„Verslo genas 2024“ apdovanojimuose įvertinti tauragiškiai
Įkelta:
2024-05-30
Nuotrauka
verlas
,
Nuotrauka
verslas
,
Nuotrauka
verslas
,
Nuotrauka
verslas
,
Nuotrauka
verslas
,
Nuotrauka
verslas
informacija@taurageszinios.lt
A
A

Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.

„Kasmet „Verslo genas“ maloniai nustebina, kiek mūsų šalyje yra talentingų, ambicingų, atkaklių žmonių. Lietuvoje besikuriantis ir įsitvirtinantis verslas, kūrėjai, yra tai, kuo galime džiaugtis, didžiuotis prieš visą pasaulį“, – sako lrytas.lt direktorius ir redaktorius Tautvydas Mikalajūnas.

„Prabėgus dar vienam „Verslo geno“ projektui norisi pasidžiaugti ir dalyvių gausa bei įvairove, ir išsiplėtusiu pačiu projektu, naujomis nominacijomis bei rėmėjais ir komisijos nariais. Tai, kad prie projekto jungiasi tiek daug žinomų bendrovių bei ekspertų įrodo šio projekto naudą ir įtaką smulkiam bei vidutiniam šalies verslui.

Neabejojame, jog ekspertų įvertinimas bei patarimai padės dar sėkmingiau plėtoti verslus. Lrytas.lt skaitytojams siūlome plačiau susipažinti su nugalėtojais ir juos aplankyti dar šią vasarą!“, – sako lrytas.lt Verslo ir Auto skyrių redaktorius Vytenis Radžiūnas.

Šiemet projektas sulaukė dvigubai daugiau sėkmės istorijų, net 114 dalyvių iš visos Lietuvos, o nugalėtojus rinko ne tik portalo skaitytojai, bet ir projekto komisiją. Ją sudarė: Lietuvos verslo konfederacijos viceprezidentas, vertinimo komisijos pirmininkas Marius Dubnikovas, „Tele2“ smulkaus verslo skyriaus vadovė Alvida Kičienė, lrytas.lt Verslo ir Auto skyrių redaktorius V.Radžiūnas, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto Tarptautinės rinkodaros ir vadybos programos vadovė dr. Lineta Ramonienė, bendruomenės „Lietuvos kūrėjai“ įkūrėja ir „Change LT“ pokyčių valdymo ekspertė Rita Čiapaitė-Baublienė, Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento direktorė Patricija Reut, Vilniaus universiteto Verslo mokykla direktorė dr. Birutė Miškinienė. Projekto dalyviai pasižymi didele drąsa ir yra pavyzdžiai kitiems žmonėms, kurie ne taip mėgsta riziką ar nesulaukiantiems pastūmėjimo. Išdrįsę rizikuoti, šiandien stovi ant scenos ir atsiima apdovanojimus, patvirtindami, kad pasverta rizika pasiteisino. Apdovanojimus devynių verslų atstovai išsiveš į šešis Lietuvos regionus: Kupiškio, Tauragės, Plungės, Joniškio, Zarasų ir Kauno rajonus.

Daugiausiai komisijos palaikymo ir balsų sulaukė šie verslai: „Moters verslo lyderystė“ – Zarasų rajone atidarytas vaikų darželis „Vaiko laikas“ bei jo įkūrėjos Ina Bardinskienė ir Aleksandra Titarenko; „Socialinis verslas“ – Kauno rajone atidaryta parduotuvė „Lokali“ ir viena idėjos sumanytojų Kristina Šiožinienė; „Mūsų ūkis“ – Kupiškio rajone Inetos Šinkūnaitės-Svilo įkurtas vynuogynas „Dvaruogė“; „Autentiškiausias Lietuvos verslas“ – Jurgitos Alminaitės dirbtuvės Žagarėje; „Tvarus verslas“ – Tauragės rajone Jokūbo Račkausko įkurtas „Žaliasis ūkis“; „Metų atradimas“ – kaimo turizmo įmonė „Kupiškėnų Starkėnas“ bei jo įkūrėjas Evaldas Varnauskas; „Už drąsą rizikuoti“ – įmonę „Osmium LT“ Plungėje įkūrę Andrejus Dozorovas ir Mindaugas Urbonas, „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“ – tauragiškis Andrius Pleikys, įkūręs startuolį „IT Galerija“

