Studijoje „PinuPinu“ gimsta nuostabūs darbai
Įkelta:
2022-05-11
Nuotrauka
pinu
Aprašymas

Indrė Čistiakova su dukryte Arijana studijoje

Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
pinu
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

,
Nuotrauka
pinu
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotrauka

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.

– Kada pati pradėjote pinti? 

– Aš pradėjau pinti prieš maždaug ketverius metus. Dar net nežinojau, kad yra tokia meno kryptis. Ruošėmės dukros krikštynoms ir turėjome išsinuomoję patalpas, kuriose sunku buvo priderinti papuošimus – rožiniai balionai ir gėlytės man ten nelabai derėjo, o netyčia radau moterį, pinančią tokius darbus, ir nusprendžiau, kad tai bus puiki puošmena. Išsinuomojome, pasipuošėme ir pačiai atėjo mintis, kad norėčiau pradėti pinti. Ilgiau nei metus buvau motinystės atostogose, norėjosi kažko imtis, o į samdomą darbą grįžti nenorėjau.

– Kur mokėtės šio amato?

– Pradėjusi domėtis pynimu supratau, kad pačiai išmokti bus tikrai nelengva. Tuo metu Lietuvoje pinančių buvo nemažai, bet niekas nenorėjo mokyti nė už jokią kainą. Atsakydavo, kad nemoka mokyti kitų arba tiesiog nemokys. Žiūrėjau įvairių mokomųjų vaizdo įrašų, tačiau mokytis iš jų irgi buvo sunku. Gerai, kad turiu labai palaikantį vyrą, kuris neleido pasiduoti ir pats parsiuntė man įvairių programėlių, kuriose mokoma, kaip pinti makramė technika. Tie pirmieji darbai kreivi, šleivi, bet jie man mieli. Kai išmokau pinti, ėmiau pinti nuolat, dieną naktį. Pati juokiausi, kad skaičiuodavau laiką dukros košėms, pavalgė – vadinasi, turiu 3 valandas. Vėl pinu, kai jau dukra ima niurzgėti, vadinasi, vėl einame valgyti. 

Nuotrauka
pinu

– Kuo dirbote iki tol?

– Gyvendama Lietuvoje dirbau įvairius darbus – pardavėja, šalia to nagus lakuodavau, sesė parsiųsdavo visokių šampūnų iš Anglijos, juos pardavinėdavau. Niekada nebūdavo tik viena veikla, nes man būdavo nuobodu. Po to susipažinom su būsimu vyru, išvykome į Norvegiją ir dirbau žuvies fabrike. Ten irgi ieškojau papildomų veiklų, nors  darbas fabrike ir nebuvo lengvas. Pirmi tokie darbeliai buvo čiulptukų pakabukai su karoliukais, kadangi pati laukiausi, tai ir savo dukrytei nusipyniau, bandžiau ir pardavinėti.

– Kada nusprendėte imtis mokymų bei edukacijų?

– Mokyti pradėjau tik žmonių prašymu. Iš pradžių maniau, kad turėsiu savo kampelį, kuriame ramiai galėsiu pinti, ir tikrai neplanavau mokyti kitų. Mergina iš Kauno klausė, ar neplanuoju pradėti mokyti. Tada atsakiau, kad nesijaučiu tiek mokanti ir gebanti mokyti kitus. Ji mėnesį ar kelis vis klausė, gal jau nusprendžiau pradėti mokymus. Galų gale ji įspraudė mane į kampą – sakė jau susiradusi ir draugę, kuri kartu norėtų išmokti pinti. Vyras taip pat palaikė mane, ragino pabandyti. Kol nuvažiavau į Kauną, susidarė jau 4 moterų grupelė. Nuvažiavau tikrai su daug abejonių ir baime, kad nepasiseks. Prieš pirmuosius mokymus, pamenu, mokiau visus – ir savo drauges ir vyrą, kad tik nesuklysčiau. O pirmieji mokymai Kaune praėjo labai sklandžiai, tad nusprendžiau tęsti.

– Kaip kilo mintis įkurti studiją? 

