Darbo yra, dirbančiųjų – ne: regionai stokoja darbuotojų
Įkelta:
2021-07-12
Nuotrauka
statybos
Aprašymas

Asociatyvi nuotrauka

Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.

Nėra motyvacijos

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Marius Jucikas, padėtis Tauragėje, kaip ir daugumoje šalies regionų, nėra džiugi. Verslo įmones vienijančios asociacijos vadovas sako, bendrauja su įmonių vadovais – užsakymų daugėja, bet dirbti nėra kam. Todėl situacija tampa iškreipta.

– Trūksta darbuotojų. Kiek kalbuosi su žmonėmis, tai jie pasakoja, kad pasiūlius 700 eurų atlyginimą pastarieji neina dirbti, nes skirtumas tarp gaunamų pašalpų ir atlyginimo gal šimtas eurų. Neturi žmonės jokios motyvacijos dirbti, – pasakojo pašnekovas.

Mažina konkurencingumą

Paklaustas, kokias sprendimo galimybes įžvelgiantis, M. Jucikas teigė, kad verslas bus priverstas kelti darbo užmokestį. Tačiau tai nedžiugina. Užsienio investuotojai dažnai renkasi šalis bei regionus pagal darbo jėgos kaštus bei kitus rodiklius.

– Darbo užmokestis kils, Tauragė praras konkurencingumą, niekas nenorės čia investuoti. Manau, kad reikia lengviau išduoti leidimus kaimyninių šalių darbuotojams – Baltarusijos, Ukrainos. Neseniai darėme susirinkimą, kalbėta, kad šiuos darbuotojus pakankamai sudėtinga įdarbinti, – teigė M. Jucikas.

Specialistai vertinami

Pasak pašnekovo, daug užsakymų turi statybų sektorius. Tačiau nėra kam dirbti. Taip pat po ilgo karantino sudėtinga prisišaukti atleistus ar į prastovas išėjusius darbuotojus. Regiono privalumus įžvelgia kiti specialistai. UAB „Tauragės NT agentūra“ vadovas Giedrius Stanevičius, komentuodamas situaciją NT rinkoje teigė, kad žemės sklypų kainos panašios tiek Kauno, tiek Tauragės priemiestyje. Tačiau regione darbo konkurencija mažesnė.

– Jeigu esi geras specialistas, regionuose jų nėra daug arba labai trūksta, tad tikimybė įsidarbinti ir gerai uždirbti yra didesnė nei didmiestyje, – teigė G. Stanevičius.

Statybų bendrovės „Apastata“ direktorius Mindaugas Apavičius „Tauragės žinioms“ teigė, kad darbų apimtis galėtų padidinti, tačiau norinčių ir galinčių dirbti darbuotojų nėra.

– Darbuotojų šiuo metu labai trūksta. Pagal turimas darbų apimtis galėtumėme priimti iki 30 papildomų darbuotojų. Mūsų skelbimai dėl laisvų darbo vietų visuomet publikuojami, tačiau kvalifikuotų specialistų randame mažai. Dalis žmonių specialiai užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, kad gautų išmokas, bet uždarbiauja nelegaliai. Tokie žmonės nedalyvauja darbo rinkoje. Jei tokia situacija užsitęs, būsime priversti ieškoti darbuotojų iš kitų šalių, – teigė M. Apavičius.
Daugėja ilgalaikių bedarbių

Kaip „Tauragės žinioms“ pateikė duomenis Užimtumo tarnyba, visoje šalyje yra registruota 240 tūkst. bedarbių. Apie pusė jų yra ilgalaikiai – daugiau nei pusmetį darbo nerandantys asmenys. Prieš metus jų buvo tris kartus mažiau. Taip pat Užimtumo tarnyba pastebi disbalansą tarp kai kurių profesijų darbo pasiūlos ir paklausos.

– Šiuo metu, pvz., yra registruota 38 tūkst. sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų darbo skelbimų, tačiau darbuotojų, ieškančio tokio darbo, viso labo tik 3,7 tūkst. Tarptautinio krovinių vežimo ieškančių darbuotojų vos kiek daugiau nei pusė tūkstančio. Taip pat skirtingai pagal regionus pasiskirsto darbuotojų pasiūla ir paklausa: Vilniuje labai trūksta nekvalifikuotų darbininkų, tačiau Tauragėje ar Telšiuose ieškančiųjų darbo yra tris kartus daugiau nei yra darbo pasiūlos, – teigė Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.

Registruojasi mažiau

Liepos 1-ąją Užimtumo tarnyboje registruoti 2962 darbo ieškantys Tauragės r. sav. gyventojai. Tai – 7,8 proc. mažiau nei birželio 1 d. Tarp registruotų darbo neturinčių asmenų daugiausiai paskutinėje darbovietėje dirbo parduotuvių pardavėjais; nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais; biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, kambarinėmis ir pagalbininkais; nekvalifikuotais darbininkais; nekvalifikuotais atsitiktinių darbų darbininkais; sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais; krovikais; mėsininkais; žuvų darinėtojais ir giminiškų profesijų darbininkais; nekvalifikuotais pastatų statybos darbininkais; amatininkais, gaminančiais dirbinius iš tekstilės, odos ir panašių medžiagų. 

– Užimtumo tarnyba padėjo įsidarbinti 259 darbo neturintiems Tauragės gyventojams. Įdarbinimas birželį augo 4 proc., palyginti su geguže. Daugiausiai klientų įsidarbino parduotuvių pardavėjais, nekvalifikuotais darbininkais, nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais, padavėjais, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, kambarinėmis ir pagalbininkais, virėjais, krovikais, barmenais, nekvalifikuotais atsitiktinių darbų darbininkais, – duomenis pateikė Užimtumo tarnyba.

 

Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.