Nuo karo pabėgusi ukrainietė Tauragėje pakliuvo į išnaudotojų pinkles
Įkelta:
2022-12-11
Nuotrauka
policija
Aprašymas

Asociatyvi Lietuvos policijos nuotrauka

Nuo seksualinių nusikaltimų nukentėjusiems žmonėms pagalbą teikiančio Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro (KOPŽI) vadovė Kristina Mišinienė atkreipia dėmesį, kad po Rusijos sukelto karo Ukrainoje iš jos bėgančios moterys ir merginos susiduria su milžinišku pavojumi – jos įviliojamos į prostitucijos voratinklį. 

Lapkričio mėnesį policija pranešė, kad pareigūnai atliko dvi operacijas, kurių metu sulaikyti asmenys, organizavę, vadovavę bei pelnęsi iš kitų asmenų prostitucijos.

Uostamiesčio ir Tauragės pareigūnai vienos operacijos metu įžengė į butą Tauragėje ir jame, kaip pranešama, aptiko atlygintinas seksualines paslaugas vyrams teikiančią 23 metų Ukrainos pilietę. Kratos metu šiame bute rastos priemonės seksualinėms paslaugoms atlikti, galimai iš šios neteisėtos veikos uždirbti pinigai bei narkotikai.

Kaip skelbia pareigūnai, tęsdami operaciją jie tą pačią dieną Tauragėje sulaikė ir šios nusikalstamos veikos organizatorius – 29-erių Ukrainos pilietę bei 47-erių anksčiau neteistą, vienoje uždarojoje akcinėje bendrovėje dirbantį klaipėdietį. Sulaikytųjų gyvenamosiose vietose Klaipėdoje aptikta daugiau nei 21 tūkst. eurų, kiti įkalčiai. 

Įtariama, kad 29 metų Ukrainos pilietė surado ir pasiūlė 23 metų savo tėvynainei atvykti į Lietuvą dirbti prostitute bei išnuomojo Klaipėdoje ir Tauragėje laikinas gyvenamąsias vietas. 47 metų klaipėdietis bendrininkavo dėdamas skelbimus dėl atlygintinų seksualinių paslaugų, bendravo su klientais, kuriuos nukreipdavo tam tikrais adresais. Pareigūnų duomenimis, pusė pinigų sumos, gautos iš klientų už suteiktas seksualines paslaugas, atitekdavo sąvadautojams.

Kitos operacijos metu Klaipėdoje viename bute aptikta 20 metų mergina, kuri, įtariama, teikė seksualines paslaugas prisidengdama masažo salono veikla. Šiame bute aptikti 400 eurų. Tą pačią dieną buvo sulaikyta prostitucijos organizavimu įtariama moteris, pas kurią rasti 1 tūkst. eurų. 

Šioje byloje 20-ies ir 23-erių merginos pripažintos liudytojomis, informavo Klaipėdos apskrities policijos atstovė Andromeda Grauslienė. 

Kaip „Tauragės žinioms“ teigė KOPŽI vadovė K. Mišinienė, Tauragėje neretai yra identifikuojami prostitucijoje išnaudojami asmenys, atvykstantys iš didesnių Lietuvos miestų. „Beveik visada už „karštą naktį ir šaltą šampaną“ žadančių skelbimų stovi prostitucijos organizatoriai, visokios „madam“ ir „šeimininkai“, ieškantys problemų, sunkumų, turinčių paklusnių moterų ir mergaičių“, – komentavo ji. 

Pasak jos, nuo išnaudojimo kenčiantiems asmenims pagalbą teikiančios organizacijos susiduria su itin skaudžia problema – iš Ukrainos pabėgusios ir Lietuvoje saugumo ieškančios moterys ir merginos tampa išnaudotojų taikiniu. 

„Aš neturiu tikslių skaičių, tačiau mūsų nedidelėje šalyje į sekso industriją įtraukti gausūs būriai moterų iš Ukrainos. Neretai jos atviliojamos pažadais apie „lengvą, malonų darbą, užsidirbsi čia savo šeimai labai greitai“, tačiau prasivėręs prostitucijos akivaras moters jau nebepaleis, tiek pačiai psichologiškai matyti save kažkur kitur tampa sudėtinga, tiek suteneriams paleisti auką, kol ji neša jiems pelną, yra nenaudinga“, – teigė K. Mišinienė. 

