NT burbulas plečiasi: brangsta medžiagos, klientai įnoringi
Įkelta:
2021-06-23
Nuotrauka
TAuragė
Aprašymas

Petro Vaičaičio nuotrauka

Specialistai pastebi, kad nekilnojamojo turto (NT) rinka šoka į neregėtas aukštumas. Namų ir butų kainos auga, statybinės medžiagos brangsta. Klientai darosi įnoringi, vis daugiau žmonių grįžta iš užsienio. Tauragėje tokios beprotybės kaip didmiesčiuose nėra, bet sutaupyti nepavyks – namą įsigyti čia ar Kauno priemiestyje – tas pats, sako kalbinti specialistai.

Rekordinis mėnuo

Šių metų gegužė buvo itin sėkmingas mėnuo sudaryti NT sandorius – perkamų butų, gyvenamųjų namų, žemės sklypų ir kitokio nekilnojamojo turto sandorių skaičiai tolygiai didėja, o daugelis rodiklių rodo rekordinius skaičius, birželį skelbia įregistruotų NT pirkimo-pardavimo sandorių dinamiką analizuojantis Registrų centras.

„Palyginti tiek su praėjusiais pandeminiais metais, tiek su 2019-ųjų analogišku laikotarpiu, šie metai beveik visose kategorijose išsiskiria didėjančiais nekilnojamojo turto sandorių skaičiais. Vien tik šių metų gegužės mėnesį butų ir gyvenamųjų namų parduota daugiausiai per visą nagrinėjamą laikotarpį. Toliau aktyviai investuojama ir į žemės sklypus – praėjusį mėnesį matėme didžiausius sandorių skaičius per pastaruosius penkerius metus“, – pranešime cituojamas Registrų centro Duomenų sprendimų ir analizės departamento vadovo pareigas laikinai einantis Paulius Rudzkis.

Užsakymų daugėja

Daugiau nei aštuonerius metus statybinių medžiagų pardavimo sferoje dirbantis savo pavardės viešinti nenorėjęs vadybininkas sako, kad pastaruoju metu vos spėja suktis – užsakymų kiekiai didžiuliai. Daugėja privačių namų statybų.

– Kiek dirbu šiame sektoriuje, pirmi metai, kai žmonės tiek daug stato. Dėl medžiagų trūkumo rinkoje visos medžiagos nuo pernai pabrango beveik dvigubai, kainos neadekvačios, o stato žmonės turbūt tris kartus daugiau nei pernai. Tai nesuprantu, ar mes taip gerai dirbam, ar gyventojai taip atsigauna ir po karantino nori pabėgti iš butų, – stebėjosi pašnekovas.

Jam pritaria ir UAB Tauragės NT agentūros direktorius Giedrius Stanevičius, kuris „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad per septyniolika darbo šiame sektoriuje metų neprisimena tokios beprotybės – tiek dėl statybinių medžiagų kainų, tiek dėl išaugusios paklausos.

– Namų, butų kainos kyla, viskas brangsta, bet dar pusantrų–dveji metai, ir burbulas sprogs. Dvi krizes išgyvenom, trečia bus, tik pinigų reikia tuo metu turėti, ir bus galima įsigyti būstą gera kaina, – juokiasi pašnekovas.

Klientai įnoringi

Tauragės NT agentūra stato keletą objektų, padeda parduoti turtą ir klientams. Jos vadovas sako, kad Tauragėje butų kainos šiais metais kilo apie 20 proc. Sklypų kainos laikosi stabiliai. Tauragėje galima įsigyti senų, 400 kv. metrų dydžio namų, bet jų niekas nenori pirkti. Specialistas sako, kad dabar įsigyjantieji būstus ieško 100–140 kv. m namų. Klientai įnoringi.

