Sugyventinę sumušęs vyras teisinosi žaidęs
Įkelta:
2023-02-04
Nuotrauka
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Prieš Tauragės apylinkės teismą stojo sugyventinę sumušęs R. D. Keturis kartus teistas vyriškis ir penktąjį neišsisuko nuo bausmės, nors smurtinius savo veiksmus vadino žaidimu.

Nukentėjusioji pasakojo, kad sugyventinis praėjusių metų sausio 30-osios ryte išėjo parnešti malkų, o grįžęs pradėjo ant jos šaukti, įžeidinėti ir tampyti už plaukų. Moteris teigė, kad taip buvo sukeltas skausmas. Pasak jos, po to kaltinamasis pradėjo nykščiu specialiai spaudinėti jai mėlynę ant rankos. 

R. D. sakė, kad jis taip pasielgė norėdamas sužinoti, ar sugyventinei skauda. Jis teigė pripažįstantis ir tai, kad patempė moteriai už plaukų, bet esą tai darė žaisdamas. Vyriškis teigė, kad šio įvykio metu jiedu buvo neblaivūs, todėl jis neva taip pasielgė žaidimo forma ir esą tikrai sugyventinės nenorėjo sužeisti.

„Kaltinamojo parodymus teismas vertina kaip jo siekimą išvengti baudžiamosios atsakomybės“, – rašoma Tauragės apylinkės teismo nuosprendyje.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo aiškinamasi ir dėl dar vieno epizodo, už kurį R. D. teko atsakyti. Kaip papasakojo nukentėjusioji, praėjusių metų balandžio 23-ąją ji su sugyventiniu girtavo. Moteriai sėdint ant klozeto R. D. atitraukė užuolaidą ir spyrė jai į galvos kairę pusę. Moteris teigė, kad negali pasakyti, dėl ko jis taip pasielgė. Dėl šio įvykio nukentėjusioji iškvietė policijos pareigūnus. Anot moters, sugyventinis smurtauja ne pirmą kartą, tačiau kai būna blaivus, elgiasi ramiai. Nukentėjusioji sakė, kad su sugyventiniu susitaikė, mat šis atsiprašė. Tiesa, pats R. D. teisme teigė, kad jis nepamena, jog būtų spyręs sugyventinei į galvą. Atminties praradimą būtų galima paaiškinti girtumu – R. D. buvo nustatytas 2,47 prom. neblaivumas.

Teisme liudijo ir į pastarąjį įvykį atskubėjusi greitosios medicinos pagalbos slaugytoja. Ji teigė, kad jai atvykus į nukentėjusiosios namus vyrą policijos pareigūnai jau buvo įsodinę į automobilį. Slaugytoja apžiūrėjo moterį, kuri skundėsi galvos skausmais, sakė, kad sugyventinis ją sumušė. Anot liudytojos, nukentėjusioji buvo susijaudinusi, verksminga. Slaugytoja sumuštajai davė tabletę nuo skausmo, siūlė vykti į ligoninę, bet ši atsisakė.

Nukentėjusioji atsisakė ir rašyti pareiškimą. 

Teismas atsižvelgė į tai, kad R. D. padarė du nesunkius tyčinius nusikaltimus, praeityje jau yra teistas už analogiškus nusikaltimus, baustas ir administracinėmis nuobaudomis. „Jo atsakomybę lengvinančių aplinkybių nenustatyta. Atsakomybę sunkinančiomis aplinkybėmis pripažintina tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas apsvaigęs nuo alkoholio ir tai turėjo įtakos nusikalstamos veikos padarymui, bei tai, kad nusikalstamą veiką padarė būdamas recidyvistas“, – rašoma nuosprendyje. 

Teismas padarė išvadą, kad bausmės tikslams pasiekti – sulaikyti R. D. nuo nusikalstamų veikų darymo –  tikslinga skirti laisvės atėmimą. R. D. buvo pripažintas kaltu dėl šeimos nario sužalojimo, jam skirtas 9 mėnesių laisvės atėmimas, tačiau bausmės vykdymas atidėtas 1 metams per šį laiką įpareigojant nevartoti psichiką veikiančių medžiagų ir dalyvauti elgesį keičiančiose programose.

Iš R. D. priteista 285 eurai valstybės garantuojamos antrinės teisinės pagalbos išlaidų valstybei.

 

Nuotrauka
Dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Tauragės apskrities policija informuoja sulaukę pranešimo dėl dingusio asmens.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Už narkotikų platinimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo anksčiau neteistas tauragiškis R. G., vienoje miesto bendrovėje dirbantis vairuotoju-ekspeditoriumi. Į teisiamųjų suolą sėdo ir anksčiau neteista, netekėjusi bedarbė E. V., kuri, iš vyriškio paėmusi narkotikus, už juos atsilygino intymiomis paslaugomis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo priėmė nuosprendį, kuriuo iš dalies patenkino nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliacinius skundus. Apeliacinės instancijos teismas pakeitė pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir skyrė vaikinui 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 3 metams ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą 12 mėnesių, per šį laikotarpį įpareigojo mokytis arba dirbti, uždraudė be šios poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą, įpareigojo nevartoti alkoholinių gėrimų.  Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir nuteistojo susitarimą dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusios paros policijos įvykių suvestinėje pranešama apie eismo įvykį, kurio metu nukentėjo keleivė.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje viena Tauragėje registruota krovinių pervežimo įmonė, jos buvęs direktorius bei ten dirbanti buhalterė kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia daugiau nei 166 tūkst. eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Tauragės apskrities policija informuoja apie vienoje įmonėje įvykdytą vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Marijampolės apskrities policija informuoja apie dvi iš Jurbarko rajono savivaldybėje esančių globos namų išėjusias ir negrįžusias paaugles.
Nuotrauka
reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Praėjusią savaitę, kovo 6–12 d., policijos pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Priemonės metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 67 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kovo 10 d. nuo 18.30 val. iki kovo 11 d. 2.30 val. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Tauragės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl automobilio vagystės.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Tauragės apskrities policija informuoja, kad vasario 23-ąją vyras, gimęs 1978 m., VĮ „Regitra“ darbuotojams pateikė galimai melagingą informaciją siekiant įgyti teisę vairuoti.
Nuotrauka
degtine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Kovo 8 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrindami gautą informaciją apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, atliko patikrinimą vyro, gimusio 1975 m., namuose, Tauragėje.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Tauragės apylinkės teisme anksčiau neteistas K. K. prisiminė savo nuotykius, patirtus gruodžio mėnesį, kai jis sėdo prie vairo neblaivus. Kelionę jis baigė pusnyje. Už tai jam teks sumokėti solidžią baudą.