Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Barberis – ne tik kirpėjas
Barberio profesija kai kuriems gali būti negirdėta.
– Barberis yra barzdaskutys, barzdų stilistas, bet taip vadinami ir vyrų kirpėjai, kurie tvarko ir plaukus, ir barzdas, – teigia Egidijus.
Pasak vaikino, vyrų grožio salonuose tvarkomi ir antakiai, atliekama jų depiliacija vašku.
– Anksčiau žmonės būdavo įpratę ateiti į kirpyklą, per 15 minučių apsikirpti ir išeiti. Pagalvojau, kad būtų visai geras variantas pabandyti atidaryti Tauragėje tokią kirpyklą, kokios iki šiol nebuvo. „Džentelmenų studija“ – ne tik kirpykla, čia galima ateiti pabendrauti, – komentavo pašnekovas.
Kadangi didmiesčiuose tokie salonai, kuriuose galima ne tik apsikirpti, o ir praleisti laiką, atsigerti kavos, pabendrauti, gana populiarūs, Egidijus nusprendė išbandyti įkurti tokį verslą ir Tauragėje.
Pradėjo nuo draugų kirpimo
Tarsi juokais pradėjęs kirpti draugus E. Dusevičius prisipažįsta nejučiomis pamėgęs šią veiklą:
– Kirpti draugus pradėjau per karantiną. Kirpau taip, kaip supratau ir kaip mokėjau, pavyzdžių bei mokomųjų vaizdo įrašų ieškodavau jutube.
Vaikinas savo darbais dalindavosi socialiniuose tinkluose, tad netrukus buvo pastebėtas.
– Dirbau kitą darbą Klaipėdoje ir žaidžiau futbolą. Vieną dieną sulaukiau skambučio, žmogus sakė matęs mano įrašą feisbuke, gyrė, kad gerai kerpu, ir pasiūlė tapti kirpėju, – savo istorija dalijosi Egidijus. – Sutikau, vėliau dar pabaigiau ir kursus.
Geriausias mokytojas – jutubas
Vaikinas pasakoja lankęs ne vienerius kursus:
– Esu baigęs vyriškų bazinių kirpimų mokymus Klaipėdoje, dalyvavau įvairiuose vienos dienos kursuose.
Pašnekovas dirbo ne viename vyrų grožio salone, tad įgijo patirties, daug ko išmoko iš kolegų. Nemažai informacijos vaikinas rasdavo ir internete.
– Jutube užtekdavo įsivesti norimo kirpimo pavadinimą ir rasdavau vaizdo įrašus, kaip reikėtų kirpti, – šypsosi Egidijus.
Viena jo svajonių – pasitobulinti pas vieną barberį ukrainietį, tačiau vaikinas supranta, kad greitai to padaryti greičiausiai nepavyks.
Svajojo apie futbolininko karjerą
Egidijus dar vaikystėje pradėjo žaisti futbolą, bet vėliau suprato, jog visą gyvenimą taip nebus ir reikia atsarginio plano.
– Nuo mažens žaidžiau futbolą ir galvojau, kad būsiu futbolininkas. Nors žaidžiu futbolą jau dešimt metų, bet ateina laikas, kai pradedu galvoti apie planą B. Juk nežaisi visą gyvenimą, būna ir traumų, – mąstė jis.
Supratęs, kad vien iš futbolo išgyventi nepavyks, Egidijus tapo kirpėju, nors niekada apie tai nė nesvajojo.
– Pagal Tauragės gyventojų įsitikinimus, būti vyru kirpėju yra kažkas keisto. Pats niekada nemaniau, kad taip bus, o pradėjęs sulaukiau tikrai daug palaikymo ir gerų žodžių. Nemanau, kad pasukau bloga linkme, – apie stereotipus svarsto Egidijus.
Klientų ratas sparčiai plėtėsi
Dirbdamas vyrų grožio salone Klaipėdoje Egidijus suprato, kad tokios vietos trūksta Tauragėje, paklausa čia būtų nemaža.
