Nuo nusikaltimo vietų iki Lietuvos policijos mokyklos auditorijos: ekspertas dalijasi 32 metų išmintimi su būsimais policijos pareigūnais
Įkelta:
2024-07-10
Nuotrauka
poliija
,
Nuotrauka
policija

Daugiau, nei 30 metų Juozas Ravinis dirbo nusikaltimų vietose, kruopščiai analizuodamas ir atpažindamas pirštų atspaudus, pėdsakus. Dabar šis patyręs ekspertas iš kriminalistinių tyrimų srities perėjo į Lietuvos policijos mokyklos (toliau – LPM) auditorijas. Jau beveik metus LPM dirbantis Policijos veiklos skyriaus (toliau – PVS) vyriausiasis specialistas savo žinias perteikia naujajai policijos pareigūnų kartai.

Visą Lietuvą šokiravęs išprievartavimas Jonavoje, Henriko Daktaro nusikaltimai, I. Strazdauskaitės nužudymas: tai dalis rezonansinių įvykių, prie kurių išsiaiškinimo prisidėjo vyriausiasis specialistas J. Ravinis. Jo darbai nebuvo nepastebėti – pareigūnas apdovanotas pirmojo laipsnio pasižymėjimo ženklu „Už nuopelnus“. LPM dėstytojas savo karjerą policijos sistemoje pradėjo dar 1991 m., Kriminalinės policijos biure ir net 10 metų savo tarnybos paskyrė Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalistinių tyrimų valdybos Objektų kriminalistinio tyrimo skyriaus Trasologinių tyrimų poskyryje, o nuo 2023 m. rugsėjo mėn. tapo ir LPM bendruomenės nariu. J. Ravinis teigia, kad jo pasirinkimą dėstyti būsimiems policijos pareigūnams lėmė tai, kad jis niekada neužsimerkia, kai jam yra atidaromos durys, nori save išbandyti kitoje veikloje ir savo žinias perteikti tiems, kurie dar tik pradeda savo kelionę policijos sistemoje.

LPM kursantai jau spėjo pamilti naująjį dėstytoją ir apibūdinda, kaip iniciatyvų, žmogišką praktiką. Pats J. Ravinis dėstymą būsimiems policijos pareigūnams apibūdina, kaip abipusią pagarbą ir žmogiškumą. Kriminalistikos srities interesnantams J. Ravinis teigia, kad norint tapti ekspertu labai svarbu intuicija, kantrybė, žingeidumas, mokėjimas vienu metu įvertinti kelis galimus scenarijus. Norint tapti kriminalistinių tyrimų specialistu reikia atitikti specialiuosius reikalavimus ir turėti tam tikras asmenines savybes. Norint tirti įvykio vietą – reikia pabaigti kursus ir gauti leidimą, o norint tirti pėdsakus reikia turėti aukštąjį išsilavinimą ir žinoma, praktikos. Ekspertai įprastai akredituoti vienam leidimui tirti tam tikrą pėdsaką. O svarbiausias reikalavimas – eksperto veikla žmogui turi būti įdomi.

„Reikia turėti intuiciją. Kvapai, biologiją, avalynė – susekus šiuos ženklus ir surinkus įrodymus gaunamas geriausias atlygis, kuris reiškia, kad buvo rastas nusikaltelis.“ – teigia J. Ravinis

J. Ravinis aktyvus bendruomenės narys, ne tik LPM, bet ir asmeniniame gyvenime. Dėstytojas noriai dalyvauja mokymuose, siekia tobulėjimo ir kompetencijų gilinimo. J. Ravinis, taip pat yra Lietuvos sodininkų bendrijų asociacijos pirmininkas. Siekiant gerinti aplinką prisideda prie sodininkų bendrijų interesų išpildymo, puoselėja ir plėtoja mėgėjišką sodininkystę ir jos tradicijas. Laisvu metu važinėja motociklu, keliauja, užsiima sportu, ir skatina aplinkinius judėti, bei visada turėti tikslą.

