Andrius Vaičiūnas: „Laikrodis – pati svarbiausia aprangos detalė“
Įkelta:
2020-05-01
Nuotrauka
Aprašymas

Asmeninio albumo nuotraukos

,
Nuotrauka
,
Nuotrauka

Andriaus Vaičiūno laikrodžiai „Tauras“ – jau pamėgti tauragiškių. Pats kūrėjas tiki, jog kraštiečiams imponuoja gimtojo miesto simbolika, o laikrodžiai, jo nuomone, yra svarbiausia aprangos detalė kiekvienam žmogui. Nors Lietuva įkliuvusi į karantino pinkles, A. Vaičiūnas rankų nenuleidžia – gegužės antrojoje pusėje pristatys jau aštuntąją riboto leidimo kolekciją „Ąžuolas“. Kuo kolekcija bus ypatinga bei į ką reikėtų kreipti dėmesį renkantis laikrodį, tauragiškis sutiko pasidalinti su „Tauragės žinių“ skaitytojais.

A. Vaičiūnas tiki, jog, nors pasaulis vis labiau skaitmenizuojasi ir populiarėja elektroninės laiko skaičiavimo priemonės, laikrodžių iš stileivų garderobo tai neišstums. Tačiau neatmetė galimybės kada nors išbandyti ir išmaniųjų laikrodžių gamybą. Visgi kol kas kūrėjas lieka prie klasikinės koncepcijos. Jam laikrodis yra tarsi gera knyga – elektroninė versija neatstos tikrojo.

Senovėje laikrodžiai buvo gaminami vienetiniai, ir ši prabanga buvo skirta tik aukštuomenės luomui. Laikrodžiai atspindėdavo savininko charakterį ir jo užimamą padėtį visuomenėje.

– Žinoma, laikai pasikeitė, bet laikrodžiai vis dar yra pati svarbiausia aprangos detalė kiekvienam žmogui. Norint derinti šiuos aksesuarus prie aprangos, vieno laikrodžio gali būti maža. Beje, vienas populiariausių ir seniausių kolekcionavimo hobių yra būtent laikrodžiai – kiekvienas turi savitą istoriją, kuri dažnai yra perduodama iš kartos į kartą, – laikrodžio reikšmę garderobui pabrėžia A. Vaičiūnas. – Turime ganėtinai daug klientų, kurie kolekcionuoja mūsų laikrodžius ir turi kone kiekvienos kolekcijos egzempliorių. Kadangi kiekviena kolekcija yra riboto leidimo, tad jiems tai lyg ilgalaikė investicija į vienetinį produktą. Tiesa, turime vieną taisyklę – nevykdome išankstinių pardavimų, nors ir gauname daug užklausų. Sąlygos yra visiems vienodos, tad laimi pirmesni įsigiję.

Žinomas stereotipas, kad laikrodžio dovanoti negalima. Tačiau kaip dažnai laikrodžiai dovanojami? Ar laikrodis – trokštama dovana vyrams?

– Stereotipas, jog laikrodžių dovanoti negalima, yra daugiau nei klaidingas, – sako Andrius. – Laikrodžiai yra viena geriausių dovanų, nes jie yra ilgaamžiai daiktai, kurie ilgą laiką kels tik teigiamas emocijas ir puikius prisiminimus.

Esą apie tai byloja ir klientų atsiliepimai: „Prisimenu savo 24-ąjį gimtadienį, kai gavau dovanų laikrodį iš savo draugės, kuri dabar yra mano žmona. Tai buvo dovana, kurios aš ilgą laiką nesureikšminau... Tačiau dabar kas kartą pažiūrėjus į šį laikrodį grįžta patys nuostabiausi jaunatviški prisiminimai, kuriuos nešioju ir nešiosiu savo širdyje,“ – kliento laišku apie pirmąjį dovanų gautą laikrodį dalijasi prekinio ženklo „Tauras“ įkūrėjas.

Nuotrauka

O į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis laikrodį? Kaip atpažinti, ar jis – kokybiškas?

