Darbo yra, dirbančiųjų – ne: regionai stokoja darbuotojų
Įkelta:
2021-07-12
Nuotrauka
statybos
Aprašymas

Asociatyvi nuotrauka

Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.

Nėra motyvacijos

Kaip „Tauragės žinioms“ pasakojo Tauragės apskrities verslininkų asociacijos pirmininkas Marius Jucikas, padėtis Tauragėje, kaip ir daugumoje šalies regionų, nėra džiugi. Verslo įmones vienijančios asociacijos vadovas sako, bendrauja su įmonių vadovais – užsakymų daugėja, bet dirbti nėra kam. Todėl situacija tampa iškreipta.

– Trūksta darbuotojų. Kiek kalbuosi su žmonėmis, tai jie pasakoja, kad pasiūlius 700 eurų atlyginimą pastarieji neina dirbti, nes skirtumas tarp gaunamų pašalpų ir atlyginimo gal šimtas eurų. Neturi žmonės jokios motyvacijos dirbti, – pasakojo pašnekovas.

Mažina konkurencingumą

Paklaustas, kokias sprendimo galimybes įžvelgiantis, M. Jucikas teigė, kad verslas bus priverstas kelti darbo užmokestį. Tačiau tai nedžiugina. Užsienio investuotojai dažnai renkasi šalis bei regionus pagal darbo jėgos kaštus bei kitus rodiklius.

– Darbo užmokestis kils, Tauragė praras konkurencingumą, niekas nenorės čia investuoti. Manau, kad reikia lengviau išduoti leidimus kaimyninių šalių darbuotojams – Baltarusijos, Ukrainos. Neseniai darėme susirinkimą, kalbėta, kad šiuos darbuotojus pakankamai sudėtinga įdarbinti, – teigė M. Jucikas.

Specialistai vertinami

Pasak pašnekovo, daug užsakymų turi statybų sektorius. Tačiau nėra kam dirbti. Taip pat po ilgo karantino sudėtinga prisišaukti atleistus ar į prastovas išėjusius darbuotojus. Regiono privalumus įžvelgia kiti specialistai. UAB „Tauragės NT agentūra“ vadovas Giedrius Stanevičius, komentuodamas situaciją NT rinkoje teigė, kad žemės sklypų kainos panašios tiek Kauno, tiek Tauragės priemiestyje. Tačiau regione darbo konkurencija mažesnė.

– Jeigu esi geras specialistas, regionuose jų nėra daug arba labai trūksta, tad tikimybė įsidarbinti ir gerai uždirbti yra didesnė nei didmiestyje, – teigė G. Stanevičius.

Statybų bendrovės „Apastata“ direktorius Mindaugas Apavičius „Tauragės žinioms“ teigė, kad darbų apimtis galėtų padidinti, tačiau norinčių ir galinčių dirbti darbuotojų nėra.

– Darbuotojų šiuo metu labai trūksta. Pagal turimas darbų apimtis galėtumėme priimti iki 30 papildomų darbuotojų. Mūsų skelbimai dėl laisvų darbo vietų visuomet publikuojami, tačiau kvalifikuotų specialistų randame mažai. Dalis žmonių specialiai užsiregistravę Užimtumo tarnyboje, kad gautų išmokas, bet uždarbiauja nelegaliai. Tokie žmonės nedalyvauja darbo rinkoje. Jei tokia situacija užsitęs, būsime priversti ieškoti darbuotojų iš kitų šalių, – teigė M. Apavičius.
Daugėja ilgalaikių bedarbių

Kaip „Tauragės žinioms“ pateikė duomenis Užimtumo tarnyba, visoje šalyje yra registruota 240 tūkst. bedarbių. Apie pusė jų yra ilgalaikiai – daugiau nei pusmetį darbo nerandantys asmenys. Prieš metus jų buvo tris kartus mažiau. Taip pat Užimtumo tarnyba pastebi disbalansą tarp kai kurių profesijų darbo pasiūlos ir paklausos.

