Nuo šių metų pradžios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos iniciatyva sugriežtintas užsieniečių, ypač imigrantų iš trečiųjų šalių, įdarbinimas Lietuvoje. Ministerija nustatė nekintamą kvotą – šiemet šalyje įsidarbinti galės tik 24830 užsieniečių, gavusių darbo pagrindu išduotus leidimus laikinai gyventi mūsų šalyje. Nuo šių metų nebebus ir Užimtumo tarnybos rengiamo trūkstamų profesijų sąrašų, ir tai labiausiai gąsdina pervežimų įmonių vadovus, vairuotojais dažniausiai samdančius imigrantus iš trečiųjų šalių.
Daugiau kaip pusė migrantų - baltarusiai
Tauragėje ar Jurbarke retai pamatysi vizualiai iš praeivių tarpo išsiskiriantį užsienietį, nors įdarbintų trečiųjų šalių piliečių tautybės labai skirtingos. Didžiąją dalį darbo imigrantų sudaro europietiškai atrodantys baltarusiai, ukrainiečiai ir rusai, tačiau regiono įmonėse dirba ir nemažai indų, tadžikų, uzbekų, kirgizų, gruzinų, turkų, po vieną kita alžyrietį, vietnamietį, pakistanietį ir kitų tautų atstovą. Užimtumo tarnybos duomenimis, vasario 1 dieną Tauragės apskrities savivaldybėse registruotose įmonėse iš viso dirbo 3676 užsieniečiai. O nematome jų tik dėl to, kad dauguma – net 3360 darbo imigrantų yra atvykę dirbti vairuotojais ir Lietuvoje pasirodo tik trumpam.
Įdomu tai, kad daugiau kaip pusė - net 1980 imigrantų į Tauragės regione veikiančias įmones yra atvykę iš Baltarusijos. Daugiausia jų, per 1100, dirba Jurbarko savivaldybėje registruotose įmonėse, bet nemažai baltarusių įdarbinta ir Tauragėje – per 800. Daugiau kaip trečdalis Tauragėje dirbančių baltarusių, iš viso 352 asmenys, prieglobstį rado pervežimo paslaugas teikiančioje bendrovėje „GBY“.
Tauragės apskrities įmones dirba ir 126 nedraugiškos Rytų kaimynės – Rusijos Federacijos piliečiai, iš jų per 60 – Jurbarko, 58 – Tauragės savivaldybės įmonėje.
Gerokai daugiau, per net 1000 asmenų, į apskrities įmones atvyko dirbti iš Ukrainos. Ir vėl - daugiausia jų dirba Jurbarke registruotoje „Manvestoje“, tačiau beveik tiek pat – 475 yra įdarbinti Tauragės savivaldybės įmonėse. Įdomu tai, kad iš 1020 ukrainiečių, dirbančių Tauragės regiono įmonėse, net 879 yra vyrai, turintys bent jau moralinę pareigą ginti savo tėvynę Ukrainą nuo okupantų invazijos.
Dirba ir gamyklose, ir parduotuvėse
Absoliuti dauguma užsieniečių yra įsidarbinę keturiose apskrities įmonėse. Užimtumo tarnybos duomenimis, vasario 1 dieną Jurbarke registruotoje pervežimų bendrovėje „Manvesta“ dirbo 1905 imigrantas, Tauragėje veikiančioje „GBY“ buvo įdarbinti 445, „United Transline“ – 283, o „Vitlaima“ – 239 užsieniečiai.
Tauragės rajono įmonėse iš viso dirba 1410 užsieniečių. Be didžiųjų darbdavių – „GBY“, „United Transline“ ir „Vitlaima“, kur dirba daugiausiai užsieniečių, dešimtukui priklauso ir įmonė „MSK Transportas“, įdarbinusi 89 užsieniečius, taip pat „Vailida“ (69), "Unique Transport” (68), “Jupiter Bach Lietuva” (29), “Autoniukas” (24) ir “Vigusta”, kurioje dirba 20 užsieniečių.
Nors beveik 90 proc. imigrantų dirba transporto ir sandėliavimo paslaugas teikiančiose įmonėse, užsieniečius svetingai priima ir Tauragės apdirbamosios gamybos, statybos, prekybos, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugų įmonės. Tai yra išskirtinis apskrities centro bruožas, nes aplinkiniuose rajonuose tokia veikla užsiima tik pavieniai užsieniečiai. Tauragės gamybinėse įmonėse dirba per 100, prekybos įmonėse – per 30 užsieniečių, beveik tiek pat jų dirba ir apgyvendinimo paslaugų bei maitinimo įmonėse. Statybose dirba per 20 atvykėlių, 17užsieniečų rado prieglobstį miško ruošos įmonėse ir ūkininkų ūkiuose, 13 užsieniečių dirba aptarnavimo srityje.