– Norint išsirinkti sau tinkamą laikrodį pirmiausiai reikėtų atsakyti sau į klausimą „Kur aš jį naudosiu“. Auksas jau seniai simbolizuoja prabangą ir išskirtinumą, tad norint tikrai prašmatniai atrodančio laikrodžio, kuris puikiai derės ir prie kostiumo, verta rinktis būtent aukso spalvos laikrodžius. Prie kasdienės aprangos dera neiššaukiantys, sidabro arba tamsios spalvos laikrodžiai. Jeigu sunku nuspręsti, prie ko derinti laikrodį, arba norisi universalaus, reikėtų rinktis laiktodį su silikonine apyranke, kurie puikiai tinka ir sportuojantiems, ir mėgstantiems klasiką. Siekdami patenkinti visų klientų poreikius, mūsų riboto leidimo „Ąžuolo“ kolekcijoje sukūrėme net 6 skirtingus dizainus, skirtingoms asmenybėms, – pasakoja A. Vaičiūnas.

Pasak jo, norint sužinoti, ar laikrodis kokybiškas, vertėtų atsižvelgti į daugybę kriterijų, bet vienas pagrindinių yra mechanizmas. Pasaulyje yra daug mechanizmų gamintojų, tačiau, A. Vaičiūno nuomone, pagal kokybę lyderiauja tik šveicariški ir japoniški mechanizmai. Laikrodžiuose „Tauras“ naudojami japoniški kvarciniai „Miyota“ mechanizmai, kurie esą pasižymi aukšta kokybe ir itin ilgu tarnavimo laiku.

Gegužės 21-ąją išeis jau 8-oji riboto leidimo laikrodžių kolekcija „Ažuolas“, kuri, pasak A. Vaičiūno, bus ilgiausiai kurta kolekcija. Pernai lapkritį išleisti „Nidos“ laikrodžiai buvo išpirkti per 5 dienas.

– Ąžuolas lietuvių mitologijoje reiškia švenčiausią medį, simbolizuojantį stiprybę ir vyriškumą. Visuomet stengiamės sukurti unikalų ir niekur nematytą dizainą, kad pirkėjas, nešiojantis „Tauro“ laikrodį, tikrai jaustųsi išskirtinis. Jeigu kurdami moteriškas kolekcijas akcentuojame minimalizmą, tai šiuo atveju su vyriškais visiškai priešingai – kuriame didelius ir masyvius laikrodžius. Dizainą pradėjome kurti dar 2019 m. lapkritį, tai bus, ko gero, ilgiausiai kurta kolekcija. „Ąžuolą“ sudaro 6 modeliai, kurių kiekvienas yra skirtingas. Laikrodžio viduje tiksi naujausias japoniškas „Miyota 2035“ kvarcinis mechanizmas, tad praėjus net ir pirmam susižavėjimui pirkėjai ne vienerius metus galės džiaugtis savo palydovo praktiškumu. Prie perkamo laikrodžio kiekvienas pirkėjas gaus sertifikatą, kuris patvirtina modelio autentiškumą ir ribotą pagamintą jų kiekį, – teigia A. Vaičiūnas.

Pasak jo, kiek jam teko domėtis kitais aksesuarų gamintojais, prekyba kovo mėnesį buvo gerokai kritusi, o balandžio gale pradėjo atsigauti. Karantino metu žmonės esą pirmiausiai perka pirmo būtino prekes, kitus pirkinius atidėdami vėlesniam laikui.

– Taigi, gamintojų ir pardavėjų nuotaikos šiuo metu nėra pačios geriausios, o į prieškrizinį pardavimų lygį, manau, grįšime dar negreitai. Nepaisant to, dabar yra puikus metas optimizuoti savo verslus ir tobulėti, norint išsilaikyti konkurencingoje erdvėje. Mūsų pačių planus karantinas pakoregavo nebent minimaliai, dirbame toliau ties „Ąžuolo“ kolekcija ir tikimės ją sėkmingai išleisti jau gegužės 21 dieną, – teigė Andrius, pridurdamas, jog tik meilė tam, ką daro, jam suteikia motyvacijos nesustoti.