Visi verslai skirtingi ir unikalūs, tad iki pat paskutinės minutės stebėta įnirtinga kova, plaukė tūkstančiai palaikymo balsų, balsavimas vyko taškas į tašką ir „Lrytas.lt skaitytojų favoritu“ tapo Indrės Jonavičienės Plungėje įkurta pilateso studija „Reforma“. Lrytas.lt direktorius ir redaktorius T. Mikalajūnas, džiaugdamasis I.Jonavičienės sėkme, kvietė ir kitus verslus įgyvendinti išskirtines idėjas, taip vystant verslią aplinką Lietuvoje. „Pirmiausia, noriu padėkoti visiems šio renginio svečiams, kurie atvyko pasveikinti ir pagerbti šiuos šaunius žmones. Manau, visi sutiksite, kad šių žmonių istorijos atskleidžia, kad tai – be galo talentingi, drąsūs ir tam tikra prasme šiek tiek beprotiški žmonės. Nes beprotiškos idėjos, gimstančios drąsių žmonių galvose, padaro juos išskirtiniais“,– džiaugėsi T.Mikalajūnas.

Komisija nusprendė, jog apdovanojimas už „Moters verslo lyderystę“ atitenka Zarasų rajone vaikų darželį „Vaiko laikas“ atidariusioms įkūrėjoms Inai Bardinskienei ir Aleksandrai Titarenko. „Pirmiausia, noriu pasakyti, kad visa mūsų Verslo mokykla balsavo už šias dvi moteris ir jų idėją. Mes jus nominuojame ir sveikiname už pačią vertingiausią investiciją“, – moterims įteikdama apdovanojimą sakė Vilniaus universiteto Verslo mokyklos direktorė dr. B.Miškinienė. „Socialiniu verslu“ šiemet pripažinta Akademijos miestelio bendruomenės parduotuvė „Lokali“, kurioje prekiaujama bendruomenių gaminiais – namų aromatais, papuošalais, indiškais smilkalais. Inovacijų agentūros Bendrųjų verslo kompetencijų departamento direktorė P.Reut, tardama sveikinimo žodį vienai iš parduotuvės idėjos sumanytojų Kristinai Šiožinienei, atkreipė dėmesį, jog tokie verslai yra itin reikšmingi sprendžiant bendruomenių problemas. „Šiandien turiu labai didelę garbę įteikti nominaciją socialiniam verslui. Tai yra tie verslai, kurie ateina spręsti problemų ten, kur kartais rinka nesuveikia. Būtent toks yra šiandien pergalę išsinešantis verslas „Lokali“. Linkiu kuo didesnio poveikio, stabiliai augančio pelno ir, be abejonės – plėtros tiek lokalios, tiek globalios“, – linkėjo P.Reut.

Kupiškio rajone įkurtas vynuogynas „Dvaruogė“ šiemet buvo pripažintas nominacijos „Mūsų ūkis“ laimėtoju. Vynuogyno įkūrėjai Inetai Šinkūnaitei-Svilo apdovanojimą įteikė Seimo narys, Kaimo reikalų komiteto pirmininkas, prof. Viktoras Pranckietis. „Dėkoju lrytui.lt, kad čia pakvietė ir pastebėjo visą Lietuvą – nuo Plungės iki Kupiškio ar Zarasų. Turėčiau sakyti, kad auginti vynuoges Lietuvoje yra didžiulė atsakomybė. Sėkmės jums, ačiū visiems, kas turėjote, ką parodyti, ir parodėte visai Lietuvai“,– sakė V.Pranckietis. „Autentiškiausio Lietuvos verslo“ nugalėtoja šiemet pripažinta Jurgita Alminaitė, kartu su vyru Žagarėje įkūrusi papuošalų dirbtuves ir piceriją. „Aš galvoju, kad kiekvienas, pradedantis verslą, turėtų sau atsakyti į klausimą – kuo aš esu autentiškas? Tai gali būti paprasta idėja, tačiau naujas požiūris. Tai gali būti pasisveikinimas su klientu tokiu būdu, kokiu nesisveikina niekas. Man atrodo, Jurgitos šeimos verslas yra įrodymas, kad kažkur Lietuvos pakraštyje dviejų žmonių sukurtas idėjų junginys gali tapti autentiškiausiu verslu“, – J.Alminaitės indėlį įvertino bendruomenės „Lietuvos kūrėjai“ įkūrėja ir „Change LT“ pokyčių valdymo ekspertė R.Čiapaitė-Baublienė. O štai „Tvaraus verslo“ nominacijoje komisijos įvertintas Tauragės rajone Jokūbo Račkausko įkurtas „Žaliasis ūkis“, kuriame iš ekologiškai auginamų kviečių gaminami duonos gaminiai, makaronai, taip pat auginamos ir bakterijos, naudojamos dirvožemiui gerinti. Sveikindamas J.Račkauską, aplinkos ministras Simonas Gentvilas pabrėžė, jog tvarumas šiandien yra ta kryptis, kuria ir turėtų žingsniuoti verslai.

