Didėja pareigūnų atlyginimai
Įkelta:
2023-01-28
Nuotrauka
policija
Nuotraukos autorius:
Autoriaus nuotrauka
Aprašymas

Policijos komisariate darbus planuojama baigti iki rugpjūčio

 

Jau ne vienerius metus kalbama, kad būtina kelti atlyginimus policijos pareigūnams ir ugniagesiams. Kasdien dėl mūsų saugumo dirbantys žmonės, panašu, buvo išgirsti – biudžete numatyta daugiau lėšų atlygiui bei darbo priemonių gerinimui.

Seimas pritarė 2023 m. valstybės biudžeto projektui, kuriame vidaus reikalų sričiai planuojama skirti 901,3 mln. eurų, rašoma Vidaus reikalų ministerijos pranešime. Iš šios sumos viešajam saugumui numatomos rekordinės lėšos – 755 mln. eurų.

Pasak vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės, vidaus reikalų statutinių tarnybų pareigūnams, viešajam saugumui ir civilinei saugai ir toliau bus skiriamas ypatingas dėmesys.

Vidaus reikalų sistemos statutinių pareigūnų vidutinis darbo užmokestis „į rankas“ kitais metais turėtų didėti vidutiniškai 121 euru – dėl to vidutinis pirminės grandies pareigūnų atlyginimas pasieks 1,1 tūkst. eurų, o vidurinės grandies viršys 1,4 tūkst. eurų.

130 Eur daugiau

Numatoma, kad vidurinės grandies atlyginimų vidurkis Policijos departamente pasieks apie 1493 eurus atskaičius mokesčius.

„Prognozuojame, kad 2023 m. policijos pareigūnų vidutinis darbo užmokestis (atskaičius mokesčius), padidės apie 130 Eur, arba 10 proc., palyginti su 2022 m. vidutiniu darbo užmokesčiu“, – „Tauragės žinioms“ teigė Vidaus reikalų ministerijos Strateginės komunikacijos skyriaus patarėjas Dainius Daukša.

Šiais metais Tauragės apskrities vyriausiajam policijos komisariatui skirta 6,748 mln. Eur asignavimų darbo užmokesčiui. Anot D. Daukšos, tai yra 722,6 tūkst. Eur daugiau nei 2022 m. 

Tauragės policijos pareigūnų darbo užmokesčiui didinti 2023 m. papildomai skirta 222,6 tūkst. Eur, komentavo  Dainius Daukša.

Anot jo, bus gerinamos ir pareigūnų darbo sąlygos – iki rugpjūčio pabaigos planuojama atnaujinti administracinius pastatus Tauragėje, Gedimino g. 17, ir Šilalėje, Struikų g. 5. „Pastatuose bus modernizuota šildymo sistema, šilumos punktas, pagrindinės pastato atitvaros, apšiltintas stogas, išorinės sienos ir cokolis, pakeistos durys ir langai. Bus modernizuotos šalto vandentiekio ir nuotekų sistemos, įrengti priešgaisrinės saugos įrenginiai, atliktas įėjimo laiptų remontas ir pritaikymas neįgaliųjų poreikiams bei pakeisti stogeliai virš įėjimų į pastatus“, – teigė D. Daukša. 

Šiais metais visų policijos įstaigų pareigūnams bus suteiktos šarvinės liemenės, proporcingai dalis jų bus skirta Tauragės apskrities policijos pareigūnams, atsižvelgiant į jų vykdomas funkcijas, pareigūnai bus aprūpinti naujo modelio apsiaustais nuo lietaus.

Pirks naują automobilį

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente, pavaldžiame Vidaus reikalų ministerijai, atlyginimų „į rankas“ vidurkis šiais metais pasieks apie 1495 eurus.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Komunikacijos skyriaus vedėja Vida Šmigelskienė sakė, kad 2023 m. departamentas nuosekliam darbo užmokesčio didinimui planuoja skirti 5,217 mln. Eur.

„Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba yra Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos sudėtyje. Biudžetas skiriamas visam departamentui, o ne pagal departamentui priklausančius padalinius/skyrius ir pan. Departamente dirba per 3200 pareigūnų. Todėl Tauragės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų darbo užmokestis yra nustatomas, vertinimai atliekami kaip ir visiems kitiems pareigūnams valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje“, – tikino ji.

„Kiekvienais metais visiems Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos padaliniams yra atnaujinama arba įsigyjama nauja įranga ir priemonės, gerinančios darbo sąlygas ugniagesiams bei padedančios kokybiškai atlikti darbą“, – komentavo Klaipėdos priešgaisrinė gelbėjimo valdybos, kuriai pavaldi Tauragės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba, viršininkas Marius Garbenis.

Anot jo, Tauragės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai šiais metais yra numatyta skirti naują gaisrinį automobilį. 

