Vitalija ir Saulius Steponaičiai: „Senelių augintos gėlės grįžta į madą“
Įkelta:
2022-04-10
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Vitalija ir Saulius Steponaičiai

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Steponaičių šiltnamiuose auginamos gėlės

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Steponaičių šiltnamiuose jau žydi našlaitės

informacija@taurageszinios.lt
A
A

Vitalija ir Saulius Steponaičiai: „Senelių augintos gėlių rūšys grįžta į madą“

 

Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.

Plėsti verslo neplanuoja

Šeima augalų versle dirba jau ilgą laiką.

– Oi, tai buvo jau seniai – pradėjome prieš daugiau nei trisdešimt metų turbūt. Iš pradžių auginome agurkus, pomidorus, kopūstus, turėjome daug ko. Dabar jau sumažėjo asortimentas, liko gėlės ir daržovių daigai, daugiausia – pomidorų, – pasakoja Aukštupių gyventojai. – Mes abu per dešimt metų dirbome Kaune, Žemės ūkio akademijos šiltnamiuose. Darbo dienomis būdavome Kaune, o kaime auginome daržoves savo šiltnamiuose. Tikriausiai nuo 1985 metų iki 1997-ųjų taip gyvenome. Vėliau parsikėlėme į Aukštupių kaimą, nusipirkome namą. Taip ir gyvenome – penkios dienos Kaune, dvi dienos čia, Aukštupiuose. 

Saulius pasakoja, kad abu su žmona dirba pagal įgytą išsilavinimą:

– Pirmiausia su žmona abu baigėme Vilkijos žemės ūkio mokyklą, tuo metu ji taip vadinosi, tapome vaisių ir daržovių auginimo meistrais. Tada įstojome į Žemės ūkio akademiją, mokėmės neakivaizdžiai. O po to ir pradėjome dirbti Kaune. Tada Žemės ūkio akademijos šiltnamiai buvo vieni didžiausių Lietuvoje – užėmė apie 10 ha. 

Dabar Steponaičiai savo verslo plėsti jau neplanuoja:

– Kai parsikraustėme į kaimą, turėjome 10 arų sėklinių agurkų. Trys šeimos tuomet auginome, kadangi juos prižiūrint reikia įdėti nemažai darbo. Vėliau pradėjome plėstis. 

Nuotrauka
Autorės nuotraukos

Dabar turime apie 20 arų šiltnamių. Daugiau plėstis neplanuojame, manau, kad tai jau yra maksimumas. Gėlėms labai didelio ploto ir nereikia. 

Sauliaus pagrindiniai darbai yra tręšti, laistyti augalus, vežti juos į turgų, o žmonai tenka dauginti, skabyti augalus ir pardavinėti juos turguje. 

 Nuo našlaičių iki chrizantemų

Šeimos šiltnamiuose galima rasti įvairiausių augalų. Juos Vitalija ir Saulius vardija, vis papildydami vienas kitą:

– Jeigu kalbėtume apie auginamas gėles, tai turime jų visokiausių, nuo našlaičių iki chrizantemų. Tai ir visos vasarinės gėlės – pelargonijos, ledinukės, smulkiažiedės bei stambiažiedės begonijos. Turime ir gal apie 40 rūšių rožių, ne skinamų, o krūminių. Spalvų yra įvairiausių – nuo baltos iki mėlynos. Kuriame įvairias kompozicijas, kadangi ir žmonių norai įvairūs. Stengiamės komponuoti taip, kad mišiniai derėtų ne tik spalviškai, bet ir pagal augimo ypatybes: pavyzdžiui, vieni augalai mėgsta rūgštingą žemę, kiti ne, todėl tokius augalus suderinti ir kartu auginti sunku. Kalbant apie daržoves – turime apie 10–12 rūšių pomidorų, yra ir agurkų, jų auginame tik vieną veislę. Turime ir paprikų.

Vitalija šiek tiek papasakoja apie vyraujančias gėlių tendencijas.

–  Pastebime, kad dabar populiarūs miskantai, soruolės, lendrūnai, visos smilgos. Tikrai nepanašu, kad šių rūšių pirkimai mažės. Žmonės jau dabar klausinėja, kokių rūšių augalų turėsime. Pernai ir šiemet pastebime, kad daugumai pradeda patikti senoviškos gėlės iš darželių, bet naujesnės jų rūšys, pavyzdžiui, šiemet turime pilnavidurių medetkų, – pasakojo Vitalija. 

Augina tik tai, ką mėgsta patys

Šeima prisipažįsta niekada neauginanti to, kas neskanu jiems patiems.