– Mintis atidaryti grožio studiją Tauragėje atėjo dirbant Klaipėdoje. Uostamiestyje buvo labai sunku – didelė konkurencija, vyrų grožio salonų labai daug, o suburti savo klientus yra kokių 3 metų darbas „Džentelmenų spot‘as“ atidarytas nuo balandžio 25-osios. Pavadinimą sugalvojome su šeimos narių ir draugų pagalba, norėjome kažko išskirtinio ir traukiančio. Manau, mums pavyko, – pasakojo jis.
Iš pradžių Egidijus į Tauragę grįždavo vienai dienai, pasiskelbdavo socialiniuose tinkluose ir sulaukdavo nemažai draugų, norinčių apsikirpti.
– Iš pradžių uždirbdavau degalams ir dar šiek tiek likdavo. Vėliau klientų ratas po truputį ėmė plėstis – pažįstami per pažįstamus skleidė informaciją, draugai per draugus, mamos ėmė prašyti apkirpti vaikus. Tada ir kilo pati mintis atidaryti saloną Tauragėje, – teigė E. Dusevičius.
Savo klientų ratą jis teigia subūręs per porą mėnesių .
– Po dviejų mėnesių klientus jau reikėjo registruoti savaitei į priekį. Tikrai nesitikėjau to. Dabar betrūksta kolegų, kurie prisijungtų. Labai sunku surasti Tauragėje vyrą kirpėją. Atsirado vienas vaikinas, kuris prisijungs, kai baigs mokslus, – planais dalijosi pašnekovas.
Kirpimai – pagal poreikius
Pasak E. Dusevičiaus, dažniausiai žmonės ateina su savo poreikiais ir norais. Tiesa, pasitaiko ir sakančių, kad plaukus Egidijus sutvarkytų savo nuožiūra.
– Tokiu atveju stengiuosi prisitaikyti, nes darbas su kiekvienu klientu – individualus. Nėra buvę, kad iš anksto galvočiau, kaip kirpsiu vieną ar kitą žmogų, tik pamatęs gyvai galiu įvertinti. Viskas priklauso nuo veido bruožų, galvos formos, reikia į viską atsižvelgti, – pasakojo Egidijus.
Ant darbo stalo – net 5 plaukų kirpimo mašinėlės
Barberių įrankiai skiriasi nuo visai šeimai skirtų grožio salonų. „Džentelmenų spot’e“ ant darbo stalo sudėta net 5 plaukų kirpimo mašinėlės, kas tikrai nėra dažnas vaizdas kirpyklose.
– Įrankiai kažkiek skiriasi. Pas barberius dažniausiai žmonės ateina dėl vadinamųjų perėjimų, nes paprastos kirpėjos dažnai neturi tinkamų mašinėlių, o ir padaryti gerą perėjimą trunka nemažai laiko ir reikia kruopštaus darbo, – kirpimo mašinėlių privalumus vardijo Egidijus.
Jis teigė, kad turėdamas 5 kirpimo mašinėles dažnai ir panaudoja visas vieno kirpimo metu.
– Kiekviena kirpimo mašinėlė turi savo pliusų ir minusų. Tarkime, turiu dvi identiškas kirpimo mašinėles ir jų paskirtis ta pati, bet viena jų kerpa 0,01mm trumpiau, man tai didelis skirtumas. Plaukų ilgio perėjimas išeina labai tolygus, nelieka jokių linijų.
Kasdien – į Klaipėdą ir atgal
Vaikinas įvardija ir sunkiąją gyvenimo dalį – nuolatines keliones į Klaipėdą ir atgal. Šiuo metu jis gyvena Klaipėdoje, žaidžia futbolo klube „Neptūnas“ ir kasdien turi dalyvauti treniruotėse. Paklaustas, kaip viską suderina, jis teigia:
– Sunku, bet reikia pakentėti. Dirbu iki 17 val., sėdu į automobilį ir 19.10 val. jau turiu būti Klaipėdoje, treniruotėje. Ir taip kasdien. Tiesa, kartai duoda laisvą dieną, nes treneris žino, kiek daug kasdien važinėju.
Vaikinas planuoja grįžti gyventi į Tauragę – pasak jo, jau dabar daug daugiau laiko praleidžia gimtinėje.