– Pamatų tauragiškiai nenori pirkti, nėra tos beprotybės kaip Vilniuje, kur perka namus, kurių dar nėra. Tauragėje žmonės nori pamatyti namo vidų, ir būna, išplanavimas netinka ar instaliacijos ne taip išvedžiotos, nori pakeisti viską, – klientų poreikius nurodo G. Stanevičius.

Datų planuoti nepavyksta

Paklaustas, ar jaučia padidėjusį iš užsienio grįžtančių klientų srautą, specialistas sako, kad grįžtančių daugėja, bet daug klientų vis dar turi klaidingą įsivaizdavimą – nori visko čia ir dabar. Tačiau dažnai tenka laukti ir tikslių datų negalima suplanuoti.

– Skambina iš Norvegijos, iš kitur grįžti norinčios šeimos, pageidauja 140 kvadratų būsto, nori tiksliai žinoti, kada gaus raktus, nes nori užsienyje sustabdyti būsto nuomą ir panašiai. Bet taip nebūna, butų ar namų nuomos Tauragėje beveik nėra, jeigu išlenda koks skelbimas, penkiolika minučių – ir išnuomota, statomų namų taip pat reikia laukti, – padėtį nušviečia pašnekovas.

Meistrų laukia ilgai

Per pačią pandemiją butą renovavusi, pardavusi ir įsigijusi kitą, didesnį, Lina (vardas ir pavardė redakcijai žinomi, – aut. pastaba) „Tauragės žinioms“ pasakojo, kad kol nuo pandemijos pradžios visi kitose srityse kalbėjo apie sustojusius darbus, sulėtėjusią ekonomiką bei augantį nedarbą, statybose ir NT sektoriuje niekas nestovėjo, bet kaip tik suaktyvėjo.

– Laisvus statybininkus, apdailininkus rasti pavasarį, kai tik prasidėjo pandemija, buvo neįmanoma, visi mėnesiui, dviem, kiti ir visam sezonui, turėjo užsakymų. Ir dabar pažįstami remontus daro – gero meistro tenka laukti ilgai arba užsisakyti tik kitam sezonui. Medžiagos irgi brangsta akyse, jei šiandien nenupirkai, kitą dieną jau didesne kaina tenka pirkti. Kol savo butą pardavėm ir kitą įsigijom, po pusmečio jau tokiomis kainomis butų nebelikę. Prieš pusmetį pirkom su remontu ir baldais trijų kambarių butą, dabar už tokią kainą tik su daline apdaila galėtume įsigyti, ką jau kalbėti apie baldus, – patirtimi dalinosi pašnekovė.

Daugėja sandorių

Registrų centro pranešime nurodoma, kad šių metų sausį–gegužę iš viso įregistruota beveik 63,7 tūkst. NT pirkimo-pardavimo sandorių. Tai net 46 proc. daugiau negu analogišku laikotarpiu 2020 metais, kai buvo įregistruota 43,7 tūkst. (2019 m. sausį–gegužę 50,4 tūkst.). Vien per gegužės mėnesį buvo įregistruota 15,5 tūkst. nekilnojamojo turto sandorių – palyginti su praeitų metų geguže, augimas siekė 74 proc. (8,9 tūkst., 2019 m. gegužę – 12,3 tūkst.), o palyginus su šių metų balandžiu sandorių skaičius buvo 6 proc. didesnis (14,7 tūkst.).

Šiemet Lietuvoje įregistruota 16 tūkst. butų pardavimų – tai 34 proc. daugiau negu 2020 m. sausio–gegužės mėnesiais, tuo metu buvo įregistruota 12 tūkst. (2019 m. analogišku laikotarpiu – 14,2 tūkst.), o vien per gegužę – 3,8 tūkst. arba dukart daugiau negu praėjusių metų gegužę (1,7 tūkst.), bei 6 proc. daugiau negu šių metų balandį (3,6 tūkst.).