– Šiuo metu, pvz., yra registruota 38 tūkst. sunkvežimių ir krovininių transporto priemonių vairuotojų darbo skelbimų, tačiau darbuotojų, ieškančio tokio darbo, viso labo tik 3,7 tūkst. Tarptautinio krovinių vežimo ieškančių darbuotojų vos kiek daugiau nei pusė tūkstančio. Taip pat skirtingai pagal regionus pasiskirsto darbuotojų pasiūla ir paklausa: Vilniuje labai trūksta nekvalifikuotų darbininkų, tačiau Tauragėje ar Telšiuose ieškančiųjų darbo yra tris kartus daugiau nei yra darbo pasiūlos, – teigė Užimtumo tarnybos atstovė spaudai Milda Jankauskienė.

Registruojasi mažiau

Liepos 1-ąją Užimtumo tarnyboje registruoti 2962 darbo ieškantys Tauragės r. sav. gyventojai. Tai – 7,8 proc. mažiau nei birželio 1 d. Tarp registruotų darbo neturinčių asmenų daugiausiai paskutinėje darbovietėje dirbo parduotuvių pardavėjais; nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais; biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, kambarinėmis ir pagalbininkais; nekvalifikuotais darbininkais; nekvalifikuotais atsitiktinių darbų darbininkais; sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais; krovikais; mėsininkais; žuvų darinėtojais ir giminiškų profesijų darbininkais; nekvalifikuotais pastatų statybos darbininkais; amatininkais, gaminančiais dirbinius iš tekstilės, odos ir panašių medžiagų. 

– Užimtumo tarnyba padėjo įsidarbinti 259 darbo neturintiems Tauragės gyventojams. Įdarbinimas birželį augo 4 proc., palyginti su geguže. Daugiausiai klientų įsidarbino parduotuvių pardavėjais, nekvalifikuotais darbininkais, nekvalifikuotais apdirbimo pramonės darbininkais, padavėjais, sunkiasvorių sunkvežimių ir krovinių transporto priemonių vairuotojais, biurų, viešbučių ir kitų įstaigų valytojais, kambarinėmis ir pagalbininkais, virėjais, krovikais, barmenais, nekvalifikuotais atsitiktinių darbų darbininkais, – duomenis pateikė Užimtumo tarnyba.

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
Šaukštelis
Įkelta:
2021-06-03
Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
automobilis
Įkelta:
2021-05-26
Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į gudraujančių pardavėjų pinkles, kurie siekia atsikratyti naudotais automobiliais. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo viliojančiai, tačiau iš tikrųjų turi užslėptą ne vieną rimtą gedimą. Naudotų automobilių pirkėjams neatsižvelgus į įvairiausias rekomendacijas, vėliau susiduriama su netikėtomis problemomis ir gąsdinančiomis išlaidomis, – skelbia „carVertical“.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-25
Auginti gėles – ne tik be galo sunkus darbas, kuriam paaukotų valandų jokiais pinigais neįvertinsi. 71-erių Genutė Juščienė įsitikinusi: darbas su gėlėmis ne tik suteikia jėgų, bet ir padeda išgyventi sunkiausius momentus. O sveikatos ir energijos jai, gėlių auginimu ir prekyba besiverčiančiai jau kone du dešimtmečius, galėtų pavydėti ne vienas.
Nuotrauka
vero cafe
Įkelta:
2021-05-25
Nors bromelį su kavos staleliais Bažnyčių gatvėje laisto lietus, „Vero cafe“ skamba smagus šurmulys: šiandien kavinukėje minima šešerių metų sukaktis. Ta proga lankytojai, „Vero cafe“ feisbuko paskyroje pasidalinę nuotraukomis iš kavinės gyvenimo, vaišinami kava nemokamai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Antradienį Gedimino gatvės 23-ajame name duris atvėrė žuvies krautuvėlė „Pelekas“. Apie tai skelbia iš tolo mėlynuojantys balionai prie parduotuvėlės laiptelių. O viduje net akys raibsta nuo įvairiausių skanėstų gausybės.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.