Klaipėdos apygardos teismas lapkričio 8-ąją paskelbė nuosprendį recidyvistu pripažintam Žydrūnui Kakšiui, kuris Tauragėje, Ateities take, peiliu nudūrė tauragiškį.
Bylos duomenimis, sausio 30-ąją, apie 3.15 val., nuo alkoholio apsvaigęs Ž. Kakšys konflikto metu peiliu dūrė kitam vyrui į krūtinę. Auka mirė įvykio vietoje. Nužudymas įvyko Ateities take, netoli 6-uoju numeriu pažymėto daugiabučio.
Antrankiais surakintas ir į Klaipėdos apygardos teismą atvesdintas Ž. Kakšys jam mestus kaltinimus nužudžius žmogų teisme neigė, tačiau jį prie sienos rėmė svarūs įkalčiai. Tyrėjai ant nuteistojo drabužių rado aukos rūbų pėdsakų – tai leido padaryti išvadą, kad įtariamasis ir auka grūmėsi. Žudiko telefone užfiksuotas susirašinėjimas, kuriame matyti, kaip jis prašo vienos moters pinigų tam, kad galėtų po nusikaltimo pabėgti iš Lietuvos. Nepalankūs buvo ir liudininkų, pasakojusių apie Ž. Kakšio turėtą ir po įvykio nulaižytą peilį, parodymai.
Keršto akys aklos
Kaip teisme pasakojo Ž. Kakšio pažįstama E. L., ji sausio 29-ąją savo namuose Tauragėje su sugyventiniu T. Z. ir kompanija gėrė alkoholį. Tuomet jai esą paskambino nuteistasis, kuris guodėsi „prasta sveikata“. Moteris Ž. Kakšiui pasiūlė išeitį, kaip „pataisyti“ sveikatą – ateiti ir išgerti. Šis jos bute pasirodė jau būdamas neblaivus. Vakarėlis buvo linksmas – sugėrovai šoko, gėrė degtinę. Tačiau pritrūkus alkoholio vienas iš kompanijos dalyvių I. M. pasiūlė parduoti kompiuterį. I. M. su drauge išėjo, o Ž. Kakšys liko bute. Po kurio laiko į namus įbėgęs kruvinas I. M. pasakė, kad asmenys, kuriuos jis pažįsta, jį ir draugę sumušė bei neva kėsinosi išprievartauti dar kitą merginą – T. Z. pusseserę. Liudytojos sugyventinis T. Z. iškvietė policiją. Anot E. L., atvykę pareigūnai esą pamatė, kad konflikto dalyviai girti, paaiškino, kad išsiaiškins situaciją, kai visi išblaivės, ir po kurio laiko išvažiavo.
Ž. Kakšys kartu su kitais kompanijos dalyviais buvo susinervinęs, kaip prisiminė liudytoja E. L., norėjo „išsiaiškinti“. Pats T. Z. teisme prisiminė, kad paskambinęs aukai paklausė, kodėl šis norėjo išprievartauti jo pusseserę. Šis atsakė nedaręs. T. Z. teigė, kad pokalbio su šiuo vyru metu išgirdo, kad I. M. „per galvą gavo“, nes iš jo – nužudytojo – pavogė 5 sidabrinius šaukštelius.
Teisme liudijęs I. M. teigė, kad su nužudytuoju susitiko prie Tauragės apylinkės teismo rūmų, tuomet nuėjo į namus dėl kompiuterio pirkimo, o štai čia ir prasidėjo muštynės. Sumuštasis I. M. sakė pabėgęs į butą, kuriame jo laukė sugėrovai, ir nusprendęs atkeršyti skriaudėjui. Jis išgertuvių dalyvius pakvietė eiti prie nužudytojo namų Ateities take. Prie kompanijos prisijungė ir daugiau I. M. draugų.
Nulaižė peilį
Vyras prisipažino, kad sudaužė strypu nužudytojo automobilį. Būtent tuomet auka su dar 2 draugais išbėgo į kiemą ir puolė jį vytis, o šis bėgo pas jų laukusius kompanijos dalyvius. I. M. sakė, kad kiek pabėgus jis pamatė, kaip Ž. Kakšys išlindo iš už kampo ir susigrūmė su nužudytuoju, vėliau pastarasis pargriuvo.