Graibsto namus

Rekordiniu mėnesiu gegužė tapo ir individualių gyvenamųjų namų sektoriuje – praėjusį mėnesį registruota 1,6 tūkst. tokių sandorių – net 84 proc. daugiau negu pernai gegužę (palyginus su 2019 m. geguže, augimas siekia 41 proc.), o lyginant su balandžio mėnesiu, buvo parduota 16 proc. daugiau namų. Iš viso šiais metais šalyje įregistruota 6 tūkst. gyvenamųjų namų pardavimų, tai beveik dvigbai daugiau negu pernai sausį–gegužę (4 tūkst., 2019 m. – 4,4 tūkst.), skelbiama Registrų centro pranešime.

Didžiausias per penkmetį ir žemės sklypų sandorių skaičius – vien per praėjusį mėnesį įregistruota 7,7 tūkst. pirkimo-pardavimo sandorių, o tai 64 proc. daugiau nei pernai gegužę (4,7 tūkst., 2019 m. gegužę – 6,3 tūkst.) bei 5 proc. palyginus su šių metų balandžiu. Iš viso Lietuvoje per penkis šių metų mėnesius įregistruota 31,9 tūkst. žemės sklypų, o tai perpus daugiau nei pernai (21,3 tūkst., 2019 m. sausį–gegužę 24,3 tūkst.) sandorių.

 

