Kavos studija „ResPublica“ žadina pavasarį
Įkelta:
2021-03-18
Nuotrauka
fb
Aprašymas

Audriaus Cibausko karantinas nesustabdė – jis turi idėjų ir kuria planus ateičiai. Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

 

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

,
Nuotrauka
ResPublica
Aprašymas

Kavos studijos „ResPublica“ ir Simonos Valinčiūtės nuotraukos

Koronaviruso pandemija ir dėl jos paskelbtas karantinas tarsi iš pasalų užklupęs plėšikas daugelį verslų paguldė ant menčių. Ypač – visuomeninio maitinimo. Kavinės, restoranai, barai priversti staiga užsidaryti, patyrė didžiulių nuostolių, ne vienas stovi ties bankroto riba ar netgi visam laikui užvėrė duris, parklupdytas skolų naštos. Laimė, ne visi. Štai Respublikos gatvėje įsikūrusi kavos studija „ResPublica“ prieš daugiau nei savaitę vėl atvėrė duris, tiesa, kol kas kavos ar kito gėrimo vietoje atsigerti nepavyks – ji parduodama tik išsinešti. O kavos studijos savininkas nusiteikęs optimistiškai – jis teigia pernelyg skaudžiai nenukentėjęs, džiaugiasi kiekvienu klientu ir atsargiai dėlioja ateities planus.

Dirbti būtų buvę nelogiška

Pernai, prasidėjus pirmajam karantinui, kavos studija „ResPublica“ duris užvėrė kovo 16-ąją, kaip ir visos kavinės. Paskui pakvietė kavos mėgėjus gegužės 1-ąją. Dirbo iki gruodžio 16 d., tada vėl buvo uždaryta – prasidėjo antrasis karantinas. Kavos studijos savininkas Audrius Cibauskas sako, kad galėjo tada ir neužsidaryti, tiekti kavą išsinešti, vyriausybės nurodymai tai leido, tačiau, jo įsitikinimu, tai būtų buvę nelogiška:

– Viena vertus, žmonės buvo primygtinai raginami likti namuose, be reikalo niekur nevaikščioti, o siūlydami kavą išsinešti būtume tarsi skatinę žmones eiti į gatves. Kur logika? Geriau atrodė užsidaryti visai negu elgtis nelogiškai.

Dabar, kai karantino gniaužtai laisvėja, „ResPublica“ vėl atvėrė duris. Tiesa, pasėdėti kavinėje vis dar negalima, tačiau tiekiama kava, arbata, gaivieji gėrimai ir ledai išsinešti. 

Nuotrauka
ResPublica

Pernelyg nedejuoja

Paklaustas, ar karantinas buvo skausmingas, jis sako:

– Pirmiausia, karantinas dar nesibaigė. Kasdien girdime klausimus, kada pagaliau bus galima prisėsti ir pasimėgauti kava vietoje. Juk daugeliui žmonių, ir tikrai ne vien jaunų, leisti laiką „ResPublicoje“ buvo tapę įpročiu. Deja, to dar teks palaukti.

Vis dėlto A. Cibauskas pernelyg nedejuoja. Pirmiausia, sako, jam buvo lengviau dėl to, kad nereikia mokėti nuomos – patalpos, kurioje įsikūrusi kavinė, yra jo. O kitas dalykas – visą laiką, kol kavinė nedirbo, ją pasiekė parama darbuotojos atlyginimui. Taigi išgyventi nebuvo labai sunku, į skolas įklimpti neteko. Reikėjo tik kantrybės.

– Ne taip skaudu dar ir dėl to, kad pats „gilusis“ karantinas buvo gruodį, sausį. Tie mėnesiai visuose versluose paprastai būna prastesni finansine prasme, – svarsto A. Cibauskas.

Vis dėlto jis nusiteikęs optimistiškai:

– Atsidarėme tik prieš savaitę, bet kai kurios dienos netgi nustebino, žmonių išties užsuka nemažai. Džiaugiamės, kad dirbam.