„Vienintelis žmogaus organas, kurio negali valdyti tai protas. Svarbu surasti veiklas, kurios užima protą ir leidžia nusiraminti. O dar svarbiau žmogui tai tikslas. Aš net linkęs nelinkėti pasiekti savo tikslų, nes visas įdomumas ir yra veiksme, kol siekama tikslo.“ – mintimis dalijasi J. Ravinis

Mąstant apie palinkėjimus būsimiems policijos pareigūnams J. Ravinis linki sąmoningumo. Matyti ir pilkas spalvas, kuriose galima rasti teisingą atsakymą, bei nusiteikti kiekvieną dieną mokytis.

„Policijos sistemoje nuolat laukia pokyčiai. Labai svarbus lankstumas ir prisitaikymas prie nuolatinių pokyčių. Be abejo, vienas svarbiausių dalykų yra suprasti ir pasirįžti nuolat mokytis naujų dalykų, nes tai neišvengiama. Taip pat svarbu suprasti, kad jei yra įstatymas – jis nebūtinai viską apibrėžia. Labai svarbu žmogiškumas, pavyzdžiui, atvyktus į eismo įvykį nebūtinai iš karto reikia bausti. Pirmiausiai reikia individualiai įvertinti aplinkybes, ar žmogui nebuvo blogai su sveikata ir panašiai. Pareigūno sprendimas neturi būti įtakojamas kitų asmenų – tai turi būti įvertinta sąmoningai, pačio pareigūno. “ – įžvalgomis dalijasi J. Ravinis.

LPM viršininkas Robertas Šimulevičius džiaugiasi, kad būsimi policijos pareigūnai žinių semiasi iš motyvuotų, kompetentingų, ilgametę profesinę patirtį turinčių ir savo veikloje prasmę matančių pareigūnų.

Jei manai, kad gali pakeisti rytojų – prisijunk prie mūsų! Visa informacija, kaip tapti policijos pareigūnu svetainėje www.stokipolicija.lt

Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-07-01
Tauragės apskrities policijos pareigūnai informuoja apie prevencines priemones, kurias vykdys liepos mėnesį. Policijos pareigūnai, užtikrindami eismo saugumą ir mažindami eismo įvykių skaičių, liepos mėnesį Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje vykdys šias prevencines priemones:
Nuotrauka
teismas
Įkelta:
2024-06-28
Nuo 2024 m. liepos 1 d. įsigaliojus naujai Lietuvos Respublikos apylinkių teismų veiklos teritorijų įstatymo redakcijai, įgyvendinami apylinkių teismų ir jų rūmų veiklos pokyčiai apjungiant ar perskirstant teismų veiklos teritorijas.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-06-27
Nuo birželio 17 dienos, policijos pareigūnai vykdė net dešimt dienų trunkančią sustiprintą vairuotojų blaivumo ir apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų ir greičio kontrolę, daug atidžiau stebėjo eismo dalyvius ir siekė išaiškinti šiurkščius ir pavojų saugiam eismui keliančius Kelių eismo taisyklių pažeidimus.
Nuotrauka
policija
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-06-26
Teisės vairuoti neturintis vyras, sėdęs prie automobilio vairo, bandė išvengti susitikimo su policijos pareigūnais, tačiau jo bandymas buvo nesėkmingas.
Nuotrauka
taryba
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-21
Atliekant ikiteisminius tyrimus dėl galimo savivaldybių tarybos narių piktnaudžiavimo panaudojant lėšas, skiriamas jų, kaip tarybos narių, veiklos išlaidoms apmokėti, buvo gauta duomenų, leidžiančių pagrįstai įtarti, jog buvęs Tauragės rajono savivaldybės tarybos narys Vilmantas Liorančas galimai piktnaudžiavo tarnybine padėtimi, disponavo suklastotais dokumentais bei apgaulingai tvarkė savo valdomos įmonės finansinę apskaitą.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-06-12
2023 m. birželio 29 d. priimtas Lietuvos Respublikos apylinkių teismų įsteigimo ir jų veiklos teritorijų nustatymo įstatymo Nr. I-2375 pakeitimo įstatymas Nr. XIV-2136 (toliau – Pakeitimo įstatymas), kuriuo nuo 2024 m. liepos 1 d. keičiamos apylinkių teismų (išskyrus Vilniaus miesto apylinkės teismą, Telšių apylinkės teismą ir Plungės apylinkės teismą) struktūros ir jų veiklos teritorijos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-05-31
Gegužės 28 d. apie 11.50 val. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Reagavimo skyriaus pareigūnai patruliuodami Tauragėje, Gedimino g., sustabdė automobilį ,,MB“ dėl KET 196 p. pažeidimo (asmuo vairavo automobilį neprisisegęs saugos diržo).
Nuotrauka
kontra
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-05-29
Kaip informuoja Tauragės apskrities policija, penktadienį, gegužės 24 d., apie 18.05 val. Šilalės rajone, ties Prienų kaime, kelyje Vilnius–Kaunas-Klaipėda, patruliuodami Lietuvos kelių policijos tarnybos pareigūnai patikrinimui sustabdė automobilį „Toyota Avensis“, kurį vairavo vilnietis, gimęs 1981 m.
Nuotrauka
teis
Nuotraukos autorius – Augustas Didžgalvis
Įkelta:
2024-05-22
Praėjusiais metais pirmosios instancijos teismuose buvo išnagrinėta daugiau nei 500 bylų dėl teisinių darbo santykių (dėl darbo užmokesčio, darbo sutarties pasibaigimo bei nutraukimo ir kt.). Netrūko ir bylų, susijusių su darbuotojais iš užsienio valstybių. Kokiomis sąlygomis darbdavys privalo įdarbinti asmenį iš užsienio, ar darbo sutartys su užsieniečiais kuo nors skiriasi, ką darbuotojui reikėtų žinoti bandant apginti savo teises? Į visus šiuos klausimus atsakė Vilniaus miesto apylinkės teismo teisėjas Romualdas Gylys.
Nuotrauka
ligonine
Įkelta:
2024-05-21
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) bendradarbiaudama su Jaunųjų gydytojų asociacija (JGA) vykdo socialinę kampaniją „Duoti ar neduoti?“. Kampanijos tikslas – skatinti dialogą tarp medikų ir pacientų, atkreipiant dėmesį į skaidrumo svarbą medicinos sektoriuje ir kyšių sukeliamas neigiamas emocijas. Visus metus įvairiose šalies ligoninėse medikai ir pacientai bus kviečiami ne tik išvysti stendą, kuriuo siekiama atskleisti smulkiosios korupcijos gydymo įstaigose žalą, bet ir išreikšti savo nuomonę, kaip elgtis, kai susiduriama su kyšio provokavimu ar siūlymu. Šiuo metu stendą galima pamatyti Tauragės ligoninėje.
Nuotrauka
savivaldybe
Įkelta:
2024-05-09
Prokuratūra praėjusią savaitę teismui pateikė keturis civilinius ieškinius, kuriais prašoma Mažeikių rajono savivaldybei iš tarybos nario Lauryno Jonausko, Radviliškio rajono savivaldybei iš tarybos nario Gabrieliaus Verdingo, Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Dariaus Petrošiaus bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos narės Jolitos Vaickienės priteisti bendrai daugiau nei 42 tūkst. eurų.
Nuotrauka
sukčiai
Įkelta:
2024-05-06
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-05-06
Kaip pranešama policijos suvestinėje mamos diena nepraėjo be smurto, Šilutės rajone  nevaldomas tapo oro balionas bei apgadintas automobilis.
Nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Asociatyvi nuotrauka
Įkelta:
2024-04-29
Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai šią ir praėjusią savaitę teismui pateikė du civilinius ieškinius, kuriais prašoma Tauragės rajono savivaldybei iš tarybos nario Kęstučio Balašaičio bei Kretingos rajono savivaldybei iš tarybos nario Vytauto Ročio priteisti bendrai daugiau nei 26 tūkst. eurų.
Nuotrauka
teismas
Tauragės apylinkės teismo nuotrauka
Įkelta:
2024-04-26
Vakar, Tauragės apylinkės teismo kolektyvas atsisveikino su kadenciją baigusiu teisėju Egidijumi Mockaičiu. Šias garbingas pareigas teisėjas ėjo 15 metų, iš kurių paskutinius penkerius metus ėjo Tauragės apylinkės teismo pirmininko pareigas.
Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
2024-04-26
2024 m. balandžio 22 d. apie 16.00 val. iš namų, Tauragėje, išėjo ir negrįžo Jurgita Šnaraitė, gim. 1984 m.