Nuotrauka
a
Įkelta:
prieš 1 dieną
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.
Nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Simonos Valinčiūtės nuotrauka
Įkelta:
2021-07-23
​​​​​​​Įsibėgėjus vasarai ir ypač užplūdus karščiams žmonės ėmė šluoti iš parduotuvių įvairias sezonines prekes – kepsnines, lauko baldus, paplūdimio skėčius, sūpynes, kepsnines. O populiariausios prekės, pasak prekybininkų, – baseinai ir ventiliatoriai, kurių neretai net pritrūkstama.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-22
Ruošdamiesi vizitui pas kirpėją sukame galvas, kaip suderinti grožio pasaulyje vyraujančias tendencijas ir praktiškumą. Mados egzistuoja ne tik žmonių, bet ir gyvūnų pasaulyje. Kaip teigia dar šių metų pradžioje Tauragėje šuniukų kirpyklą „Grožio būda“ atidariusi dvidešimt penkerių Akvilė Peldžiūtė, keturkojai visuomet patraukia aplinkinių dėmesį, todėl svarbu rūpintis jų išvaizda.
Nuotrauka
freja
Įkelta:
2021-07-17
Bažnyčių gatvėje įsikūrusi parduotuvė „Frėja“ liepos mėnesį mini devynerių metų veiklos sukaktį. Parduotuvės vadovė Monika Candarienė džiaugiasi, jog metams bėgant grožio meistrių itin pamėgtą profesionalių grožio priemonių parduotuvę pamilo ir grožio industrijoje nedirbančios tauragiškės. Pasak jos, ieškančios priemonių plaukams, odai moterys „Frėją“ vertina dėl kokybiškų prekių už prieinamą kainą.
Nuotrauka
dyzelinas
Įkelta:
2021-07-17
Šią savaitę portalas „Delfi“ aprašė mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės susitikimo metu aplinkos ministro Simono Gentvilo pasisakymą apie būtinybę šaliai atsisakyti dyzelinių automobilių. Pasak ministro, 2023 metais benzino ir dyzelino akcizai turėtų būti suvienodinti. Taip pat planuojama, kad taršesni dyzeliniai automobiliai galės būti nebeįleidžiami į miestų centrus.
Nuotrauka
Stovyklos
Įkelta:
2021-07-13
Vasara - pramogų ir poilsio metas. Daugelis vaikų laiką leidžia vaikų poilsio stovyklose, kuriose šalia įvairių pramogų teikiamos ir maitinimo paslaugos. Tam, kad poilsis tokiose stovyklose neapkarstų, Valstybinės maisto ir veterinarijos ( VMVT) specialistai primena, kad stovyklų organizatoriai turi atidžiai rinktis maitinimo paslaugas teikiančias įmones, o tėvai iš anksto pasidomėti  kaip bus maitinami jų vaikai.
Nuotrauka
statybos
Įkelta:
2021-07-12
Pramonės ir verslo atstovus vienijančios asociacijos skambina pavojaus varpais: užsakymų daugėja, darbo yra, bet dirbančiųjų po pandemijos prisikviesti nepavyksta. Verslo struktūros kalba, kad teks didinti darbo užmokestį. Dabartinėmis sąlygomis bedarbiai renkasi gyventi iš pašalpos ar subsidijų nei dirbti.
Nuotrauka
baidares
Įkelta:
2021-07-10
Šiemet vasara stovyklautojams ir aktyvaus laisvalaikio mėgėjams nešykšti saulėtų dienų. Itin džiaugiasi ir baidarių nuomos paslaugas siūlantys verslininkai: beveik visi liepos ir rugpjūčio savaitgaliai jau rezervuoti. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-05
Nepaisant COVID-19 pandemijos iššūkių praėję metai buvo palyginti sėkmingi mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriui – didesnė dalis įmonių sugebėjo auginti savo apyvartą, o pelningai dirbti pavyko 3 iš 4 sektoriaus įmonių. Panašios tendencijos fiksuotos tiek tarp didžiųjų sektoriaus žaidėjų, tiek tarp vidutinio dydžio, tiek ir tarp smulkiųjų prekybininkų, rodo Registrų centro atlikta mažmeninės prekybos maisto produktais sektoriaus įmonių pateiktų 2020 metų finansinių ataskaitų analizė.
Nuotrauka
bendr
Įkelta:
2021-06-15
Bendruomenės vis dažniau imasi verslų, taip ne tik įkurdamos darbo vietas, bet ir spręsdamos gyventojų socialines problemas. Tauragės 514 metų gimtadienio šventės metu savo veiklą nuo pavėžėjimo, aplinkos tvarkymo, vaikų užimtumo iki interaktyvių batutų pramogų „Išsitaškom“ pristatė asociacijos Dacijonų kaimo bendruomenė ir Dacijonų paslaugos. Bendruomenės pirmininkė Andžela Jakienė džiaugėsi tauragiškių dėmesiu ir teigė besididžiuojanti, kad gyvena šiame krašte.
Nuotrauka
Castle Lounge
Įkelta:
2021-06-08