Nuotrauka
ResPublica

Apyvarta – perpus mažesnė

Paprašytas palyginti, kiek kavos parduodavo tada, kai dirbo normaliai, ir dabar, kai parduoda kavą ir kitus gėrimus tik išsinešti, Audrius svarsto, kad dabar parduodama gal maždaug 40–50 proc. mažiau. Tiesiog dabar miestas kur kas tuštesnis, žmonės sėdi namuose. Tačiau Audrius tikisi, kad bundantis pavasaris, šiltėjantys orai daugelį išvilios į miestą.

– Žiūrint, kokiomis dienomis, ką lyginsi. Pirmuosius darbo metus palyginus su praėjusiais metais jau apyvarta buvo išaugusi dvigubai. Kažkaip prisitraukėm žmones, daug kas atrado mus. Daug kam „ResPublica“ tapo kone antrais namais, ypač jaunimui. Nors ne tik – ir vyresni žmonės mėgsta mūsų kavą. Štai sekmadienį buvo užsukusios moterys, kurios buvo nuolatinės lankytojos, apgailestavo, kad negali prisėsti viduje. Pasiėmė kavos išėjusios pasivaikščioti po miestą, – pasakoja Audrius.

Iš tiesų, išeiti pasivaikščioti po pasariu dvelkiantį ir šventei išpuoštą miestą su puodeliu kavos rankoje – tikra atgaiva.

Beje, prekiauti kava „ResPublica“ nenustojo net ir užvėrusi duris – parduodavo ir dabar parduoda kavą internetu.

– Pardavimai karantino metu augo. Siunčiam užsakymus ir į kitus miestus. Žmonės, pamėgę mūsų kavą, nori ją gerti ir namuose, o ir aš pats per karantiną dar daugiau įvairių skonių, įvairių gamintojų kavos išragavau, nes vis norisi rasti ką nors įdomaus, – teigė kavinės savininkas. 

Nuotrauka
ResPublica

Darbai „nusistūmė“

Kavos studijos savininkas, pernai laimėjęs konkursą, turėjo atidaryti kavos barą ir baseino patalpose. Deja, planus teko nukelti į ateitį. 

– Tada visi klausinėjo, kada startuosime, bet neskubėjau sąmoningai, – aiškina Audrius. – Kam man rasti žmogų, kuris pradėtų dirbti, ir po poros savaičių sakyti: viskas, karantinas. Tiesiog nuolat sekiau statistiką, susirgimų skaičiai augo, ir buvo nuojauta, kad tuoj viskas užsidarys.

Vis dėlto vos karantinui pasibaigus ir kavos baras baseine būtų atidarytas. Tam jau visiškai pasiruošta – nupirktas kavos aparatas, šaldytuvas, dar keletas baldų tuoj bus pagaminti. 

– Ten daug nereikia, – sako A. Cibauskas. – Ir šiandien kalbėjau su meistru, kitą savaitę baldai jau bus pagaminti.

Investicijų kavos barui reikėjo, tačiau nelabai daug. O pati vieta, kurioje įsikurs kavos baras, jį džiugina:

– Vieta jauki, smagi. Dar prieš uždarant baseiną nuolat sulaukdavome klausimų, kada atsidarysime. Manau, tai bus puiki vietelė. Žmonės į baseiną eina nusiteikę pailsėti, gerai praleisti laiką, sportuoti, taigi būti toje atmosferoje smagu. Galiu pagirti projektuotojus – poilsiui skirta erdvė labai jauki, aukštos lubos. Esame ten sėdėję kelias valandas, kai viską planavome, tai net nepastebėjome, kaip prabėgo laikas.

Vasarą, pasak Audriaus, planuojama prie baseino ir lauke pastatyti sėdmaišius, įrengti kažką panašaus į „lounge“ zoną.

Užminė mįslę

– Kaip kavinė turim daug visokių planų, karantinas juos nukėlė. Kai kurios idėjos turėjo būti įgyvendintos dar pernai, bet viską sustabdė karantinas. Dabar pirmiausia reikia šiek tiek „stabilizuotis“, tik paskui imti įgyvendinti naujas idėjas. 

O idėjų Audriui netrūksta. Tiesa, atskleisti jų Audrius dar nelinkęs.

– Nesinori sakyti op neperšokus griovio. Galiu pasakyti tik tiek: noriu, kad Respublikos gatvė dar labiau kvepėtų kava. Tai ne apie kavinę, tačiau susiję su kava, – paslaptingai šypteli Audrius.

Parodo tik užuominą – inkiliuką su devyniaragio elnio emblema. Sako kol kas svarstąs, kur jį pakabinti. Ką tai galėtų reikšti, lieka paslaptis.

 

Nuotrauka
verslas
Asociatyvi pexels.com nuotrauka
Įkelta:
2023-01-03
Surengtame savivaldybės tarybos posėdyje patvirtintas Tauragės rajono naujas smulkaus ir vidutinio verslo rėmimo programos tvarkos aprašas, kuriame numatyta pradedančius verslą ir kuriančius naujas darbo vietas paremti labiau – kai kurios išlaidos bus kompensuojamos ne vienerius, o trejus metus, o skiriamas sumas nuspręsta didinti.
Nuotrauka
akvariumas
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-12-23
Daugybę metų gyvavusios žūklės reikmenų parduotuvės „Akvariumas“ savininkai parduoda verslą. Pasak Daivos Kukanauskienės, jau atsirado ir susidomėjusiųjų.
Nuotrauka
asta skalauskiene
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2022-11-30
Nuo rugsėjo pabaigos Centro turguje veikianti Skalauskų šeimos užkandinė-kebabinė „Yzy“ klientus vilioja ne tik įprastais kebabais, bet ir ispaniškais greitojo maisto patiekalais, kuriuos gaminti užkandinės savininkė mokėsi Ispanijoje. 
Nuotrauka
desertine
Asmeninio albumo nuotrauka
Įkelta:
2022-11-29
Centro turguje prieš porą savaičių įsikūrė „Mini desertinė“, tauragiškius kviečianti paskanauti desertų su kava ar arbata. 
Nuotrauka
Martyno Vainoro nuotrauka
Įkelta:
2022-10-10
Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (KPPAR) po dvejus metus trukusios pandeminės pertraukos rugsėjo 29-ąją iškilmingai minėjo 103-iajį gimtadienį, į kurį buvo pakviesta verslo bendruomenė, aptarta verslo situacija, pagerbti verslo lyderiai, įteikti rūmų apdovanojimai bei padėkos ženklai. Apdovanojimą pelnė ir tauragiškis verslininkas Sigitas Mičiulis.
Nuotrauka
baznyciu g
Jono Valaičio nuotrauka
Įkelta:
2022-10-06
Tauragės miesto centre planuojama sukurti mažos taršos zoną, kurioje būtų leidžiamas tik elektromobilių, elektrobusų, paspirtukų ir dviračių eismas. Nors politikai dar neapsisprendė, daugiausia kalbama apie tai, jog ji, tikėtina, bus Bažnyčių gatvėje. Tauragės meras Dovydas Kaminskas ramina, kad artimiausiu metu jokių ribojimų šioje gatvėje įvesti neplanuojama. Planams, jog į šią gatvę galės įvažiuoti ne bet kas, nepritaria ir su meru susitikusi verslo bendruomenė. 
Nuotrauka
lidl
Įkelta:
2022-09-23
Augant išlaidoms už komunalines ir kitas paslaugas, prekybos tinklas „Lidl Lietuva“ nusprendė iki metų pabaigos skirti papildomą finansinį pastiprinimą savo parduotuvių ir logistikos centro darbuotojams. Šiuo laikotarpiu jie papildomai bus skatinami „Lidl“ dovanų kortelėmis, tam įmonė planuoja skirti beveik pusę milijono eurų.
Nuotrauka
H2o
Įkelta:
2022-09-19
Per šešerius metus įsitvirtinęs Lietuvos privačių klientų rinkoje savitarnos plovyklų tinklas „H2Auto“ numato tolimesnę paslaugų plėtrą. Pasak įmonės atstovų, klientus pavyksta pritraukti patogiu, išmaniu aptarnavimu, kokybiškomis paslaugomis bei konkurencingais pasiūlymais. 
Nuotrauka
jupiterbach
Įkelta:
2022-09-06