– Mes niekada neauginame to, kas mums patiems nepatinka. Pavyzdžiui, nemėgstame rūgščių pomidorų, tai tokių rūšių niekada ir neauginame. Agurkų didesnė dalis yra savidulkių, iš vienos veislės išvesta. Patobulinta veislė yra „Mirabelle“ arba „Merengue“, jos derlingos, geros ir agurkai nebūna kartūs. O iš pomidorų veislių mes labiausiai mėgstame „Polfast“ – jų stambūs, gražūs vaisiai, veislė ankstyva ir neaukšta. Mėgstam ir geltonus arba oranžinius pomidorus, yra tokių jų veislių, kurios mėsingesnės, labiau tinka salotoms. 

Dabar žmonės, kaip pastebi daržininkai, labiau perka žemaūgius pomidorus. 

Nelaimė parodė, kas yra tikri draugai

Kuo žavi šis verslas?

– Jeigu mėgsti dirbti, mėgsti augalus, tai čia jau ir yra visas privalumas. Aš pats nuo 5–6 metų pamėgau juos. Jau eidamas į pirmą klasę turėjau 20 kaktusų veislių. Man augalai patiko nuo pat mažumės. Gal iš senelio paveldėjau tą susidomėjimą augalais, mano senelis – buvęs eigulys, – prisiminimais dalijosi Saulius.

Šeima su skausmu prisimena prieš porą metų kilusį gaisrą, kai sudegė šiltnamis. Jame buvo sudėti vos prieš dieną parvežti nauji daigai. Šeima patyrė maždaug 30 000 eurų nuostolio.

Vitalija priduria, kad atsigauti po gaisro buvo sunku. 

– Vienu metu jau planavome viską mesti. Artimieji bandė perkalbėti, kad nepasiduotume. Padėjo, kas kaip galėjo, tiek finansiškai, tiek darbais. Iš kai kurių žmonių pagalbos net nesitikėjome... Nelaimė parodė, kas yra tikri draugai.

Laisvesnio laiko šeima turi mažai. 

– Dabar gal šiek tiek jau ir atostogausime. Anksčiau neturėjome daug laisvo laiko, nes laikėme ir 14 karvių. Jau 20 metų, galima sakyti, normaliai neatostogavome. Pernai, kai pardavėme gyvulius, truputį pasivažinėjome į parodas, pas mūsų tiekėjus. Šiek tiek prasiblaškėme nuo darbų, – atviravo šeima. 

Didžiausias priešas – šalnos 

O prakalbusi apie šio verslo sunkumus pirmiausia šeima paminėjo pavasarines šalnas. 

Tad ir pirkėjams S. Steponaitis pataria daigų nepirkti per anksti, kad jie nenušaltų.

– Jeigu žmonės neturi sąlygų apsaugoti daigų nuo šalnų, tuomet tikrai patariu neskubėti, – teigė Saulius.  

Nuotrauka
Autorės nuotraukos

Darbai šiltnamyje prasideda anksti – gėlės pradedamos sėti nuo vasario vidurio, o pomidorai sėjami nuo kovo 1 iki 15 dienos, nes jie auga 50–55 dienas. O štai agurkų daigus galima užauginti per tris savaites, tad jų sėti labai anksti tikrai neverta. 

Norintiems geresnio daržovių derliaus Saulius pataria: 

– Svarbiausia kas porą-trejetą metų pasikeisti šiltnamyje žemę. Mes auginame pomidorų ir agurkų tik dėl savęs, juos auginame ne grunte, o kibiruose. Vienam sezonui ta žemė. Žemė gali būti su kompostu 20 litrų kibire, laistyti, žinoma, reikės šiek tiek dažniau. Na, o rudenį žemę galima kompostuoti, ir tiek.

Pirkėjai atvažiuoja ir į namus

Vien tik užauginti augalus nepakanka – juos reikia ir parduoti.

– Didesnę dalį savo gėlių ir daigų parduodame Tauragės turguje, vežame ir į Švėkšnos, Šilutės turgus. Kai kurie tauragiškiai mus pažįsta jau 10 metų. Yra klientų, kurie atvažiuoja gėlių, daigų iš Telšių, Plungės, Kauno, Kretingos. Užsuka nemažai ir pravažiuojančių iš įvairių šalies kampelių, – pasakojo šeima.  