„Šimtmečio“ pastate šią vasarą planuojama atidaryti nedidelį naujovišką kino teatrą-kavinę „Castle Lounge“ – jame bus ne tik rodomi filmai, čia bus galima atsigerti kavos, užkąsti, patalpą bus galima naudoti ir kaip konferencijų salę.
Nuotrauka
Šaukštelis
Įkelta:
2021-06-03
Su įvairiausiais iššūkiais verslams tenka susidurti kone kasdien. Tikru išbandymu tapusi pandemija ir dėl jos paskelbto karantino ribojimai – toli gražu ne vienintelė problema. Nors prabilti apie tai atvirai išdrįsta retas, verslui nemažai ne tik finansinių nuostolių atneša, bet ir sukelia daug streso nesąžiningi konkurentai. „Šaukštelio studijos“ vadovė Justina Visockienė atvira: tenka patirti nemažai reputacinių nuostolių dėl svetimų klaidų ir nekokybiško kopijavimo. 
Nuotrauka
jaunuolis
Įkelta:
2021-06-01
Verslininkams, įdarbinusiems Tauragės rajone registruotą jaunimą nuo 14-23 metų, besimokantį savivaldybės ugdymo įstaigose, profesinėje ar aukštosiose mokyklose vasaros metu, Tauragės rajono savivaldybės administracija skirs ne daugiau kaip 50 proc. nuo LR nustatytos minimalios mėnesinės algos dydžio kompensaciją, – skelbia Tauragės rajono savivaldybė.
Nuotrauka
automobilis
Įkelta:
2021-05-26
Viena pagrindinių naudotų automobilių rinkos problemų yra ta, kad pirkėjai rizikuoja patekti į gudraujančių pardavėjų pinkles, kurie siekia atsikratyti naudotais automobiliais. Iš pirmo žvilgsnio jie atrodo viliojančiai, tačiau iš tikrųjų turi užslėptą ne vieną rimtą gedimą. Naudotų automobilių pirkėjams neatsižvelgus į įvairiausias rekomendacijas, vėliau susiduriama su netikėtomis problemomis ir gąsdinančiomis išlaidomis, – skelbia „carVertical“.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-25
Auginti gėles – ne tik be galo sunkus darbas, kuriam paaukotų valandų jokiais pinigais neįvertinsi. 71-erių Genutė Juščienė įsitikinusi: darbas su gėlėmis ne tik suteikia jėgų, bet ir padeda išgyventi sunkiausius momentus. O sveikatos ir energijos jai, gėlių auginimu ir prekyba besiverčiančiai jau kone du dešimtmečius, galėtų pavydėti ne vienas.
Nuotrauka
vero cafe
Įkelta:
2021-05-25
Nors bromelį su kavos staleliais Bažnyčių gatvėje laisto lietus, „Vero cafe“ skamba smagus šurmulys: šiandien kavinukėje minima šešerių metų sukaktis. Ta proga lankytojai, „Vero cafe“ feisbuko paskyroje pasidalinę nuotraukomis iš kavinės gyvenimo, vaišinami kava nemokamai.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-05-21
Kitą savaitę Tauragės „Vero cafe“ minės šešerių metų gimtadienį. Apžvelgdama nueitus žingsnelius vadovė Jurgita Alijošienė džiaugiasi pasirinkusi šį verslo valdymo modelį, kai asortimentas, interjeras, net spalvų deriniai internete numatyti frančizės davėjo. Kaip sako verslininkė, lieka rūpintis tik patikimo ir draugiško kolektyvo subūrimu, o laimingas kolektyvas, kaip žinia, – laimingi klientai. Neseniai viena baristų, dvidešimtmetė Simona, ėmė kelti kvalifikaciją ir siekti technologės vardo. „Tauragės žinioms“ mergina papasakojo, kodėl jai patinka baristos darbas ir ką tauragiškiai dažniausiai renkasi iš gausybės tinklo siūlomų kavos gėrimų.
Nuotrauka
k
Įkelta:
2021-05-11
Antradienį Gedimino gatvės 23-ajame name duris atvėrė žuvies krautuvėlė „Pelekas“. Apie tai skelbia iš tolo mėlynuojantys balionai prie parduotuvėlės laiptelių. O viduje net akys raibsta nuo įvairiausių skanėstų gausybės.
Nuotrauka
feniksas
Įkelta:
2021-04-21
Vaikštinėjant bet kuria didesne miesto gatvių galima pastebėti bent po vieną skelbimą, pranešantį apie komercinių patalpų nuomą. Tai, kad pandemija privertė smulkiuosius verslus stabdyti veiklą, – tik viena priežasčių, kodėl tuštėja patalpos. Pasak vietinių verslininkų, mieste – komercinių patalpų perteklius.
Nuotrauka
vmi
Įkelta:
2021-04-13
Gyventojams, planuojantiems įsigyti naudotą automobilį, dėmesį vertėtų atkreipti ne tik į technines transporto priemonės charakteristikas, bet ir į sandorį patvirtinančius dokumentus. Valstybinės mokesčių inspekcijos (toliau – VMI) sukaupta patirtis rodo, kad neretai transporto priemonę perkantys gyventojai yra įtraukiami į mokesčių slėpimo schemas ir nukenčia nuo nesąžiningų automobilių perpardavinėtojų veiksmų.