Nepavaišinus pažįstamo alkoholiu teko gintis nuo skaudžių kastuvo smūgių
Įkelta:
2023-01-14
Nuotrauka
kastuvai
Aprašymas

Asociatyvi unsplash.com nuotrauka

Šiais metais už nesunkų sveikatos sutrikdymą, anksčiau – už fizinio skausmo sukėlimą teistas S. D. vėl „prisidirbo“. Recidyvistas puolė kastuvu ir sužalojo kaimyną, kadangi šis nedavė alkoholio. Norėjęs pamokyti pažįstamą vyriškis atsidūrė belangėje. Tauragės apylinkės teisme trečiąkart teisiamas nusikaltėlis aiškino, kad tai nukentėjusysis jį puolė. Tačiau viską paneigė įvykį mačiusi liudininkė.

Nukentėjusysis ikiteisminio tyrimo metu pareigūnams pasakojo, kad rugpjūčio 19-ąją, apie 19 val., jis sėdėjo namo verandoje su drauge, jiedu vartojo alkoholinius gėrimus. Tuo metu į kiemą atėjo iš matymo pažįstamas kaltinamasis. Šis esą paprašė pavaišinti alkoholiu ir jį, tačiau nukentėjusysis svaigalų duoti atsisakė. 

Anot nukentėjusiojo, nieko nesakęs kaltinamasis išėjo, tačiau buvo matyti, kad jis labai supyko. 

Po kelių minučių vyras pamatė S. D. vėl ateinantį. Kaltinamasis rankose nešėsi kastuvą. Pamatęs, kad S. D. grėsmingai artinasi, vyriškis pasiėmė šalia stovėjusį savo kastuvą ir išėjo iš verandos. Pasak nukentėjusiojo, prie jo priėjęs S. D. užsimojo kastuvu 5 kartus, iš kurių kartą kliudė kairiąją ranką. Nukentėjusysis sakė, kad ir pats užsimojo kastuvu mėgindamas kaltinamąjį atbaidyti. Išsigandęs S. D. iš kiemo pasišalino.  

Kaip kalbėjo kartu su nukentėjusiuoju namo kieme laiką leidusi R. R., įėjęs į kiemą S. D. grasino, o nukentėjusysis po jam suduoto smūgio į ranką sušuko, kad labai skauda. Anot jos, tuomet vyriškis liepė užpuolikui dingti iš kiemo. 

Iškart po įvykio buvo iškviesti policijos pareigūnai. Nukentėjusysis medikų pagalbos atsisakė. Policijos pareigūnai užfiksavo 8 centimetrų žaizdą ant rankos, vyriškiui nustatė 2,49 prom. girtumą. Sužalotasis pareiškimą galėjo rašyti tik išsiblaivęs. 

Kaip sakė nukentėjusysis, anksčiau su S. D. jis taip pat konfliktavo – esą pažįstamas jį buvo sužalojęs ir kirviu. 

Sužalotasis vėliau pareigūnams nurodė, kad jokių pretenzijų S. D. dėl sukelto fizinio skausmo neturi, civilinio ieškinio nereiškia.

Kaltinamasis S. D. teisme savo kaltės neneigė. Jis aiškino, kad tą vakarą parėjo namo su kastuvu, buvo šiek tiek išgėręs. Jis teigė ėjęs pro nukentėjusiojo namą, kur šis su kompanija girtavo. Jam einant pro šalį esą nukentėjusysis pradėjo kažko reikalauti, buvo nepatenkintas ir puolė jį kastuvu. S. D. sakė, kad kastuvą iš nukentėjusiojo atėmė ir trenkė jam per ranką, sudavė gana stipriai, tikriausiai skaudėjo. Jis teigė, kad buvo apsvaigęs, todėl nelabai prisimena, ar atėjo pats su savo kastuvu pas nukentėjusįjį. Jis pabrėžė, kad gailisi, jog taip įvyko. 

Teisėjas Vaclovas Jurjonas nuosprendyje pažymėjo, kad kaltinamasis padarė nesunkų nusikaltimą, teisiamas ne pirmą kartą, baustas ir administracine tvarka, nusikalto būdamas recidyvistas, kaltę pripažįsta ir gailisi. Jau anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir nežymų sveikatos sutrikdymą teistam S. D. buvo paskirti viešieji darbai, po to – laisvės apribojimas įpareigojant lankytis Užimtumo tarnyboje, 80 valandų dirbti visuomenės labui. 

„Iš bylos medžiagos matyti, kad anksčiau paskirtos bausmės kaltinamajam teigiamos įtakos neturėjo, jis vėl nusikalto. Įvertinant visas šias aplinkybes darytina išvada, kad tikslinga skirti laisvės atėmimo bausmę“, – teigiama nuosprendyje. 

Teisėjas, pripažindamas S. D. kaltu, skyrė jam 6 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Kadangi kaltinamasis prisipažino smurtavęs, šis laikas jam sumažintas vienu trečdaliu, skiriant galutinę 4 mėnesių laisvės atėmimo bausmę.

 

Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.
Nuotrauka
narkotikai
Įkelta:
2024-02-08
Policijos pareigūnai turėdami išankstinės informacijos, kad vyras, gimęs 1975 m., namuose, Tauragės r., Skaudvilės miestelyje, galimai laiko narkotines medžiagas, atliko patikrinimą.