Jovarų šiltnamiuose tarp gėlių sukiojasi ir talismanu tapęs katinas
Įkelta:
2022-06-04
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

„Jovarų šiltnamiuose“ – žiedų jūra. Autorės nuotraukos

 

,
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

Daiva nuolat sukiojasi šiltnamiuose. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

Šiltnamiuose galima sutikti ir Pukelių katiną. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

„Jovarų šiltnamiuose“ – žiedų jūra. Autorės nuotraukos

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 

Verslo pradžia

Petras Pukelis pasakojo, jog kai prieš 36 metus jie susituokė su žmona Regina, jos tėvai jau turėjo šiltnamius. Todėl pora, kaip sakė, tik po darbų „pribėgdami“ šiltnamyje augino agurkų ir pomidorų daigus, juos parduodavo turguje.

– Kai Lietuva tapo nepriklausoma, žlugo gamyklos, nebuvo darbų, verslininkai dar nebuvo taip stipriai įsitvirtinę. Tuomet ir pradėjome daugiau darbuotis šiltnamiuose. Auginome pomidorų, agurkų daigus, prasidėjo ir gėlytės. Jų tada būdavo mažas pasirinkimas – gvazdikėliai, salvijos, astrai, – verslo pradžios istoriją pasakojo Petras.

Pasak jo, asortimentą jie papildė maždaug 2000 metais, kai į šalį pradėta įvežti daugiau gėlių rūšių. Dar labiau verslas išsiplėtė prieš 15 metų, kai į šeimą atėjo marti Daiva. Tuomet šeima savo veiklos dar nereklamavo, nes dažniausiai išveždavo viską parduoti į turgus ir apie juos žinodavo tik aplinkiniai, o pirkėjų, atvykstančių į namus, būdavo vos keletas. 

Karantinas pakeitė planus

Per karantiną šeimai iškilo klausimas, ar turgai išvis veiks. Patys pasakoja, kad buvo nežinomybėje. 

– Turėjome daug sodinukų, o turgai buvo uždrausti. Anksčiau niekad nesireklamuodavome, nes sodinukus galėdavome realizuoti turguose. Neturėjome net feisbuko, – apie visus netikėtai užklupusią pandemiją pasakojo Pukeliai.

Galiausiai šeima nusprendė prekiauti iš namų, nes neturėjo ką prarasti – arba parduos nors kiek gėlių sodinukų, arba teks viską išmesti. 

Šeima džiaugiasi, kad reklama buvo sėkminga.

– Kasmet vis daugėjo susidomėjusių ir perkančių augalus. Maždaug pusę, jei ne daugiau, augalų parduodame iš namų. Žmonės rekomenduoja mus vieni kitiems, o ir sulaukiame pasiūlymų apsodinti kai kurių restoranų aplinką, – teigė Reginai. 

Patars kiekvienam

Žmonės į Jovarų šiltnamius dažnai atvyksta prieš darbą ar po jo.

– Pastebime, kad ir žmonių įpročiai pasikeitę – jie rečiau vyksta į turgų, o atvyksta į namus – jiems nereikia anksti ryte keltis, kada patogu, tada ir atvyksta, – teigė P. Pukelis.

Šeima stengiasi, kad augalai atitiktų žmogaus poreikius.

– Mūsų tikslas yra padėti žmogui išsirinkti ir jam pritaikyti tinkamą gėlę. Visada pasiteiraujame pirkėjo, ar jis mėgsta prižiūrėti gėles, jeigu ne – tai mes ir nesiūlysime labai lepios gėlės. Mums svarbu patarti ir sukurti ryšį su klientu, norime, kad jis grįžtų, o idealiu atveju ne tik pats grįžtų, bet ir draugą atsivestų, – tvirtino Daiva.

Petras pasakojo dar nesutikęs į šiltnamius atvykusių piktų žmonių:

– Pas mus atvyksta tik geranoriški žmonės. Nėra taip, kaip turguose, kur dauguma žmonių pikti, nepatenkinti kainomis, gėlėmis. Į namus, sakome, atvyksta ne klientai, o mūsų draugai. Su visais bendraujame kaip su saviškiais. Netgi turime tokių, kurie ateina ne augalų pirkti, bet tiesiog pro šalį važiuodami užsuka paplepėti.

Pirkėjus Pukeliai sutinka kaip draugus ir negaili patarimų. 

– Svarbiausia, žinoma, nepamiršti augalų laistyti, tręšti ir bent minimaliai pasidomėti prieš perkant, kokios priežiūros jis reikalauja, – vardijo pašnekovai. 

Pukelių šeima džiaugiasi, kad klientai puikiai moka prižiūrėti augalus, džiugina klientų atsiųstos iš jų pirktų gėlių nuotraukas. Kartais ir patys gėlininkai nustemba. 