 

Nuotrauka
moto
Įkelta:
2024-03-25
Praėjusį savaitgalį Tauragėje, Pramonės g. 5s oficialiai buvo atidarytas naujasis „Motoway“ salonas, kuriame bus prekiaujama „Aodes“ prekės ženklo keturračiais. Čia taip pat veiks ir keturračių servisas, pirkėjai galės rasti ir įvairių keturračių priedų bei aksesuarų.
Nuotrauka
Tava
Rasitos Liulienės nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Ko gero, mažai jau rastume tauragiškių ir aplinkinių rajono gyventojų, kurie nebūtų girdėję tokio trumpo, vos keturių raidžių darinio – TAVA. Gegužės mėnesį savo 25 metų sukaktį minėsianti Tauragės apskrities verslininkų asociacija ir toliau aktyvi, iniciatyvi ir, tarsi, nauja. Nauja, nes nuolat atsinaujinanti, sulaukianti naujų narių, ieškanti ir skleidžianti idėjas, vis dar nestokojanti  jaunatviško maksimalizmo, nors jau įgijusi ir pakankamai patirties.
Nuotrauka
ignitis
Įkelta:
2024-01-19
Tarptautinė žaliosios energetikos bendrovė „Ignitis renewables“ tęsia paramą šalia atsinaujinančios energetikos parkų gyvenančioms bendruomenėms Lietuvoje – skyrė 247 tūkst. eurų. Tai yra tris kartus daugiau nei prieš metus. Šia parama per 2024 m. pasinaudos Tauragės, Mažeikių, Jurbarko, Klaipėdos ir Kretingos rajonų bendruomenės gyvenamajai aplinkai bei infrastruktūrai gerinti, edukacinėms veikloms organizuoti.
Nuotrauka
jagaine
Tauragės rajono savivaldybės nuotrauka
Įkelta:
2024-01-10
Sulaukusi didelio susidomėjimo ir inovatyvių sprendimų iš verslo, Ekonomikos ir inovacijų ministerija skelbia papildomą kvietimą, kuriuo siekiama skatinti aplinkai palankių produktų arba technologijų sukūrimą ir diegimą. Kvietimas skirtas ne pramonės sektoriuose veikiančiam smulkiajam ir vidutiniam verslui, kuriančiam ir diegiančiam žaliąsias inovacijas – įmonės galės pasinaudoti iki 50 tūkst. eurų parama.
Nuotrauka
VERSLO
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-12-21
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) informuoja, kad gyventojai jau gali įsigyti verslo liudijimus 2024 metams. Norintys tęsti veiklą kitais metais turi pateikti naujus prašymus įsigyti verslo liudijimą, t. y. turimi 2023 m. liudijimai nėra pratęsiami. Veiklą planuojantiems vykdyti pirmosiomis kitų metų dienomis verslo liudijimus rekomenduojama įsigyti iš anksto, nelaukiant paskutinės metų dienos. Patogiausia tai padaryti per Mano VMI.
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2023-12-15
 Siekiant sudaryti galimybę Lietuvos įmonėms tapti inovatyvesnėms, o jų darbuotojams – kelti savo kvalifikaciją, smulkiojo ir vidutinio verslo atstovai kviečiami pasinaudoti finansavimu, skirtu mažų, labai mažų ir vidutinių įmonių (MVĮ) darbuotojų įgūdžių ugdymui ar jų persikvalifikavimui. Iš viso tam planuojama paskirstyti 7,5 mln. eurų, o didžiausia galima finansavimo suma vienam projektui siekia 100 tūkst. eurų.
Nuotrauka
SAV
Įkelta:
2023-12-04
Kitąmet Lietuvoje pradės veikti smulkiojo verslininko sąskaita, kuri palengvins veiklą savarankiškai dirbantiesiems. Ji kuriama remiantis gerąja užsienio šalių patirtimi ir atsižvelgus į individualią veiklą vykdančių asmenų poreikius – numatoma automatizuoti finansų tvarkymą. Kaip rodo atlikta apklausa, net 75 proc. apklaustų savarankiškai dirbančių asmenų pasinaudotų šia priemone.
Nuotrauka
nuotrauka
Juozo Petkevičiaus nuotrauka
Įkelta:
2023-11-21
Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) nariai, partneriai, bičiuliai lapkričio 16-ąją rinkosi į tradicinį renginį – praėjusių metų geriausių įmonių apdovanojimus. Vakaro, kuriame pasidžiaugta įmonių pasiekimais, linkėta sėkmės plėtojant verslus, pakilią nuotaiką kūrė Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinė grupė „Jazz Island“.  
Nuotrauka
ag marketingas
Įkelta:
2023-10-17