Nuotrauka

Nuotrauka
pastas
Įkelta:
2022-01-20
„Sodra“ perskaičiavo ir sausį jau moka padidintas senatvės ir kitas socialinio draudimo pensijas. Šiais metais jos buvo apskaičiuotos pagal naują principą. Į namus jas pristatys paštininkai. Tačiau kaimo vietovėse dėl netikslių duomenų pensijų išdavimas kai kuriems gavėjams gali sutrikti.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2021-12-12
„Čigonas sutiktas kaip priklauso!“ – juokiasi Vilma, vadinanti save Čigono merga. Mat augalų interjerui, kaktusų ir sukulentų parduotuvė „Čigono daržas“, iki šiol veikusi tik internete, fizinę parduotuvę Tauragėje atidarė būtent tą dieną, kai Pilies aikštėje – beje, matomoje per parduotuvės langą, – iškilmingai įžiebta kalėdinė eglė.
Nuotrauka
a
Lietuvos pašto nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Lietuvos paštas informuoja, kad dėl pandemijos avialinijų, kuriomis keliauja ir pašto siuntos, skrydžių skaičius vis dar neatsistatė į įprastą režimą ir į kai kurias šalis siuntos keliauja ilgiau. Tarp tokių šalių – Kanada, JAV, Naujoji Zelandija, Australija, Jungtinė Karalystė. Nors iki švenčių dar daugiau nei mėnuo, atsižvelgiant į situaciją, šventiniais siuntiniais į užsienį rekomenduojama pasirūpinti kuo anksčiau, o vėliausias laikas juos išsiųsti, kad gavėjus  jos pasiektų dar iki švenčių, yra paskutinės lapkričio dienos.
Nuotrauka
tralas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-11-17
Sudarytas sąrašas šalių iš kurių Lietuva importuoja daugiausiai naudotų automobilių: pirmąsias vietas dalinasi Vokietija, JAV, Belgija, Nyderlandai ir Danija. „carVertical“ atliko tyrimą, kurio metu buvo siekiama išsiaiškinti, iš kokių šalių naudoti automobiliai atvyksta į Lietuvą.  
Nuotrauka
Onija
Įkelta:
2021-11-12
Ar yra tekę atsidurti tokioje situacijoje, kai prireikus supakuoti dovaną tenka nueiti ir nubėgti net į keletą parduotuvių norint rasti reikiamų priemonių: vienoje pavyko rasti tinkamą maišelį, kitoje – juostelę, trečioje – šilkinio popieriaus ar popieriaus drožlių? Man teko. Kaip teko ir nusivilti, kad šilkinio popieriaus atspalvis visiškai netiko prie maišelio spalvos, bet pasirinkimo neturėjau, nes prekių nei palyginti, nei suderinti galimybių nebuvo. Džiaugiausi bent tuo, kad turiu fantazijos ir dovaną supakavau laiku. 
Nuotrauka
verslas
„Tauragės žinių“ archyvo asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-11-08
Nuo metų minimali alga kils iki 730 eurų. Taip nutarė vyriausybė. Smulkusis verslas Tauragėje tokį sprendimą pasitinka planuodamas branginti savo produkciją, o kai kurie kalba ir apie užsidarymą. 
Nuotrauka
k
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-25
Batsiuvys basas, o kriaučius – be kepurės. Alvytei Lenortavičienei, batsiuve dirbančiai jau 23-ejus metus, jis posakis netinka: batai – jos silpnybė. Sako turinti jų be galo daug. O tarsi netyčia atrastas darbas jai patinka – sako, visų pirma todėl, kad pati sau ponia.
Nuotrauka
a
„Bekono“ feisbuko paskyros nuotrauka
Įkelta:
2021-10-18
Specializuota mėsos gaminių parduotuvė „Bekonas“, prieš pusmetį įsikūrusi prie „Maximos“ Gedimino gatvėje, jau turi „brolį“ Gargžduose. Jos savininkas Vilius Stumbra sustoti neketina: jo planuose – sparti tolesnė plėtra. 
Nuotrauka
a
Švietimo ir informavimo kampanijos „Jokio skirtumo“ autorių nuotrauka
Įkelta:
2021-10-12