– Gal kartais gali pasirodyti, kad per įkyriai klausinėjam, kur sodins gėlę, ar saulėtoje vietoje, ar pavėsyje, vėjuota vieta ar ne. Stengiamės visais atvejais klientams patarti, nes nenorime „įkišti“ bet kokio augalo, norime, kad sąlygos tiktų gėlei. Atvažiuos žmogus 10 vazonų pirkti ar vieną daigą, mes vis tiek tiek pat dėmesio skirsim ir tikrai nė vieno nenuskriausim, – pasakojo Marius.

Perkamiausios gėlės

Šiuo metu labiausiai žmonėms patinka smilgos ir visokios nežydinčios gėlės.

– Atrodo, kad jie nebeturi tiek laiko „tupinėti“ aplink gėles, – teigė Daiva, pridurdama, kad šiuo metu smilgos labai madingos, be to, žmonės mėgsta naujoves. 

Pukeliai pasakoja ir apie įprastas gėles, kurios daug metų neišeina iš mados:

– Turime ganėtinai platų pelargonijų, surfinijų asortimentą. Norime, kad žmonės daug ką rastų vienoje vietoje. Kartais sulaukiame net priekaištų, kad gėlių per daug, sunku išsirinkti. Kai kurie atvyksta jau žinodami, ko nori, bet išvyksta nusipirkę visai kitų augalų. 

Mėgstamiausią gėlių rūšį Pukeliams išskirti labai sunku, nes visų norai yra skirtingi. 

– Neapsistojame ties viena rūšimi. Šiemet daugiausiai sodinome tunbergijų ir pelargonijų. Tunbergija dominuoja ir mūsų šiltnamiuose, – pasakojo gėlininkai. 

Šeima pastebi, kad gėlės, kurios buvo pabodusios ir daug kas nustojo auginti, dabar vėl grįžta į madą. Vienos iš tokių gėlių, kaip įvardijo Marius, yra laumakės. 

– Kokios nors rūšies gėlių vieną sezoną gali žmonės visiškai nepirkti, o kitais metais ieško visur. Sunku „pagauti“ tendencijas, nors dažniausiai vienerius metus perkamos gėlės būna perkamos dar keletą metų, – svarstė jis. 

Daiva priduria, jog dabar madingi margeniai, smilgos, o iš žydinčių gėlių populiariausios išlieka begonijos, pelargonijos. 

Žmonių dėmesį labiausiai atkreipia ryškių spalvų gėles. Pasak P. Pukelio, nesvarbu, ar tai raudona spalva, ar mėlyna, svarbu, kad ji būtų ryški. Pastebi gėlių augintojai ir dar vieną tendenciją – žmonės pirkdami nebenori laukti, kol gėlė praskleis daugiau žiedų, nori žydinčios išsyk. 

– Būtent Motinos dienai pirkėjai norėjo gėlių su kuo daugiau žiedų. Šiai progai turėjome ir labai daug kompozicijų sukūrę, tikriausiai 90 procentų jų ir pardavėme, – teigė P. Pukelis.

Kainos pakilo

Gėles bei daigus Pukeliai veža ir į turgus. Būna, kad veža ir pagal užsakymus – būna, kad žmonės neturi kaip atvažiuoti, užsisako, kad atvežtų į namus. 

– Dažniausiai vežiojame gėles po Žemaitijos turgus, Tauragėje būname šeštadieniais, bet ir tai ne visada, – pasakojo Petras.

Pasak Pukelių, gėlės šiemet pabrango, ir tai susiję su visų kainų kilimu – brango ir malkos, plėvelė, mediena šiltnamių statybai, durpės, daigeliai. O ir daigų, gėlių transportavimo į turgus kuro sąnaudos praktiškai padvigubėjo. Vieta turguje irgi pabrango. 

– Vazonų perkame tūkstančiais, keliems metams į priekį, kadangi kainos kiekvienais metais vis kyla, tai perkame iš anksto tiek vazonėlius, tiek sėklas, kiek įmanoma, – komentavo P. Pukelis.

Laisvesni – tik du mėnesiai

– Paruošiamieji darbai vyksta beveik ištisus metus, reikia ir šiltnamius statyti, remontuoti. Pavyzdžiui, rudenį baigsime nuimti pomidorus ir pradėsime ruoštis pavasario sezonui. Jei visus darbus pasiliktume pavasariui, nebespėtume net ir keturiese dirbdami, – apie darbų planavimą kalbėjo Regina. 

Apie laisvesnį laiką papasakojo Marius:

– Per metus turime maždaug 2 mėnesius, kai dirbame nebe taip intensyviai  – gruodį ir sausį galime kiek lengviau atsikvėpti ir pailsėti.

 

Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata.