Neįprastus gyvūnus auginanti šeima neatsistebi jų meilumu
Įkelta:
2023-05-13
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Šiuo metu Budrikai augina 7 alpakas. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Budrikų šeima švenčių proga mėgsta fotografuotis su augintiniais. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
nuotrauka
Aprašymas

Pasak Linos, alpakoms daug priežiūros nereikia. Asmeninio albumo nuotrauka

 

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną

Pradėjo nuo 5 alpakų

Šeima įsikūrė Balčiuose, Tomo gimtinėje.

Pagal profesiją Lina yra virėja-barmenė, Tomas – elektromonteris, tačiau abu pasirinko ūkininkauti. Tiesa, įgytos specialybės jiems praverčia ir namuose.

Pagrindines pajamas šeima gauna iš auginamų 9 karvių, tik, kaip sako Lina, ji daugiau laiko skiria namams – maisto gaminimui, vaikų šešiamečio Evaldo ir 11 mėnesių Oresto – priežiūrai, rūpinasi alpakomis, o Tomas dirba žemę, prižiūri galvijus. 

– Mums pradėjus draugauti Tomas jau ūkininkavo. Susituokę ėmėme svarstyti, kokio verslo galėtume imtis. Pirma mintis buvo alpakos – tai gražūs gyvūnai, tvarkingos, o ir kaina buvo gera, – apie pasirinkimą kalbėjo Lina.

Pirmąsias 5 alpakas Budrikai atsivežė prieš beveik 10 metų. Jos kilusios iš Čilės, iš ten ir parvežtos. Investuoti teko nemažai – viena suaugusi alpaka kainuoja apie 3000 eurų, jauniklis – apie 2500 eurų.

– Beveik metus trunkantis nėštumas padovanoja po vieną jauniklį. Alpakiukai labai smalsūs ir žaismingi, tad pavergia bet kurio širdį, – pasakojo Lina.

Šaukiamos vardu ateina

Prie aptvaro pasitinka 7 alpakos: 2 patinai, laikomi atskirai, ir 5 patelės, viena jų – jauniklė.

Kiekviena alpaka turi vardą, kuriuo kviečiama ateina. O vardai tikrai įdomūs – Lina pasakojo, kad vardus sugalvoti padeda ir jų vyresnėlis Evaldas.

Kai kurios alpakos atvyko iš svetur jau su vardais. 

Moteris supažindino su visomis 7 alpakomis – patinais Kaštonu, Gučiu ir patelėmis Vera, Moda, Sniege, Ūna bei Tina.

Paklausta, ar ketina ateityje alpakų ūkį plėsti, moteris teigė tokios minties neatmetanti.

Nuotrauka
nuotrauka

Nėra labai lepios, bet dėmesio reikia

Pasak Linos, alpakoms didelės priežiūros nereikia:

– Joms svarbiausia – kombinuotieji pašarai, šienas, žolė. Jeigu aptvare šviežios žolytės neužtenka, pjauname ir nešame iš savo sodo. 

Svarbu nepamiršti ir šių gyvūnų priežiūros. Kiekvienais metais reikia kirpti gyvūnų nagus, trumpinti dantis ir nukirpti vilną. 

– Pasikviečiame kirpėją, kuris turi specialų stalą. O šiemet bandysime naują kirpėją – ji žadėjo ir išskutinėti kailį, tad, manau, mūsų alpakos bus itin gražios, – apie gegužės viduryje atvyksiančią alpakų kirpėją kalbėjo Lina.

Moteris pridūrė, kad kaip ir visus gyvūnus, alpakas reikia skiepyti bei nukirminti.

Beje, parduoti jauniklį galima tik kai jam sueina 6 mėnesiai, nes tiek laiko mažylis turi augti su mama. 

Mokėsi iš kitų ūkių

Paklausta, kaip išmoko auginti alpakas, Lina pasakojo, kad pirmiausia jie nuvažiavo į ūkį, kuriame auginamos alpakos, ir visko klausinėjo, mokėsi. 

– Dar susipažinome su veterinare iš Kauno, ji specializuojasi gydyti alpakas. Žinoma, nėra labai pigu kiekvienąsyk prireikus kviestis specialistę iš Kauno, bet kol kas kitų variantų nėra. Negirdėjome, kad kur nors arčiau būtų veterinarų, gydančių alpakas, – atviravo moteris.

Lina papasakojo, kad žiemą alpakos laikomos pastogėje. Šilta patalpa joms nebūtina – kuo šalčiau, tuo geriau auga kailis. Moteris minėjo, kad stengiasi alpakas kergti tokiu laiku, kad mažylių jos atsivestų vasarą ir iki žiemos jiems spėtų užaugti kailis. 