Į Tauragę atkeliavo Neįgaliųjų reikalų departamento inicijuotos kampanijos „Jokio skirtumo“ simbolis – bendravimo suolelis. Jis ne tik gali prisitaikyti prie skirtingų žmonių poreikių, bet ir ragina miestiečius prisėdus pasikalbėti apie verslumą. Kaip sako iniciatyvos autoriai, jokio skirtumo su negalia ar be – gebėjimą imtis ekonominės veiklos gali turėti bet kuris iš mūsų.
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-10
Kiekvienais metais spalio 4 dieną minima Pasaulinė gyvūnų diena, skirta pagerbti visus pasaulio gyvūnus bei skatinti humanišką elgesį su jais. Augintiniais ne tik malonu rūpintis, jie ir patys teigiamai veikia savo šeimininkus. Tuo įsitikinęs Linas Grigalavičius, kuriam gyvūnai tapo ne tik viso gyvenimo meile, bet ir įkvėpė savam verslui.
Nuotrauka
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-10-09
​​​​​​​Gėlių salonas Šilalės gatvėje pavadintas „Gėlių baru“, tačiau neapsirikite – svaigaus gėrimo čia niekas neįpils. Užtat čia rasite daugybę nuostabių augalų ir juos puoselėjančią jo savininkę – 24-erių Samantą Venckutę. Visai kitos profesijos mokslus baigusi mergina, įkurdama gėlių saloną, tvirtina ieškojusi erdvės kūrybai, savęs realizacijai. Ir tai, panašu, jai labai neblogai sekasi – gėlių salonas išties išskirtinis, traukiantis akį neįprastais augalais ir jų kompozicijomis, širdžiai mielomis interjero detalėmis. O prie iškabos sudėti ryškiaspalviai moliūgai rėkte rėkia – čia dirba kūrybiškas, stereotipų nesupančiotas žmogus. 
Nuotrauka
raimos nuotrauka
Įkelta:
2021-10-02
Tauragėje duris atveria dar vienas restoranas – Gedimino ir J. Tumo-Vaižganto gatvių sankryžoje įsikūrė „Jazz Pizza & Grill“, prie kurio įkūrimo ranką pridėjo ir italas virtuvės šefas Gian Luca Demarco. Į iškilmingą restorano atidarymą tauragiškiai kviečiami šeštadienį, nuo 15 valandos.
Nuotrauka
sulčių spaudykla
Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-09-27
Pasak sulčių spaudimu užsiimančių verslininkų, šiemet skubančių spausti sultis mažiau nei ankstesniais metais. Kalta sausra. Kai kurie nesitiki, jog iš anksti nukritusių obuolių sultys bus skanios, tad tokiu derliaus realizavimu nesirūpina. Nors, kita vertus, dar nėra pats sulčių spaudimo įkarštis – kai kurie obuoliai dar noksta ir eilės prie sulčių spaudyklų, tikėtina, dar nusidrieks. „Tauragės žinios“ pakalbino vienus populiariausių sulčių spaudėjų Tauragės rajone: „Du obuoliukus“ ir Kęsčių bendruomenės atstovą Remigijų Šiaudvytį.
Nuotrauka
verslo liudijimas
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2021-09-25
Trečiadienį savivaldybės taryba nustatė, kiek kitąmet teks mokėti už verslo liudijimus. Politikai pritarė, kad jie kainuotų tiek pat, kiek ir užpernai, prieš pandemiją. 
Nuotrauka
a
 Autorės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-25
Prieš keletą metų viena prabangiausių uogų laikytų šilauogių šiemet, ko gero, paskanavo kiekvienas. Dėl karštos vasaros jų gausu, tad kainos nesikandžioja. O ką reiškia auginti šią iš Šiaurės Amerikos kilusią uogą mūsų šalyje? Prieš penkerius metus sodyboje įveistos uogos Eglės ir Mariaus Jankauskų šeimai derlių dovanoja trečius metus. Hektaro plote rinkti uogas įdarbinta ir šeima, ir kaimynai. 
Nuotrauka
Autovežis
Įkelta:
2021-08-17