Tauragiškės Greta Gumuliauskaitė ir Aistė Kairienė ne vienerius metus dirbo su savo individualiais projektais. Susipažinusios artimiau nusprendė sujungti turimas žinias ir  įgūdžius, kai pačios, būdamos smulkaus verslo atstovės, negavo tinkamų ir šiuolaikiškų paslaugų. Merginos susivienijo ir įkūrė savo verslą – „AG Marketingo agentūrą“, kuri teikia išskirtines paslaugas, tokias kaip virtuali asistentė, įmonės vizualinis identitetas, įmonės darbuotojo mokymai „Būk PRO“, socialinių tinklų administravimas. Greta ir Aistė inovatyvios ir šiuolaikiškos, tad atsižvelgdamos į kiekvieno kliento unikalumą ir individualumą, padės perteikti jo išskirtinumą.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-10-09
Savivaldybės taryba rugsėjo posėdyje patvirtino fiksuoto dydžio pajamų mokestį už veiklos rūšis, kuriomis gali būti verčiamasi turint verslo liudijimą ir lengvatų, taikomų gyventojams, įsigyjantiems verslo liudijimus 2024 metais vykdomai veiklai vykdyti, dydžius. Verslo liudijimai kitąmet kils 20 proc., už kai kurias veiklas išlieka simbolinis 1 euro mokestis, nesikeičia ir lengvatų dydžiai. 
Nuotrauka
5zydintyslinkejimai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-09-16
Rugpjūčio 30-ąją Stoties gatvėje duris atvėrė dar vienas gėlių salonas „Žydintys linkėjimai“, tačiau šiek tiek kitoks – parduodami ir vintažiniai daiktai. Tauragiškė Kristina Kuisienė gėlių versle dirba jau per 10 metų, tad floristika jai tikrai ne naujiena.
Nuotrauka
bulves
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-08-05
Ingrida ir Saulius Šetkai liepos pradžioje įsikūrė Centro turgaus 22-ajame kioske. Jau daugiau nei 25-erius metus Vitkaičių kaime gyvenantys ir daržoves auginantys Šetkai nusprendė išbandyti prekybą turgelyje. Karantinui pabloginus situaciją rinkoje daržovių ūkio savininkams teko rinktis – arba plėstis, arba mažinti ūkį.
Nuotrauka
vilvi
„Vilvi Group“ nuotrauka
Įkelta:
2023-07-05
Šiemet 30-metį švenčianti „Vilvi Group“, ilgą laiką garsėjusi „Vilkyškių pieninės“ vardu, pabrėžia, kokie svarbūs grupės sėkmei yra darbuotojai. Pasak įmonės vadovo Gintaro Bertašiaus, be atsakingų, darbščių, sumanių ir profesionaliai savo darbą dirbančių žmonių tikrai nebūtų pasisekę įveikti per visą verslo istoriją tekusių sunkumų. Tik žmonėms reikia dėkoti, kad jokie iššūkiai nesutrukdė „Vilvi Group“ nuolat augti, atsinaujinti, tobulėti.
Nuotrauka
paliokai
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-06-17
Sartininkuose gyvenantys Viktorija ir Simonas Paliokai, nors abu turi darbus, randa laiko daug kruopštumo reikalaujančiam pomėgiui  – lauko vazonų gamybai. Šį pomėgį sutuoktiniai atrado netikėtai – Viktorijai nusprendus pasigaminti vazoną sau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-13
Žygaičių seniūnijos Balčių kaime, Linos ir Tomo Budrikų šeimos sode, vaikštinėja mūsų kraštuose ne itin įprasti gyvūnai – alpakos. Šie švelnūs gyvūnai ilgais elegantiškais kaklais, didelėmis akimis, ilgomis blakstienomis, grakščiomis kojomis ir įspūdingais skleidžiamais garsais sužavi tikrai ne vieną. Važiuodami pro šalį žmonės neretai stabteli jais pasigrožėti. Auginti alpakas šeima pradėjo dėl papildomo uždarbio – parduoti galima ne tik alpakas, bet ir iš jų vilnos verpiamus siūlus. Vis dėlto alpakos suteikia ir daug džiaugsmo – jos labai smalsios, emocingos ir švelnios, visada smagu su jomis leisti laisvalaikį ir stebėti natūralią jų gyvenseną. 
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-05-01
Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) primena, kad pernai transporto priemonę ar nekilnojamojo turto (NT) objektą pardavę gyventojai iki gegužės 2 d. turi sau užduoti keletą klausimų ir įsivertinti, ar dėl šių sandorių jie turi pareigą teikti pajamų mokesčio deklaraciją bei sumokėti gyventojų pajamų mokestį (GPM), ar ne. VMI duomenimis, šiemet pajamų deklaracijų laukiama iš maždaug 175 tūkst. gyventojų, kurie pernai pardavė minėtą turtą – apie 45 proc. tai jau padarė.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2023-04-30
Maždaug septynerius metus internetu drabužiais prekiavusios seserys Erika ir Ieva Geštautaitės pagaliau ryžosi įgyvendinti svajonę – atidaryti fizinę parduotuvę. Praėjusią savaitę Spaustuvės gatvėje senelių name duris atvėrusi su artimųjų pagalba įkurta „Aprangos studija“ jau laukia pirkėjų.
Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.