Tauragės kavinės sulaukė atlaisvinimų: vieną ribojimą vadino nelogišku
Įkelta:
2021-07-13
Nuotrauka
Restoranai
Aprašymas

Vasarą žmonės mielai renkasi kavinių lauko terasas. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Restoranai
Aprašymas

Vasarą žmonės mielai renkasi kavinių lauko terasas (Bus kita foto). Raimondos Alysienės nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
Holivudas
Aprašymas

Restoranas „Holivudas“ sulaukia daugiau lankytojų. Autoriaus nuotraukos

 

,
Nuotrauka
Restoranai
Aprašymas

„Kings“ atidarė vidinį kiemelį lauke. „Kings“ feisbuko nuotrauka

 

Karantinas baigėsi. „Tauragės žinios“ pasidomėjo, kaip tai pajuto Tauragėje įsikūrusios maitinimo įstaigos. Daugelio jų vadovai sakė, kad klientų padaugėjo, tačiau Lietuvoje vis dar galioja ekstremali situacija, kai kurie saugumo reikalavimai išliko. 

Tikisi, kad atlaisvinimų nepanaikins

– Iš esmės didelių pokyčių neįvyko, čia labiau teisinio statuso įvardijimas, nes terasos dirba taip, kaip ir galėjo anksčiau, tiesa, dabar jau galime viduje priimti žmones ne tik su galimybių pasu, bet ir be jo. Jaučiame pasikeitimus, bet menkus, viskas stabilu, kadangi vasara, žmonės daugiau renkasi lauke, terasoje, galbūt šis atlaisvinimas aktualesnis šventėms. Kiekvienas atlaisvinimas verslui yra žingsnis į priekį, – „Tauragės žinioms“ pasakojo restorano „Holivudas“ vadovė Justė Varškienė. 

Galiojant karantinui iš pradžių maitinimo įstaigų darbo laikas buvo ribojamas. Nemažai kritikos sulaukė vyriausybės sprendimas leisti dirbti tik iki 22 valandos. Daug kam kilo klausimų, kodėl toks ribojimas reikalingas, vėliau šis terminas pratęstas iki 24 valandos, o dabar laiko apribojimų iš viso nebėra. Pašnekovė sakė teigiamai vertinanti šį pokytį

– Tikimės, kad šis atlaisvinimas išliks ilgą laiką ir rudeniop neteks trumpinti darbo laiko, – vylėsi J. Varškienė.

Nuotrauka
Holivudas

Laiko ribojimą vadino nelogišku

Panašios nuomonės buvo ir restorano „Kings“ savininkas Mindaugas Mančas. Pasak jo, laiko ribojimų panaikinimas teigiamai atsiliepia verslui bei teigė esantis įsitikinęs, kad šis reikalavimas buvo kiek nelogiškas.

– Klientai yra išsiilgę tų akimirkų, kai gali pabendrauti su draugais, pavalgyti, atsigerti prie vieno stalo, tad žmonės išties mielai renkasi į restoraną po to, kai pasibaigė karantinas. Sulaukiame daugiau klientų pietų metu, taip pat ir vakarais. Žmonių daugiau nei jų buvo karantino metu. Taigi, manau, kad atlaisvinimai tikrai padėjo tiek kavinėms, tiek restoranams, nes klientų daugiau. Paskutinėmis dienomis, kai vyko krepšinio transliacijos, klientai daugiau laiko leido viduje, nes vyko varžybų transliacija. Žinoma, vasaros metu žmonės mielai renkasi ir pabūti lauke. <...> Kalbant apie laiko ribojimus, šiuo metu jų nebėra, bet kai jie buvo įvesti, būta nesusipratimų: tiekti maistą išsinešti buvo galima neribotai, tačiau valgyti viduje iš pradžių buvo galima iki 22 valandos, vėliau – iki 24 valandos. Nemanau, kad tai buvo logiška, juk ne visuomet tai galima kontroliuoti, – kalbėjo jis.

Atsižvelgiant į tai, jog, anot epidemiologų, lauke virusui sklisti sąlygos yra sudėtingesnės nei viduje, M. Mančas teigė, kad restorane šią savaitę atidaromas vidinis kiemelis lauke.