Anot KOPŽI vadovės, vasario 24-osios Rusijos invazija į Ukrainą lėmė, kad vadinamieji prostitucijos taškai  Lietuvoje „išsipūtė“, perkamo sekso mėgėjai dabar turi dar daugiau pasirinkimo. „Bet sakykit, ar tai nėra mūsų bjauri veidmainystė? Užjausti bėgančius nuo karo, iškankintus, sutrikusius žmones ir mielai tuo pažeidžiamumu pasinaudoti, „pigiai“ smaginantis su „pašėlusiomis, pildančiomis kiekvieną tavo pageidavimą karštomis ukrainietėmis?“ – retoriškai klausė ji.

K. Mišinienė teigė, kad kartais išnaudojamos moterys ir merginos, sučiumpamos pareigūnų teikiant seksualines paslaugas, nesulaukia pagalbos, o yra baudžiamos. 

„Moterys nubaudžiamos piniginėmis baudomis, dažnai jos gėdinamos ir moralizuojamos, su jomis bendraujantys teisėsaugininkai nemano, jog šioms moterims yra reikalinga kokia nors pagalba, juk jos čia „savo noru“. Įžvelgti moterų, taip pat ir vyrų prostitucijoje pažeidžiamumą kol kas yra sunkus iššūkis“, – sakė ji.

Pašnekovė teigė, kad ši problema sprendžiama sunkiai.

„Šiandien valstybė suinteresuota ne pagalbos teikimu moterims prostitucijoje, o baudų joms išrašinėjimu, sukūrė visas sąlygas tokiai dvigubai moralei atsirasti. Dar daugiau, jau girdime sutenerius vadinant verslininkais, o sekso pirkėjus – lankytojais, rėmėjais, smalsiais ėjusiais pro šalį vyrukais“, – problemas vardija K. Mišinienė.

Tačiau KOPŽI vadovė gyrė Tauragės kriminalistus, kadangi jų dėka anksčiau buvo ištirtas prekybos vaikais atvejis, kai apsukrus „sutuoktinis“ pardavinėjo sekso pirkėjams savo nepilnametę žmoną. „Tiesa, pirmos instancijos teismas šį veikėją išteisino dėl prekybos žmonėmis, paliko jam lengvesnius kaltinimus, tačiau aukos advokatas, bylos prokuroras apskundė tokį nuosprendį kaip neteisingą, šiuos skundus Apeliacinis teismas priėmė, dalyvaujame kitame nagrinėjime, nesiruošiame nusileisti. Tokių dalykų negalima toleruoti“, – sakė ji.

 

Nuotrauka
Dingo
Įkelta:
prieš 1 dieną
Balandžio 13 d. iš namų, Šilutėje, išėjo 22 metų Mantas Margelis ir iki šiol negrįžo. Vaikinas liekno kūno sudėjimo, apie 175 cm ūgio, šviesių trumpų plaukų, vilkėjo pilkos spalvos sportines kelnes ir džemperį, avėjo juodos spalvos sportinius batus.
Nuotrauka
Policija
Įkelta:
2024-04-08
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. balandžio4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
policija
Policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-28
Kiekvienų metų pavasarį Lietuvos policijos įstaigos organizuoja atvirų durų dienas. Šio renginio tikslas – supažindinti abiturientus su policijos pareigūno profesija bei informuoti apie studijų, mokymosi ir karjeros galimybes.
Nuotrauka
narkotikai
Lietuvos policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-23
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnams įkliuvo narkotinių medžiagų platintojas ir pirkėjas. Kratų metu, jų namuose, rastos ir paimtos įvairios narkotinės bei psichotropinės medžiagos, įranga ir priemonės joms fasuoti, grynieji pinigai, galimai gauti iš nusikalstamos veikos.
Nuotrauka
teismas
„Tauragės žinių“ archyvo nuotrauka
Įkelta:
2024-03-18
Tauragės apylinkės teismas priėmė sprendimą, kuriuo įpareigojo buto savininkę įsileisti rangovą ir užbaigti daugiabučio namo modernizacijos darbus, o buto savininkei nevykdant įpareigojimo, leido rangovui patekti į būtą be jos leidimo bei atlikti buto langų pakeitimo, buto šildymo sistemos vamzdynų, radiatorių, vandentiekio ir kitus bendro naudojimo objektų modernizacijos darbus.  
Nuotrauka
auto
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-18
Policijos pareigūnai  kovo11-17 d. vykdė prevencinę priemonę vairuotojų veiklos, nesusijusios su vairavimu (naudojimasis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant, kai neturima laisvų rankų įrangos), privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimo kontrolę.
Nuotrauka
cigaretės
Lietuvos policijos nuotraukos
Įkelta:
2024-03-16
Kovo 13 d. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai, turėdami informacijos, kad vyras, gimęs 1976 m., sodyboje, Šilutės r., Žemaičių Naumiestyje, laiko akcizais apmokestinamas prekes ir jomis disponuoja, atliko kratą.
Nuotrauka
policija
Tauragės apskrities policijos nuotrauka
Įkelta:
2024-03-13
Policijos pareigūnai nuo 2024 m. kovo 4 d. iki 6 d. vykdė prevencinę priemonę pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolę, kurios metu nustatė 16 pažeidimų (Tauragė – 8, Šilalė – 2, Šilutė - 6). Pažeidėjams surašyti administracinio nusižengimo protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 420 str.
Nuotrauka
mantija
Įkelta:
2024-03-08
Generalinės prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyriaus prokurorai kreipėsi į Tauragės apylinkės teismą su civiliniais ieškiniais dėl daugiau negu 33 tūkst. eurų, kaip nepagrįstai išmokėtų Šilutės rajono tarybos nariams Steponui Kazlauskui ir Algirdui Gečui, grąžinimo į Šilutės rajono savivaldybės biudžetą. Taip pat šią savaitę dėl galimai aplaidaus finansinės apskaitos tvarkymo ir organizavimo bei piktnaudžiavimo pareikšti įtarimai Pagėgių savivaldybės tarybos nariui Remigijui Špečkauskui.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-03-07
2024 m. kovo 3 d. apie 9.30 val. iš namų, Tauragėje, K. Donelaičio g., baltos spalvos automobiliu ,,Peugeot 307“ išvyko Algirdas Dienas, gimęs 1986 m. ir iki šiol negrįžo.
Nuotrauka
mergaite
Įkelta:
2024-03-01
Šiandien, 2024 m. kovo 1 d., apie 9.00 val. iš namų, Šilutės r., Kukorų k., išėjo ir negrįžo 14- metė Emilija Kolberkytė.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-23
Vyriausioji rinkimų komisija rinkėjams nesiuntinėja SMS žinučių su nuorodomis ir kvietimu pasirašyti už Prezidento rinkimuose kandidatuojančius asmenis.
Nuotrauka
sukciai
Įkelta:
2024-02-22
Įspėjame gyventojus apie sukčių platinamas apgaulingas SMS žinutes. Jose teismo vardu prisidengę sukčiai praneša, esą žinutę gavusiam asmeniui reikia atvykti į konkretų teismą, o detalesnės informacijos siūloma ieškoti paspaudus žinutėje esančią aktyvią nuorodą. Žinutės turinys priverčia sunerimti ir spausti nuorodą, kuri nuveda į sukčių naudojamą netikrą interneto svetainę. Dažniausiai pagrindinis sukčių tikslas – išvilioti asmens duomenis ar gauti informaciją, susijusią su Jūsų internetine bankininkyste.
Nuotrauka
dinges
Įkelta:
2024-02-19
Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai ieško į užsienį dirbti išvykusio ir be žinios dingusio Vaido Sitniko, gimusio 1993 m.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-14
Chuliganiškas vairavimas yra Kelių eismo taisyklių pažeidimas už kurį transporto priemonės vairuotojui gresia ne tik piniginė bauda, bet ir teisių atėmimas. Vienas iš dažniausiai daromų vairuotojų pažeidimų yra kai išvažiuojama į priešpriešinę eismo juostą ir nesilaikoma Kelių eismo taisyklių nustatytos lenkimo tvarkos.
Nuotrauka
policija
Įkelta:
2024-02-13
2024 m. sausio – vasario mėn. Šilutės rajone, Žemaičių Naumiesčio ir Katyčių seniūnijose, iš statybvietėse dirbusių ekskavatorių bei sunkvežimių, išlaužus kuro bakų spynas buvo pavogtas didelis kiekis dyzelinio kuro. Pasigesta ir įvairių statybos įrankių.