Iš įvykio vietos bėgusi kompanija girdėjo, kad atvažiuoja policija. I. M. prisiminė, kad Ž. Kakšys sustojęs prie daugiabučio išsitraukė peilį, jį nulaižė ir gyrėsi, kad dūrė nukentėjusiajam.
Kaltinamasis Ž. Kakšys sakė, kad tai netiesa – esą akivaizdu, kad visa kompanija susitarė ir „varo ant jo“.
Kaltinamasis nurodė, kad jis su nužudytuoju nesistumdė. Pasak Ž. Kakšio, pribėgęs prie vyro jis jau pamatė jį gulintį ant žemės. Ž. Kakšys aiškino, kad įvykio metu peilį jis turėjo, tačiau jo neišsitraukė. Kaltinamasis teigė, kad galėjo gulinčiam vyrui spirti. Ž. Kakšys aiškino, kad po įvykio visiems gyrėsi, jog du kartus dūrė peiliu nukentėjusiajam, nes tiesiog norėjo pasipuikuoti prieš draugus.
Liudytojai šaukė
T. Z. sakė matęs, kaip Ž. Kakšys su vyriškiu grūmėsi, esą šis apsisuko ir pradėjo nuo Ž. Kakšio bėgti, bet pabėgęs kokius 5 žingsnius susmuko. Tuomet esą prie nužudytojo dar pribėgo I. M., Ž. Kakšys, dar vienas sugėrovas. Parkritęs žmogus buvo spardomas, bet iš balkonų įvykį stebėję daugiabučių gyventojai ėmė šaukti, kad kompanija paliktų tą žmogų ramybėje. Tuomet visi pabėgo.
Viena apklaustoji teigė kieme išgirdusi triukšmą, tad su draugu nuėjo pasižvalgyti ir išsiaiškinti, kas nutiko. Ji pamatė kieme bėgiojančių žmonių būrį. Anot liudytojos, vienas žmogus sustojo, o prie jo pribėgusi grupė asmenų pradėjo jį spardyti. Liudytojos draugas šaukė, kad šie atsitrauktų, tad būrys dėjo į kojas. Moteris su draugu priėjo prie suspardyto asmens ir pamatė, kad šis dar kvėpuoja. Policiją iškvietė kaimyninio namo gyventoja. Atvykę policijos pareigūnai aptiko vyro kūną.
Po nužudymo kartu su kitu muštynių dalyviu Ž. Kakšys atėjo į pažįstamo tauragiškio butą, ten užkaitė dujinę viryklę ir nudegino peilio geležtę.
Įtariamasis buvo sulaikytas po maždaug 12 valandų nuo nusikaltimo.
Pasiųstas už grotų
Tyrėjai paėmė Ž. Kakšio telefoną ir jame perskaitė susirašinėjimą su viena iš moterų. Susirašinėjimo metu buvo pasidalintas straipsnis apie Tauragėje naktį nudurtą vyrą. Tuomet įtariamasis moteriškei parašė: „Buk gera imesk ble pinigu reike tepti“ (kalba netaisyta). Ši pasiteiravo: „Ka tepti“ (kalba netaisyta). Ž. Kakšys atsakė: „Bekti is letuvos“ (kalba netaisyta). Teisme kaltinamasis sakė, kad rašė žinutę savo skolininkei, kad jam reikia bėgti iš Lietuvos, todėl reikalingi pinigai, bet išties esą jis nesiruošė niekur bėgti, o taip rašė tam, kad susigrąžintų savo pinigus.
Nuosprendį paskelbęs teisėjas Eugenijus Antanauskas, remdamasis įrodymais, konstatavo, kad kaltinamasis, neprisipažindamas dėl nusikaltimo, tik siekė išvengti baudžiamosios atsakomybės.
Už nužudymą Ž. Kakšys nuteistas 12 metų laisvės atėmimo bausme, jam priteista 20 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimo nukentėjusiąja pripažintai nužudytojo dukrai.