Baldai – ne duona: medienos sektoriui smogė dvi krizės
Įkelta:
2020-05-13
Nuotrauka
Aprašymas
„F.B. Production“ direktorius Audrius Šimkevičius (viršuje), „Alanto“ vadovas Juozas Kniukšta

Dėl koronaviruso pandemijos pasaulyje ir šalyje paskelbto karantino medienos sektorius Lietuvoje susidūrė su didžiuliais iššūkiais. Krizę jaučia visi Valstybinės miškų urėdijos padaliniai, taip pat ir Tauragės. Tačiau, pasak padalinio vadovo Raimondo Matemaičio, be darbo niekas nesėdi. Sunkumų patiria ir viena populiariausių verslo sričių Tauragėje – baldų gamyba.

Medienos sektoriui smogė dvi krizės

Valstybinių miškų urėdija skelbia jau kovo mėnesį gavusi pirmuosius signalus, kad žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pirkėjai svarsto nepirkti medienos, o balandį jau beveik pusė pirkėjų pranešė stabdantys medienos pirkimus. Pirmąjį metų ketvirtį medieną iš Valstybinių miškų urėdijos įsigijo 287 įmonės, per pastarąsias kelias savaites perkančiųjų liko 145.

Pasikeitusią paklausą medienos sektoriuje galima fiksuoti  ir stebint didmeninę prekybą  elektroninėje žaliavinės medienos ir miško kirtimo liekanų pardavimo sistemoje (EMPS), administruojamoje UAB „Baltpool“: balandį Valstybinių miškų urėdija turėjo organizuoti 1,5 karto daugiau aukcionų trumpalaikėms sutartims sudaryti, palyginus su šių metų I ketvirčio vidutiniu mėnesio aukcionų kiekiu.

Valstybinių miškų urėdijos veiklai ir medienos sektoriui įtakos turėjo ne tik viruso pandemijos sukelta krizė. Dar praėjusiųjų metų viduryje nepaprasta padėtis medienos sektoriuje susidarė Europos miškus užpuolus viršūniniam žievėgraužiui ir vėjavartoms. Medžių kenkėjui pažeidus didžiulius plotus, tokios šalys kaip Vokietija, Austrija, Čekija, Lenkija bei Baltarusija atliko daug sanitarinių kirtimų – dėl to rinkoje atsirado didžiulis medienos perteklius, kuris lėmė kainos kritimą.

2020 m. pirmojo pusmečio žaliavinės medienos pardavimo aukcionus, lyginant su atitinkamo laikotarpio aukciono kainomis 2019 m., buvo stebimas vidutinis žaliavinės medienos kainos sumažėjimas 36 proc. – nuo 56,4 iki 36,1 euro už kietmetrį. Dėl mažesnio parduoto kiekio įmonė uždirbo 8,7 mln. eurų mažiau, o dėl kainos kritimo – 13,1 mln. eurų mažiau.

Net 93 proc. Valstybinių miškų urėdijos pajamų sudaro prekyba mediena. Mediena yra ir vienas svarbiausių Lietuvos išteklių, sukuriantis apie 5 proc. viso šalies BVP.

R. Matemaitis: „Situacija nėra tragiška“

Tuo tarpu Valstybinės miškų urėdijos Tauragės regioninio padalinio vadovas Raimondas Matemaitis nusiteikęs ne taip pesimistiškai – jis sako, kad situacija jų padalinyje nėra tragiška.

– Taip, medienos pirkimas mažėja, kirtimus irgi mažinam. Visus kirtimus esam sustabdę, vykdom tik vėjovartų kirtimus. Kovo pradžioj praėjo audra „Laura“, išvartė nemažai medžių, per 10 tūkst. kub. m, jos ne susikoncentravusios, o pasklidusios, kas apsunkina jų sutvarkymą. Mano žiniomis, prieš savaitę jau buvo apie 7 tūkst. kub. m likviduota. Iš jų daug malkinės medienos, bet yra ir rąstų, – sakė jis.

Pirkimų, pasak jo,  sumažėjo maždaug 50 proc. Būna, kad pirkėjai bando atsisakyti anksčiau sudarytų sutarčių, bet ieškoma sprendimo būdų. Tai sprendžia įmonės vadovybė. Žinoma,  stengiamasi atsižvelgti į aplinkybes – juk kai kurios medienos perdirbimo įmonės neturi kur realizuoti savo produkcijos arba uždarius sienas nebegali jos išvežti. Tiesa, yra ir tokių, kurios dirba stabiliai.