Vėjo jėgainių korpusų gamyba besiverčianti bendrovė „Jupiter Bach Lietuva“ kreipėsi į Tauragės rajono savivaldybę pagalbos. Tauragėje veiklą plėtojanti įmonė paprašė prisidėti įrengiant automobilių stovėjimo aikštelę ir šaligatvį pėstiesiems. Taryboje šis klausimas sukėlė aršių politinių diskusijų. Galiausiai sprendimas buvo priimtas – iš savivaldybės biudžeto bus skiriama dalis lėšų.
Nuotrauka
algimanta
Įkelta:
2022-09-05
Trylika metų veikusi „Algimantos svetainė“ Vytauto gatvėje šiuo metu uždaryta. Dabar ten vyksta remontas, po jo ji vėl kvies pietauti ir siūlys daugiausia lietuviškus patiekalus. Tiesa, Algimantos ten nebesutiksite.
Nuotrauka
pika
Įkelta:
2022-08-27
Prezidento g. 62 duris atvėrusi nekilnojamojo turto agentūra „PiKa namai“ plečia savo klientų ratą ir patarimais padeda sėkmingai parduoti ar įsigyti nekilnojamąjį turtą. Apie mintį įkurti verslą, nekilnojamojo turto pasiūlą ir paklausą mūsų mieste pasakoja agentūros vadovas Matas Kaminskas. 
Nuotrauka
kirpykla
Įkelta:
2022-07-30
Tauragėje turime ne vieną kirpyklą, kurioje kerpami vyrai bei tvarkomos jų barzdos, bet vien tik vyrams skirtas grožio salonas – vienintelis. Balandžio 25-ąją grožio saloną vyrams „Džentelmenų studija“ atidaręs 21-erių tauragiškis Egidijus Dusevičius džiaugiasi, kad klientų ratas susidarė labai greitai.
Nuotrauka
starteris
Įkelta:
2022-07-21
Tauragiškis Alvydas, įsigijęs starterį trimeriui, kuris skirtas žolei pjauti, ilgai naujuoju pirkiniu nepasinaudojo – šis sugedo. Vyriškis, nuvykęs pas pardavėjus, pareikalavo grąžinti pinigus, tačiau parduotuvės darbuotojai, anot jo, su tuo nesutiko. Vyriškis jaučiasi apgautas ir panoro situaciją paviešinti. O štai parduotuvės atstovas paaiškino – klientas nepateikė kvito, neaišku ir tai, kaip naudojosi daiktu, kad šis kaip mat sugedo. Alvydo neguodžia ir Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) pozicija – paprastai jos specialistai sprendžia ginčus, kai kyla nesutarimų dėl didesnės vertės prekių nei kainavo jo įsigytas starteris. 
Nuotrauka
darbas
Įkelta:
2022-06-24
Tauragiškiai – verslūs žmonės. Taip drąsiai galima sakyti pažvelgus į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) pateiktus duomenis apie tai, kiek Tauragės rajono gyventojų turi verslo liudijimų ir kokia veikla pagal juos užsiima. Tauragės rajono savivaldybė prieš kurį laiką jau patvirtino ir naują fiksuotų mokesčių sąrašą verslo liudijimus kitais metais planuojantiems įsigyti žmonėms. 
Nuotrauka
kaire lina
Įkelta:
2022-06-11
12 metų vizažiste dirbanti Lina Kairė prieš pusę metų įkūrė savo makiažo studiją ir  pavadino ją „LK makiažo akademija“. Trijų vaikų mama įgijo teisės bakalaurą, dirbo prokuratūroje ir vis tiek nusprendė grįžti prie savo jaunystės svajonės – darbo grožio srityje. Dabar ji savo žiniomis dalijasi su kitais.
Nuotrauka
sumustiniu baras
Įkelta:
2022-06-08
Jaunimo pamėgtas Sumuštinių baras Spaustuvės g. jau užvėrė duris. Tiesa, nusiminti neverta – jis uždaromas ne visam laikui. Netrukus jis vėl pakvies lankytojus, tik jau kitoje vietoje. 
Nuotrauka
jovaru
Įkelta:
2022-06-04
Pukelių šeima darbuojasi šiltnamiuose Jovaruose. Šios veiklos pradininkai buvo tėvai Regina ir Petras Pukeliai, vėliau prisijungė ir sūnus Marius su žmona Daiva. Vienu metu surinkti visą šeimą sunku: vienas veža gėles ir daigus žmonėms į namus, kitas priima klientus vietoje, dar kitas rūpinasi gėlėmis. 