„Taip pat sprendžiame klausimą dėl aukštesnių automobilinių kopėčių aprūpinimo. Šių klausimų išsprendimas priklausys nuo tiekėjų operatyvumo, todėl konkrečios datos šiuo metu įvardinti negalėtume, tačiau planuojama, kad 2023 metais įgyvendinsime numatomus atnaujinimus“, – tikino M. Garbenis. 

 

Nuotrauka
Dingo
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Tauragės apskrities policija informuoja sulaukę pranešimo dėl dingusio asmens.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-18
Už narkotikų platinimą prieš Tauragės apylinkės teismą stojo anksčiau neteistas tauragiškis R. G., vienoje miesto bendrovėje dirbantis vairuotoju-ekspeditoriumi. Į teisiamųjų suolą sėdo ir anksčiau neteista, netekėjusi bedarbė E. V., kuri, iš vyriškio paėmusi narkotikus, už juos atsilygino intymiomis paslaugomis.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-17
Klaipėdos apygardos teismas apeliacine tvarka išnagrinėtoje baudžiamojoje byloje dėl pasikėsinimo išžaginti nepilnametę, jos seksualinio prievartavimo bei nesunkaus sveikatos sutrikdymo priėmė nuosprendį, kuriuo iš dalies patenkino nukentėjusiųjų ir prokuroro apeliacinius skundus. Apeliacinės instancijos teismas pakeitė pirmosios instancijos teismo nuosprendį ir skyrė vaikinui 5 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidėjo 3 metams ir paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – elgesio apribojimą 12 mėnesių, per šį laikotarpį įpareigojo mokytis arba dirbti, uždraudė be šios poveikio priemonės vykdymą kontroliuojančių institucijų žinios keisti gyvenamąją vietą, įpareigojo nevartoti alkoholinių gėrimų.  Teismas patvirtino nukentėjusiųjų ir nuteistojo susitarimą dėl turtinės ir neturtinės žalos atlyginimo.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-17
Praėjusios paros policijos įvykių suvestinėje pranešama apie eismo įvykį, kurio metu nukentėjo keleivė.
Nuotrauka
teism
klat.teismas.lt nuotrauka
Įkelta:
2023-03-16
Klaipėdos apygardos prokuratūros prokuroras teismui su kaltinamuoju aktu perdavė baudžiamąją bylą, kurioje viena Tauragėje registruota krovinių pervežimo įmonė, jos buvęs direktorius bei ten dirbanti buhalterė kaltinami mokesčių vengimu teikiant neteisingus duomenis apie pajamas bei apgaulingu apskaitos tvarkymu. Skaičiuojama, kad bendra galimai išvengtų mokesčių suma siekia daugiau nei 166 tūkst. eurų.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Tauragės apskrities policija informuoja apie vienoje įmonėje įvykdytą vagystę.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2023-03-15
Marijampolės apskrities policija informuoja apie dvi iš Jurbarko rajono savivaldybėje esančių globos namų išėjusias ir negrįžusias paaugles.
Nuotrauka
reidas
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-14
Praėjusią savaitę, kovo 6–12 d., policijos pareigūnai vykdė privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę. Priemonės metu Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamojoje teritorijoje išaiškinti 67 Kelių eismo taisyklių pažeidimai.
Nuotrauka
Policija
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Sausio 12-ąją Tauragės apylinkės teismas išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje kaltinimus smurtu prieš draugę išgirdo anksčiau už fizinio skausmo sukėlimą ir pasipriešinimą valstybės tarnautojui teistas A. P. Tiek vyriškis, tiek jo auka smurto faktą neigė. Vis dėlto jų versija, neva sumušta moteris pati susižalojo, subliuško prieš pareigūnų ir liudytojos žodžius bei ekspertų išvadas. 
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Policijos pareigūnai gerindami eismo saugumą ir mažindami daromus Kelių eismo taisyklių pažeidimus, kovo 10 d. nuo 18.30 val. iki kovo 11 d. 2.30 val. vykdė sustiprintą eismo dalyvių kontrolę. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas neblaivių vairuotojų kontrolei.
Nuotrauka
Įkelta:
2023-03-13
Tauragės apskrities policija pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl automobilio vagystės.
Nuotrauka
nuotrauka
Įkelta:
2023-03-10
Tauragės apskrities policija informuoja, kad vasario 23-ąją vyras, gimęs 1978 m., VĮ „Regitra“ darbuotojams pateikė galimai melagingą informaciją siekiant įgyti teisę vairuoti.
Nuotrauka
degtine
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2023-03-09
Kovo 8 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai tikrindami gautą informaciją apie neteisėtai laikomą naminę degtinę, atliko patikrinimą vyro, gimusio 1975 m., namuose, Tauragėje.
Nuotrauka
akistata
Asociatyvi unsplash.com nuotrauka
Įkelta:
2023-03-07
Tauragės apylinkės teisme anksčiau neteistas K. K. prisiminė savo nuotykius, patirtus gruodžio mėnesį, kai jis sėdo prie vairo neblaivus. Kelionę jis baigė pusnyje. Už tai jam teks sumokėti solidžią baudą.