Verslas Tauragėje: būna ir kuriozų, ir detektyvų  
Įkelta:
2021-06-03
Nuotrauka
Šaukštelis
Aprašymas

Raimondos Alysienės nuotrauka

,
Nuotrauka
Jusina
Aprašymas

Justinos Visockienės feisbuko ir Raimondos Alysienės nuotraukos “

,
Nuotrauka
Justina
Aprašymas

Justinos Visockienės feisbuko ir Raimondos Alysienės nuotraukos “

Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 

Sušių – per 60 pavadinimų

UAB „Šaukštelis“ valdomas sušių baras-vyninė, įsikūręs pačiame Tauragės centre, yra vienintelė 

vieta mieste, kuri specializuojasi būtent sušių gamyboje ir siūlo platų japoniškų suktinukų asortimentą. Justina pasakoja, kad prieš 7 metus, atidarant kavinę, visos receptūros buvo nupirktos, buvo pasamdytas profesionalus sušistas, jis ir apmokė dirbti.

– Tada meniu buvo 20 sušių, o dabar jų yra per 60, – pasakoja vadovė. – Tai mūsų pačių sugalvoti receptai, didžioji dalis – mano pačios, bet ir kolektyvas prisideda. Į mūsų meniu pažiūrėję rastumėte ir kai kurių virėjų, mano brolio, mamos vardus, tarkim, „Sonatasake“. Visi receptai nugula mūsų receptų knygose su konfidencialumo ženklu ir laikomi „po užraktu“.

Dauguma receptų sugalvoti dar 2014 metais, kai „Šaukštelio studija“ atsidarė. Rimto sušisto sudarytame meniu – sušiai su lašiša, unguriu, krevetėmis, tunu. Justina ir dabar juokiasi prisiminusi, kaip teko prisitaikyti prie mažo miestelio skonio ir ieškoti kompromisų – daugelis nežinojo, kas tie sušiai, ir pavartę meniu nustebdavo: „O su mėsa neturite?“ Tada buvo sukurti sušiai su vištiena – maisto apžvalgininkų įvertinti skeptiškai, pavadinti netgi „sušių pornografija“, o tauragiškių ir šiandien labai mėgstami.

– Puikiai suprantu, kad tai yra japonų kultūra ir mes ją savotiškai pakoregavome, tačiau gerbiame savo miesto žmones ir įgyvendiname jų norus. Todėl jau po pirmojo mėnesio darbo išplėtėme savo  meniu ir įdėjom į jį tai, ką žmonės norėjo jame rasti. Sušis su vištiena gavo pavadinimą „Town“ (angl. miestas) – tai mūsų miesto sušis, – sako Justina. – Sukūrėme jį su pagarba mūsų miestui ir mūsų miesto žmonėms.

Nuotrauka
Jusina

Konfidencialumo sutartys – griežtos

Deja, nuo nesąžiningų konkurentų neapsaugotas nė vienas. J. Visockienė pasakoja, kad nekart bandyta papirkti „Šaukštelio studijos“ virėjus, daryti „užpirkimus“, vaidinti, kad nori įsidarbinti.

– Esam turėję tokių kuriozų ir detektyvų... – prisimena ji. – Buvo atvejis, kai vieno Tauragės restorano, pavadinimo neminėsiu, barmenė bandė pas mus įsidarbinti, o paskui nutvėriau ją kai ką fotografuojančią. Iškart po incidento ji parašė prašymą išeiti iš darbo, o vos po kelių dienų to restorano meniu atsirado sušių.

Pasak jos, tai jau ne pirmas toks detektyvas, kai žmogus atsiunčiamas į virtuvę, apsimeta, stengiasi kuo daugiau sužinoti, užsirašo, nusifotografuoja... Siuntė savo „šnipus“ ne vienas, bet J. Visockienei tokiais atvejais kažkoks „šeštas pojūtis“ pasako, kad kažkas čia ne taip. Jau apmokant naują žmogų būna keista, kad jis pernelyg jaudinasi. Visus naujus darbuotojus anksčiau ji apmokydavo pati, dabar yra net keli už tai atsakingi darbuotojai. Apmokyti užtrunka, nes reikia išmokti ir technologinę eigą, ir receptūras, ir visą sušių gamybos procesą.

– Su priimamais darbuotojais visada pasirašomos konfidencialumo sutartys. Jos gana griežtos, nes mūsų sritis specifinė, o kadangi didžioji dalis receptų mano pačios sukurti, saugoti juos – mano pareiga,– įsitikinusi Justina. 

„Jei jau kopijuoja, tai bent tegu daro geriau už mus!“

Dar viena, pati naujausia istorija – kai „Šaukštelio studijoje“ dirbusi virėja įsidarbino kitoje kavinėje, o šios meniu praėjusį mėnesį atsirado sušių. Konfidencialumo sutartis dar galiojanti, tad nemalonu, bet laukia teisminiai procesai.

