Vitalija ir Saulius Steponaičiai: „Senelių augintos gėlės grįžta į madą“
Įkelta:
2022-04-10
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Vitalija ir Saulius Steponaičiai

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Steponaičių šiltnamiuose auginamos gėlės

,
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Aprašymas

Steponaičių šiltnamiuose jau žydi našlaitės

Vitalija ir Saulius Steponaičiai: „Senelių augintos gėlių rūšys grįžta į madą“

 

Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.

Plėsti verslo neplanuoja

Šeima augalų versle dirba jau ilgą laiką.

– Oi, tai buvo jau seniai – pradėjome prieš daugiau nei trisdešimt metų turbūt. Iš pradžių auginome agurkus, pomidorus, kopūstus, turėjome daug ko. Dabar jau sumažėjo asortimentas, liko gėlės ir daržovių daigai, daugiausia – pomidorų, – pasakoja Aukštupių gyventojai. – Mes abu per dešimt metų dirbome Kaune, Žemės ūkio akademijos šiltnamiuose. Darbo dienomis būdavome Kaune, o kaime auginome daržoves savo šiltnamiuose. Tikriausiai nuo 1985 metų iki 1997-ųjų taip gyvenome. Vėliau parsikėlėme į Aukštupių kaimą, nusipirkome namą. Taip ir gyvenome – penkios dienos Kaune, dvi dienos čia, Aukštupiuose. 

Saulius pasakoja, kad abu su žmona dirba pagal įgytą išsilavinimą:

– Pirmiausia su žmona abu baigėme Vilkijos žemės ūkio mokyklą, tuo metu ji taip vadinosi, tapome vaisių ir daržovių auginimo meistrais. Tada įstojome į Žemės ūkio akademiją, mokėmės neakivaizdžiai. O po to ir pradėjome dirbti Kaune. Tada Žemės ūkio akademijos šiltnamiai buvo vieni didžiausių Lietuvoje – užėmė apie 10 ha. 

Dabar Steponaičiai savo verslo plėsti jau neplanuoja:

– Kai parsikraustėme į kaimą, turėjome 10 arų sėklinių agurkų. Trys šeimos tuomet auginome, kadangi juos prižiūrint reikia įdėti nemažai darbo. Vėliau pradėjome plėstis. 

Nuotrauka
Autorės nuotraukos

Dabar turime apie 20 arų šiltnamių. Daugiau plėstis neplanuojame, manau, kad tai jau yra maksimumas. Gėlėms labai didelio ploto ir nereikia. 

Sauliaus pagrindiniai darbai yra tręšti, laistyti augalus, vežti juos į turgų, o žmonai tenka dauginti, skabyti augalus ir pardavinėti juos turguje. 

 Nuo našlaičių iki chrizantemų

Šeimos šiltnamiuose galima rasti įvairiausių augalų. Juos Vitalija ir Saulius vardija, vis papildydami vienas kitą:

– Jeigu kalbėtume apie auginamas gėles, tai turime jų visokiausių, nuo našlaičių iki chrizantemų. Tai ir visos vasarinės gėlės – pelargonijos, ledinukės, smulkiažiedės bei stambiažiedės begonijos. Turime ir gal apie 40 rūšių rožių, ne skinamų, o krūminių. Spalvų yra įvairiausių – nuo baltos iki mėlynos. Kuriame įvairias kompozicijas, kadangi ir žmonių norai įvairūs. Stengiamės komponuoti taip, kad mišiniai derėtų ne tik spalviškai, bet ir pagal augimo ypatybes: pavyzdžiui, vieni augalai mėgsta rūgštingą žemę, kiti ne, todėl tokius augalus suderinti ir kartu auginti sunku. Kalbant apie daržoves – turime apie 10–12 rūšių pomidorų, yra ir agurkų, jų auginame tik vieną veislę. Turime ir paprikų.

Vitalija šiek tiek papasakoja apie vyraujančias gėlių tendencijas.

–  Pastebime, kad dabar populiarūs miskantai, soruolės, lendrūnai, visos smilgos. Tikrai nepanašu, kad šių rūšių pirkimai mažės. Žmonės jau dabar klausinėja, kokių rūšių augalų turėsime. Pernai ir šiemet pastebime, kad daugumai pradeda patikti senoviškos gėlės iš darželių, bet naujesnės jų rūšys, pavyzdžiui, šiemet turime pilnavidurių medetkų, – pasakojo Vitalija. 

Augina tik tai, ką mėgsta patys

Šeima prisipažįsta niekada neauginanti to, kas neskanu jiems patiems.