Tauragėje dirba ir 7 Europos Sąjungai priklausančių šalių piliečiai: 4 Latvijos, po vieną Prancūzijos, Lenkijos ir Bulgarijos pilietį. Migracijos departamento duomenimis, kovo 1 dieną iš viso mūsų šalyje gyveno 211 423 užsieniečiai, iš jų maždaug 154,5 tūkstančių Lietuvoje dirbo. Lietuvos banko skaičiavimais, užsieniečiai sudaro daugiau nei dešimtadalį mūsų šalies darbo rinkoje užimtų gyventojų.
Aukštos kvalifikacijos - vienetai
Ko užsieniečiai važiuoja į Lietuvą? „To paties, ko mūsų šalies piliečiai važiuodavo į Angliją ar Švediją – didesnių atlyginimų“,- sako Tauragėje veikiančios įdarbinimo agentūros „Darbo turas“ direktorius Tomas Juodikis.
Lietuva užsieniečius priima svetingai, nes įstatymai draudžia darbo imigrantams mokėti mažesnį atlyginimą, nei už tą patį darbą gauna vietiniai gyventojai. „Savo kilmės šalyse geriausiu atveju jie uždirba kelis šimtus eurų siekiančią vidutinę algą. Mūsų šalyje minimali mėnesinę alga jau didesnė nei 1000 eurų, o užsieniečiai nevengia sunkių ir nepopuliarių darbų“,- tikina įdarbinimo agentūros vadovas.
Įdarbinimo agentūros direktorius Tomas Juodikis
Lietuvos banko darbuotojai pernai pastebėjo, kad keletą metų iš eilės sparčiai kylantis vidutinis šalies darbo užmokestis skatina į Lietuvos darbo rinką įsilieti ne tik trečiųjų šalių, bet ir labiau išsivysčiusių ES valstybių gyventojus. Tačiau aukštos kvalifikacijos specialistai pernai sudarė tik šiek tiek daugiau nei dešimtadalį visų pagal darbo sutartis Lietuvoje dirbančių užsieniečių. Lietuvos banko duomenimis, daugiau nei pusę visų aukštos kvalifikacijos specialistų sudarė Ukrainos ir Baltarusijos piliečiai: jie daugiausia dirbo informacijos ir ryšių (3 tūkst.) bei verslo ir administravimo veiklose (1,5 tūkst.).
Tačiau panašu, kad aukštos kvalifikacijos, trūkstamų specialybių užsieniečiai iki Tauragės apskrities neatvažiuoja – lieka didžiuosiuose miestuose.
Pernai Užimtumo tarnybos darbo skelbimų portale buvo paskelbtos 674 aukštos kvalifikacijos laisvos darbo vietos. Daugiau nei pusė jų – 370 aukštos kvalifikacijos laisvų darbo vietų buvo Tauragėje, 157 specialistų ieškojo Jurbarko darbdaviai, beveik 100 tokių darbo vietų buvo Šilalėje, 49 – Pagėgiuose. Tauragės savivaldybės įmonėse ir organizacijose pernai įsidarbino 323 Užimtumo tarnyboje registravęsi aukštos kvalifikacijos specialistai.
Tuo tarpu iš beveik 4 tūkst. regiono įmonėse dirbančių imigrantų, tik keli dirba aukštos kvalifikacijos reikalaujančius darbus. Užimtumo tarnyba nurodo, kad administracine ir aptarnavimo veikla užsiima 13 užsieniečių, tačiau neaišku, kiek konkrečiai asmenų dirba administracinį darbą. Užimtumo tarnybos duomenimis, yra tik trys užsieniečiai, atliekantys aukštos kvalifikacijos reikalaujančius darbus: užsiima nekilnojamojo turto operacijomis, menine, pramogine ir poilsio organizavimo veikla, bei profesine, moksline ir technine veikla.