– Liūdna, kai nuostabų talentą turinčios virėjos ir kavinės savininkė neieško ir neatranda savo kelio ir nevilioja klientų patiekalais, kurių galbūt niekas taip skaniai neparuoš kaip ji. Mūsų tauragiškiai – ne kvailiai, jie viską mato ir vertina. Kliento neapgausi, todėl net neverta mėginti kopijuoti, jeigu manai, kad užteks padaryti bet kaip, ir bus gerai, – šypsosi Justina.

Justina sako žinanti, kad yra kas sušius gamina ir namuose, ir dėl to nemato jokių problemų. 

– Konkurencija yra sveikas dalykas, jis verčia mus tobulėti. Tačiau būna, kad klientai susimaišo, kur atvažiuoti sušių atsiimti. Pavyzdžiui, dažnai ateina žmonės pas mus pasiimti užsakymų, kokių mes net neturime. Arba paskambina ir kaltina mus, kad apsinuodijo patys ar net vaikai. Tai būna skaudžios patirtys, nes mes puolam aiškintis, koks tai buvo užsakymas, kada gamintas. Kol galiausiai išsiaiškinam, kad tai buvo ne mūsų gaminti sušiai... 

– Tokie dalykai kelia ir liūdesį, ir pyktį, nes teršia mūsų kokybės vardą, – tvirtina verslininkė, – todėl noriu palinkėti: rinkimės atsakingai. Sušiai apskritai toks patiekalas, kuriuos vieni mėgsta, o kitiems gali nepatikti ar netikti skrandžiui. Ragaudami pirmą kartą rinkimės kokybę, o ne kainą. Gerai ir pigiai nelabai būna... Tegu bando ir kiti, tegu kopijuoja, bet mūsų komandos pažadas – visada būsim vienu žingsniu priekyje!   

Nuotrauka
Justina

Sąžiningiems – pagarba

Nors su nesąžiningais verslininkais J. Visockienei teko susidurti ne kartą, ji sako per septynerius metus mačiusi visokių žmonių. Ji priklauso ir Tauragės apskrities verslininkų asociacijai, pabendrauja, susitinka su daugeliu verslininkų. Ji sako visada gerbsianti tuos, kurie turi savo sritį, sąžiningai gali atsakyti už savo produktą ar paslaugą ir ranką prie širdies pridėję gali pasakyti, kad nieko neapgavo, nieko iš nieko neatėmė, nieko nenuskriaudė ir šiandien valdo sėkmingus verslus, patys nepamiršdami išlikti žmonėmis.

– Jiems – tik pagarba. Tačiau tie, kurie bando kitiems užlipti ant galvos, kažką pasisavinti, atimti, kažin ką atsakytų paklausti, ar yra laimingi. Kai yra atimama, pasinaudojama, galbūt išduodama – tikrai to nesuprantu... – sako ji.  

Galimybių plėstis daug

– Per tuos septynerius darbo metus klientų ratas labai išsiplėtė – mūsų sušius pamėgo ne tik tauragiškiai, bet ir aplinkinių rajonų gyventojai, – pasakoja Justina. – Pagėgiai, Rietavas, Jurbarkas, Plungė... Anksčiau klientai iš ten būdavo dažni svečiai, o kai dėl karantino nebegalėjo pas mus atvažiuoti, surinkdavo iš draugų ar kaimynų didesnius užsakymus ir prašydavo atvežti iki policijos užkardos.  

Tai gal jau yra plėtros kituose miestuose planų? J. Visockienė neslepia – pasiūlymų netrūksta. Ji pasvarsto ir apie Plungę, seniai kviečia Vilnius, Kaunas. Klaipėdoje yra net partnerių, kolegų, siūlančių patalpas. 

– Visų pirma pagalvoju, ar mes jau esame „užaugę“ iki tų didžiųjų miestų? Man patinka mūsų miestiečių skonis, patinka, kokių klientų ratą turime subūrę, kokį skonį kuriam ir kiek meilės į savo produktą įdedam. Tuo ir žavim žmones, o ir mums patiems smagu ir gera čia dirbti, – svarsto Justina.  

Konkurencija yra sveikas dalykas, jis verčia mus tobulėti. Tačiau būna, kad klientai susimaišo, kur atvažiuoti sušių atsiimti. Pavyzdžiui, dažnai ateina žmonės pas mus pasiimti užsakymų, kokių mes net neturime. Arba paskambina ir kaltina mus, kad apsinuodijo patys ar net vaikai. Tai būna skaudžios patirtys, nes mes puolam aiškintis, koks tai buvo užsakymas, kada gamintas. Kol galiausiai išsiaiškinam, kad tai buvo ne mūsų gaminti sušiai... 