„Lietuva bus gyva ir klestinti tik su verslu ir verslo pagalba. Mes, kaip visuomenė, turime rodyti gerus pavyzdžius ir judėti link tvarumo. Aš labai aspidžiaugiau pamatęs šį verslą, nes mano vaikai labai mėgsta makaronus“, – šyptelėjo S.Gentvilas. Kupiškyje įsteigtos kaimo turizmo sodybos, skirtos ne tik žvejams, bet ir poilsiautojams – „Kupiškėnų starkėno“ – įkūrėjas Evaldas Varnauskas pripažintas laimėtoju „Metų atradimo“ nominacijoje. „Su pavydu žiūriu į šį verslą, noriu jį aplankyti. Kadangi esu ir Auto skyriaus redaktorius, negalėjau nepastebėti, jog Evaldas turi ir vienintelį Kupiškyje veikiantį šviesoforą. Gal kas žino, kam jis skirtas?“ – apdovanojimą įteikdamas klausimą kėlė lrytas.lt Verslo ir Auto skyrių redaktorius V.Radžiūnas. Apdovanojimą atsiimdamas E.Varnauskas intrigą išsklaidė – paaiškėjo, kad, jei šviesoforas dega raudonai, vadinasi, visi sodybos nameliai yra užimti.

„Verslo geno“ apdovanojimuose nepastebėti neliko ir įmonę „Osmium LT“ Plungėje įkūrę Andrejus Dozorovas ir Mindaugas Urbonas – jie apdovanoti už „Už drąsą rizikuoti“. Šioje įmonėje gaminamos nestandartiniai, vienetiniai metalo gaminiai, pasiekiantys ir Kinijos rinką. Verslininkams šiltą žodį apdovanojimų ceremonijoje tarė „Tele2“ smulkaus verslo skyriaus vadovė Alvida Kičienė. „Labai gera būti šio renginio dalimi. Smagu, kad lietuviai yra tokie drąsūs, kūrybingi. „Tele2“ visada yra už drąsius sprendimus, todėl raginame ryžtingai žingsniuoti pirmyn“, – sakė A.Kičienė. Na, o tauragiškis, 22-iejų Andrius Pleikys buvo pripažintas „Už mokslo ir žinių įgyvendinimą versle“ nominacijos laimėtoju. Tauragiškis įsteigė startuolį „IT Galerija“ – čia kuriamas ekologiškesnis variantas keistis kontaktais. Tai – išmaniosios vizitinės kortelės, susidomėjimo sulaukiančios ir Tailande.

„Čia yra tikra sėkmės istorija ir labai smagu įteikti šitą apdovanojimą. Linkiu nesustoti šiame kelyje“, – jaunąjį verslininką sveikino „Verslo genas“ vertinimo komisijos pirmininkas M.Dubnikovas. Šiais metais apdovanojimų ceremoniją atidarė diskusija, kurioje dalyvavo savo sričių specialistai, pasidaliję įžvalgomis, kaip auginti verslą, kad netektų bankrutuoti? Patarimais ir pastebėjimais dalijosi M.Dubnikovas, R.Čiapaitė-Baublienė, B.Miškinienė ir S.Gentvilas. Ne pirmus metus projekto partnere tapusios Lietuvos socialinio verslo asociacijos vadovės Viktorijos Bražiūnaitės teigimu, svarbu pažymėti ir tai, kad nepaisant didėjančio dėmesio, socialiniai verslai vis dar susiduria su reikšmingais iššūkiais. Siekiant, kad socialiniai verslai galėtų pilnavertiškai veikti ir augti, būtina toliau stiprinti jų skatinimo programas bei priemones, gerinti teisinę bazę ir didinti visuomenės sąmoningumą apie socialinio verslo naudą ir galimybes. „Verslo genas“ yra puiki galimybė socialiniams verslams tapti labiau matomais ir žinomais. Toks projektas suteikia virtualią erdvę, kurioje jie gali pristatyti savo vertingas ir inovatoriškas idėjas plačiajai auditorijai, bei sulaukti žiniasklaidos dėmesio. Tai padeda pritraukti daugiau klientų, sukurti tvarius bendradarbiavimo ryšius ir užtikrinti ilgalaikį augimą bei sėkmę“, – pabrėžė V.Bražiūnaitė.

Specialiai šiems apdovanojimams menininkas Remigijus Kriukas sukūrė stiklo skulptūras. Šių metų projekto rėmėjas – „Xiaomi“, „Tele2“, o partneriai – Aplinkos ministerija, Vilniaus universiteto Verslo mokykla, bendruomenė „Lietuvos kūrėjai“ ir „Change LT“ bei Lietuvos socialinio verslo asociacija.

Lrytas.lt informacija

Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris.