjo nuo giedojimo gimtojo miestelio bažnyčioje ir nuvedė iki „Dainų dainelės“, o nuo jos – iki operos scenų Europoje, Amerikoje, Azijoje ir netgi Afrikoje. Tokia – kupin

Tauragėje organizuotas jautrus renginys „Mano akims reikia Tavo akių“, minint Vaikų globos savaitę

Birželio 30 d. Tauragės Birutės Baltrušaitytės viešosios bibliotekos kiemelyje įvyko jautrus ir prasmingas renginys – fotografijų parodos „Mano akims reikia tavo akių“ atidarymas ir diskusija apie vaikų globą. Šis vakaras tapo emocingu susitikimu, kuriame atskleistos vaikų ir jų globėjų istorijos, išgyv

Aplinkosaugininkai pradeda akciją „Poilsiauk atsakingai“: ką reikia žinoti?

Nuo liepos 1 d. pradedama aplinkosaugos akcija „Poilsiauk atsakingai“, kuri tęsis iki pat vasaros pabaigos, rugpjūčio 31 d. Gyventojams primenama, kad ilsėdamiesi gamtoje saugotų vandens telkinius, pakrantes, miškus ir atsakingai elgtųsi saugomose teritorijose.    Mėgaujantis poilsiu ir pramogomis gamtoje, svarbu būti

Tauragės apskrities policijos suvestinė: smurtas, sukčiavimo atvejai ir narkotinės medžiagos

Tauragės apskrities vyriausiasis policijos komisariatas informuoja apie pastarąją parą užregistruotus svarbiausius įvykius. Sveikatos sutrikdymasBirželio 30 d. apie 22.30 val. Tauragės r., Dauglaukio k., kieme, kilus konfliktui, neblaivus (3,20 prom.) vyras, gimęs 1965 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (1,73 prom.) moteriai, gimusiai 1990 m. Įt