Jovarų šiltnamiuose tarp gėlių sukiojasi ir talismanu tapęs katinas
Įkelta:
2022-06-04
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

„Jovarų šiltnamiuose“ – žiedų jūra. Autorės nuotraukos

 

,
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

Daiva nuolat sukiojasi šiltnamiuose. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

Šiltnamiuose galima sutikti ir Pukelių katiną. Asmeninio albumo nuotrauka

 

,
Nuotrauka
jovaru
Aprašymas

„Jovarų šiltnamiuose“ – žiedų jūra. Autorės nuotraukos

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 

Verslo pradžia

Petras Pukelis pasakojo, jog kai prieš 36 metus jie susituokė su žmona Regina, jos tėvai jau turėjo šiltnamius. Todėl pora, kaip sakė, tik po darbų „pribėgdami“ šiltnamyje augino agurkų ir pomidorų daigus, juos parduodavo turguje.

– Kai Lietuva tapo nepriklausoma, žlugo gamyklos, nebuvo darbų, verslininkai dar nebuvo taip stipriai įsitvirtinę. Tuomet ir pradėjome daugiau darbuotis šiltnamiuose. Auginome pomidorų, agurkų daigus, prasidėjo ir gėlytės. Jų tada būdavo mažas pasirinkimas – gvazdikėliai, salvijos, astrai, – verslo pradžios istoriją pasakojo Petras.

Pasak jo, asortimentą jie papildė maždaug 2000 metais, kai į šalį pradėta įvežti daugiau gėlių rūšių. Dar labiau verslas išsiplėtė prieš 15 metų, kai į šeimą atėjo marti Daiva. Tuomet šeima savo veiklos dar nereklamavo, nes dažniausiai išveždavo viską parduoti į turgus ir apie juos žinodavo tik aplinkiniai, o pirkėjų, atvykstančių į namus, būdavo vos keletas. 

Karantinas pakeitė planus

Per karantiną šeimai iškilo klausimas, ar turgai išvis veiks. Patys pasakoja, kad buvo nežinomybėje. 

– Turėjome daug sodinukų, o turgai buvo uždrausti. Anksčiau niekad nesireklamuodavome, nes sodinukus galėdavome realizuoti turguose. Neturėjome net feisbuko, – apie visus netikėtai užklupusią pandemiją pasakojo Pukeliai.

Galiausiai šeima nusprendė prekiauti iš namų, nes neturėjo ką prarasti – arba parduos nors kiek gėlių sodinukų, arba teks viską išmesti. 

Šeima džiaugiasi, kad reklama buvo sėkminga.

– Kasmet vis daugėjo susidomėjusių ir perkančių augalus. Maždaug pusę, jei ne daugiau, augalų parduodame iš namų. Žmonės rekomenduoja mus vieni kitiems, o ir sulaukiame pasiūlymų apsodinti kai kurių restoranų aplinką, – teigė Reginai. 

Patars kiekvienam

Žmonės į Jovarų šiltnamius dažnai atvyksta prieš darbą ar po jo.

– Pastebime, kad ir žmonių įpročiai pasikeitę – jie rečiau vyksta į turgų, o atvyksta į namus – jiems nereikia anksti ryte keltis, kada patogu, tada ir atvyksta, – teigė P. Pukelis.

Šeima stengiasi, kad augalai atitiktų žmogaus poreikius.

– Mūsų tikslas yra padėti žmogui išsirinkti ir jam pritaikyti tinkamą gėlę. Visada pasiteiraujame pirkėjo, ar jis mėgsta prižiūrėti gėles, jeigu ne – tai mes ir nesiūlysime labai lepios gėlės. Mums svarbu patarti ir sukurti ryšį su klientu, norime, kad jis grįžtų, o idealiu atveju ne tik pats grįžtų, bet ir draugą atsivestų, – tvirtino Daiva.

Petras pasakojo dar nesutikęs į šiltnamius atvykusių piktų žmonių:

– Pas mus atvyksta tik geranoriški žmonės. Nėra taip, kaip turguose, kur dauguma žmonių pikti, nepatenkinti kainomis, gėlėmis. Į namus, sakome, atvyksta ne klientai, o mūsų draugai. Su visais bendraujame kaip su saviškiais. Netgi turime tokių, kurie ateina ne augalų pirkti, bet tiesiog pro šalį važiuodami užsuka paplepėti.

Pirkėjus Pukeliai sutinka kaip draugus ir negaili patarimų. 

– Svarbiausia, žinoma, nepamiršti augalų laistyti, tręšti ir bent minimaliai pasidomėti prieš perkant, kokios priežiūros jis reikalauja, – vardijo pašnekovai. 

Pukelių šeima džiaugiasi, kad klientai puikiai moka prižiūrėti augalus, džiugina klientų atsiųstos iš jų pirktų gėlių nuotraukas. Kartais ir patys gėlininkai nustemba. 