– Ieškome įvairių variantų. Kartais pratęsiamas atsiskaitymo terminas, kartais pirkimai perkeliami į kitus ketvirčius. Ypač investuotojams, t. y. įmonėms, kurios turi investuotojo statusą, ilginami atsiskaitymo periodai, jie gali būti pratęsiami maksimaliai iki 90 dienų, o ne iki 45 dienos, kaip buvo iki šiol. Bet yra tam tikrų sąlygų, – teigė R.Matemaitis.

Tragiška situacija, pasak jo, buvo kovo viduryje: buvo darbai medelyne, kur reikėjo nurauti arba persodinti, arba į kitus padalinius atiduoti per 4 mln. sodinukų ir sėjinukų – mat jie tiekiami dar 9 kitiems padaliniams – Biržams, Kuršėnams, Mažeikiams, Kretingai ir kt. Tauragės padaliniui reikia maždaug milijono sodinukų, dar 3 skirti kitiems padaliniams.

– Prasidėjo karantinas, o reikėjo atlikti medelyno darbus, iškasti sodmenis, juos išpikiuoti, persodinti sėjinukus – pasodinti miškuose apie  250 ha – padaryti miško atkūrimą. O dar „gavom“ vėjovartas. Medelyno darbai jau visiškai eina į pabaigą, sodinimą miške irgi baigiamas, paskutiniai hektarai, vėjovartų apie trečdalį likvidavom, liko nemažai, nes daug jų yra sunkiai pasiekiamose vietose, pavieniai medžiai, tai pabrangina likvidavimo darbus. Planai yra iki birželio likviduoti visas vėjovartas.

– Neturėjom tokio momento, kad neturėtume ką veikti – kaip tik šis pavasaris ypatingai darbingas, – teigė R. Matemaitis.

Pasak jo, urėdijoje dirba 138 nuolatiniai darbuotojai, dabar dar medelyne 25 sezoniniai, taigi jam tenka didelė atsakomybė už žmonių darbo vietas, už laiku išmokamą atlyginimą.

Paklaustas apie finansinę padėtį, R. Matemaitis sakė, kad atlyginimų išmokėjimas, darbuotojų išlaikymas yra prioritetas, tai akcentuota ir paskutinio vadovų pasitarimo metu. Žinoma, pasak jo, kas bus toliau, prognozuoti sunku.

Medienos pardavimai, pasak įmonės vadovo, kai kuriomis savaitėmis šiek tiek atsigaudavo, bet apskritai mažėja apie 50 proc. Tiesa, per pirmąjį metų ketvirtį buvo pateikė daugiau nei planuota, taigi šiek tiek „užbėgta į priekį“.

Baldai – ne duona

Tauragėje nemažai baldus gaminančių įmonių. Kaip gi laikosi jos?

UAB „Taubaldis“, gaminanti korpusinius baldus pagal individualius projektus, veikia jau daugiau nei 20 metų. Ji gamina įvairius stalus, kėdes, baro kėdes ir kėdutes, suolus, virtuvinius kampus, komodas ir spintas. Pagal individualius projektus įmonė gamina virtuvės, miegamojo, svetainės, jaunuolio, vonios ir prieškambario baldus. Jos direktorius Sigitas Stumbra, paklaustas, kaip įmonė išgyvena šį sunkų laikotarpį, neslepia – situacija sudėtinga.

– Karantinas mus labai paveikė, – pasakojo jis. – Gamyba dar šiek tiek dirba, bet jau pradedam stoti, o užsakymų beveik visai neturim.

Pasak jo, gamyba stoja todėl, kad visą šį laiką visos jų parduotuvės (jos įkurtos Vilniuje, Kaune, Alytuje) buvo uždarytos. Tai gal gamina „į sandėlį“?

– Gal apyvartinių galit duot? – nelinksmai šypteli direktorius. – Sandėliai seniai pilni, jei jūs nuperkat, sandėlius galim bemat užpildyti. Be to, įmonės specifika tokia, kad gaminti „į sandėlį“ nelabai išeina – baldai gaminami pagal individualius užsakymus: užsakovas apžiūri pavyzdžius parduotuvėje, išsirenka projektą, spalvą ir kt. ir užsisako.

Tai gal galima būtų prekiauti internetu?

– Internetinė prekyba mums netinka. Prieš užsisakydamas žmogus nori pamatyti, pačiupinėti baldą, įsitikinti, kad jis kokybiškas. Jei perka kėdę, nori ant jos pasėdėti, pažiūrėti, ar jam ji patogi.