Lietuvos statistikos departamentas pradeda skelbti, kokią dalį konkrečiose įmonėse sudaro nuo koronaviruso galimai imunizuoti darbuotojai. Pasiskiepijusių darbuotojų skaičiai įmonėse ir įstaigose labai įvairūs: tarp daugiausia pasiskiepijusių (ar persirgusių, besitestuojančių) darbuotojų) patenka medicinos, ugdymo įstaigos, vangiai skiepijasi tarptautiniais pervežimais užsiimančių įmonių darbuotojai. Tiesa, jų reikalaujama kas savaitę privalomai testuotis. Šiose įmonėse įtampos daugiausia.
Nuotrauka
a
Margaritos Rimkutės nuotrauka
Įkelta:
2021-08-14
„Fortūną“ daugelis tauragiškių prisimena kaip vietą, kurioje patyrė begalę gerų emocijų: čia virė sportinės aistros, skambėjo populiariausia muzika. Yra koncertavęs netgi Selas, o jis bet kur nekoncertuoja. Panašu, kad dabar garbingoje „Fortūnos“ istorijoje dedamas taškas – pastatas parduodamas.
Nuotrauka
Nuoma
Asociatyvi „Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-12
Vyriausybė trečiadienį pritarė Ekonomikos ir inovacijų ministerijos pasiūlymui, kad smulkiesiems prekybininkams ir kitiems individualią veiklą vykdantiems verslininkams subsidijų forma būtų kompensuojamos ir su patalpų nuoma ir jų eksploatavimu susijusių išlaidos. Iki šiol tokią paramą galėjo gauti tik juridiniai asmenys.
Nuotrauka
Sąvartynas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2021-08-10
Su klimato kaita ir neigiamu žmogaus pėdsaku susijusios nelaimės visame pasaulyje linksniuojamos bene kasdien: Vokietijoje – žmonių gyvybes nusinešantys potvyniai, Sibire – liepsnojantys miškai. Gyventojų nuomone, kasdienybėje aplinkai ir klimatui labiausiai kenkia nerūšiuojamos šiukšlės ir plastikiniai maišeliai – rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta apklausa.
Nuotrauka
„Senamiesčio apartamentai“
TAVA nuotrauka
Įkelta:
2021-08-08
​​​​​​​Prieš keletą metų Tauragės centre viešbutį „Senamiesčio apartamentai“ įkūręs žinomas krašto verslininkas Tadas Alijošius COVID-19 pandemiją, sustabdžiusią apgyvendinimo, turizmo ir pramogų verslus, vadina apmąstymo laikotarpiu. Jis teigia, kad vis daugiau žmonių atranda turizmą Lietuvos viduje, keliauja po šalį, o kadangi jo įkurtas viešbutis sulaukė nemenko pripažinimo, svečių netrūksta. Dėl to vyro galvoje verda planai plėstis. Jau nupirktos tam reikalingos patalpos.
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-08-03
Prieš penkerius metus pirmąjį jūros gėrybių restoraną „Selfish Bistro“ su šeima Vilniuje, o vėliau ir Kaune atidaręs tauragiškis Renatas Vainius verslo plėsti nenustoja – įmonės „Polita“ vadovas džiaugiasi šiais metais Palangoje, Žvejų gatvėje, įkurtu restoranu.  Tarp norinčių pušų apsuptyje pasimėgauti jūros gėrybėmis susirenka ir nemažai tauragiškių – šiuos sostinėje jau 18 metų gyvenantis verslininkas stengiasi pakalbinti, o pasididžiavimas sparčiai modernėjančia gimtąja Taurage neblėsta. 
Nuotrauka
a
Įkelta:
2021-07-27
Ko reikia, kad dvi namų šeimininkės ryžtųsi imtis verslo? Drąsos, kruopštumo, noro užsidirbti ir  šiek tiek gyvenime patirto vargo. Būtent tuo pasižymi neseniai valymo paslaugas pradėjusios teikti Ieva ir Rūta, dirbančios „Jūsų namų fėja“ vardu. Kol vaikai darželyje, dvi mažamečių mamos pluša šveisdamos jų klientų kalkėmis apleistas vonios plyteles, riebalais aptukusias virykles ir už gautus pinigėlius svajoja įsigyti nuosavus namus savo šeimoms. O sekasi joms puikiai: pasirodo, valymo paslaugų verslo niša mūsų mieste – dar neužpildyta.