Tauragės kavinės sulaukė atlaisvinimų: vieną ribojimą vadino nelogišku
Įkelta:
2021-07-13
Nuotrauka
Restoranai
Aprašymas

Vasarą žmonės mielai renkasi kavinių lauko terasas. Raimondos Alysienės nuotrauka

 

,
Nuotrauka
Restoranai
Aprašymas

Vasarą žmonės mielai renkasi kavinių lauko terasas (Bus kita foto). Raimondos Alysienės nuotrauka

 

 

,
Nuotrauka
Holivudas
Aprašymas

Restoranas „Holivudas“ sulaukia daugiau lankytojų. Autoriaus nuotraukos

 

,
Nuotrauka
Restoranai
Aprašymas

„Kings“ atidarė vidinį kiemelį lauke. „Kings“ feisbuko nuotrauka

 

Karantinas baigėsi. „Tauragės žinios“ pasidomėjo, kaip tai pajuto Tauragėje įsikūrusios maitinimo įstaigos. Daugelio jų vadovai sakė, kad klientų padaugėjo, tačiau Lietuvoje vis dar galioja ekstremali situacija, kai kurie saugumo reikalavimai išliko. 

Tikisi, kad atlaisvinimų nepanaikins

– Iš esmės didelių pokyčių neįvyko, čia labiau teisinio statuso įvardijimas, nes terasos dirba taip, kaip ir galėjo anksčiau, tiesa, dabar jau galime viduje priimti žmones ne tik su galimybių pasu, bet ir be jo. Jaučiame pasikeitimus, bet menkus, viskas stabilu, kadangi vasara, žmonės daugiau renkasi lauke, terasoje, galbūt šis atlaisvinimas aktualesnis šventėms. Kiekvienas atlaisvinimas verslui yra žingsnis į priekį, – „Tauragės žinioms“ pasakojo restorano „Holivudas“ vadovė Justė Varškienė. 

Galiojant karantinui iš pradžių maitinimo įstaigų darbo laikas buvo ribojamas. Nemažai kritikos sulaukė vyriausybės sprendimas leisti dirbti tik iki 22 valandos. Daug kam kilo klausimų, kodėl toks ribojimas reikalingas, vėliau šis terminas pratęstas iki 24 valandos, o dabar laiko apribojimų iš viso nebėra. Pašnekovė sakė teigiamai vertinanti šį pokytį

– Tikimės, kad šis atlaisvinimas išliks ilgą laiką ir rudeniop neteks trumpinti darbo laiko, – vylėsi J. Varškienė.

Nuotrauka
Holivudas

Laiko ribojimą vadino nelogišku

Panašios nuomonės buvo ir restorano „Kings“ savininkas Mindaugas Mančas. Pasak jo, laiko ribojimų panaikinimas teigiamai atsiliepia verslui bei teigė esantis įsitikinęs, kad šis reikalavimas buvo kiek nelogiškas.

– Klientai yra išsiilgę tų akimirkų, kai gali pabendrauti su draugais, pavalgyti, atsigerti prie vieno stalo, tad žmonės išties mielai renkasi į restoraną po to, kai pasibaigė karantinas. Sulaukiame daugiau klientų pietų metu, taip pat ir vakarais. Žmonių daugiau nei jų buvo karantino metu. Taigi, manau, kad atlaisvinimai tikrai padėjo tiek kavinėms, tiek restoranams, nes klientų daugiau. Paskutinėmis dienomis, kai vyko krepšinio transliacijos, klientai daugiau laiko leido viduje, nes vyko varžybų transliacija. Žinoma, vasaros metu žmonės mielai renkasi ir pabūti lauke. <...> Kalbant apie laiko ribojimus, šiuo metu jų nebėra, bet kai jie buvo įvesti, būta nesusipratimų: tiekti maistą išsinešti buvo galima neribotai, tačiau valgyti viduje iš pradžių buvo galima iki 22 valandos, vėliau – iki 24 valandos. Nemanau, kad tai buvo logiška, juk ne visuomet tai galima kontroliuoti, – kalbėjo jis.

Atsižvelgiant į tai, jog, anot epidemiologų, lauke virusui sklisti sąlygos yra sudėtingesnės nei viduje, M. Mančas teigė, kad restorane šią savaitę atidaromas vidinis kiemelis lauke.

O štai restorano „Rūsys“ direktorius Vidas Metrikis pastebėjo, kad po karantino išties kur kas daugiau lankytojų, tačiau verslininkas teigė negalinti tiksliai įvertinti, ar tą lėmė atlaisvinimai. 

– Pastebiu žmonių gausą. Kadangi oras geras, vasara tikrai labai šilta, tai žmonės mieliau renkasi sėdėti lauke nei viduje. Kol kas normaliai dirbame mažiau nei savaitę, iki tol buvo šiek tiek griežtesni suvaržymai, restorano viduje esantiems žmonėms buvo būtina turėti galimybių pasus, – pastebėjimais dalijosi V. Metrikis.

Nuotrauka
Restoranai

Iki panaikinant karantiną galiojusius laiko apribojimus V. Metrikis įvertino kaip taikytus pernelyg ilgai.

– Tikriausiai kurį laiką reikėjo tokio apribojimo, bet jis užsitęsė pernelyg ilgas. Manau, kad vyriausybė perspaudė. Verslui tai buvo sudėtingas periodas, – sakė restorano direktorius.

O „Mergelių užeigos“ atstovai „Tauragės žinioms“ sakė, kad iki karantino paskelbimo žmonės kur kas dažniau laiką leisdavo kavinėje-bare, o dabar vyrauja užsakymai išsinešti.

– Tikriausiai žmones paveikė ilgai vyraujanti baimė. Juk reikalavimų tikrai daug, tad žmonės bijo, kad teks sumokėti 250 eurų siekiančią baudą, jeigu juos pamirš. Taigi, dabar matome, kad žmonės užsisako maistą į namus, bet kavinėje neužsibūna, – sakė jie.

Kokie reikalavimai galioja?

Be kita ko, pašnekovai priminė, kad į kavines, restoranus žmonės turi įžengti dėvėdami burną ir nosį dengiančias kaukes. 

Karantiną nuo šių metų liepos 1 d. šalyje pakeitė valstybės lygio ekstremalioji situacija. 

Pagal vyriausybės sprendimą dėl maitinimo įstaigų darbo, išlieka reikalavimas, kad klientai eilėse turėtų laikytis saugaus ne mažesnio kaip 2 metrų atstumo vienas nuo kito. Šį atstumą būtina užtikrinti ir tarp staliukų, 

Į maitinimo įstaigas negalima įleisti klientų, kuriems pasireiškia ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų požymių (sloga, kosulys, čiaudulys, pasunkėjęs kvėpavimas).

Restoranai, kavinės privalo prie įėjimo gerai matomoje vietoje pakabinti rankų dezinfekcijai skirtą priemonę.

 

 


 

Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.