Dabar darbuotojai vykdo turimus užsakymus, baiginėja juos. Kai jie bus atlikti, pasak direktoriaus, gali tekti gamybą ir visiškai stabdyti.

– Prieš savaitę parduotuvės jau atidarytos, tačiau kas iš to, baldai – ne duona, kad kiekvieną dieną valgyt reikėtų – niekas jų pirkti neskuba, – sako S. Stumbra. – Vienas-du žmonės per dieną praeina nuo karantino galvas pravėdinti, ir viskas.

Direktorius teigia, jog sustabdė ir žaliavų pirkimus.

– Neperkam dabar nieko. Kaip dabar gali pirkti, jei nežinai, ar reikės? Kiek turim, tiek turim.

Paklaustas, ar neteko atleisti darbuotojų, S. Stumbra sakė, kad kai kuriuos darbuotojus teko atleisti, dalis – prastovoje.

Pagal rekvizitai.lt, iki pandemijos, vasario 25 d. duomenimis, įmonėje dirbo 48 darbuotojai, balandžio 24 d. buvo 43.

Stringa verslas vienoje sėkmingiausių įmonių

Užimtumo tarnybai pranešta apie vienos sėkmingiausių Tauragės įmonių – „F.B.Production“ grupinį darbuotojų atleidimą. Tarnybos duomenimis, balandžio 24 d. ši įmonė pranešė, kad bus atleidžiamas 31 darbuotojas.

Įmonė eksportuoja medienos gaminius – grindų segmentus – į įvairias užsienio šalis. Pagal rekvizitai.lt, kovo 24 d. įmonėje dirbo 84 darbuotojai, vidutinis atlyginimas – 1560,94 eurų „ant popieriaus“. Pernai „F.B. Production“ pateko į daugiausiai pelno mokesčio Mokesčių inspekcijai sumokėjusių šalies įmonių 500-tuką.

„F.B.Production“ direktorius Audrius Šimkevičius sako, kad eksportas visai sumenko – užsakymų  į užsienio šalis sumažėjo mažiausiai per pusę. „Į priekį“ niekas nebeužsisako. Įmonė dirba su Europos ir Amerikos šalimis.

– Patys matote, kas ten darosi. Ką dar gali pasakyti?  – „Tauragės žinioms“ sakė jis. – Niekas juk nežino, kaip čia bus toliau. Kaip bus, taip bus. Svarstom, ieškom sprendimų. Yra su žmonėmis bendru susitarimu pasirašyti atleidimai nuo birželio 15 dienos. Jeigu rinka atsigaus, aš labai džiaugsiuos jų neatleisdamas.

„Alantas“: dirbam normaliai

Į 25-uosius gyvavimo metus įžengusi baldus gaminanti UAB „Alantas“ tauragiškiams, ir ne tik, puikiai žinoma. Įmonė per karantiną darbų nenutraukė.

– Darbų apimtys kiek sumažėjo, bet dirbam, – pasakojo įmonės vadovas Juozas Kniukšta, – jau trys savaitės yra sustojusi „Ikea“ linija. Gamindavom jiems tam tikras spintų dalis, tačiau dabar visi didieji „Ikea“ fabrikai yra sustoję, parduotuvės uždarytos. Kadangi ir mes priklausom nuo to paties didelio katilo, tai ir jų dalių kol kas nereikia. O šiaip visas fabrikas dirba normaliai.

Prastovoje, pasak jo, yra tik nedidelė grupė darbuotojų, 8 ar 9 žmonės – tie, kurie dirba prie „Ikea“ linijos. Įmonė gamina baldus pagal užsakymą, o kadangi visos parduotuvės buvo uždarytos, užsakymų irgi gerokai sumažėjo. Dabar parduotuvės jau dirba, vadovas tikisi, kad užsakymų pamažu vėl padaugės. Ankstesnių užsakymų neatšaukė niekas, tačiau, pasak jo, yra dalis užsakymų, kai klientai prašo palaukti, kol kas neatvykti į namus matuoti, nes baiminasi viruso.

Apskritai J. Kniukšta sako esąs nusiteikęs optimistiškai – pasak jo, svarbiausia, kad visi sveiki.

– Svarbiausia, kad tas virusas neįsimestų, tada tai būtų tragedija. O kol visi sveiki, dirbam ir viskas gerai, – sakė „Alanto“ vadovas.

 

 

Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.