Nuotrauka
nuotrauka

Alpakos nemėgsta vienatvės

Lina pasakojo, kad alpakos negali gyventi po vieną – joms reikia draugijos. Žinoma, geriausiai sutaria su kitomis alpakomis, bet draugauja ir su avimis. Kitų gyvūnų alpakos nepripažįsta.

Beje, alpakos yra švarūs ir protingi gyvūnai, tuštintis renkasi vienoje ir toje pačioje vietoje. Jie ir žolės neėda, jei kitas gyvūnas toje vietoje atliko gamtinius reikalus.

Siūlai brangūs 

Budrikai parduoda alpakų siūlus. Jie nepigūs – kilogramas siūlų kainuoja 80 eurų. Kaip pasakojo Lina, nuo vienos alpakos dažniausiai gaunama 2–3 kilogramai siūlų. 

– Jeigu  alpaka mažesnė, išeina tik kilogramas. Jauniklių siūlai daug minkštesni – jie nekandėja, negraužia odos ir yra labai šilti, – jaunųjų alpakų vilnos privalumus vardijo savininkė.

Lina pasakojo, kad nukirpta alpakų vilna vežama į Plungę sukaršti, ten ir siūlai suverpiami.

Artimųjų paprašyta Tomo mama iš šių siūlų numezga kojinių, Lina pati teigė megzti kol kas neturinti kada, galbūt daugiau laisvo laiko atsiras sūnums paaugus. 

– Siūlus parduodame. Anksčiau pardavinėdavome pavieniams žmonėms, dabar dažniausiai visą kiekį nuperka kiti ūkininkai, laikantys alpakas. Jiems, matyt, neužtenka siūlų ir nusiperka papildomai iš kitų ūkių, – svarstė Lina.

Moteris pasakojo ir apie bendradarbiavimą su kitais ūkiais – neretai mainomasi alpakomis, nes nenorima sukergti giminingų alpakų.

Pravažiuojantys stabteli pasigėrėti

Kadangi Budrikų sodyba visai šalia pagrindinio kelio, vykstantys pro šalį pastebi besiganančias alpakas ir stabteli pasigėrėti.

Lina patvirtino, kad dėmesio alpakos sulaukia – kartais žmonės sustoja, paklausia, ar gali jas paglostyti, domisi, kuo jas maitinti.

– Mielai visus priimame. Buvo atvykę mokinių, vedžiau mini ekskursiją, papasakojau apie alpakas. Tikrai priimtume ir kitus besidominčius – šiek tiek papasakočiau apie ūkį, būtų galima ir pašerti alpakas, – kalbėjo pašnekovė.

 

Nuotrauka
verlas
Įkelta:
2024-05-30
Jaunąjį verslą ir Lietuvos kūrėjus pastebintis naujienų portalo lrytas.lt projektas „Verslo genas“ jau aštuntus metus kvietė siūlyti bei įvertinti jaunuosius verslininkus, startuolius, kurie drąsiai įgyvendina savo sumanymus, svariai prisideda prie pokyčių šalyje.
Nuotrauka
investi
Įkelta:
2024-04-25
Investavimo naudą ima suprasti vis dažnesnis žmogus. Visgi, nežinomybė gali bauginti, todėl kai kurie asmenys vis tiek nedrįsta pradėti. Kita vertus, Jums visai nebūtina stačia galva nerti į investavimo subtilybes. Nuo ko tuomet pradėti? Pirmiausia išsiaiškinkite esminius investavimo terminus. Laimei, pateikiame nemažą jų dalį, kurią būtina žinoti kiekvienam pradedančiajam investuotojui. 
Nuotrauka
gustin
V. Klimienės asmeninio archyvo nuotraukos
Įkelta:
2024-04-24
Prieš porą metų pasklidus kalboms, jog užsidaro Tauragėje tris dešimtmečius veikusi „Gustina“, tauragiškiai liūdnai lingavo galva gailėdami dar vieno neišsilaikiusio verslo. Kurį laiką tose pačiose patalpose dar buvo pardavinėjamos užuolaidos, po to ir jų neliko: visi mintyse „palaidojo“ daug metų tauragiškių vaikus rengusią parduotuvę ir pamiršo. Pasirodo, Valerija Klimienė, IĮ „Gustina“ savininkė, pakoregavo verslo kryptį ir savo užuolaidų saloną perkėlė į visai netoliese esančias patalpas. Tik bėda, tauragiškių mintyse „Gustina“ jau seniai „mirusi“.
Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris.