Dvi fėjos atrado verslo nišą: šveičia namus
Įkelta:
2021-07-27
Nuotrauka
a
Aprašymas

Rūta (kairėje) ir Ieva. Autorės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
a
Aprašymas

Ruošiantis valymui. Asmeninio albumo nuotrauka

 

margarita@taurageszinios.lt
A
A

Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.

Pradėjo nuo pažįstamų

Moterys susipažino besimokydamos Tauragės profesinio rengimo centre, Ieva mokėsi kosmetologės, Rūta – kirpėjos specialybės. Kaip sako moterys, 2013 m. baigus mokslus tas pačias specialybes įgijusių merginų mieste buvo apstu, tad įsidarbinti buvo keblu. Jaunos moterys dirbo laikinus darbus: vasarą uždarbiavo pajūrio kurortuose bei Tauragėje – teko išbandyti ir indų plovėjos, kasininkės, pardavėjos, siuvėjos darbus. Draugių gyvenimai klostėsi gana panašiai: 21-erių jos susilaukė dukrų, po beveik poros metų Rūtai gimė ir sūnus. Ieva tuo metu augino tik vieną atžalą, dukrai pradėjus lankyti vaikų darželį atsirado laisvo laiko.

– Ėmiau dairytis galimybių užsidirbti, pažįstami žinojo, kad galiu už simbolinę sumą sutvarkyti, išvalyti namus. Pažįstamų ratas plėtėsi, sulaukdavau vis daugiau susidomėjimo mano paslaugomis. Pasikviečiau Rūtą. Nutarėme rimtai tuo užsiimti, – apie verslo užuomazgas pasakojo Ieva.

Pašnekovė, prisimindama pirmuosius namų valymus, juokiasi: pagrindinės priemonės buvo vanduo ir indų ploviklis „Fairy“. Pradėjus plaukti užsakymams moterys internetu įsigijo specialios, profesionaliam valymui skirtos chemijos ir valymo įrangos (langų valymo sistemą, dulkių siurblį). 

Dvi moterys susikūrė savo feisbuko paskyrą, logotipą ir ėmėsi populiarinti savo paslaugas „Jūsų namų fėja“ vardu. 

Mieste jos išnešiojo apie 500 skrajučių su paslaugų reklama.

Skaudėjo net pirštų galiukus

Pasak moterų, pirmoji investicija į priemones ir įrangą atsipirko per pirmuosius du mėnesius. 

– Paleidus mūsų interneto puslapį pasipylė skambučiai. Kiek nerimavome, ar viską suspėsime. Jėgos tai ribotos. Kartais po dienos šveitimo kitą dieną būdavo skausminga pakėlus rankas susirišti plaukus. Net pirštų pagalvėles skaudėdavo, – dabar prisimindama šypsosi Rūta.

Kaip sako moterys, tai nebuvo paprastutis namų tvarkymas, grindų, langų ir dulkių valymas, kaip įprasta tvarkant pažįstamų namus: skambinantieji prašydavo išvalyti nuomininkų nugyventą butą, iššvarinti patalpas po statybų, tad daugelio užsakymų metu tekdavo šveisti.

– Siaubingiausiai atrodo nuomoti butai, nesvarbu, ar juose gyventa vaikinų, ar merginų – šveisti visuomet būna ką. Kartą virtuvėje radome tiek priaugusių riebalų, kad teko juos grandyti statybine mentele. Nuo spintelių viršaus, garų surinktuvo, plytelių... Paprastai skambinantysis sako: „Man reikia tik išvalyti virtuvę ir vonią, ten nėra ką valyti“, o ateini  ir rankos nusvyra, kur beprisiliestum, dėl riebaluoto paviršiaus kimba rankos, – pasakoja moterys.

Nuotrauka
a

Kalkėtą vonios kambarį ir riebalais užleistą virtuvę iššveisti merginos trunka apie šešias valandas. Kadangi telefonu sunku įvertinti buto užterštumą, tikslią kainą už paslaugas moterys nurodo tik po darbo.

– Iš pradžių buvome nusistačiusios valymo kainą – 1,6 euro už kvadratą. Paprastas valymas – 1 euras. Padirbome porą kartų už tą kainą ir pamatėme, kad einame „į minusą“. Ėmėme domėtis, kokios paprastai būna valymo kainos. Dairėmės po didmiesčių valymo paslaugų interneto puslapius, skimbtelėdavome ir pasiteirauti. Dabar mes sulaukiame panašių skambučių: mums skambina merginos, norinčios sužinoti mūsų paslaugų kainas ir imtis to paties, – pasakoja Ieva.

Smagiausia – švaros ir gaivos pojūtis

Kaip sako moterys, patirtis parodė – būtina save tinkamai įvertinti: jei žinai, jog gerai dirbi – ir paslaugų kaina turi būti ne nuvilianti, o motyvuojanti.

O didžiausią džiaugsmą, pasak moterų, teikia švaraus ir gaiviai kvepiančio buto įspūdis.

– Nuo prigimties esu pedantė. Tokia buvo mano močiutė: tvarkinga, pasitempusi, namuose – visuomet švaru. Nuo mažens laikausi ypatingos švaros namuose ir aš: net mano kompiuterio klaviatūra turėdavo būti išardyta ir kruopščiai išvalyta ausų krapštuku, – pasakoja Ieva. – Džiaugiuosi, kad ir Rūta yra reikli sau ir mūsų požiūriai šiuo klausimu sutampa. Valydamos pasidaliname kambariais, tarkim, ji valo virtuvę, o aš – vonios kambarį. Pradedame nuo šių kambarių tolimiausio kampo ir palaipsniui artėjame lauko durų link. Šveisdamos kartu gabename ir valymo priemones, kad išvalius paskutinį buto centimetrą nereikėtų grįžti nieko pasiimti. Neapsakomas tas momentas, kai priartėjusi prie lauko durų iškeli per buto slenkstį kibirą, pabaigi valyti, atsistoji ir nužvelgi rezultatą. Atsidūstame: baigta – švaru!

Na ir, žinoma, didžiausias džiaugsmas yra uždirbti pinigus šeimai. Ieva turi planų imti paskolą butui. Šiuo metu jos ir jos draugo nuomojamame bute gyvena ir Ievos sesuo, tad išlaidų netrūksta.

Rūta ir Ieva džiaugiasi, kad jų paslaugomis domisi ne tik Tauragės, bet ir kitų rajonų gyventojai. Sulaukta užsakymo ir iš Klaipėdos, tačiau moterys privalėjo atsisakyti. Būtų nespėjusios laiku grįžti į Tauragę iš darželių pasiimti vaikučių.

Moterys pasvarsto apie galimybę ateityje veiklą plėsti, galbūt užsiimti ir baldų valymu.

– Mums iki pilnos laimės reikėtų įsigyti specialų valymo siurblį, chemijos priemonių – tam reikėtų apie 2000 eurų. Domimės ir galimybe gauti paramą iš Užimtumo tarnybos, tačiau kol kas rengti verslo plano neskubame. Turime užsakymų, reikia spėti suktis, – kalbėjo merginos.

 

Nuotrauka
tava
Įkelta:
prieš 1 dieną
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus.