Sezoninės prekės graibstyte graibstomos
Įkelta:
2021-07-23
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Nuotraukos autorius:
Simonos Valinčiūtės nuotrauka

Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.

Baseino įsigyti nepavyko

Dviejų vaikučių mama Rasa guodžiasi, kad apvažiavusi visus prekybos centrus taip ir nerado vaikų labai geidžiamo pripučiamo baseino.

– Sūnūs pamatė tokį baseiną pas draugus ir labai užsinorėjo. Ir pati pamaniau, kad būtų visai gerai ir pačiai apsigaivinti, ir vaikai karštą dieną neperkaistų. Tikėjausi rasti kokį nedidelį ir nebrangų. Tačiau teko nusivilti – niekur neradau jokio, nei brangaus, nei pigaus, nei didelio, nei mažo, o apvažiavau visas miesto  „Maximas“, „Iki“, „Norfas“, buvau ir „Senukuose“, – „Tauragės žinioms“ pasakojo jauna mama.

Kad nepavyko įsigyti norimos prekės – ventiliatoriaus, pasakojo ir Jolanta. Pasak jos, namuose taip karšta, kad nebeįmanoma iškęsti, o vėsintis nėra kuo.

– Kondicionieriaus neįperku, pamaniau, bent ventiliatorių nusipirksiu, – sakė Jolanta, sutikta prie vieno prekybos centro. – Deja, neradau jokio...

Moteris atskleidė, kokių priemonių imasi, kad bute penktajame aukšte, kur gyvena su šeima, būtų vėsiau – ant langų kabina drėgnas paklodes, o naktį užsikloja sušlapintu rankšluosčiu.

Būtų išpirkę net ir „fūrą“ ventiliatorių

Pasak „Senukų“ prekybos centro Tauragėje direktoriaus Tado Alijošiaus, tie, kam tenka leisti laiką namuose, kuriuose nėra kondicionieriaus, neišsiverčia be ventiliatoriaus. Jų pastarosiomis dienomis prekybos centras net pritrūko.

– Šiuo metu jų net nebeturim, iššlavė visus – ir pigius, ir brangius. Jei net ir „fūrą“ būtume turėję – būtume išpardavę, – teigė jis. – Žinoma, dar atsivešim, bet gal bus jau tie karščiai praėję... Taip jau yra su sezoninėmis prekėmis – galima parduoti labai daug arba neparduoti nieko, viską pasilikti kitiems metams. Viskas priklauso nuo oro sąlygų.

Prekybos centre prekiaujama ir kondicionieriais, tiesa, tik mobiliaisiais – stacionariųjų reiktų ieškoti specializuotose parduotuvėse. Tačiau užplūdus karščiams mobiliųjų kondicionierių irgi nebeliko.

Prekybos centro direktorius neslepia, kad šiuo metu vis dar susiduriama su tiekimo sutrikimais. Tiekimo grandinės, pasak jo, trūkinėja dėl pandemijos. Dėl tos pačios priežasties kyla ir prekių kainos. Dėl pakilusių metalo, medienos, plastiko ir logistikos kainų apie 10–30 proc. augo ir lauko prekių kainos. Tačiau tai pirkėjų nebaugina. Prekybininkai pastebi, kad žmonės per pandemiją pinigų pataupė, todėl dabar yra linkę rinktis aukštesnės kokybės ir dažnai brangesnes prekes. Lauko baldams nepagailima net 1,5 tūkst. eurų.

Neužsiguli visos laisvalaikio prekės

T. Alijošius sako, kad viena populiariausių vasaros prekių – baseinai. Tiesą sakant, vasarą paklausios visos su pramogomis, laisvalaikiu susijusios prekės: nuo žvejybos kėdžių ir palapinių iki sūpynių.

– Pirkėjai šluote šluoja prekes, kuriomis galima savo laisvalaikį padaryti kokybiškesnį. Žmonės mėgsta leisti laiką lauke, prie vandens, taigi visos su tokiu laisvalaikiu susijusios prekės itin paklausios, – pasakojo jis.

Iš parduotuvės šluojami pakabinamieji krėslai, standartiniai ir sėdimieji hamakai, sūpynės. Ypač išpopuliarėjo pakabinami krėslai. Perkamos ir pavėsinės, išskleidžiamosios sodo sūpynės.

Iš populiariausių prekių sąrašo jau keletą metų neiškrenta „Kamado“ kepsninės. Nors jų kaina svyruoja apie 300–750 eurų, šiemet jų pardavimai dar labiau augo. Tiesa, noriai perkami ir paprastesni, pigesni kepimo įrenginiai – šašlykinės. 

Įsibėgėjo ir vandens pramogų prekių pardavimai: lauko baseinų, vandens padangų, kamuolių, irklenčių, pripučiamų sūkurinių SPA baseinų.

Perkamiausių prekių sąrašo viršuje – ir batutai, dviračiai, elektriniai ir triukiniai paspirtukai.

Pirkinių krepšelį koreguoja karštis

Komentarą apie perkamiausias vasaros prekes „Tauragės žinioms“ atsiuntusi „Maximos“ komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė teigė, kad užplūdęs vasaros karštis koreguoja pirkinių krepšelį, todėl šoktelėjo ne tik vandens ir ledų, bet ir kitų vasaros laisvalaikio prekių pardavimai.

Taip pat itin didelės paklausos sulaukė ventiliatoriai, kurių pardavimai šią vasarą 2 kartus šoktelėjo, šaltkrepšiai, pripučiami vandens baseinai, skėčiai nuo saulės, apsaugos priemonės nuo saulės bei kitos įvairios turistinės prekės. Šiuo metu ventiliatorių ir pripučiamų vandens baseinų yra likę tik pavienėse parduotuvėse. Kalbamės su tiekėjais ir artimiausiu metu planuojame turėti ventiliatorių papildymą. 