– Iš tikrųjų studiją įkūriau visai netyčia, nors svajojau apie studiją dar pindama namuose. Paskui žmonės patys pradėjo prašyti, kad mokyčiau juos. Kurį laiką važinėjau iš namų į kitus miestus ir atėjo diena, kai reikėjo vesti mokymus savo gimtajame mieste, Tauragėje, tačiau nebuvo tam tinkamos vietos. Pirmieji mokymai vyko Taurų parke, vasarą, pamenu, buvo labai karšta. Po šių mokymų nusprendžiau, kad reikia rasti erdvę, kurioje galėčiau įsikurti ir vesti mokymus. Tuo metu patalpos viešbutyje, kuriose dirbu lig šiol, buvo tuščios, tad vieniems mokymams išsinuomojau jas. Po to pabandžiau nuomotis jas kiek ilgiau, mėnesį ar pusmetį. Susitarėme dėl nuomos. Laikas prabėgo nepastebimai – liepos mėnesį jau švęsime pirmąjį studijos gimtadienį. Viskas įsibėgėjo labai greitai, nes ir moterys labai įsiliejo į veiklas. Jos pačios ateidamos vis atneša man naujų idėjų, ką dar galėtume veikti.

– Kaip atsirado pavadinimas „PinuPinu“? 

– Kai manęs klausia, ką veikiu, vis atsakau „Pinu pinu“. Vyras dar juokėsi, kad užtektų tiesiog „Pinu“, bet nesutikau su šia mintimi. Juk nėra taip, kad aš tik pinu, yra daugiau nei vien pynimas. Taip ir gimė pavadinimas. Sukūriau ir feisbuko puslapį, o dabar jau keliamės ir į internetinę svetainę, kuri veiks ir kaip parduotuvė. Iš pradžių feisbuko puslapis vadinosi „My macrame“, bet supratau, kad nesu labai orientuota į užsienio rinką, man reikėjo, kad mane suprastų iš poros žodžių Lietuvoje. 

Nuotrauka
pinu

– Ar jūsų studijoje vyksta ir kitokių užsiėmimų? 

– Taip. Prasidėjo bendrystė su kitomis edukatorėmis, gyvenančiomis Tauragėje, – žvakių liejimo, neurografikos. Vėliau pradėjome kviestis ir edukatores iš kitų miestų, moterys pasiūlė, kad norėtų išmokti gaminti muilą, kitokias žvakes, kurti darbelius iš molio. Visada prašau moterų, kad sakytų, ko jos nori, ir vėliau stengiuosi įvykdyti jų pageidavimus. Įsikūrėme be didelio planavimo. Iš pradžių, kai išsinuomojau šias patalpas, įsivaizdavau, kad tai bus mano virvių namai. Aš pati vedu tik makramė edukacijas, o iš atvykstančių edukatorių mokausi ir pati. Turiu viziją, kad edukacijas, kurios man pačiai įdomios, perimčiau ir vesčiau pati. Dabar tik svajoju, tačiau tikiuosi, kad svajonės išsipildys.

– Ar daug žmonių susirenka į edukacijas?

– Iš pradžių būdavo sunku įsivaizduoti, kad ateis daug žmonių. Studijoje buvo tik keli stalai, vėliau palaipsniui teko pasipildyti, nes žmonės netilpdavo. Pati džiaugiuosi, kad ateina visiškai nuo menų nutolę žmonės – buhalteriai, ekonomistai, mokytojai. Jie džiaugiasi galėdami kažkur atsipalaiduoti. Kai kurie žmonės sako ateinantys ne vien tam, kad išmoktų pinti, bet ir smagiai praleisti laiką. Ateina labai skirtingų asmenybių. Buvo nutikimas, kad į edukaciją atėjo ne su gerais tikslais, tiesiog norėjo iškamantintėti mano verslo subtilybes. Suprantu, kai žmonės šiaip domisi, bet kai ateina su blogais kėslais, labai nemalonu. Džiaugiuosi, kad tokių žmonių mažai.

– Ar dirbate tik savo studijoje? 

– Ne, renku grupes ir kituose miestuose. Mokymų pradžioje paskelbiau kvietimą visose didžiųjų miestų feisbuko grupėse, tai susidarė grupelės į edukacijas Kaune, Klaipėdoje, Jonavoje. Taip ir prasidėjo edukacijos ir jau buvo aiškiau, kaip ir ką reikėtų daryti. Po kiekvienų mokymų visada pasirašau sau pastabas, ką reikėtų pakeisti, ko daugiau ar mažiau rodyti ar pasakoti. Mokymų metu su merginomis aptarėme net ir stovyklos idėją.

Su edukacijomis kituose miestuose yra buvę ir kuriozų. Buvome susitarę su viena studija Klaipėdoje, ir man jau važiuojant į Klaipėdą pranešė, kad studija užimta. Pasiūlė vykti į to žmogaus kavinę, o ta kavinė labiau panaši į kazino. Moterims išsyk pranešiau apie situaciją, bet jos nusprendė vis tiek susitikti. Žinoma, tos emocijos, kurią stengiuosi perteikti per edukacijas, suteikti nepavyko, bet vis tiek puikiai praleidome laiką. 

Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.