 

O neseniai ji gavo ir stulbinantį pasiūlymą parduoti franšizę į Norvegiją – sudarius sutartis, apmokyti darbuotojus ir su „Šaukštelio studijos“ receptūromis ten atidaryti net keturis sušių barus vienu metu. Tokį pasiūlymą pateikė į svečią šalį išvykę tauragiškiai. 

– Žiūrint iš finansinės pusės, pasiūlymas be galo gundantis, kalbų nėra. Žinoma, prireiktų labai daug darbo, atsakomybės, „dūšios“. Bet teko atsisakyti. Bent jau dabar to daryti kol kas tikrai neturiu galimybių – artimiausi planai sudėlioti antrojo sūnaus laukimu. Taigi pirmiausia turiu pagalvoti apie save. Sakiau, jei noras nepraeis, po kurio laiko apie tai pakalbėsim rimčiau, – atvirauja Justina. 

Optimizmu netrykšta

– Augam visomis prasmėmis kiekvienais metais – ir asortimentu, ir meniu, ir kolektyvu. Pastarieji metai buvo išbandymų metai. Išgyvenom, atlaikėm, išsaugojom visą 15 žmonių komandą, turim planų ateičiai. Manau, kai komanda stipri – galima viską išgyventi. Darbuotojų per karantiną atleisti neteko, labai tuo džiaugiuosi. Man darbuotojai apskritai visada pirmoje vietoje, tai stengiuosi juos išlaikyti, globoti ir rūpintis. Draugiškai susitarėm, vieni ilsėjosi, kiti dirbo, paskui keitėmės, – pasakoja J. Visockienė.  

Su Justina susitikome praėjusią savaitę, kai bendrovė, valdanti „Šaukštelio studiją“ ir „Vilkyškių pieninės“ parduotuvę, minėjo 7-ąjį veiklos gimtadienį, tiesa, kukliai, kadangi problemų, sumaišties ir nežinios netrūksta. 

Situacija versle šiuo metu itin permaininga. Antai pernai „darbingas“ buvo tik laikotarpis nuo birželio 16 iki lapkričio 2 dienos – keli mėnesiai, po to vėl teko užsidaryti ir tiekti maistą tik išsinešti. Dabar, kai jau buvo leidžiama aptarnauti žmones terasoje, ilgą laiką buvo blogi orai, tai lankytojus galima ant vienos rankos pirštų suskaičiuoti. 

– Sėdėti ir galvoti, kaip čia viskas blogai, kiekvienas gali. Kaip sakau, kai negali pakeisti situacijos, reikia pakeisti savo požiūrį į ją. Aš stengiuosi laikytis pozityviai, ieškoti pliusų, man, pavyzdžiui, dabar ne pro šalį daugiau pailsėti, – šypteli antrojo sūnaus besilaukianti J. Visockienė. 

Paklausta, ką mano apie galimybių pasus, ji sako žiūrinti į jį skeptiškai. Pasak jos, klausimų dėl to kyla daug ir pats faktas, kad žmones reikės skirstyti, nedžiugina.

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 22 valandas
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
TAuragė
Įkelta:
2021-06-23
Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
automobilis
Įkelta:
2021-05-26
Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į gudraujančių pardavėjų pinkles, kurie siekia atsikratyti naudotais automobiliais. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo viliojančiai, tačiau iš tikrųjų turi užslėptą ne vieną rimtą gedimą. Naudotų automobilių pirkėjams neatsižvelgus į įvairiausias rekomendacijas, vėliau susiduriama su netikėtomis problemomis ir gąsdinančiomis išlaidomis, – skelbia „carVertical“.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-25
Auginti gėles – ne tik be galo sunkus darbas, kuriam paaukotų valandų jokiais pinigais neįvertinsi. 71-erių Genutė Juščienė įsitikinusi: darbas su gėlėmis ne tik suteikia jėgų, bet ir padeda išgyventi sunkiausius momentus. O sveikatos ir energijos jai, gėlių auginimu ir prekyba besiverčiančiai jau kone du dešimtmečius, galėtų pavydėti ne vienas.
Nuotrauka
vero cafe
Įkelta:
2021-05-25
Nors bromelį su kavos staleliais Bažnyčių gatvėje laisto lietus, „Vero cafe“ skamba smagus šurmulys: šiandien kavinukėje minima šešerių metų sukaktis. Ta proga lankytojai, „Vero cafe“ feisbuko paskyroje pasidalinę nuotraukomis iš kavinės gyvenimo, vaišinami kava nemokamai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Antradienį Gedimino gatvės 23-ajame name duris atvėrė žuvies krautuvėlė „Pelekas“. Apie tai skelbia iš tolo mėlynuojantys balionai prie parduotuvėlės laiptelių. O viduje net akys raibsta nuo įvairiausių skanėstų gausybės.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.