Lietuvos energetikos agentūra (LEA) kviečia gyventojus teikti paraiškas taršių katilų keitimui į efektyvius šilumos gamybos įrenginius. Netikėtai greitai pasibaigę ankstesnių etapų kvietimai rodo itin didelį gyventojų susidomėjimą naujais ir efektyviais šilumos siurbliais bei jų įsigijimui taikomoms dotacijoms. Ecoenergi
Su 36-erių metų pašnekove pajuokaujame, kad dažnai manoma, jog iki pilnos laimės žmogui būtinai reikia sukurti šeimą, pastatyti namą, dar parašyti knygą. Kyokushin karate meistrė Jurgita Vencaitė neįgyvendino nė vieno šio punktų, tačiau pilnatvė ateina per panašius potyrius: ji realizuoja save sporte, yra mylima s
Tauragės ligoninėje gimusiems kūdikiams – nemokami plukdymo užsiėmimai baseine. Studijoje viešnios - Rūta Stasytienė, Tauraės rajono savivaldybės Sveikatos reikalų koordinatorė ir Sandra Martinkienė, Tauragės sporto centro direktoriaus pavaduotoja, baseino administratorė. Kalbamės apie iniciatyvą, tokių užsiėmimų naudingumą, kaip ir
Išrinktas naujasis Tauragės apsk. vyriausiojo policijos komisariato viršininkas, juo tapo dabartinis Klaipėdos apsk. VPK viršininko pavaduotojas Raimondas Vaitkevičius. Raimondas Vaitkevičius gimė 1978 metais, studijas pradėjo Klaipėdos aukštesniojoje policijos mokykloje, tęsė Klaipėdos verslo kolegijoje.
Reaguodama į pastaruoju metu viešai nuskambėjusius skaudžius įvykius dėl vaikų savižalos ar net mirties atvejų, Sveikatos apsaugos ministerija kartu su Jaunųjų psichiatrų asociacija ragina tėvus, artimuosius, ugdymo įstaigų darbuotojus būti budriais ir pastebėti vaikų ir paauglių pernelyg didelį įsitraukimą į socialinius tinklus ir jų susido
Tauragės rajono savivaldybės taryba, siekdama stiprinti gyventojų saugumą ir viešosios tvarkos užtikrinimą pritarė programai, skirtai trūkstamų pirminės ir vidurinės grandies policijos pareigūnų pritraukimui į Tauragės apskrities vyriausiąjį policijos komisariatą. Apie programoje numatytas skatinimo priemones, siekiant motyvuoti pareigūnus
Per pastaruosius trejus metus Tauragės rajono savivaldybės Priešgaisrinėje tarnyboje įvyko reikšmingų pokyčių, kurių tikslas – geresnių ugniagesių darbo sąlygų užtikrinimas, siekiant operatyvaus ir kokybiško pagalbos teikimo nelaimės ištiktiems gyventojams. Savivaldybės biudžeto lėšomis Prieš
Antradienio vakarą tauragiškiai turėjo išskirtinę galimybę susitikti su viena ryškiausių šiuolaikinės lietuvių literatūros atstovių – Patricija Tilvikaite, talentinga rašytoja, leidėja, žurnaliste ir kriminologe. Patricija – dviejų populiarių romanų, „Svetimkūniai“ ir „Nepriklausomybė
Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras garsėja ne tik nauju pastatu, bet ir žiūrovams patraukliu repertuaru. Pastarųjų metų premjeroms galima drąsiai pridėti stebuklingus žodžius – „pasaulinė premjera", „pirmą kartą Lietuvoje ar net Baltijos šalyse". To netrūks ne tik 2025 metų rudens sezone, bet ir 2026-ųjų repertuare.&nb
Lietuvos geologijos tarnyba primena, kad iki balandžio 30 d., paskutinės Gėlo požeminio vandens gavybos gręžinių įteisinimo laikinojo įstatymo galiojimo dienos, svarbu spėti pateikti dokumentus registruoti gręžinį Žemės gelmių registre. O šiuo metu Lietuvoje įteisinta beveik 2900 gręžinių. Dėl objektyvių priežasčių didžiuosiuose miestuose i
Balandžio 12 d. 14 val. Tauragės kultūros centre liaudiškų šokių kolektyvų festivalis „Susibėgę, patrepsėkim. Kartos“. Prie mikrofono - ilgametė choreografė ir festivalio pradininkė Birutė Sagatauskienė, liaudiškų šokių kolektyvų „Vėjava" ir „Spietlius" vadovas Giedrius Paulauskas ir Kultūros cent
AB „Kelių priežiūra“ toliau diegia pažangią horizontaliojo ženklinimo technologiją – aglomeratinį ženklinimą. Tai – techniškai ištobulintas būdas, išsiskiriantis reljefiniu paviršiumi ir šviesą efektyviai atspindinčiais stiklo rutuliukais. Ši technologija užtikrina geresnį matomumą s