O štai restorano „Rūsys“ direktorius Vidas Metrikis pastebėjo, kad po karantino išties kur kas daugiau lankytojų, tačiau verslininkas teigė negalinti tiksliai įvertinti, ar tą lėmė atlaisvinimai. 

– Pastebiu žmonių gausą. Kadangi oras geras, vasara tikrai labai šilta, tai žmonės mieliau renkasi sėdėti lauke nei viduje. Kol kas normaliai dirbame mažiau nei savaitę, iki tol buvo šiek tiek griežtesni suvaržymai, restorano viduje esantiems žmonėms buvo būtina turėti galimybių pasus, – pastebėjimais dalijosi V. Metrikis.

Nuotrauka
Restoranai

Iki panaikinant karantiną galiojusius laiko apribojimus V. Metrikis įvertino kaip taikytus pernelyg ilgai.

– Tikriausiai kurį laiką reikėjo tokio apribojimo, bet jis užsitęsė pernelyg ilgas. Manau, kad vyriausybė perspaudė. Verslui tai buvo sudėtingas periodas, – sakė restorano direktorius.

O „Mergelių užeigos“ atstovai „Tauragės žinioms“ sakė, kad iki karantino paskelbimo žmonės kur kas dažniau laiką leisdavo kavinėje-bare, o dabar vyrauja užsakymai išsinešti.

– Tikriausiai žmones paveikė ilgai vyraujanti baimė. Juk reikalavimų tikrai daug, tad žmonės bijo, kad teks sumokėti 250 eurų siekiančią baudą, jeigu juos pamirš. Taigi, dabar matome, kad žmonės užsisako maistą į namus, bet kavinėje neužsibūna, – sakė jie.

Kokie reikalavimai galioja?

Be kita ko, pašnekovai priminė, kad į kavines, restoranus žmonės turi įžengti dėvėdami burną ir nosį dengiančias kaukes. 

Karantiną nuo šių metų liepos 1 d. šalyje pakeitė valstybės lygio ekstremalioji situacija. 

Pagal vyriausybės sprendimą dėl maitinimo įstaigų darbo, išlieka reikalavimas, kad klientai eilėse turėtų laikytis saugaus ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Šį atstumą būtina užtikrinti ir tarp staliukų, 

Į maitinimo įstaigas negalima įleisti klientų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Restoranai, kavinės privalo prie įėjimo gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę.

 

 


 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
Šaukštelis
Įkelta:
2021-06-03
Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
automobilis
Įkelta:
2021-05-26
Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į gudraujančių pardavėjų pinkles, kurie siekia atsikratyti naudotais automobiliais. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo viliojančiai, tačiau iš tikrųjų turi užslėptą ne vieną rimtą gedimą. Naudotų automobilių pirkėjams neatsižvelgus į įvairiausias rekomendacijas, vėliau susiduriama su netikėtomis problemomis ir gąsdinančiomis išlaidomis, – skelbia „carVertical“.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-25
Auginti gėles – ne tik be galo sunkus darbas, kuriam paaukotų valandų jokiais pinigais neįvertinsi. 71-erių Genutė Juščienė įsitikinusi: darbas su gėlėmis ne tik suteikia jėgų, bet ir padeda išgyventi sunkiausius momentus. O sveikatos ir energijos jai, gėlių auginimu ir prekyba besiverčiančiai jau kone du dešimtmečius, galėtų pavydėti ne vienas.
Nuotrauka
vero cafe
Įkelta:
2021-05-25
Nors bromelį su kavos staleliais Bažnyčių gatvėje laisto lietus, „Vero cafe“ skamba smagus šurmulys: šiandien kavinukėje minima šešerių metų sukaktis. Ta proga lankytojai, „Vero cafe“ feisbuko paskyroje pasidalinę nuotraukomis iš kavinės gyvenimo, vaišinami kava nemokamai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Antradienį Gedimino gatvės 23-ajame name duris atvėrė žuvies krautuvėlė „Pelekas“. Apie tai skelbia iš tolo mėlynuojantys balionai prie parduotuvėlės laiptelių. O viduje net akys raibsta nuo įvairiausių skanėstų gausybės.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.