Mėsos gaminių verslą nesąžiningai valdžiusiai šeimai skirtos piniginės baudos
Įkelta:
2024-01-19
Nuotrauka
dešra

Teismas tenkino Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorės pareiškimą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu ir tris šeimos verslą valdžiusius asmenis pripažino kaltais dėl apgaulingo finansinės apskaitos tvarkymo, neteisingų duomenų apie pajamas, pelną ar turtą pateikimo bei turto pasisavinimo. Priimtu baudžiamuoju įsakymu dviems broliams ir jų mamai, atlyginusiems valstybei padarytą žalą, paskirtos piniginės baudos.

Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jį kontroliavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai.

Į teisėsaugos pareigūnų akiratį tauragiškių šeima, valdanti vieną Tauragės rajone registruotą mėsos gaminių gamyba bei jų prekyba užsiimančią įmonę, pateko dėl 2018-2019 metais vykdytos bendrovės ūkinės-finansinės veiklos.

Remiantis surinktų duomenų visuma, bendrininkų grupėje veikę giminaičiai neapskaitė dalies už įvairių mėsos gaminių pardavimą gautų lėšų. Skaičiuojama, kad nuo 2018 metų sausio iki 2019 metų liepos į įmonės apskaitą nebuvo įtraukta beveik 168 tūkst. eurų, gautų už minėtų gaminių pardavimą.

Turimais duomenimis, dalis bendrovės produkciją Klaipėdos, Kretingos, Tauragės, Šiaulių bei kitų Lietuvos miestų turguose, kioskuose ir paviljonuose pardavinėję asmenys oficialiai nebuvo įdarbinti tauragiškių įmonėje, o su jais buvo atsiskaitoma minėtomis neapskaitytomis lėšomis. Vienuolikos oficialiai neįdarbintų ir mėsos produkciją įvairiose šalies miestuose pardavinėjusių asmenų atžvilgiu buvo pradėti atskiri ikiteisminiai tyrimai dėl padėjimo apgaulingai organizuoti buhalterinę apskaitą. Visi minėti asmenys sulaukė teisinės atsakomybės.

Taip pat nustatyta, kad iš šių pinigų daliai įmonėje įdarbintų asmenų buvo mokamas atlyginimas vokeliuose. Be to, tyrimo metu gauta duomenų, kad dalį – daugiau nei 73 tūkst. eurų – už parduotus mėsos gaminius gautų pinigų asmenys pasisavino.

Tyrimo metu atlikus kratas iš verslininkų buvo paimta beveik 115 tūkst. eurų grynųjų pinigų. Kadangi byloje buvo surinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių kaltinimus, o bendrovės vadovai pripažino savo kaltę, šie pinigai buvo solidariai pervesti Valstybinės mokesčių inspekcijos ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdybos pareikštiems civiliniams ieškiniams, kurių bendra suma beveik 105 tūkst. eurų – atlyginti. Visi trys šeimos nariai taip pat įsipareigojo per 24 mėnesius atlyginti bendrovei padarytą žalą.

Kadangi visi trys verslininkai kaltę dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų pripažino ir atlygino valstybei padarytą žalą, tyrimą kontroliuojanti Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Saulė Pučkienė kreipėsi į teismą dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu. Juo teismo prašoma kiekvienam asmeniui skirti 10 tūkst. eurų baudą.

Prokurorės teigimu, tokie neteisėti verslininkų veiksmai daro žalą ne tik valstybei, bet ir tiems asmenims, kurie sutinka gauti neteisėtą užmokestį. „Nedeklaruotas darbas atsisuka prieš nelegaliai dirbantį asmenį. Taip dirbti nusprendę žmonės kenkia sau ilgalaikėje perspektyvoje, nes dažnu atveju praranda galimybę gauti pagalbą ligos atveju, o nemokant socialinių įmokų, tampa sudėtinga užtikrinti poreikius patenkinančios pensijos gavimą ateityje“, – teigė prokurorė S. Pučkienė.

Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
prieš 20 valandų
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.