– Mes niekada neauginame to, kas mums patiems nepatinka. Pavyzdžiui, nemėgstame rūgščių pomidorų, tai tokių rūšių niekada ir neauginame. Agurkų didesnė dalis yra savidulkių, iš vienos veislės išvesta. Patobulinta veislė yra „Mirabelle“ arba „Merengue“, jos derlingos, geros ir agurkai nebūna kartūs. O iš pomidorų veislių mes labiausiai mėgstame „Polfast“ – jų stambūs, gražūs vaisiai, veislė ankstyva ir neaukšta. Mėgstam ir geltonus arba oranžinius pomidorus, yra tokių jų veislių, kurios mėsingesnės, labiau tinka salotoms. 

Dabar žmonės, kaip pastebi daržininkai, labiau perka žemaūgius pomidorus. 

Nelaimė parodė, kas yra tikri draugai

Kuo žavi šis verslas?

– Jeigu mėgsti dirbti, mėgsti augalus, tai čia jau ir yra visas privalumas. Aš pats nuo 5–6 metų pamėgau juos. Jau eidamas į pirmą klasę turėjau 20 kaktusų veislių. Man augalai patiko nuo pat mažumės. Gal iš senelio paveldėjau tą susidomėjimą augalais, mano senelis – buvęs eigulys, – prisiminimais dalijosi Saulius.

Šeima su skausmu prisimena prieš porą metų kilusį gaisrą, kai sudegė šiltnamis. Jame buvo sudėti vos prieš dieną parvežti nauji daigai. Šeima patyrė maždaug 30 000 eurų nuostolio.

Vitalija priduria, kad atsigauti po gaisro buvo sunku. 

– Vienu metu jau planavome viską mesti. Artimieji bandė perkalbėti, kad nepasiduotume. Padėjo, kas kaip galėjo, tiek finansiškai, tiek darbais. Iš kai kurių žmonių pagalbos net nesitikėjome... Nelaimė parodė, kas yra tikri draugai.

Laisvesnio laiko šeima turi mažai. 

– Dabar gal šiek tiek jau ir atostogausime. Anksčiau neturėjome daug laisvo laiko, nes laikėme ir 14 karvių. Jau 20 metų, galima sakyti, normaliai neatostogavome. Pernai, kai pardavėme gyvulius, truputį pasivažinėjome į parodas, pas mūsų tiekėjus. Šiek tiek prasiblaškėme nuo darbų, – atviravo šeima. 

Didžiausias priešas – šalnos 

O prakalbusi apie šio verslo sunkumus pirmiausia šeima paminėjo pavasarines šalnas. 

Tad ir pirkėjams S. Steponaitis pataria daigų nepirkti per anksti, kad jie nenušaltų.

– Jeigu žmonės neturi sąlygų apsaugoti daigų nuo šalnų, tuomet tikrai patariu neskubėti, – teigė Saulius.  

Nuotrauka
Autorės nuotraukos

Darbai šiltnamyje prasideda anksti – gėlės pradedamos sėti nuo vasario vidurio, o pomidorai sėjami nuo kovo 1 iki 15 dienos, nes jie auga 50–55 dienas. O štai agurkų daigus galima užauginti per tris savaites, tad jų sėti labai anksti tikrai neverta. 

Norintiems geresnio daržovių derliaus Saulius pataria: 

– Svarbiausia kas porą-trejetą metų pasikeisti šiltnamyje žemę. Mes auginame pomidorų ir agurkų tik dėl savęs, juos auginame ne grunte, o kibiruose. Vienam sezonui ta žemė. Žemė gali būti su kompostu 20 litrų kibire, laistyti, žinoma, reikės šiek tiek dažniau. Na, o rudenį žemę galima kompostuoti, ir tiek.

Pirkėjai atvažiuoja ir į namus

Vien tik užauginti augalus nepakanka – juos reikia ir parduoti.

– Didesnę dalį savo gėlių ir daigų parduodame Tauragės turguje, vežame ir į Švėkšnos, Šilutės turgus. Kai kurie tauragiškiai mus pažįsta jau 10 metų. Yra klientų, kurie atvažiuoja gėlių, daigų iš Telšių, Plungės, Kauno, Kretingos. Užsuka nemažai ir pravažiuojančių iš įvairių šalies kampelių, – pasakojo šeima.  

 

Nuotrauka
tava
Linos Buchlickajos-Lauciuvienės nuotrauka
Įkelta:
2023-03-23
Prieš keletą dienų įvyko Tauragės apskrities verslininkų asociacijos (TAVA) ataskaitinis rinkiminis susirinkimas. Išrinkta nauja TAVA taryba, Marius Jucikas perrinktas antrajai asociacijos vadovo kadencijai.
Nuotrauka
kings
„Kings“ feisbuko nuotrauka
Įkelta:
2023-02-24
Restoranas „Kings“, įsikūręs Vytauto gatvėje, pakeitė šeimininkus – dabar jis priklauso UAB „Šaukštelis“, valdančiai „Šaukštelio studiją“ ir „Gurmanų studiją“. Kelioms dienoms uždarytas atnaujinimui, jau šiandien atveria duris. 
Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.