Nuotrauka
metalas
Įkelta:
2022-05-27
Už automobilį – 200 eurų, už aliuminį ratlankį – 10–12 eurai, už ketaus vonią – 15–30 eurų –  maždaug tiek metalo supirktuvės šiuo metu moka gyventojams už jų atvežtus daiktus. Metalų kainos, šį pavasarį rekordiškai augusios, dabar jau grįžta į normalias vėžes. Vis dėlto metalų kainoms pradėjus kristi supirkėjai nuostolių neskaičiuoja – tokios įvykių eigos jie tikėjosi. 
Nuotrauka
pienas
Įkelta:
2022-05-22
31-erių Gaudas Giedraitis  su šeima gyvena kaimyniniame Jurbarko rajone, Vadžgiryje, tačiau jo gaminamo avižų gėrimas jau ragavo dažnas tauragiškis. Jaunasis verslininkas pats stebisi, kaip sparčiai populiarėja jo su žmona Milda gaminamas produktas. Nors kelias iki galutinio produkto – tokio, kurį žmonės skanauja, giria ir stebisi jo nauda, –  buvo ilgas ir akmenuotas. Kaip sakoma, per kančias – į žvaigždes... Žinoma, iki žvaigždžių dar toli, tačiau dabar, nors dirbti tenka labai sunkiai, Gaudas jaučiasi esąs savo vietoje.  
Nuotrauka
tava
Įkelta:
2022-05-17
Kartais net ir neoficialūs renginiai turi oficialumo, kai sakomos sveikinimo kalbos, teikiami apdovanojimai, pagerbiami nusipelniusieji. Toks beveik oficialus renginys vyko ir praėjusį penktadienį – į šventę Liberty Beach Wake Park rinkosi Tauragės apskrities verslininkų asociacijos nariai: pagerbti sukaktuvininkų, pasveikinti geriausių ir pabendrauti neoficialioje aplinkoje, skambant kauniečių grupės „DixXband“ grojamai muzikai.
Nuotrauka
pinu
Įkelta:
2022-05-11
Tauragiškė Indrė Čistiakova pinti makramė technika pradėjo prieš ketverius metus. O jos įkurta studija „PinuPinu“ greit švęs pirmąjį gimtadienį. Pasak Indrės, studija yra jos kūrybos namai. Pradėdama organizuoti edukacijas moteris jautė pagiežą iš jau pinančiųjų, kad moko, kad atsiras konkurentų. I. Čistiakova iš viso makramė technikos mokė jau 170 žmonių, bet iš jų pynimu toliau užsiėmė vos 7 asmenys, tad ji konkurencijos nebijo, sako, jog sveika konkurencija yra naudinga kiekvienam verslui.
Nuotrauka
benetai
Įkelta:
2022-05-07
Prieš kelerius metus į Šikšnių kaimą nusprendusi atsikraustyti jauna Benėtų šeima sugalvojo, kad nemažas plotas laisvos žemės prie namo gali būti panaudotas prasmingiau, tad planavo išsikasti tvenkinį, tačiau planus sujaukė paragautos nuostabaus skonio šilauogės. Nors prieš 4 metus šeima dar gyveno mažo stebuklėlio Elijaus laukimu, nusprendė neatidėlioti ir pradėti auginti šilauoges. Apie rūpesčius ir džiaugsmus įgyvendinant sumanymą papasakojo Ligita.  
Nuotrauka
verslas
Įkelta:
2022-04-14
Savivaldybė kviečia pasinaudoti Tauragės rajono savivaldybės teikiamomis finansavimo galimybėmis. Pastarajame tarybos posėdyje rajono politikai atnaujino smulkaus ir vidutinio verslo subjektų rėmimo programos tvarkos aprašą. Pasinaudoti teikiama parama dabar bus dar paprasčiau. 
Nuotrauka
kavine
Įkelta:
2022-04-13
Miesto viešojo maitinimo sferoje – šiokios tokios permainos: Bažnyčių gatvėje jau porą mėnesių užsukti kviečia nauja kavinukė „Coffeine“, anksčiau populiari buvusi „Vero cafe“ užvėrė duris, o viešbutyje įsikūrusi kepyklėlė, kurioje irgi galima buvo išgerti kavos, keičia savininkus.