– Gal kartais gali pasirodyti, kad per įkyriai klausinėjam, kur sodins gėlę, ar saulėtoje vietoje, ar pavėsyje, vėjuota vieta ar ne. Stengiamės visais atvejais klientams patarti, nes nenorime „įkišti“ bet kokio augalo, norime, kad sąlygos tiktų gėlei. Atvažiuos žmogus 10 vazonų pirkti ar vieną daigą, mes vis tiek tiek pat dėmesio skirsim ir tikrai nė vieno nenuskriausim, – pasakojo Marius.

Perkamiausios gėlės

Šiuo metu labiausiai žmonėms patinka smilgos ir visokios nežydinčios gėlės.

– Atrodo, kad jie nebeturi tiek laiko „tupinėti“ aplink gėles, – teigė Daiva, pridurdama, kad šiuo metu smilgos labai madingos, be to, žmonės mėgsta naujoves. 

Pukeliai pasakoja ir apie įprastas gėles, kurios daug metų neišeina iš mados:

– Turime ganėtinai platų pelargonijų, surfinijų asortimentą. Norime, kad žmonės daug ką rastų vienoje vietoje. Kartais sulaukiame net priekaištų, kad gėlių per daug, sunku išsirinkti. Kai kurie atvyksta jau žinodami, ko nori, bet išvyksta nusipirkę visai kitų augalų. 

Mėgstamiausią gėlių rūšį Pukeliams išskirti labai sunku, nes visų norai yra skirtingi. 

– Neapsistojame ties viena rūšimi. Šiemet daugiausiai sodinome tunbergijų ir pelargonijų. Tunbergija dominuoja ir mūsų šiltnamiuose, – pasakojo gėlininkai. 

Šeima pastebi, kad gėlės, kurios buvo pabodusios ir daug kas nustojo auginti, dabar vėl grįžta į madą. Vienos iš tokių gėlių, kaip įvardijo Marius, yra laumakės. 

– Kokios nors rūšies gėlių vieną sezoną gali žmonės visiškai nepirkti, o kitais metais ieško visur. Sunku „pagauti“ tendencijas, nors dažniausiai vienerius metus perkamos gėlės būna perkamos dar keletą metų, – svarstė jis. 

Daiva priduria, jog dabar madingi margeniai, smilgos, o iš žydinčių gėlių populiariausios išlieka begonijos, pelargonijos. 

Žmonių dėmesį labiausiai atkreipia ryškių spalvų gėles. Pasak P. Pukelio, nesvarbu, ar tai raudona spalva, ar mėlyna, svarbu, kad ji būtų ryški. Pastebi gėlių augintojai ir dar vieną tendenciją – žmonės pirkdami nebenori laukti, kol gėlė praskleis daugiau žiedų, nori žydinčios išsyk. 

– Būtent Motinos dienai pirkėjai norėjo gėlių su kuo daugiau žiedų. Šiai progai turėjome ir labai daug kompozicijų sukūrę, tikriausiai 90 procentų jų ir pardavėme, – teigė P. Pukelis.

Kainos pakilo

Gėles bei daigus Pukeliai veža ir į turgus. Būna, kad veža ir pagal užsakymus – būna, kad žmonės neturi kaip atvažiuoti, užsisako, kad atvežtų į namus. 

– Dažniausiai vežiojame gėles po Žemaitijos turgus, Tauragėje būname šeštadieniais, bet ir tai ne visada, – pasakojo Petras.

Pasak Pukelių, gėlės šiemet pabrango, ir tai susiję su visų kainų kilimu – brango ir malkos, plėvelė, mediena šiltnamių statybai, durpės, daigeliai. O ir daigų, gėlių transportavimo į turgus kuro sąnaudos praktiškai padvigubėjo. Vieta turguje irgi pabrango. 

– Vazonų perkame tūkstančiais, keliems metams į priekį, kadangi kainos kiekvienais metais vis kyla, tai perkame iš anksto tiek vazonėlius, tiek sėklas, kiek įmanoma, – komentavo P. Pukelis.

Laisvesni – tik du mėnesiai

– Paruošiamieji darbai vyksta beveik ištisus metus, reikia ir šiltnamius statyti, remontuoti. Pavyzdžiui, rudenį baigsime nuimti pomidorus ir pradėsime ruoštis pavasario sezonui. Jei visus darbus pasiliktume pavasariui, nebespėtume net ir keturiese dirbdami, – apie darbų planavimą kalbėjo Regina. 

Apie laisvesnį laiką papasakojo Marius:

– Per metus turime maždaug 2 mėnesius, kai dirbame nebe taip intensyviai  – gruodį ir sausį galime kiek lengviau atsikvėpti ir pailsėti.

 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.