Šios vasaros pradžioje įvairių priemonių nuo uodų, erkių ir kitų vabzdžių paklausa yra išaugusi kone 2 kartus lyginant su atitinkamu laikotarpiu pernai. Didžiausio pirkėjų susidomėjimo yra sulaukusios žvakės nuo uodų, įvairūs purškikliai ir aerozoliai, uždegamosios spiralės, kurių smilkstantys dūmai atbaido uodus.

Papasakojo E. Dapkienė ir apie populiariausias maisto prekes. Pasak jos, paklausiausia vasaros prekė yra arbūzas. Vidutiniškai kasdien visame prekybos tinkle „Maxima“ yra parduodama iki 70 tonų arbūzų, maždaug tiek sveria 12 suaugusių dramblių.

Šiųmetį birželį ledų pardavimai yra 14 proc. didesni lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai. Populiariausi yra vaniliniai bei kakavos skonio. Beveik penktadaliu daugiau šią vasarą yra nuperkama vandens ir vaisvandenių.

„Pastebime, kad karštomis dienomis didesni nei įprastai būna kefyro bei rūgpienio pardavimai. Galim spėti, kad žmonės nuo karščių gaivinasi tradiciniais šaltibarščiais. Juolab, kad šviežios lietuviškos bulvės ir agurkai – irgi perkamiausios vasaros prekės.

Atsižvelgdami į karštus orus tiek į Baltijos pajūryje, tiek ir kituose Lietuvos miestuose esančias parduotuves esame padidinę vandens, vaisvandenių, ledų tiekimą“, – teigia E. Dapkienė.

 

Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus. 
Nuotrauka
Autorės nuotraukos
Įkelta:
2022-04-10
Aukštupių kaime gyvenantys Vitalija ir Saulius Steponaičiai darbuojasi augalų versle nuo pat jaunystės. Klientų jiems tikrai netrūksta – jų atvyksta iš visos Lietuvos. Šeima atvirauja, kad po gaisro sudegus šiltnamiui jau planavo nuleisti rankas ir viską mesti. Vis dėlto viską atstatę dirba toliau.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
​​​​​​​Dar nėra nė metų, kai prie didžiosios „Maximos“ duris atvėrė specializuota mėsos parduotuvėlė „Bekonas“. Per tą laiką apyvarta augo ne procentais, bet kartais, gerokai išsiplėtė asortimentas. O svarbiausia – ją įkūręs verslininkas Vilius Stumbra atidarė dar keletą tokių parduotuvių kituose miestuose, be to, baigia įrengti cechą, kuriame bus marinuojama mėsa.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2022-03-27
Lietuviai myli savo namus ir gamtą. Visi nori gyventi kuo gražesnėje aplinkoje, tačiau kad ji būtų graži, reikia įdėti daug darbo, aukoti savaitgalius. Nuvirtęs medis, plinkanti veja, ne vietoje augantis krūmas – tokių ir kitokių bėdų turi kone kiekvienas sodas, ir išspręsti jas dažnai – ne šeimininkų jėgoms, o ir aukoti visą laisvalaikį ne visiems norisi. Į pagalbą gali atskubėti Tauragėje įsikūrusi aplinkos tvarkymo įmonė „Skalvis“.
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-03-05
Daugiau nei prieš du dešimtmečius Tauragėje įsikūrusi ir apskrities verslininkus vienijanti organizacija, kaip ir kasmet, savo narius sukvietė į ataskaitinį susirinkimą. Metinę ataskaitą pristatė prieš vienerius metus TAVA pirmininku tapęs UAB „Metta“ vadovas Marius Jucikas. Aptarti nuveikti darbai, projektai, problemos, pasidžiaugta pasiekimais.
Nuotrauka
sėklos
Įkelta:
2022-01-29
Sodininkai ir daržininkai jau nekantraudami laukia pavasario, o belaukdami neretai užsuka į sėklų parduotuves – pasmalsauti apie naujas sėklų rūšis ar priemones joms daiginti. Specializuotoje sėklų ir augalų parduotuvėje „Kad augtų ir žydėtų“, įsikūrusioje Šilalės gatvėje, juos pasitinkantis Vladas Alejevas patarimų negaili. Jis mielai pasidalino savo žiniomis ir su „Tauragės žinių“ skaitytojais.
Nuotrauka
nestle
Įkelta:
2022-01-28
Nuo šiol aukštos kokybės degalų galės įsipilti ir tauragiškiai – automatinių degalinių tinklas „Neste“ atidarė pirmąją degalinę Tauragėje. Vairuotojams patogioje vietoje, Dariaus ir Girėno gatvėje, įrengta degalinė veiks visą parą, joje bus galima ne tik įsipilti kokybiškų degalų, bet ir įsigyti priedo „AdBlue“ bei pasinaudoti automobilių stiklų ploviklio „EasyFill“ kolonėle.
Nuotrauka
biblioteka
Įkelta:
2022-01-28
Tauragės rajono savivaldybė nuosavybėn ruošiasi perimti turtą, kurio vertė – daugiau nei 147 tūkst. eurų. Šiuo metu jis patikėjimo teise valdomas Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos. Įvairūs projektoriai, kompiuteriai, kita įranga skirta Birutės Baltrušaitytės viešajai bibliotekai siekiant plėtoti viešosios interneto prieigos paslaugų teikimą.
Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.